SkyscraperCity banner

1061 - 1080 of 2086 Posts

·
free-lance
9,612 Posts
Osim skoro totalnog smanjivanja u Kini, vesele i odredjene natruhe prestanka eksponencijalnog rasta u Italiji i Iranu. Mada, sve je to jos rano za prognozirat. U Dubrovniku je sve poteklo od jednog covjeka, nevjerojatna lancana reakcija koja se prosirila s aerodroma na privatnu kliniku, najvecu banku itd. Rezultat, zive duse vise nema na ulicama.
Barem vas je taj strah natjerao na ozbiljnost.
Sjetimo se, do prije 3 - 4 dana zbijalo se šale na račun korone koja je otišla na kavu čim je stigla u Dalmaciju...vrag odnia prišu i to...
Kod nas je rast zanemariv a među prvima smo ga "dobili". Ljudi su to ozbiljno shvatili. Malonjemački. ;)
Sad već 90% njih nosi maske a na 2 metra nema šanse da ti itko priđe.

Generalno, mislim da postoji dobra šansa da u Hrvatskoj izbjegnemo eksponencijalni rast i veći broj smrtnih slučajeva.

·
Registered
486 Posts
Barem vas je taj strah natjerao na ozbiljnost.
Sjetimo se, do prije 3 - 4 dana zbijalo se šale na račun korone koja je otišla na kavu čim je stigla u Dalmaciju...vrag odnia prišu i to...
Kod nas je rast zanemariv a među prvima smo ga "dobili". Ljudi su to ozbiljno shvatili. Malonjemački. ;)
Sad već 90% njih nosi maske a na 2 metra nema šanse da ti itko priđe.

Generalno, mislim da postoji dobra šansa da u Hrvatskoj izbjegnemo eksponencijalni rast i veći broj smrtnih slučajeva.
Ja se nisam rugao vec sam se cudio kako jos nije dosla, a te price o nekoj razlicitoj razini discipliniranosti su gluposti, sam si rekao da si se svadjao s ljudima u redu za trgovinu. Mi imamo nesto vecu fluktuaciju stranaca sto je na kraju i rezultiralo vecim sirenjem, sve je poteklo s aerodroma. Zanimljivo, vise je oboljelih u opcini Konavle gdje se on nalazi nego u samom gradu. Trebalo je vremena svima da se malo vise discipliniraju, sad je to odgovarajuca razina.

·
Registered
786 Posts
Imam neki dojam da su ljudi stvarno počeli shvaćati ozbiljnost situacije, pogotovo uz ove potrese u Zagrebu, pa se puno više pridržavaju pravila. Zasad mi izgleda kao da bi stvarno mogli izbjeći talijanski scenarij.

·
Registered
307 Posts
koronavirus ne može preživjeti, primjerice, na 30 stupnjeva Celzijevih, a svaki porast temperature za jedan stupanj ili vlage za jedan posto usporit će brzinu prijenosa ove bolesti s čovjeka na čovjeka

Pa kako onda "preživi" 37°C i više u tijelu?

Nek netko javi virusu u Maleziji da se ne širi. Danas 106 novih slučajeva a maks dnevne temperature 35-37.

·
Registered
486 Posts
Siri se sporije, nigdje ne pise da se ne siri. U usporedbi s hladnijim predjelima Azije, broj zarazenih u Indokini je smijesan.

·
Registered
1,330 Posts
koronavirus ne može preživjeti, primjerice, na 30 stupnjeva Celzijevih, a svaki porast temperature za jedan stupanj ili vlage za jedan posto usporit će brzinu prijenosa ove bolesti s čovjeka na čovjeka

Iiiiii onda Rusi zaborave zatvorit vrata i dobijemo privi snjeg u zadnjih nekoliko godina uz znatno zahlađenje usred PROLJEČA.
Preživjet ćemo to sve, tko preživi 30 godina s dvoglavom partijom spreman je na sve nedaće .

·
moderaptor
3,625 Posts
Imam neki dojam da su ljudi stvarno počeli shvaćati ozbiljnost situacije, pogotovo uz ove potrese u Zagrebu, pa se puno više pridržavaju pravila. Zasad mi izgleda kao da bi stvarno mogli izbjeći talijanski scenarij.
Da, ljudi pocinju da shvacaju ozbiljnost situacije tek kad to i osjete na "vlastitoj guzici" ... usput, treba im i dojam ozbiljnosti postepeno pojacavati s extra dogadjanjima (potres, pozari u primorju, evo sad i najveci snijeg u ovoj godini) .... cim se jos pojave skakavci, ozbiljnost ce postati maksimalna

·
free-lance
9,612 Posts
Evo i Petar Popara Crni kuži problem:

Naši nisu ni pokušali uspostavljati granice unutar aglomeracije.
Mislim, možda bi se i moglo , ali to znači angažiranje svih kapaciteta policije i dobrog dijela vojske...a zbog čega? Besmisleno.

·
Widerstand
569 Posts
Ovo sa koronom graniči sa ludilom.
Ovo sve je svjetska budalaština bez premca...Nekoliko puta dnevno me uhvati jeza i ne mogu vjerovati kako živim u ovom dobu općeg ludila i histerije.
Da nema obitelj točno bi otišao u planinu ili u neki samostan sa pustinjacima i odvojio se od ove "civilizacije".

·
Widerstand
569 Posts
Evo vam jedan dokaz potpune retardiranosti sustava i ljudi koji rade u njemu.
Već desrti dan čekam očitovanje službi nakon nekoliko desetina poziva i desetak e-mailova na temu brisanja iz registra samoizolacije. Istu sam dobio nakon prelaska granice, da bi u istom satu kada sam prešao granicu odlučili kako ipak nije potrebna samoizolacija...Isto mi potvrde e-mailom (MUP), ali i dalje aktivan u sustavu. Počeli su već lagano putem liječnika vršiti telefonski teror, ali nisu dugo trajali. Opće narodna histerija.

·
free-lance
9,612 Posts
Ljudi se sprdaju s Trumpom i svim tim...ali ne kuže da mora netko biti i takav na Svijetu, da nam malo proširi vidike.

Jer ako nemamo "naš način života"...onda nemamo ni život.
Bolje da nas nema. Koju ćemo kurac čitati portale i sjediti doma do kraja života? Znači čitati novine u ljesu?

Dajte mi rađe koronu.

·
Infected User
4,064 Posts
Ma daj, kakva noćna mora... Pa mora nekaj malo srezat dosadu... Predobro nam je počelo biti...

1061 - 1080 of 2086 Posts