SkyscraperCity banner

61 - 80 of 205 Posts

·
Registered
28,508 Posts
Lubię Ostrawę i nawet mi się podoba, ale i tak się najsłabiej prezentuje w porównaniu z innymi największymi czeskimi miastami.
Ostrawa na pewno nie zalicza sie do najladniejszych czy najbardziej "ekscytujacych" miast w Czechach czy w okolicznych krajach. Ale mam troche slabosc do tego miasta. To dla mnie takie troche skrzyzowanie Rybnika i Katowic. Niby wszysko znajome i podobne ale zarazem to zagranica, nawet jesli bliska.

No i faktycznie fajnie zagospodarowuja co niektore tereny poprzemyslowe. I jest tez sporo fajnego socrealizmu i symboliki z lat 30-tych jak sie rozejrzec za detalami.

·
Registered
1,186 Posts
Szczerze mówiąc nie bardzo się orientuję w czeskim życiu miejskim. Natomiast mój obraz może być spaczony przez moje miasto, Lublin, gdzie choćby nocne życie istnieje 7 dni w tygodniu, jest często lepsze niż w wielu większych miastach. A i w ciągu dnia centrum tętni życiem, nie ma takiej pustki jak w Czechach, zawsze coś się dzieje, ciągle się kogoś mija.
Post ma lat dziewięc i pół lat, więc należy się go wygrzebać, bo nic się nie zmieniło:

Message originally posted by ov_79 on May 13th, 2010 at 09:43 AM:

Z przeproszeniem autora watku chetnie zalozylbym maly OFF TOPIC:
FENOMEN SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica: OPUSTOSZALY SWIAT

Ciekawi mnie wasze komentarze ponizszych komentarzy. Co jest przypadkiem, co regulem? Co z tego wynika? Dlaczego tak jest? Naprawde w Polsce na tyle inaczej? Bo ja jako regularny odwiedziac wydzialu Zagranica na FPW juz boje sie otworzyc nowy watek, zeby znow ktos sie nie zaczepil opustoszalego swiata ;).

BELGIA Wątek Brugia - flamandzka perełka
Dla kogos, kto szuka dynamiki, miasto zupełnie nie do życia. Autentyczny skansen. Piękno na każdym kroku, ale piękno martwe, ożywione jedynie życiem turystycznym.
BIAŁORUŚ Wątek [Mińsk] Spacer po stolicy Białorusi...
bylem w polsce kilka razy a dokladniej w białymstoku ,warszawie, krakowie no i w kilku innych miastach przejazdem i nie powiedzialbym ze w minsku jest bardzo pusto w poruwnaniu do warszawy.
CZECHY Wątek [Czechy] Ostrava
...a mnie dziwia te pustki w Ostravie...
CZECHY Wątek Liberec
...Po wyjsciu na miasto nie spotkalismy wlasciwie zadnych ludzi, tylko przemknelo kilka tramwajow (ciekawe maja tory - dwie szerokosci naraz). Zadnych otwartych sklepow...
ISLANDIA Wątek [Reykjavik] Południowo Zachodnia Islandia
...19. Na ulicach zawsze pusto, jak ktoś idzie to cudzoziemiec,...
KANADA Wątek Vancouverskie Krajobrazy
...Niby duzo wieksze miasto ale poza godzinami biznesowymi centrum jest dosc wymarle.. Jak szukalem cos kupic do zarcia gdziej okolo 9-tej wieczorem to musialem isc do 7/11 bo wszystkie inne sklepy byly juz pozamykane...
LITWA Wątek [Kowno] Drugie co do wielkości miasto Litwy
... Kowno jest dosyć zaniedbane, chociaż w centrum bardzo czyste, ale puste i smutne. A porównuję niedzielne wakacyjne popołudnie w Kownie i Poznaniu (przy dobrej pogodzie)...
NIDERLANDY Wątek [Niemcy] Katalog miast <100000 ‎
Widzisz, bolączką wszystkich niewielkich niemieckich miast jest, że w dni wolne są one całkowicie opustoszałe, niedziela, święta państwowe/wyznaniowe i już żywej duszy nie widać, w RFN jest identycznie, tak samo zresztą jak i w Niderlandach.
NIDERLANDY Wątek [Haga i Lejda] W grudniu po południu
...na zadnym z Twoich zdjec nie ma zywej duszy. Sam tez ich nie mam nigdy za wiele, ale tutaj Haga wyglada na wymarle miasto.
NIEMCY Wątek [Niemcy] Katalog miast <100000 ‎
Ale w tych miastach mieszkają jacyś ludzie? Bo na zdjęciach wyglądają jakby były kompletnie opustoszałe...
NIEMCY Wątek [Niemcy] Zdjęcia z całego kraju
...Czemu na deptaku jest tak pusto jak w czasie siesty w Hiszpanii?
NIEMCY Wątek [Berlin] maj/czerwiec 2009
Co tu dużo mówić, Berlin jest w dechę :)
Tylko jakoś pusto :(
PORTUGALIA Wątek Aveiro, czyli małomiasteczkowa Portugalia
...Aveiro wydawało mi się najmniej interesującym miejscem jakie widziałem w Portugalii - tam chyba zawsze jest tak pusto i z zabytkami trochę średnio w porównaniu do okolicznej konkurencji :)
SŁOWACJA Wątek [Bratysława] Okiem Mariana
Poza starym miastem w Bratysławie jest jakoś tak pusto...
SZKOCJA Wątek [Szkocja] Śladami zamków, whisky i deszczu (wątek autorski)
... Akcent z Dundee jest jednym z najcięższych jakie spotkałem w Szkocji (oczywiscie poza Highlandami). Poza tym miasto (byłem tam kilka razy, głównie w drodze do Aberdeen) wydało mi się wyjątkowo odpychające i strasznie puste...
SZWAJCARIA Wątek [Genewa] i okolice
...W tygodniu ruch pieszy i kołowy jest szalony w niedzielę pusto bo pozamykane...
SZWECJA Wątek Cudowny Sztokholm. [Bardzo dużo cudownych zdjęć]
...Czemu do diabła o godzinie 22 jest już tu pusto? ...pojawiają się tam tylko turyści, którzy wolą spędzić wieczór na spacerach.

