SkyscraperCity banner

1 - 20 of 6503 Posts

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #1
Postanowiłem założyć odrębny temat dla mojego miasta i jego najbliższych okolic.

Póki co największa inwestycja to CH Galeria Dębicka, otawrcie już 31 marca.Taki oto biurowczyk wyrósł przy ul.Krótkiej.A po przeciwnej stronie jakis taki budyneczek:0)

 

·
Registered
Joined
·
637 Posts
nie wiem jak wam ale mi się podoba ten biurowczyk na drugim zdjęciu, jak już zdejmą to ogrodzenie to myśle że bedzie fajny:)
 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #3
Carrefour inwestuje w basen

GC Nowiny: Miasto wyremontuje odkryty basen przy ul. Sobieskiego, ale nie wyda na to ani złotówki. Koszty pokryje sieć handlowa Carrefour, która w sobotę otwiera w Dębicy swój sklep.
Władze Carrefoura zapowiedziały, że w związku z rozpoczęciem działalności w naszym mieście chcą uczestniczyć w życiu Dębicy - mówi burmistrz Paweł Wolicki. - Postanowiłem więc zainteresować firmę basenem odkrytym, który znajduje się w pobliżu ich sklepu.

Basen wymaga pilnego remontu, jego stan jest fatalny. Dno pływalni jest pęknięte, woda wypływa w głąb ziemi. Latem basen trzeba non stop uzupełniać wodą, co jest bardzo kosztowne. Dlatego mimo wielu innych potrzeb, w budżecie miasta zapisano 400 tys. zł na remont obiektu.

Pieniądze te zostaną jednak wydane na inne cele, bo pojawiła się deklaracja Carrefoura. Po pięciu spotkaniach z dyrekcją sieci, burmistrzowi udało się namówić firmę do inwestycji w remont basenu.

- Jestem bardzo zadowolony, że Carrefour podjął rozmowę. Firma nie była do niczego zobligowana. To, że postanowiła obdarować miasto, to tylko jej dobra wola - mówi Wolicki.
i git:)
 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #4
Dziś otwarcie Galerii Dębickiej, ja pewnie obfoce ją jutro bądź we wtorek , na razie z ich strony galeriadebicka.pl krótkie info:
Galeria Dębicka to nowoczesny kompleks handlowo - usługowy położony w centrum Dębicy.

Na 12 000 m kw. klimatyzowanej powierzchni handlowej znajdują się sklepy, butiki oraz punkty usługowe i restauracja. Szeroki wybór artykułów spożywczych, przemysłowych w promocyjnych cenach zapewni supermarket Carrefour.

Znajdziesz tu najlepsze marki znanych producentów odzieży damskiej, męskiej oraz dziecięcej spełniające oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów.
Wygodnie, modnie i elegancko!

W wyborze prezentu pomocne będą stoiska z upominkami, kwiaciarnia, jubiler, jak również sklepy z bielizną.

Ofertę Naszą uzupełniają: salonik prasowy, kantor wymiany walut, apteka, pralnia, sklep z zabawkami, optyk, sklep ogrodniczy, salon komputerowy oraz restauracja SFINKS.

Fanów elektroniki, odtwarzaczy oraz sprzętów gospodarstwa domowego zapraszamy do EURO RTV AGD.

W Galerii Dębickiej można zrobić nie tylko zakupy, to również miejsce spotkań z przyjaciółmi w Naszej restauracji oraz cukierni.

Życzymy udanych zakupów
oraz przyjemnie spędzonego czasu

...to Twoje wymarzone miejs
 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #5
Przy wjeżdzie do Dębicy, koło McDonaldsa i Plusa budują....Plusa. Ponoc ma tam byc przeniesony Plus, a w starym Plusie powstanie jakis sklep z częsciami zamiennymi do samochodów.Ale to info niepotwierdzone. Niestety, architektura budynku lidlowsko-plusowska:)ohno: ), więc niewiele stracicie przez to,że zdjęcie są nieco rozmazane(robione z partyzanta, z samochodu)

 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #6
Kolejne inwestycje w Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A., wraz ze swoim głównym udziałowcem koncernem The Goodyear Tire & Rubber Company, przeznaczy ponad 8,5 mln USD, w celu zwiększenia produkcji opon do samochodów ciężarowych. Inwestycja zaplanowana na lata 2007-2008 będzie związana przede wszystkim z zakupem nowych urządzeń, które rozszerzą istniejące linie produkcyjne. Dzięki temu, Firma umocni swoją pozycję na rynku opon zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach świata.

