SkyscraperCity Forum banner

DÜZCE | Nostaljik Tramvay | Demo

1672 Views 2 Replies 2 Participants Last post by  ÇevRim_Dışı
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay İstanbul Caddesi’de sefer yapacak ‘Nostaljik Tramvay’ın test sürüşünü yaptı.

Düzce Belediyesi tarafından araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan İstanbul Caddesi Projesinin ikinci etabı kapsamında cadde üzerinde alt yapısı tamamlanan ‘Nostaljik Tramvay’ hattında test sürüşleri başladı. Test sürüşünü yapan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, tamamen yerli sermaye ile üretilen ve çevre dostu akü sistemi ile çalışan tramvayın çok kısa bir süre içinde vatandaşın hizmetine gireceğini belirterek “nostaljik tasarımlı bu kompartıman ile şehir merkezinde çok farklı bir görüntü ortaya çıkacağına inanıyorum. 21 yolcu kapasiteli ve aynı zamanda enerjisinin belli bir kısmını üzerindeki güneş panellerinden elde eden tramvay sayesinde hava kirliliği yaşanmadan ulaşımda farklı bir boyuta geçiyoruz. Tamamen çevre dostu olan bu sistemle vatandaşlarımızın talebine göre bu hattı tabii ki alternatif güzergahlara uzatabiliriz. Düzcemiz’in öncelikleri, ihtiyaçları ve talepleri bizim için büyük önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.


http://www.duzce.bel.tr/detay.asp?id=34568


950 metre uzunlugunda nostaljik tramvay yapılmış. :)
See less See more
4
  • Like
Reactions: 5
1 - 3 of 3 Posts
Türkiye'deki 81 ilin 75i falan tarihi şehirlerdir. Bırak onlar yapsın nostaljiyi. Sen modern ol çünkü 19. yüzyıla zar zor gidiyor tarihin. Kullanım amaçlı tramvay yap. Rahat et. Yine de güzel tabi alkış
tramvayı kaldırıp rayları da sökmüşler. Paralar çarçur ediliyor. :bash::bash:


http://www.duzcetv.com/duzce-gundem-haberleri/68031-2-milyon-tl-cope-atildi
1 - 3 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top