SkyscraperCity banner

1241 - 1260 of 1260 Posts

·
Registered
Joined
·
4,689 Posts
Chwila nasze wagony mają większa prędkość 120km/h z kolei czeskie 100km/h mimo że posiadają wózki które mogą jeździć z większymi prędkościami.
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Czechy - przygotowania do budowy KDP.
Przebieg linii KDP w Polsce (wg CPK - poprzedni post) i w Czechach (wg Sprava Żeleznic) są ze sobą skorelowane.
975729


Dodatkowe materiały:
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Prague – Wrocław high-speed feasibility study tender launched
CZECH infrastructure manager SŽ has published a tender for a contractor to undertake of feasibility study for a proposed high-speed line from Prague, via Hradec Králové, to Wrocław, Poland.

The study, which has a budget of Koruna 20m ($US 885,765), will outline a possible route from Prague to the Czech-Polish border near Hradec Králové in the Giant Mountains. The study will also examine potential geographical barriers ias well as how the line will integrate with both the conventional network in Prague and Hradec Králové and a future high-speed network across the country.

The line must connect with the planned high-speed line from Wrocław to the Czech-Polish border. The new line will start in Prague Balabenka, a which is located between Prague main station and Prague Libeň station. The study will also take into account potential capacity problems on the conventional network in Prague, along with proposals to enhance capacity.

SŽ says the study must be completed within 18 months of the contract signing.
 

·
Registered
Joined
·
25,052 Posts
 
  • Like
Reactions: trzyfx

·
Registered
Joined
·
1,150 Posts

·
sceptyk
Joined
·
16,504 Posts

·
Registered
Joined
·
1,150 Posts
Nie będzie się już zatrzymywać w Pardubicach?
Na to wychodzi, że nie.

Ciekawe, czy ogarniają to tylko 2 składami na takim krótkim przejściu w Pradze?
Chyba muszą, bo oni nadmiaru kuszetek nie mają (+14 kuszetek ex SNCB jeszcze nie na chodzie), a w zaawansowanych planach połączenie do Przemyśla. W Splicie też dosyć krótko, bo tylko 2h, a trasa ponad 1400km. Przy takiej trasie i pełnej frekwencji nie wierzę, że daliby radę z wodowaniem i szambem tylko w Pradze. A druga sprawa, że mistrzem punktualności w stronę Pragi ten pociąg nie był. Chociaż widzę, że po drodze zaplanowane też dłuższe postoje (w przeciwieństwie do zeszłego roku) - może właśnie na wytracenie ewentualnego opóźnienia:

1106281
 

·
Registered
Joined
·
2,320 Posts
To jest piękne! Chorwaci w 8 minut dzielą skład na dwie grupy i jadą dalej.
A u nas? Wiadomo, 20 minut to minimum a i 40 nie jest wyjątkiem.
 

·
Registered
Joined
·
1,343 Posts
Chyba tak pięknie to nie jest. Fakt, skład podpięty pod loka faktycznie jedzie po 8 minutach, ale drugi niekoniecznie tak szybko. W drugą stronę czesc ze Splitu potrzebuje 30 minut.
 

·
Registered
Joined
·
1,150 Posts
Nie będzie się już zatrzymywać w Pardubicach?
W komentarzach na zdopravy.cz był powód podany - objazd przez Havlíčkův Brod ze względu na remonty.

Z ciekawości, to Chorwaci pomogą w obsłudze trakcyjnej tej drugiej części, czy jak?
Tak, tak też to działało w zeszłym roku - Chorwaci i Słoweńcy wystawiali swoje lokomotywy + kierpocia. Przez Węgry obsługiwał to Continental Railway Solution.

W międzyczasie RJ zakupił kolejne (9 sztuk) kuszetki od DB. Po zdjęciach widać, że są w gorszym stanie niż poprzednie zakupy.

 

·
Registered
Joined
·
405 Posts
Przemalują, chociaż niekoniecznie będą robić większe remonty. Największą uwagą do RJ, jaką miałem po kilku podróżach, to odczuwalny wiek wszystkich wagonów. Sporo rzecz trzeszczy czy skrzypi. Nie jest to jakieś tragiczne (jest lepiej niż w części 111A, albo słowackich B249), ale wchodząc do wagonu "Astra" czuć dużą różnicę.
 
1241 - 1260 of 1260 Posts
Top