SkyscraperCity banner

41 - 60 of 205 Posts

·
Registered
2,759 Posts
174. Mimo, iż na tych zdjęciach tego nie widać to ogólnie miasto w niedzielę wydaje się opuszczone. Jedynie przed centrum handlowym byli ludzie. W samej galerii pustki, ulicę dalej także niemal nikogo. Rzucił mi się w oczy ten ogromny kontrast między Ostrawą, a polskimi miastami, które o wiele bardziej tętnią życiem podczas weekendu.
W Ostrawie, podobnie jak w całych Czechach po prostu nic nie ma. Przecież ta ich cała Stodolnia to w praktyce nawet w weekendowe wieczory wymarła ulica, przy której Mariacka w Katowicach to centrum wszechświata. Nie bez przyczyny to polskie kluby są często reklamowane w czeskich radiach, a nie odwrotnie.

·
Registered
1,827 Posts
Discussion Starter #43 (Edited)
Szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję w czeskim życiu miejskim. Natomiast mój obraz może być spaczony przez moje miasto, Lublin, gdzie choćby nocne życie istnieje 7 dni w tygodniu, jest często lepsze niż w wielu większych miastach. A i w ciągu dnia centrum tętni życiem, nie ma takiej pustki jak w Czechach, zawsze coś się dzieje, ciągle się kogoś mija.

186.

187.

188.

189.

190. To nie jest jedyny operator roweru miejskiego w Ostrawie.

·
post-kielecki scyzoryk
2,247 Posts

·
Registered
1,827 Posts
Discussion Starter #45 (Edited)
@dwiegruszki, problem jest taki, że najczęściej czeskie czy słowackie góry są także puste, w odróżnieniu od polskich :)

191.

192.

193.

194.

195.

·
post-kielecki scyzoryk
2,247 Posts
problem jest taki, że najczęściej czeskie czy słowackie góry są także puste, w odróżnieniu od polskich :)
Miałem na myśli "po krzakach", a nie łokciami na szlakach do giewontów. ;)

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
Mimo, iż na tych zdjęciach tego nie widać to ogólnie miasto w niedzielę wydaje się opuszczone. Jedynie przed centrum handlowym byli ludzie. W samej galerii pustki, ulicę dalej także niemal nikogo. Rzucił mi się w oczy ten ogromny kontrast między Ostrawą, a polskimi miastami, które o wiele bardziej tętnią życiem podczas weekendu.
To w takim razie jak Czesi generalnie spędzają wolne dni?

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
^^
Niegłupi :eek:kay:

A wyjazdy na miejskie/podmiejskie RODOS (ogródki działkowe ;)) też są popularne? :D

·
Registered
28,498 Posts
Są na zakupach w Polsce.
Tak, zwlaszcza w niedziele.

Kupuja ciasteczka na stacji Statoil. O przepraszam, Circle K...

:troll:

161.
165. W oddali szyby kopalniane.
To chyba raczej hutnicze wielkie piece ;)

A co do weekendowych pustek w miescie. Czesi sa pod tym wzgledem wyluzowani i masowo wyjezdzaja na te swoje dzialeczki. Chyba nie rajcuja ich weekendowe zakupy w miescie. Troche dziwia pustki w restauracjach i innych lokalach. Moze oni sie tam nasiedza w tygodniu? ;)

·
Registered
1,827 Posts
Discussion Starter #54
Sam nie pojmuję tego stylu spędzania weekendów w Czechach, przywykłem do czego innego.

Jeśli chodzi o zacytowaną przez Ciebie fotkę to wielki piec (mi chodziło o szyby na dalszym planie), ale spokojnie, na zdjęciach będzie i on.

206.

207.

208.

209.

210.

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
Tak, zwlaszcza w niedziele.

Kupuja ciasteczka na stacji Statoil. O przepraszam, Circle K...

:troll:
- 10 do rozwoju cywilizacyjnego PL ;)
Spadliśmy z europejskiego podium :troll:

Sam nie pojmuję tego stylu spędzania weekendów w Czechach, przywykłem do czego innego.
Co kraj, to obyczaj. Bardzo ciekawe są takie różnice.

·
Registered
1,827 Posts
Discussion Starter #57
Ale po tej stronie Europy te różnice są niestety coraz mniejsze. Dlatego bardziej ciągnie mnie na wschód :)

216.

217.

218.

219. Dekoracje przed ratuszem.

220. Wejście do ratusza.

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
Lubię Ostrawę i nawet mi się podoba, ale i tak się najsłabiej prezentuje w porównaniu z innymi największymi czeskimi miastami.

·
Registered
7,672 Posts
Mam jedno ciekawe wspomnienie z Ostrawy. Kilka lat temu będąc tam przejazdem wstąpiłem z kumplem do jakiegoś marketu z zamiarem szybkiej przekąski. Była tam akurat knajpka chińska. Obsługa oryginalna chińska. Chciałem grzecznie złożyć zamówienie. Gdy po drugiej stronie lady odezwał się młody chińczyk po czesku, nie dałem rady! :) Kumpel zamówił.

·
Registered
1,827 Posts
Discussion Starter #60
Ostrawa jest bardzo ciekawa dla osób, które lubią przemysł i industrialne klimaty (dlatego sam postanowiłem dłużej tam zostać). Na pewno trzeba docenić to, że potrafiono wykorzystać w tym mieście dawną kopalnię czy hutę. Bardzo często takie miejsca są rozbierane i nie pozostaje po nich nic, choć odegrały ważną rolę w rozwoju miast.

221.

222.

223. Na plus - mimo niedzieli ratusz otwarty dla turystów.

224.

225.

41 - 60 of 205 Posts