SkyscraperCity banner

601 - 620 of 660 Posts

·
Registered
21,483 Posts
Zaboravili su reci jednu "sitnicu" a to je da je plato prokisnjavao jos od kada je napravljen, 15-ak godina prije rata, i da je samo sanacijom vrlo tesko rijesiti problem.

Za potpuno rjesenje trebalo bi ga srusiti i napraviti novi... Slicna stvar kao i Skenderija...

·
Unsko-Sanski
4,029 Posts
^^ ?

·
Bosna i Hercegovina
2,595 Posts
odlicna ideja :cheers: nek se zna ciji je :D

·
Svi smo mi Broj 1.
7,585 Posts
Da se nije Sarajevo ugledalo na Skoplje? Mozda je to pocetak projekta Sarajevo 2014 :lol:
Za razliku od njihovih "spomenika" nas ima veze sa podnebljem na kojem se nalazi i sa narodima koji zive na tom podneblju! :cheers:

·
Lilium Bosniacum
39,666 Posts
Nasao sam o cemu je rijec:

Replika Zgošćanskog stećka od danas na trgu BiH

Pronađen je u okolini Kaknja, na lokaciji sela Zgošćan. 1913. godine prenesen je u vrt Zemaljskog muzeja BiH u Sarajevu, gdje se nalazi i danas

Pronađen je u okolini Kaknja, na lokaciji sela Zgošćan. 1913. godine prenesen je u vrt Zemaljskog muzeja BiH u Sarajevu, gdje se nalazi i danas. Inače, stećak je simbol bosanske srednjovjekovne historije.

Replika Zgošćanskog stećka bit će postavljena danas u parku ispred parlamentarne-skupštine i državnih institucija. Tim je okončan projekat kojim se simbolično pokazuje postojanost države Bosne i Hercegovine. Bosna je bila i biće i dalje je jedna od poruka projekta.

Stećci su najubjedljiviji spomenički dokaz srednjovijekovne Bosne i simbol vremena od 13. do kraja 15. stoljeća. Prema ocjeni stručnjaka, najpoznatiji i najljepši primjerak je Zgoščanski stećak, pronadjen na lokaciji Donje Zgošće kod Kaknja.
Odlicna inicijativa! :cheers:

·
Registered
21,483 Posts
Sjajna ideja za ovaj stecak, ali mi se ne svidja kako je postavljen :eek:hno:

Ne kontam kome je palo na pamet da ga postavi paralelno sa Zmaja od Bosne, jer cijela kompozicija Trga ispred Parlamenta je protivna tome. On je umjesto pravca zapad-istok trebao biti postavljen jugozapad-sjeveroistok...

Steta... :(

·
Registered
440 Posts
odlicna lokacija za ovaj prelijepi stecak koji odslikava sve gradnjane BiH!
posebno mi je drago sto je postavljen ispred trga ,u srcu naseg grada!

·
Registered
21,483 Posts
Grozno postavljen, a oko njega postavljene poloce koje nikakve veze nemaju sa trgom ispred Parlamenta! Potpuno na amaterski nacin upropastena odlicna ideja.

Nevjerovatno je kako se ne uklapa u Trg :eek:hno:

601 - 620 of 660 Posts