Zaplanowana inwestycja w segmencie opon do samochodów ciężarowych jest kolejną, która została ogłoszona w tym roku, po podjęciu decyzji o przeznaczeniu dużych środków, w celu rozszerzenia produkcji opon o wysokich osiągach do nowoczesnych samochodów osobowych. W ciągu najbliższych czterech lat Firma Oponiarska Dębica S.A. wraz ze swoim głównym udziałowcem koncernem Goodyear, zainwestuje w zwiększenie produkcji opon ponad 100 mln USD. Koncern Goodyear zdecydował o rozpoczęciu inwestycji w fabryce w Dębicy, ze względu na jedne z najniższych kosztów wytwórczych spośród zakładów należących do koncernu.

„W ciągu ostatnich trzech lat ogromnie wzrosło zapotrzebowanie rynku na opony koncernu Goodyear przeznaczone do ciężarówek. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, zwłaszcza w Europie Centralnej i Wschodniej, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu produkcji tych opon w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. Będzie to kolejne miejsce obok fabryk w Luksemburgu, Niemczech i Turcji, w którym zwiększy się produkcja wysokiej jakości opon do samochodów ciężarowych – powiedział Jarro F. Kaplan, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Prezes firmy Goodyear na Europę Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę. „Produkcję opon do samochodów ciężarowych w Dębicy rozpoczęliśmy cztery lata temu. W tym czasie Firma udowodniła, że jej produkty są na najwyższym światowym poziomie. Dlatego teraz, powierzamy jej kolejną inwestycję, która tym samym stanowi wyraz uznania” – dodał Jarro F. Kaplan.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Informacja prasowa
http://debica.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=7283
 

·
Registered
Joined
·
142 Posts
Z PB:
"Dębica inwestuje w opony ciężarowe

Ponad 8,5 mln USD przeznaczy Firma Oponiarska Dębica wraz ze swoim głównym udziałowcem amerykańskim koncernem Goodyear na zwiększenie produkcji opon do samochodów ciężarowych — podały służby prasowe firmy. Inwestycja zaplanowana została na lata 2007-08. Nowe urządzenia rozszerzą istniejące linie produkcyjne"
 

·
Registered
Joined
·
144 Posts
Discussion Starter #12
Władze miasta zwróciły się do Zarządu Województwa Podkarpackiego z prośbą o poparcie starań o rozbudowę basenu krytego w Dębicy przy ul. Piłsudskiego. Miasto chce dobudować 25 metrowy basen z ośmioma torami. Pływalnia powstałaby w hali funkcjonującego już basenu posiadającego osiem torów o długości 50 metrów, czyli o wymiarach olimpijskich. Dzięki rozbudowie pływalni, byłby to jedyny taki kompleks w Polsce służący mieszkańcom, sportowcom i organizatorom zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

