SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 10029 Posts

·
the vulgo bulgo
13,720 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Между другото мисля, че са започнали подготвителни работи по проекта за тази сграда, но може и да се бъркам и да е друг обект, тъй като от нея страна и по тази ос на Владислав са останали едва три-четири по-големи свободни терена на първа линия за нови сгради, а един такъв в момента вече е ограден, та има голяма вероятност да е това според мен, а и е точно ъглов парцел...

:)

·
Registered
2,468 Posts
Бай дъ уей някой знае ли онзи блок до спирка Патриарха, непосредствено до високия блок на McDrive ще го довършат ли или така ще си стои??? Много е грозно, все пак това си е центъра на града.:eek:hno:

·
Registered
775 Posts
Аз го знам. Блока е общински, за компенсация на имотите по Струга, които общината е купила за булеварда. Тъй като не са заложени пари в бюджета на града за 2012г. ще чакаме може би 2013г. да го довършат.

·
Registered
7,357 Posts
^^
Вчера следобед, някакви типове с гащеризони изнасяха някакви железа покрай оградата. Товареха ги на самоделни колички и се оглеждаха като гърмяни зайци. Не ги знам какви бяха, но ми се видя малко странно да има хора в обекта на 1-ви януари.

·
Registered
10,999 Posts
^^Започвали са новата година ударно хората! Като минавах гледам, че половината ламарини, с които беше заграден блока ги няма. Първо ги събори една буря и стояха така дълго. После са решили да ги приберат на цяло.

·
Registered
10,999 Posts
Започнаха ремонтите във ФКЦ

Част от рекламните транспаранти по сградата вече са премахнати, предстоят да бъдат свалени и останалите пана.

Фестивалният и конгресен център затвори врати от началото на годината заради планирания ремонт, за който ръководството на комплекса съобщи в края на 2011-а. Малка част от програмата обаче ще продължи да се осъществява и по време на ремонтните дейности. Предвидените няколко концерта там ще се проведат, както и „Нощно кино в четвъртък“, тъй като поправките няма да попречат.

Част от рекламните транспаранти по сградата вече са премахнати, предстоят да бъдат свалени и останалите пана. В рамките на два месеца ще изчезнат и бараките около комплекса. Търговска дейност ще се развива само вътре, идеята е да бъдат привлечени утвърдени марки. В момента ремонтите текат в диспечерната и в някои от стаите. Изготвят се проекти и за промяна на санитарните помещения. Ще бъдат подменени и системите за парно отопление и водопроводите. До края на февруари ще бъдат освежени и коридорите.

Много скоро ресторантът също ще бъде затворен. Ще бъде възстановен и подземният паркинг. Основните културни събития от афиша на комплекса ще продължат да съществуват, във Варна ще се премести и кинофестивалът от Двореца в Балчик.
http://petel.bg/ZAPOCHNAHA-REMONTITE-vav-FKTS-__10923

·
Registered
663 Posts
Министър Павлова: Магистрала "Хемус" остава основен приоритет

Надявам се, че през тази година магистрала "Тракия" реално ще е факт. Планираме до 1 юли да е готов и Лот 2, и Лот 3 и част от Лот 4 в частта до Петолъчката на Ямбол. Това е наш основен приоритет за това лято. Това каза Лиляна Павлова, министър на регионалното развитие и благоустройството, в предаването на БТВ "Тази сутрин". По отношение на магистрала "Хемус" се работи активно в участъка между Околовръстното на София и гара "Яна". Напролет ще бъдат възстановени дейностите там, тъй като това е изключително важен участък. Друг участък от магистрала, по който се работи, е Шумен-Белокопитово, добави министърът. Магистрала "Хемус" остава основен приоритет за следващия програмен период, когато до Велико Търново ще бъде изцяло магистрала, от Велико Търново до Шумен ще бъде скоростен път.........

Източник : http://news.varna24.bg/317159.html

·
Registered
775 Posts

·
Registered
775 Posts
Е какво е, аджеба, това "скоростен път". Бива ли тия да са такива дебили?
По - скоро са дебили, за да не направят Черно Море, пък дори скоростен път да е. Мъка е да си ходи до Бургас, особено с това затворено летище тук. Два часа път, който трябва да са изминава за един.

·
Registered
2,468 Posts
По - скоро са дебили, за да не направят Черно Море, пък дори скоростен път да е. Мъка е да си ходи до Бургас, особено с това затворено летище тук. Два часа път, който трябва да са изминава за един.
Е там терена е кофти и ще излезе доста солено...докато не виждам причина от Търново до Шумен да не е магистрала.

