SkyscraperCity banner

6441 - 6460 of 6460 Posts

·
Registered
Joined
·
674 Posts
Kazimierz Wielki.
Gloryfikacje komunistycznego kacyka, dwukrotnie skazanego przestępcy, uważam za niestosowne.
I to jest argument. W przeciwieństwie do negowania jego wkładu w rozwój Dębicy czy zestawiania ze zbrodniarzami.
Tak, budzi to kontrowersje. Z pewnością nie była to postać kryształowa, niemniej jednak dla miasta absolutnie wyjątkowa. Nie chodziło o gloryfikację, a o upamiętnienie niekwestionowalnego wkładu. Może jeszcze za wcześnie, by zapominać o tej gorszej stronie...

O co chodziło Ci z Kazimierzem Wielkim - nie wiem. Trzymajmy skalę. Mówiłem o osobie zasłużonej dla miasta, a nie o postaci na skalę historyczną dla całej centralnej Europy. Chyba, że chciałeś zasugerować, że gloryfikowaniu wybitnego króla nie przeszkadza to, że był nieprawdopodobnym jebaką, a przy tym (bardzo prawdopodobnie) również mordercą i gwałcicielem. Ale dawno ;).
 

·
Registered
Joined
·
806 Posts
Wyasfaltowali ścieżkę rowerową na Kwiatkowskiego w fragmencie brama TC- rondo na 1 Maja
generalnie jest zaskakująco równo, gładko i bez krawężników (póki co) wjazd na działki na zakręcie przy moście całkiem sensownie zrobiony - auto wyjezdżajace - kontra rower? hmm no zobaczymy

skrajnia ruchu!!!!, można zawadzić o słupek i wyrznąć w beton
Gładkość asfaltu
Kontynuowanie scieżki będzie nad wyraz interesujące na 1 Maja - 120cm szerokosci


 

·
Registered
Joined
·
806 Posts
NA Kwiatkowskiego asfaltowali 2 wjazdy czyli doszły 4 krawężniki na drodze rowerowej - wszystkie perfekcyjnie równe- nadal jestem w ciężkim szoku:


i dalej jadą w stronę szpitala - wyfrezowany asfalt pod wykop na kanalizację:

Przebijając się przez beton i zbrojenie (myjnia jakoś funkcjonuje)W Zawadzie jak tu ktoś mapkę wrzucał na szczycie górki (jak kapliczki Drózek Różańcowych) spora inwestycja pod mieszkaniówkę - 2-3 domy i spora działka z stróżem: na razie fundamenty:W Paszczynie przy autostradzie i tuż przy Górze Śmierci: - spory wykop i nasypy - wygląda jak niecka pod składowanie odpadów (PGO jest nieopodal a podobne zapełnione niecki były o ile pamietam ciut w las)

MOP Paszczyna faktycznie ze stacją paliw, Orlen i jedzeniem na M :Da w Pustkowie Osiedlu główna droga przez wieś i kiedyś obóz czy ta z betonowych płyt zyskuje chodnik:i niestety ścieżkę rowerową:

 

·
Registered
Joined
·
1,576 Posts
Co jak co, ale ta droga w Pustkowie Osiedlu mogła zostać w dotychczasowej postaci - płyty plus kostka granitowa. Jakby nie było to taka "pamiątka" z tamtych czasów dla przyszłych pokoleń... Tym bardziej, że wiele ludzi przyjeżdża w ten teren zobaczyć jak to wszystko kiedyś wyglądało.
 

·
Registered
Joined
·
1,164 Posts
Jak to jest, że jak ktoś inny niż PDM (POLDIM) robi remonty dróg w naszym mieście to potrafi zrobić równy asfalt a PDM zawsze coś odwali byle jak. Wystarczy popatrzeć nawet na łącznik autostradowy w Straszęcinie i nierówna ścieżkę rowerowa z asfaltu.
 

·
Registered
Joined
·
718 Posts
Budują na Akademickiej, Ratuszowej i Piłsudskiego - zdjęcia
Do użytku powinny zostać oddane w ciągu najbliższych dwóch lat. Biorąc pod uwagę, że w każdym z nich mieszkać będzie średnio trzy osoby, w tej części miasta przybędzie ponad 1300 mieszkańców.

Prywatni inwestorzy budują bloki przy ul. Akademickiej (obok miejskiego stadionu i Galerii Sztuki MOK) oraz przy ul. Piłsudskiego (obok kościoła). Na ul. Ratuszowej powstają bloki w ramach programu Mieszkania Plus. Przy Akademickiej ma powstać 211 mieszkań, przy Piłsudskiego 29, a przy Ratuszowej 200. W sumie 440 mieszkań.
Zdjęcia ze wspomnianych placów budowy pokazywaliśmy po raz pierwszy początkiem lutego. Obejrzeć je można tutaj. Dziś prezentujemy zdjęcia na których widać jak szybko postępują tam prace.
Budują na Akademickiej, Ratuszowej i Piłsudskiego - zdjęcia
 

·
Registered
Joined
·
46 Posts
Zapomnieli chyba o cmemtarnej/łąkowej gdzie prywatny inwestor wybudował ponad 120 mieszkań plus szeregowce :) i tutaj akurat robi się całkiem nieźle osiedle jak to wszystko zagospodarują.
 