- Rozbudowa basenu w Dębicy jest możliwa w krótkim czasie i przy stosunkowo niedużych nakładach finansowych – mówi burmistrz Paweł Wolicki. – Inwestycja już jest przygotowana pod względem formalno – prawnym, miasto posiada pełną dokumentację budowlaną oraz pozwolenie na budowę. Ze względu na istniejącą już hal, w której będzie budowana pływalnia oraz istniejącą infrastrukturę instalacyjną i zewnętrzną, związaną z funkcjonującą pływalnią 50 metrów, koszt tej inwestycji jest o 50 procent niższy niż w przypadku realizacji innych tego typu inwestycji.
Dębicki basen wśród pływaków całej Polski ma opinię basenu bardzo szybkiego, w ciągu kilku lat pobito na nim 13 Rekordów Polski, w tym cztery należą do Otylii Jędrzejczak.
Co roku na dębickim basenie rozgrywane są najważniejsze krajowe i wojewódzkie imprezy pływackie: Główne Mistrzostwa Polski, finał Grand Prix Polski, Mistrzostwa Polski 12 – latków, Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego, Podkarpacka Liga Dzieci, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. Znakomite warunki stworzone przez Dębicę powodują, że trenują tutaj zawodnicy Kadry Polski Straży Pożarnej. Z Mistrzostw Świata w Melbourne przywieźli 16 medali. Jak mówi mł. bryg. Wojciech Buszek, komendant PSP w Dębicy, kadra pływacka strażaków zawsze, gdy trenuje w Dębicy przed zawodami, na mistrzostwach świata zdobywa medale.
Dodatkowym argumentem za rozbudową jest fakt, że hala pływalni wchodzi w skład kompleksu sportowego kompleksu bezpośrednio ze sobą sąsiadujących obiektów i urządzeń sportowych, w tym Domem Sportu i Rehabilitacji, z halą sportową, zespołem stadionów, sztucznym lodowiskiem, kortami tenisowymi oraz bazą hotelowo – gastronomiczną.
Bezpośrednio przy pływalni funkcjonuje także szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Szkoły te prowadzą klasy sportowe o profilu pływanie, co stwarza możliwości realizowania zgrupowań Kadry Polski juniorów połączone z kontynuacją nauki szkolnej.
W Dębicy funkcjonuje także czołowy klub Podkarpacia – Międzyszkolny Klub Pływacki „Bobry” oraz zespół kwalifikowanych sędziów pływackich. Gwarantuje to profesjonalną organizację zawodów pływackich zarówno krajowych jak i międzynarodowych.
Potrzebę rozbudowy pływalni oraz poparcia miastu, w staraniach o pieniądze z Ministerstwa Sportu na ten cel udzielił już Zarząd Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego w Rzeszowie oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Związków Sportowych.
Władze miasta otrzymały informacje, że obecnie nie jest realizowana żadna centralna inwestycja pływacka z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zaś stopień zaangażowania planowanych inwestycji nie pozwoli na wejście do realizacji wcześniej niż za kilka lat.
- Z tych powodów staramy się, by projekt naszego basenu zakwalifikowany został przez Ministerstwo Sportu do dofinansowania z pieniędzy Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i uznany został za inwestycję odgrywającą istotne znaczenie w infrastrukturze sportowej – mówi Paweł Wolicki. ł
debica.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,094 Posts
Ziemia Dębicka: Dobiegają końca prace związane z połączeniem galerii sklepów „Raj” z supermarketem Kaufland. Klienci będą mogli bez problemu przechodzić z „Raj-u” do Kauflandu i odwrotnie.

Niedługo w centrum handlowym przy ul. Rzeszowskiej otwarte zostaną nowe sklepy – drogeria Rossmann, salon obuwniczy Deichmann, sklep z odzieżą dla dzieci 5-10-15. Supermarket Albert zastąpi Carrefour (Carffour kupił wszystkie supermarkety Albert funkcjonujące w Polsce).
Zamiast nudnych i niebezpiecznych huśtawek i karuzel, gry i zabawy pod okiem wykwalifikowanego instruktora - tak niedługo mają wyglądać dębickie place zabaw. Urząd miasta stara się o dofinansowanie modernizacji 9 obiektów na terenie Dębicy z funduszy norweskich.

W planach dębickiego magistratu jest utworzenie 4 placów jeszcze w tym roku. 5 kolejnych miałoby powstać w 2008 roku. Realizacja projektu miałaby kosztować 5 milionów złotych. Z funduszy norweskich można uzyskać dofinansowanie nawet do 85 procent tej kwoty.

Dębicki basen ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce - to marzenia władz miasta, aby się spełniły potrzebna jest przychylność Ministra Sportu. Obecnie pływania w Debicy jest, z pełnowymiarowym 50 metrowym basenem jednym z zaledwie 5 tego typu obiektów w Polsce. Plany władz miasta przewidują budowę dodatkowo 25 metrowego 8 torowego basenu oraz części rekreacyjnej ze zjeżdżalniami, jacuzzi i brodzikiem dla dzieci.

- Gdyby nasze plany zostały zrealizowane powstanie obiekt o nieznanej w Polsce skali - mówi zastępca burmistrza Dębicy Mariusz Trojan.

Już teraz na dębickim basenie rozgrywane są ogólnopolskie zawody. W tym tygodniu odbywały sie tam mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców.

Władze Dębicy chciałyby, aby inwestycja została sfinansowana ze środków Totalizatora Sportowego, którymi dysponuje Minister. - Gdyby udało się zdobyć zgodę ministra Lipca, prace mogłyby ruszyć od zaraz - mówi Mariusz Trojan.

Władze miasta szacują, że inwestycja miałaby kosztować od 10 do 12 milionów złotych.
Dwie ostanie informacje pochodzą z Radia
 

·
Registered
Joined
·
1,094 Posts
Komu hotel?

