SkyscraperCity banner

621 - 640 of 660 Posts

·
Unsko-Sanski
4,029 Posts
Pozdrav,

zanima me ime firme koja je postavljala jarbole kakvi se nalaze kod Parlamenta, ako neko zna?

Hvala...

Mislim da je Hidex Sarajevo, ali nisam 100% siguran.

·
Unsko-Sanski
4,029 Posts
^^ žalosno...

·
Registered
301 Posts
Ma oni mogu tu lezati jos dvije godine, svejedno lezali kod kuce ili tu, svakako nemaju nikakavih obaveza.

Imali su obavezu da nas brane u ratu i to im niko nije osporavo, a danas leze tu pored te zgradetine kao psi cekajuci da im neko da komad hljeba da nahrane svoju porodicu...

To je zalosno...

·
Registered
1,359 Posts
branili su i drugi koji sada pljunu u sake pa rade sa 35g a ne idu u penziju

kriv je nakaradni zakon koji je izmislio penzije mladim ljudima punim snage. sto se radije nisu obavezali da im obezbjede drugi posao nakon ovoga a ne ovako

·
Registered
3,604 Posts
Imali su obavezu da nas brane u ratu i to im niko nije osporavo, a danas leze tu pored te zgradetine kao psi cekajuci da im neko da komad hljeba da nahrane svoju porodicu...

To je zalosno...
ovo dk u nicku pretpostavljam da znaci danska? dijasporac?

·
Registered
2,180 Posts

To je zalosno...
zalosno je da ljudi puni snage sjede i traze penziju...sjoojjj kako bih ja ovo rastjero kucama, za 5 minuta...

·
senior member
17,719 Posts
Kakva je relevancija u tome da li je on "dijasporac" ili ne?
Naravno da ima - kako da još uvjek nisi skužio društveno stanje u BiH? :D

·
Unsko-Sanski
4,029 Posts
^^ "Najveći" problem jeste da Vlada RS-a "ne želi" da bivšim pripadnicima VRS-a isplati "stari dug" (penzije)... zato su im se i pripadnici iz ARBIH i HVO-a pridružili (i odbil raniju ponudu Vlade FBIH) i evo napravili "kolo prijateljstva" na ulicama...

Tako da je "entitetski" problem (entitetski penzioni fond), postao problem na nivou države gdje je Vijeće ministara BiH zaduženo da riješe ovu dilemu zajedno sa Ministarstvom odbrane BiH u suradnji sa entitetskim vladama i penzionim fondovima.

Ali evo, ako oba entitetska doma podrže prijedlog koji je Vijeće ministara BiH danas "izglasalo i usvojilo", problem će biti " djelimično " riješeno.

Neznam, meni je sve to čudno i "smiješno" .. Mislim bunt od +35 na ulicama (ljudi u svojim "najboljim godinama) se kategorišu kao "penzioneri" umjesto da nakon odsluženog vojnog roka/službe postanu radnici/zaposlenici...

Yebote u ovoj zemlji svih žele/hoće penziju, mirovinu il neki dodatni državni dotacij, a niko ne želi da radi.... :eek:hno:

·
Registered
516 Posts
niko nece da radi, lezi hljebe da te jedem
ma fuj ne treba im dati mirovine, treba im ponuditi posao, ruku u vatru stavljam da ih 80% ne bi prihvatilo posao

·
Registered
1,961 Posts
Ruku na srce, najveći (nek bude jedan od) problem u Bosni je da ljudi neće da rade, a hoće sve da imaju. Znam da će me mnogi okarakterisati kao dijasporca koji samo soli pamet ljudima u Bosni ali je ovo živa istina koju svaki iskren bosanac zna... mi bismo da smo Njemačka ali da ne radimo ko Njemci, e ne može.

·
HDZ
6,122 Posts
niko nece da radi, lezi hljebe da te jedem
ma fuj ne treba im dati mirovine, treba im ponuditi posao, ruku u vatru stavljam da ih 80% ne bi prihvatilo posao
Sigurno nebi.
Svi oni već rade "na crno" pa se još "doda" nezaslužena penzija i netreba im više. :eek:hno:
Idioti na vlasti su izglasali nekakav nakardni zakon, a sada hoće da ih "zakače" na penzioni fond u koji oni nisu gotovo ništa uplaćivali. Sad još treba da "jedu" pare od penzionera koji su čitav radni vijek radili i uplaćivali u fond.:bash:
Trebali su im dati simbolične otpremnine jer su otpušteni (izgubili posao) i uputiti na Biro za zapošljavanje. Jedino je to pošteno.

·
senior member
17,719 Posts
A jel' se tu prvenstveno radi o borcima ARBiH koji su do odredjenog vremena imali posao u OSBiH ili...?

·
HDZ
6,122 Posts
Ruku na srce, najveći (nek bude jedan od) problem u Bosni je da ljudi neće da rade, a hoće sve da imaju. Znam da će me mnogi okarakterisati kao dijasporca koji samo soli pamet ljudima u Bosni ali je ovo živa istina koju svaki iskren bosanac zna... mi bismo da smo Njemačka ali da ne radimo ko Njemci, e ne može.
Nemože se generalizirati, međutim činjenica jeste da većina ljudi teži da obezbijedi egzistenciju (mnogi su i uspjeli) zapošljavanjem u državnim istitucijama (odlične plate a malo se radi), ili razne invalidnine i " borački" dodatci uz rad (povremeni) na crno ili prijevremene (pa i ovakve) penzije i slično. Vlast je kriva što faktički stimulira nerad, donošenjem i ovakvih zakona i povećanjima plata u administraciji. :bash:

·
HDZ
6,122 Posts
A jel' se tu prvenstveno radi o borcima ARBiH koji su do odredjenog vremena imali posao u OSBiH ili...?
Ma ne. Polovina od ovih su bili gotovo djeca u toku rata. Zaposlili su se u Armiji a onda, zbog smanjivanja broja profesionalnih vojnika, otpušteni Tačnije, ponuđen im je otpust, a oni objeručke prihvatili "penziju".

621 - 640 of 660 Posts