SkyscraperCity banner

301 - 320 of 323 Posts

·
Registered
585 Posts
Jučer gledam na TV-u kako su Vukovarci protiv ovog kanala. Valjda zato jer onda luka Vukovar gubi na značenju. Sad ti budi pametan :nuts:

·
Registered
510 Posts
bok, jel zna neko nesto vise o tom projektu? znaci na google maps vidim da je kod save nesto kopano i pustili su u pogon onaj prolaz. al kako bude to na kraju izgledalo? bude jos jedan prokop za brodove?

·
Registered
12,468 Posts
Mislim da nastavak tog projekta spada u SF domenu za sad.

Ionak nije kopano za punu dubinu kanala, nego samo za navodnjavajne.

·
Registered
3,425 Posts
Kanal Dunav - Sava izbačen je iz dokumenta

Razvojna strategija usvojena, no iz nje je izuzeta gradnja kanala Dunav - Sava.

Sigurni smo da, ako bi došlo do izrade studije izvodivosti i isplativosti, ona bi pokazala kako kanal Dunav - Sava neće pridonijeti razvoju gospodarstva, i to ne samo u Vukovaru već u cijeloj Vukovarsko-srijemskoj županiji

http://www.glas-slavonije.hr/366997/4/Kanal-Dunav---Sava-izbacen-je-iz-dokumenta

·
Registered
12,468 Posts
ne mozes rec da nema nikakvih koristi kad ima. a trosak je varijabilan ovisno o eu financiranju

ne kazem dal treba ili ne, samo komentiram ove opsezne odgovore od 4 rijeci
Čak i da postoji EU financiranje oportunitetni trošak bi bio nefinanciranje mnogo prečih i za ekonomiju korisnijih projekata. Tako da nema govora o nekoj "varijabilnosti troška". Ajmo se prestati ponašati ko da EU lova pada s neba.

·
is out there
3,491 Posts
ne mozes rec da nema nikakvih koristi kad ima. a trosak je varijabilan ovisno o eu financiranju

ne kazem dal treba ili ne, samo komentiram ove opsezne odgovore od 4 rijeci
Osim eventualno navodnjavanja ne vidim ekonomske koristi od ovog projekta. Gedeon je vec dao razloge.

Sto se tice rjecnog transporta, trebalo bi uloziti novce u luke Vukovar I Osijek kao I u njihovu povezanost s svijetom zeljeznicom (za Vukovar to ide) I cestom.

·
Moderator
27,674 Posts
Kanal Sava-Drava bi u Osijeku imao spoj negdje na potezu od Sakuntala parka prema Tvrđi gdje se prije i nalazilo jedan manji kanal/riječica. Da se to realiziralo centar bi bio sasvim drugačiji i ne sumnjam drastično reprezentativniji. S jedne strane Gornjogradske palače, a s druge Tvrđa kojoj se možda onda ne bi ni rušile zidine jer bi i sam oblik grada bio drugačiji. Čak bi i Đakovo dobilo rijeku što bi bilo zanimljivo.

U svakom slučaju ambiciozna ideja, ali upitno koliko bi gradnja tog kanala trajala. Čak i s modernim strojevima taj zahvat je poprilično ambiciozan.

·
Registered
431 Posts
svakako lega da bi potrajalo,samo opterećenje od poplava je manje,ako je kanal plovan, šta je namjera imaš tranzit,a time i poslove.
ja virujen da bi bilo na korist lega. samo da mi za početak postojeće vodene puteve počnemo koristit i održavat kako spada,manje bi bilo poplava,a više tereta u lukama. meni je ambicija dobrobit svih građana RH,pa ako su egipćani mogli drugi paralelni kanal na Suezu i švicarci one tunele kroz Alpe, ... imamo i mi zatvorenika,pa neka kopaju.

301 - 320 of 323 Posts