W latach osiemdziesiątych hotel Igloopol był wizytówką Dębicy. Czasy jego świetności dawno jednak minęły. Najlepiej wie o tym obecny dzierżawca obiektu, który wyłożył pieniądze między innymi na remont restauracji i kuchni. Lista potrzebnych inwestycji jest znacznie dłuższa.
Bogusław Bober, dzierżawca hotelu
-”Ogromnych nakładów wymaga, a teraz kiedy wygraliśmy organizację Euro-2012 ceny robocizny będą rosły - bo większość firm będzie skupiała się na inwestycjach drogowych i tych związanych z organizacją Mistrzostw.”
Ale to oznacza, że w górę pójdą także ceny nieruchomości. Dlatego władze Dębicy do sprzedaży hotelu podchodzą ostrożnie. To także nauczka sprzed lat. Hotel został już raz sprzedany - ale nabywca zapłacił za niego tylko pierwszą ratę. Drugi przetarg zaś odwołano. Teraz miasto szykuje się do trzeciego - informacje o hotelu trafiły już miedzy innymi do polskich i zagranicznych sieci hotelarskich.
Jan Warzecha, sekretarz Urzędu Miasta w Dębicy
-”Czekamy na oferty. One spływają - może nie jeszcze formalnie - ale jest wiele telefonów, interesują się, pytają o cenę.”
Ta nie została jeszcze ustalona. Bez względu na to ile miasto zarobi - wszystko chce przeznaczyć na wkład własny przy staraniu się o unijne pieniądze na inwestycje. Dzięki temu może zyskać kwotę 5 razy większą. Pieniądze władze miasta chcą przeznaczyć na remonty dróg, budowę kanalizację i rozwój miejskiej komunikacji.
tvp.pl

 

·
Registered
Joined
·
1,094 Posts
Dębica podpisała z Mielcem umowę o współpracy

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki i prezydent Mielca Janusz Chodorowski podpisali umowę intencyjną o współpracy miast. Oba samorządy będą wspólnie pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Wkrótce miasta połaczy linia autobusowa, Dębica i Mielec piszą wspólny projekt reorganizacji Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

- Chcemy skorzystać także z dotacji unijnych na utworzenie wspólnej trasy rowerowej aż do Sandomierza – mówi Janusz Chodorowski, prezydent Mielca. – Trasa tylko połączy miasta, wokół których już istnieją ścieżki rowerowe, pozwalające poznawać walory okolicy. Pomysłów jest bardzo dużo, także oczekiwań ze strony mieszkańców obu miast. Ta umowa tylko formalizuje to, co już wspólnie rozpoczęliśmy.

Prezydent Chodorowski dodał, że Dębica ma wiele walorów, których nie posiada Mielec. Było to widoczne przede wszystkim z Łysej Góry, gdzie na punkcie widokowym przy ul. Tetmajera podpisano umowę.

- Z góry lepiej widać bliskość Dębicy i Mielca – żartuje burmistrz Paweł Wolicki. – Oba miasta od lat łączy bardzo wiele. Nasza współpraca jest tylko sformalizowaniem tego, co już dawno ma miejsce wśród mieszkańców. Miasta nie będą konkurować. Chcemy uzupełniać się z ofertami dla mieszkańcow. Razem będziemy walczyć o pieniądze w stolicy województwa i kraju.

Z Mielca do Dębicy przyjechali radni miejscy na czele z przewodniczący Zdzisławem Nowakowskim oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. W sali sesyjnej dębickiego ratusza zapoznali się z radnymi z Dębicy i pracownikami urzędu. Tutaj powitał ich także Jan Borek, przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy. Następnie w sali ślubów obejrzeli krótki film o Dębicy a potem zwiedzili obiekty sportowe: lodowisko, basen i stadion miejski. Wspólnie z radnymi przeszli spacerem z Placu Solidarności, przez Rynek przed kościół Św. Ducha. Stamtąd delegacje przejechały na punkt widokowy przy ul. Tetmajera. Tam odbyło się spotkanie towarzyskie, luźne rozmowy o wspólnych pomysłach i podpisanie umowy. Poza burmistrzem i prezydentem, podpisali je także przewodniczący Rad Miejskich obu miast.
debica.pl

mysle,ze to dobra wiadomosc:cheers:
 

·
Registered
Joined
·
1,738 Posts
Przede wszystkim cieszy skomunikowanie obu miast. Mielec wreszcie zyska sensowną dowozówkę do magistrali E30, nie mówiąc o tym że można będzie pracować w jednym mieście i mieszkać w drugim.
Ciekaw jestem jakie wspólne projekty powstaną w ramach współpracy.
 
1 - 20 of 6503 Posts
Top