·
Registered
Joined
·
718 Posts
Byłoby fajnie gdyby osiedle rozwinęło się w kierunku wschodnim, ponieważ jest tam bardzo duży teren do wykorzystania pomiędzy garażami, a linią kolejową. Dodatkowo przydałoby się zadbać o podłączenie tych terenów z ul. Świętosława i Łąkową, żeby nie ograniczać możliwości dojazdu wyłącznie od strony Cmentarnej przez osiedlowe uliczki parkingowe. Można by nawet się zastanowić nad ulicą zbiorczą odciążającą Cmentarną od północy.

W kwestii planowanej budowy na górce przy PM nr 12 inwestor wycofał wniosek o pozwolenie na budowę, tak więc nie wiadomo czy cokolwiek w najbliższym czasie tam powstanie.
 

·
Registered
Joined
·
714 Posts
Co jak co, ale ta droga w Pustkowie Osiedlu mogła zostać w dotychczasowej postaci - płyty plus kostka granitowa. Jakby nie było to taka "pamiątka" z tamtych czasów dla przyszłych pokoleń... Tym bardziej, że wiele ludzi przyjeżdża w ten teren zobaczyć jak to wszystko kiedyś wyglądało.
Kostka jest w fatalnym stanie i dawno powinna byc wymieniona. Plyty sa i beda na ringach, na głównej powinny zniknac, tym bardziej, ze tylko polowa szerokości jest poniemiecka a reszta dobudowana za PRLu.
 

·
Registered
Joined
·
319 Posts
Ostatnia prosta w walce o Latoszyn Zdrój
Gmina Dębica wkracza na ostatnią prostą w staraniach o przyznanie miejscowościom Latoszyn i Podgrodzie statusu terenu uzdrowiskowego. W najbliższym czasie do biur Departamentu Organizacji Ochrony Zdrowia w Ministerstwie Zdrowia wpłynie stosowny wniosek o przyznanie takowego statusu, następnie pozostanie jedynie oczekiwanie na oficjalną decyzję. Jest to ukoronowanie wielu lat trudów podejmowanych przez włodarzy gminy, aby Latoszyn został ponownie wpisany na listę terenów uzdrowiskowych.

Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz nie ukrywa zadowolenia z faktu, że już tak niewiele dzieli go od ostatecznego dopięcia tej sprawy. W swoich mediach społecznościowych skomentował ten fakt w następujący sposób: „Ostatni akt westchnienia i zbiorowego trudu – wniosek o nadanie statusu Uzdrowiska sołectwom Latoszyn i Podgrodzie w Gminie Dębica. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź”.

Jednocześnie w Latoszynie trwają dalsze prace nad rozbudową infrastruktury towarzyszącej, związanej z działaniem uzdrowiska. W jej skład wchodzą między innymi pijalnia wód mineralnych, tężnia, amfiteatr zdrojowy oraz kompleks ścieżek spacerowych. Jak dodaje Marek Mikrut – Zastępca Wójta Gminy Dębica – prace są już bardzo zaawansowane, a ich koniec planowany jest na przełom sierpnia i września bieżącego roku.

 

·
Registered
Joined
·
3,836 Posts
Budują na Akademickiej, Ratuszowej i Piłsudskiego - zdjęcia


Budują na Akademickiej, Ratuszowej i Piłsudskiego - zdjęcia
Dębica to dobry rynek dla deweloperów. Przy podobnej liczbie ludności do Krosna i Tarnobrzega ma zasoby mieszkaniowe wyraźnie mniejsze. W 2017 ok 3 tys. mieszkań mniej niż Krosno i ok 2,5 tys. mniej niż Tarnobrzeg. Do tego rodzi się zdecydowanie więcej dzieci niż w w/w miastach. Oznacza to, że jest więcej młodych ludzi. Miasto bardziej perspektywiczne.
 

·
Registered
Joined
·
1,164 Posts
Wreszcie ktoś na ul. 1 Maja poszedł po olej do głowy i robią wzdłuż krawężnika rynienkę z kostki, która miejmy nadzieję odprowadzi sprawnie wody opadowy. Na większości remontowanych dróg w Dębicy tego brakuje i wystarczy zobaczyć jaki piękne kałuże mamy na ul. Fabrycznej i części wyremontowanej ul. Słonecznej. A potem ta zamarzająca woda w zimie będzie rozpychała asfalt itd.
 
6441 - 6460 of 6460 Posts
Top