·
Registered
10,999 Posts
Аргументът за скоростен път пред автомагистрала е, че няма достатъчен трафик и е скъпо. Бас ловя, че у нас ще има магострали, които ще са много по-малко натоварени от Хемус м-у Шумен и Търново, но ще са в пълен формат. А за това колко е евтино може много да се спори и пак никой не може да даде коректен отговор. Само да припомня, че от МРРБ предложиха дефиниция в ЗДвП за скоростните магистрали както и ограничение на скоростта от 120км.ч. Кога и дали ще бъде прието не се знае.
Освен това у нас дори и по автомагистралите вече мостовете масово се правят без аварийна лента, тунелите също. Това са най-скъпите части на автомагистралите. Тъй, че там няма как да се икономиса повече.

·
Registered
663 Posts
Добре само не разбирам,защо ще свързват две половинки на магистрала със скоростен път,а не направят цяла магистрала "от-до" при положение,че разликата в цените не е толкова голяма-магистралната част от София до Велико Търново е оценена,че ще струва-750 млн,а скоростния път от Велико Търново до Шумен - 550 млн ?Доколкото си спомням такива бяха цените обявени в една друга новина в друг сайт-ако трябва ще открия и сложа новината тук.Много ми е мъчно,че по този начин градът ще е малко един вид ощетен-вярно,сега почнаха да доизграждат магистралния участък около Шумен,но щом като от него нататък ще е скоростен път,е малко тъпо от Варна до там да има магистрала,а след Шумен да няма и после от Велико Търново до София пак да има,не мислите ли?По други статии от нета открих разликата между магистралния път и скоростния-доколкото разбрах от прочетеното единствената разлика е,че по втория няма аварийни ленти за аварийно спиране.Ако само това е разликата,както и да е,но дали е така наистина?Според мен крайно време е Варненци да направят нещо за развитието на града като помогнат плановете за магистрала "Хемус" да се променят към по-добро и да се изгради една цяла магистрала от София до Варна?Защо искате да оставяте Варна ощетена по някакъв начин и да стоите безучастно без да си мръднете пръста и да опитате да промените нещата в полза на града?Истина е,че и така частично направена,магистрала "Хемус" ще окаже много голяма полза за Варна,но мисля че няма да даде максималната облаги и плюсове,който може да даде за един град,при положение,че в сравнение с "Тракия,няма да е изцяло изградена до града,както е до Бургас,а частично.Идеята ми е да се направи инициатива,подобна на "Спаси метрото" както направиха Софиянци,чиято цел беше залагането на третия диаметър на метрото в София като стандартно подземно метро,а не наземно.Инициативата им получи голяма гласност и по-голямата част от участъка се реши да се строи подземно точно благодарение на хората създали тази идея,тази група.Адски много искам инициативата,която предлагам за Варна да е насочена точно към целта,от София до Варна да бъде изградена цялостно магистрала "Хемус",като за целта се създаде и сайт на инициативата,където да се напишат идеи и предложения с цел участъка да съкрати пътя от единия до другия град и благодарение на това хем да съкрати времето за път от началната до крайната точка от една страна и хем да привлече по този начин бизнеса и да увеличи съответно инвестициите в този град от друга,а също така на трето,но не и на последно място да съкрати разходите от изграждане на предложеното трасе,съответно разликите в парите между двата модела на изграждане на "магистралния" и "скоростния" път да бъдат по-малко от споменатите 250 млн такива(прогнозираната стойност на магистралния участък-750 млн и тази на скоростния - 550 млн).Вярвам,че въпреки факта,че в последните години Варна напуснаха много кадърни хора-някои отидоха да живеят и работят в София,а други в чужбина,все още има останали хора,които са способни с излагане на факти,защо трасето трябва да е цялостно магистрално да убедят премиера и министъра на регионалното развитие да се съгласят и наистина да намерят тези доводи за правомерни и истинни. Моля Всички,които влизат във Варненския форум да подкрепят идеята и да кажат,с какво могат да помогнат. Аз съм от София,не съм от Вашия град,но много искам да помогна на Варна в това начинание-мога да помогна с това,когато се направи подписката с хората "за" инициативата да я дам в парламента.Също така мога да говоря с мои познати от Нова телевизия,които да излъчат репортаж за инициативата,с цел поляризирането на сайта и подписката.Мога да говоря с човек от Софийския раздел на форума,който помогна за излъчването на репортаж за инициативата "Спаси метрото" ,без чиято помощ нямаше да бъде факт промяната на трасето му и залагането на по-голяма част от него като подземно.Също мога да помогна за идеи за дизайна на сайта и информацията която да се напише вътре.За направата му обаче,не съм много на "ти",тъй като не съм добър в тази област и заради това имам нужда от човек,който и да иска идеята да стане реалност,и да може да направи сайта :) Желаещите-кажете тук,за да направя нова тема в тази секция и да започнем дейност по инициативата-доколкото знам имаме време до 2013-та,когато този участък ще бъде официално приета за финансиране и макар и взетите в момента решения,мисля има още време са промяна в този участък.Моля наистина помогнете!Грижа ме е за града-обичам го и искам да се развива!Нека инвестициите се увеличат с магистралата!Нека благодарение на това и фирмите и работните места се увеличат!Нека Варненци да имат бъдеще в града си и да не го напускат единствено заради липса на работа! Щом Премиерът поощрява идеи за проекти и намира пари за тях,нека му дадем такива и повод да се замисли,какво ще кажете?Аз няма да се откажа от това да променя положението,а Вие?

