SkyscraperCity banner
1 - 20 of 136 Posts

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pošto smo malo odmorili, najbolje je da se otvori reportaža o Pragu.
Neću nešto posebno ređati slike, čak će biti bez nekog reda, ali ću gledati da bude što više komentara.
Glavni grad Češke ima oko 1,2 miliona stanovnika i još oko 300.000 onih koji rade u Pragu ali nisu evidentirani kao stanovnici ovog grada.-
U gradu ima veoma malo nezaposlenih (oko 3%) ili oko 20.000 nezaposlenih. Prosečna plata je viša od 1200 evra.
Grad je bogat ima metro i oko 550 tornjeva.
Nalazi se na reci Vltavi koja protiče kroz Prag dužinom od oko 30km.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Moj je utisak da u Pragu nema stanovnika Praga. Svi na slikama su turisti. Prag od turizma uzme oko 7 milijardi dolara tj više od Hrvatske

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #4 ·
sve ove fotke u ovom postu su sa Hradčana dela Praga koji je na istoimenom brdu i odakle se Prag vidi kao na dlanu

pogled na Hradčane deo Praga i Praški zamak koji je najveći zamak na svetu.

mene nervira kad Đilasove novine blebeću Beograd ima ogroman broh turista, svi Slovenci idu u Beograd na splavove itd. Na ovoj slici dole ima više turista nego u celom Beogradu. Što kaže moj drug više ima turista na Karlovom mostu nego u Beogradu. Normalno to je rečeno figurativno ali ja sam sklon da poverujem da je tako i bukvalno

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Još malo ove palate. Inače Prag nikad nije rušen, bombardovan i zato je jadan od najočuvanijih velikih gradova sveta. Staro jezgro koje još nismo videli je pod zaštitom UNESCO-a

ovakav beli paun postoji i u zoo vrtu na Paliću. Sreća nije raširio rep srčka bi nas strefila od lepote

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #7 ·

ova fotka je već Stari trg- centar Praga sa fascinantnom starom arhitekturom

kao što rekoh svi u Pragu su turisti.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Vaclavske namesti, najveći trg u Pragu dugačke su skoro kilometar i to je otprilike centar Praga. Tu svi putevi dolaze i odlaze. Tu su i metro stanice i tramvaji i sve. Nešto kao Terazije ali mnogo veće

Pored hotela Slavija je i stadion Slavije. Divan stadion, pravi fudbalski savremen lep i spolja ali i iznutra.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Drugi praški fudbalski klub Sparta ima isto tako lep stadion kao bombona spolja ali nešto manji. Nisam ga usnimio.

Prag ima i najveći stadion na planeti Zemlji Strahov ali o tom potom.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #12 ·
vraćamo se u turističko grotlo, Stari gradski trg,

eksplozija istorije i arhitekture.
Na ovom satu figure se na svakih sat vremena pojavljuju i mimikom ispričaju neku pričicu. Koju saznajte kad budete u Pragu i pažljivo slušajte vodiča a ne kao ja da se za*ebavate sa foto aparatom

Ova crkva ili katedrala je vanserijski lepa, a noću je osvetljena i ima se osećaj da je kao iz bajke

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #14 ·
ja obožavam da čitam te putopisne reportaže i verujem da je slično i sa ostalim forumašima jer očigledno delimo ista interesovanja.
Zbog toga mi nije teško da napravim ovako nešto. Ja lično često dajem link mojim drugovima kojima ssc ili ns build nisu ni u podsvesti i onda me posle pitaju jel ima još neka reportaža.

Evo još malo fotki. Upozoravam da ima još puuuuno fotografija i onaj ko ne može da izdrži neka prekine na vreme :nuts:

dali sam rekao da su svi ljudi u Pragu turisti, (dobro sem kočijaša, vojnika i konobara) :yes:

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #15 ·
na ovu kulu na Trgu se može popeti i slikati u nekim uniformama a i pogled je fantastičan. Treba li reći da sam i to promašio tj nisam stigao.

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #16 ·
evo još par fotki pa da gledam fudbal:

evo jedan extra restoran, sa egzotičnim muzičarima koji veoma, ali baš veoma glasno i dinamično deru svoje instrumente a bome i goste i to usred dana.
Jako skup, ali jednom si u Pragu

·
Banned
758 Posts
Discussion Starter · #17 ·
i evo fotke ove katedrale na Trgu osvetljene noću. Ali sa napomenom da njen izgled noću ne može da dočara nijedna fotografija.

1 - 20 of 136 Posts