SkyscraperCity banner

4201 - 4218 of 4218 Posts

·
Registered
1,431 Posts
28m to prawie 10-piętrowy wieżowiec ;) spójrzmy na skale samochodów na tej wizce :)
Patrząc na portfolio architekta to nie widzę żadnej realizacji, co budzi jakąś niepewność. Ale jestem dobrej myśli bo budynek prezentuje się całkiem dobrze jak na Częstochowę.
Tak jest, dlatego nie gra mi to z tym co pisze wyborcza. Wg mediów Hegelmann wnioskuje o zmianę planu zagospodarowania po to by zbudować wysoki na 28m biurowiec
stąd moje zdziwienie odnośnie tego co widzę na wizkach mimo, że jest to jak na lokalne warunki całkiem przyzwoite.

·
Registered
363 Posts
Nic dziwnego - w koncepcji przekształcenia przestrzeni dookoła dworca PKP tereny obecnego dworca PKS miały pójść pod w miarę gęstą mieszkaniówkę, i sobie i innym częstochowianom właśnie tego życzę. Z drugiej strony, bez terenu dworca PKS Częstochowa nie ma praktycznie rzecz ujmując czegokolwiek cennego, co mogłoby zainteresować nabywców. Teraz albo nigdy - jeśli to ma uratować PKS to będę bić brawo. Jeśli dzięki temu zostanie w końcu uporządkowana przestrzeń dookoła, to po tysiąckroć będę ;)

PS. Mam nadzieję, że niejako "zmusi to" PKP SA do nietworzenia żadnych półśrodków i albo nie tykną wcale obecnego dworca, albo całkowicie go przebudują zgodnie z planami, bez żadnego planu "pasaż nad torami plus"

·
Registered
322 Posts
Tesco na Drogowców kupiła grupa kapitałowa DOR Group. W tym miejscu ma powstać galeria handlowa.

DOR Group jest nowym właścicielem hipermarketu Tesco, stacji benzynowej oraz parkingu w Częstochowie przy ul. Drogowców. Inwestor zamierza zmodernizować obiekt i stworzyć atrakcyjną galerię handlową, która przyciągnie klientów i różnorodne portfolio najemców.
Źródło: DOR Group kupiło od Tesco hipermarket w Częstochowie

·
Registered
1,260 Posts
Discussion Starter #4,207
z cyklu: zgadnij gdzie to ;-)
259199

Bardzo brakuje mi torowiska wtopionego w jezdnię jako pamiątkę Kolei Herbskiej, aczkolwiek na zdjęciu widać zaznaczoną w chodniku ramkę plus obok trzy tablice informacyjne prawdopodobnie na te potrzeby. Ogólnie wygląda to jak porządny chodnik i niewiele więcej. Możne jakby doszły designerskie meble miejskie pojawiłby się jakiś klimacik. Wątpię jednak w coś specjalnego. Spójrzcie na mój poprzedni post z Rakowa. Na wizualizacjach miała być okazała wielka wiata, a ostał katalogowy przystanek. Choć muszę przyznać, ze dość zgrabne dobrali styl, lepszy od typowych wiat autobusowych stosowanych u nas.

Skoro jesteśmy przy wiatach. Byłem tam ostatnie jeszcze przed wirusem, albo i wcześniej, a mam wrażenie, że nic się nie zmieniło.
259236

Pozytywna zmiana od wschodniej strony ul. Piłsudskiego. Moim jednak zdaniem jedynie błędne zrobiono tak szerokie opaski kamienne wzdłuż budynków. W efekcie chodnik "praktyczny" (płyty) wydaje się optycznie wąski jak na centrum.
259279

Specjalnie dla Piotra Sk. ;-)
259299

259296

259298

Po sąsiedzku chyba niedawno zrobiona elewacja
259301

Najbardziej przypadł mi do gustu taki detal
259303

Na koniec skrzyżowanie Spadek i Nadrzecznej. SZOK I NIEDOWIERZANIE...tak można budować w Częstochowie?
259310

259316

·
obcięty
1,498 Posts
^^ ten ostatni budynek to akurat grupa Verso. Dobrze wyszedł finalnie, szkoda tylko że żabki nie zmusili do jakiegoś bardziej stonowanego szyldu jak to czasem na starych miastach bywa.

·
Registered
1,260 Posts
Discussion Starter #4,211
Kręcił się ktoś w okolicach centrum? Nie miałem okazji cyknąć, a tymczasem Wolności 17 nieźle urosło, wydaje się, że biurowiec ma już mniej więcej ogarnięta cała konstrukcję. Ciekawe czy elewacja pozostanie wg Mobius-a, czy w międzyczasie postanowiono trochę przyoszczędzić. Oczywiści sierotki w UM nie potrafiły wydać w WZ wymagania zabudowy całej szerokości działki, w efekcie nie zależnie co wyjdzie z budynkami na inwestycję zawsze będzie rzutowała urbanistycznie paskudna dziura-parking.

·
Registered
1,431 Posts
Wyburzenie zabytku przy elektrowni na Zawodziu. Niechcący?

Co obstawiacie, że powstanie w tym miejscu? Dyskont, stacja benzynowa czy coś ambitniejszego?

·
Registered
1,260 Posts
Discussion Starter #4,214
Mieszkaniówka pomiędzy trasą i aresztem, w okolicy która nie uchodzi za super modną? Obstawiam handel-usługi w jakąś parterowym pawilonie otoczonym parkingami. Stare zabudowania trochę utrudniały sprawę. Los jedna chciał, aby całkowicie przypadkiem same się uszkodziły w stopu wymagającym rozbiórki.

·
Registered
1,431 Posts
Czołem! Jak ma się sytuacja z budową domu handlowo-biurowego w III Alei? Jak postępy na Starym Rynku? Dzieje się coś jeszcze? Może jakaś relacja od częstochowian? O modernizacji sieci tramwajowej nie wspomnę, pewnie się ślimaczy. Pozdrawiam

·
All Cats Are Grey
2,781 Posts
O modernizacji sieci tramwajowej nie wspomnę, pewnie się ślimaczy. Pozdrawiam
Przeciwnie, idzie dość sprawnie. Odcinek, który zaczęto robić z początkiem kwietnia (pętla Fieldorfa - pętla przy Promenadzie) jest już w zasadzie gotowy. W ciągu ostatnich 2 tygodni podbito tory i zamocowano elementy wsporcze linii trakcyjnej. Trwają prace wykończeniowe przy budynkach na pętli Fieldorfa. Jeszcze dziś postaram się wrzucić coś więcej - w dedykowanym wątku.

·
Registered
67 Posts
Zburzą budynek bursy i wytną drzewa przy częstochowskim "Słowaku". Potem zbudują na nowo.
W miejsce starej bursy dwukondygnacyjnej ma powstać czterokondygnacyjny obiekt z nowymi instalacjami wewnętrznymi, przyłączami.

4201 - 4218 of 4218 Posts