·
Registered
663 Posts
Аргументът за скоростен път пред автомагистрала е, че няма достатъчен трафик и е скъпо. Бас ловя, че у нас ще има магострали, които ще са много по-малко натоварени от Хемус м-у Шумен и Търново, но ще са в пълен формат. А за това колко е евтино може много да се спори и пак никой не може да даде коректен отговор. Само да припомня, че от МРРБ предложиха дефиниция в ЗДвП за скоростните магистрали както и ограничение на скоростта от 120км.ч. Кога и дали ще бъде прието не се знае.
Освен това у нас дори и по автомагистралите вече мостовете масово се правят без аварийна лента, тунелите също. Това са най-скъпите части на автомагистралите. Тъй, че там няма как да се икономиса повече.
Аварийните ленти ли са разликата между магистралните и скоростните пътища наистина?Не е ли много тая разлика в двете цени от 200 млн,която правят само този тип ленти?

·
Registered
19,119 Posts
Будалкат ни само с тия скоростни пътища. Ама аз вместо от софийската Икеа ще пазарувам от Букурещката, вместо от софийското летище ще летя от Отопени. Не за друго, ама Букурещ е доста по-близо. То поне магистрала да имаше до София, ама щом не искат и аз няма да искам. :nuts:

Иначе идеята на Crazy_Dreamer не е лоша. Ама с тоя кмет дето е дупе на гащите герберски не виждам особени шансове.

·
Registered
1,639 Posts
Горе се споменава, че варненци трябва да направят нещо. Еми те вече направиха - избраха Кирил Йорданов. До тук приключва всичко! ...вие знаете как! Друг е въпроса, че според мен ако правителството е категорично, че В.Търново - Шумен няма да е магистрала, то местните власти в целия регион трябва да настояват с икономисаните средства да се подобри комуникацията между Варна и Русе. Според мен тя е от по-голямо значение. ЖП линия, магистрала, плавателен канал Дунав-Черно море (въпреки, че това последното е илюзия) - всички тези неща са изключително важни и ще развият страшно много икономиката не само във Варна, но и в целия регион. А тук не живеят малко хора, не са и малко инвестициите. Въобще варианти много. Драми за едни 130км. магистрала без аварийна лента може би не трябва да се правят толкова. От тази ситуация както казах, може да се извлече по-голям максимум. За Варна е по-важна връзката с Русе. Но едва ли на някой от общината му е хрумнало това. За баш тиквениците в София пък съм изгубил надежда отдавна!

·
Registered
1,689 Posts
Скъпи ми Crazy Dreamer, приятелю, тия от ГЕРБ развалиха японския заем за строежа на контейнерните терминали във Варна и Бургас, които бяха неприлично изгодни (лихва 1,5 % и 7 години! гратисен период, за гарантирано рентабилна инвестиция), а ти искаш да ги убеждаваме, че инвестицията вътре в страната (достатъчно далече от София) е по-добре отколкото тунел за 1 млрд. евро по пътя за Солун (и пристанището му). Да спориш и да убеждаваш глупак е все едно да спориш с радио. Знам го от опит.

·
Registered
2,468 Posts
Тези тиквеници май не признават нищо по-далеч от 150-200 км от София, било то и втория по население град и основно пристанище на страната, както и най-големия туристически център и врата към света. Убедих се вече в това. Просто това правителство ще погребе града ни. Да си ходят тия!!!:bash:

1 - 20 of 10029 Posts