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
^^
:applause:

Mam proste wytłumaczenie fenomenu... :D
Jak np. ja łapię kadr, to specjalnie czekam na moment, aż będzie jak najmniej ludzi, którzy mi w niego włażą :troll:
Wielu z nas robi też zdjęcia o "dziwnych" porach dnia, w dni świąteczne, wakacyjne itp. ;)
Trzeba pamiętać, że fotka, to tylko wycinek z rzeczywistości.

:lol:

·
Registered
7,672 Posts
Jak widzę ludzki korek na letnich weekendowych imprezach w Śródmieściu w Lublinie i porównuję do jesiennych wieczorów na tygodniu, to wcale mnie to nie dziwi. ;)

·
Registered
1,703 Posts
Bo "statystyczny użytkownik FPW" jak widzi, że inni nie napier****ą pekabu staje się niemiły w komentarzach. "Dolce vita" po polsku znaczy 8h z nadgodzinami i sru na drugi etat, a nie jakieś dacze, sjesty i inne uje-muje.
Oczywiście z pewnym przemrużeniem oka. Ale niedużym.

·
Registered
1,830 Posts
Discussion Starter #66
@ov_79, chciało Ci się tyle szukać? :)

226.

227. Winda. Po wyjściu wchodzimy do sklepu w stylu naszej informacji turystycznej, z mnóstwem pamiątek, sporo oryginalnych, tam też kupuje się bilet na punkt widokowy. Panie z obsługi mówią po polsku.

228. Po zakupie biletów jest kolejna winda. A potem nareszcie widoki.

229.

230.

·
Registered
1,830 Posts
Discussion Starter #69
Tak, budowa jeszcze trwa, bo przejeżdżałem obok, są objazdy, ciężarówki budowlane też się kręcą. Pamiętam ten stadion jeszcze z 2013 roku, bo też wtedy jechałem obok niego (swoją drogą ciekawa i kręta jezdnia wzdłuż obiektu).

·
Prymas Aprilis
8,919 Posts
No i faktycznie fajnie zagospodarowuja co niektore tereny poprzemyslowe. I jest tez sporo fajnego socrealizmu i symboliki z lat 30-tych jak sie rozejrzec za detalami.
No właśnie. Ostrawa nie jest może pięknym miastem, ale ciekawym. Ma swoje mocne strony i za to ją lubię :)

61 - 80 of 205 Posts