Skyscraper City Forum banner
3061 - 3080 of 4974 Posts

·
Registered
1,362 Posts
ko je spominja budimpeštu?

pogledaj kartu momak...

- Bratislava-Nedelišće-Zagreb je 375km i 4h48min (i to BEZ tih gužvi u Nedelišću koje spominješ, znači vjerojatno i priko 5 sati) https://goo.gl/maps/cbpp9Efkt2k
- Bratislava-Nagykanizsa-Zagreb je 380km i 4h31min https://goo.gl/maps/fye5AELhK862

poanta je da je ić priko Nedelišća idiotarija i ko to radi taj je debil i ne zna se koristit kartama ni google live traffic informacijama ;)

·
free-lance
12,126 Posts
ko je spominja budimpeštu?

pogledaj kartu momak...

- Bratislava-Nedelišće-Zagreb je 375km i 4h48min (i to BEZ tih gužvi u Nedelišću koje spominješ, znači vjerojatno i priko 5 sati) https://goo.gl/maps/cbpp9Efkt2k
- Bratislava-Nagykanizsa-Zagreb je 380km i 4h31min https://goo.gl/maps/fye5AELhK862

poanta je da je ić priko Nedelišća idiotarija i ko to radi taj je debil i ne zna se koristit kartama ni google live traffic informacijama ;)
E momak...
da te pitam.
Jesi se kad vozio po Mađarskoj?
86? 74? 8?

:)

Bezbroj puta sam prošao te ceste. Nebih tim putem o kojem pričaš. Jes da su sredili dionicu Nagykanizsa - Zalaegerszeg no međutim nastavak priče je loš.

Otvaranjem brze ceste Szombathely - Csorna ( obilaznica Csorne je već u funkciji kao i 30tak km od Szombathelya) ta je varijanta bez konkurencije.

Nebtreba mi nikakav google da bih to znao. ;)

Btw
Kilometraža putem ZG-VŽ- ČK-MS-Kormend-Szombathely-Csorna- Mosonmagyaryovar - Bratislava ti je 353km.
Kad putuješ kamionom ili autobusom svaki kilometar je bitan a ni na autocesti ne možeš brže od 90/100 km/h kolko voziš po magistralama...

·
free-lance
12,126 Posts
ali opet se vraćamo na gužve u Nedelišću koje si spomenia - zašto ić tuda, a ne geografski mizerno duljom rutom, ali vremenski kraćom i bez gužve?
Zato jer:
1. Izbjegavaš Mađare na ulazu u Schengen. Važna stavka ;)
2. Ta ruta više neće biti vremenski kraća, čak ni za osobne aute , kamoli kamione/autobuse, čim se otvori M86 u cjelosti.
3. Gužva u Nedelišću je samo usporavanje. Benigno, ako uzmemo u obzir cijelu dionicu. Ta gužva smeta stanovnicima Nedelišća , ne onima koji prolaze kroz to mjesto.
4. Državne ceste , pogotovo lokalne po Mađarskoj u tvojoj varijanti su u katastrofalnom stanju. Tamo od Zalaegerszega do Csorne je užas.

·
Registered
13,161 Posts
Eh da je to jedini takav primjer u HR, bilo bi sjajno.
Nedelišće recimo puca po šavovima. Preći s jedne na drugu stranu ceste nemoguće je u veljači kamoli ljeti.
Od pol 6 ujutro do 7 navečer kolona u jednom i drugom smjeru. Jedan jedini semafor na tipku u cijelom mjestu.

Obilaznica, odnosno brza cesta VŽ - ČK još je san u prostornim planovima. Nije započelo ni projektiranje.
Promet je puno veći nego kroz Našice. Također i međunarodni značaj nije za odbaciti ( najkraći put Zagreb - Bratislava).
Iz godine u godinu promet raste...
(ovdje Trevor misli na obilaznicu Nedelišča)

zar čakovec nema jako pristojnu obilaznicu sa južne strane? :)

druga stvar - ako neko mora od Bratislave do Zagreba pa zar je toliki mazohist da ide priko Nedelišća umisto priko Nagykanizse radi pišljivih 3km geografske uštede, a zanemaruje vremensku uštedu koju ostvari autoputem od Nagykanizse prema jugu? (pogotovo ako su kroz Nedelišće tolike gužve)
(i ti onda uliječeš sa irelevantnom južnom obilaznicom :lol:)

:eek:kay:

·
Registered
84 Posts
Danas sam prolazio kroz Cugovec pa reko ajde da malo pofotkam autocestu.

Na AC sam se popeo kod nadvožnjaka preko D28 i usput usvinjio tako da mi se nije hodalo daleko, tek toliko...

Kraj nadvožnjaka.

Pogled s nadvožnjaka, prvo prema Bjelovaru pa zatim prema Vrbovcu.

(jebiga, kontralajt)

Pogled odozgo na izlaz Gradec.

Kanalice za odvodnju.

Smjer Križevci.

·
con los terroristas
14,553 Posts
Na putokazima nema Bjelovara zato jer se do Bjelovara bude išlo po drugom kraku... jednog dana.
pa to je očigledno, ali x puta sam vidio privremene putokaze. uostalom, što, da tamo gdje će biti izlaz piše prekriženo Bjelovar desno, na ovom izlazu da ne piše i gdje se onda završi - u Križevcima.

·
Registered
1,069 Posts
Kasni pazinska obilaznica, umjesto bagera samo piketi

Prema najavama, gradnja spojne ceste Rogovići-Križ Lindarski trebala je započeti koncem protekle godine. Iako građevinski radovi još nisu počeli na budućem gradilištu postavljeni su piketi, zbog kako kažu u Hrvatskim cestama "osiguranja dokaza što podrazumijeva sam početak rješavanja imovinsko-pravnih odnosa. Tijekom idućeg tjedna vještaci će izaći na teren, a sve kako bi u roku od 60 dana napravili potrebne procjene za otkup zemljišta".

Iako se određene aktivnosti oko početka gradnje spojne ceste Rogovići-Križ Lindarski odvijaju, nitko još sa sigurnošću ne može reći kad će započeti njena gradnja. Osim toga Hrvatske ceste lani su upravo u ovo vrijeme najavljivale kako će gradnja te ceste započeti koncem 2015. godine, a u međuvremenu su na trasu umjesto bagera stigli tek piketi.

Glas Istre 07.03.2016

Cesta bi spajala Ž5190 Rogovići sa D64 Križ Lindarski

3061 - 3080 of 4974 Posts