Skyscraper City Forum banner
1 - 6 of 6 Posts

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witajcie, za tydzień robię sobie wypad na 7 dni. Do Barcelony na jeden dzień i do Perpignan na 6 dni. Padła sugestia od moich znajomych z Perpignan (Francja) do których jadę żebym sobie obmyślał co chciałbym zobaczyć. Sami tam mieszkają dopiero dwa miesiące więc okolic jeszcze nie znają.
Myślę że w promieniu 100 - 150 km moglibyśmy zwiedzać. Z Barceloną sobie poradzę, ale na okolice Francji nie mam pomysłów.

Może coś doradzicie? Zawsze mogę kupić przewodnik, ale wolę informacje z tego forum.
Z góry dziękuję, mam nadzieję że ktoś się znajdzie kto zna okolice Perpignan.

·
Bayern Polaken
1,118 Posts
koniecznie Kraj Katarów, który rozciąga się w mniej więcej na północny-wschód od Perpignan.
http://www.payscathare.org/

wiele pięknych średniowiecznych zamków i tajemniczego klimatu. A góry Corbieres (przednóże Pirenejów) mają niesamowity, dziki klimat i nie ma tam turystycznego klimatu.Można się tam naoglądać prawdziwego południa Francji, nie skażonego turystami.
Carcasonne koniecznie, choć jest typowo "pod-turystyczne"

najlepiej jechać lekko na południe od Collioure, zostawić auto i wykąpać się gdzieś pośród skał, na dzikiej plaży. obecność dziewcząt topless gwarantowana :)

i oczywiście wino i pewien brązowy specyfik prosto z Maroka, dostępny bezproblemowo w każdym miasteczku :)

Andore- też warto odwiedzić, choćby dla niesamowitych widoków po drodze. Same miasto(państwo) jest jak dla mnie zbyt ostre.

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Dzięki, cenna propozycja, ruszam za 4 dni.

·
Registered
2,538 Posts
Podbiję temat, będę na południu Francji między 26.06, a 10.07 i chciałbym wybrać się do Barcelony. Tylko nie wiem w jaki dzień tygodnia, gdzie spać [hostel] i co najlepiej byłoby zwiedzić w tę paręnaście godzin.

1 - 6 of 6 Posts