SkyscraperCity banner

1 - 20 of 158 Posts

·
Registered
6,154 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
W skrócie - skończyłem się architekturować na Politechnice Warszawskiej i dostałem się na magisterskie do Aalborga. Część forumowiczów z działu stolicy wie z wycieczek po budowach, że od lat bywam w Legolandii i że się szykowałem do wcześniejszego czy późniejszego wyjechania tam na czas dłuższy. Równocześnie, nie zamierzam wrzucać starszych zdjęć, które gdzieś tam się wcześniej przewijały (np. z zeszłego roku, gdzie głównie królował BIGowy Ørestad).

Zatem bez zbędnego dodatkowego pierdzielenia, zapraszam na zawsze świeże zdjęcia prosto z Danii (szykujcie się głównie na Ålborg i tamte okolice).

·
WiFi na 4 kreski
10,098 Posts
  • Like
Reactions: Lumina

·
Registered
6,154 Posts
Discussion Starter #8
Duńczycy unikają wychowywania dzieci w kiczowatości. To jest jeden z elementów placu zabaw szkoły podstawowej wraz z przedszkolem - Ellebjerg Skole w Kopenhadze. Zwykły domek. Zdjęcie sprzed roku:

U nas zaś:

Rezultatem tego jest naprawdę wysokie poczucie estetyki w społeczeństwie duńskim. Stąd też nie istnieje tutaj prawie wcale zawód architekta wnętrz, bowiem oni sami sobie świetnie z tym radzą.

·
WiFi na 4 kreski
10,098 Posts
^^dwie przeciwstawne drogi, a efekt ten sam (jezeli chodzi o zawod architekta wnetrz) :D

·
Registered
285 Posts
mam pytanie do ciebie odnosnie tego centrum zdrowia. Wydaje mi się że na elewacji jest okładzina typu HPL, Rockpanel czy włókno- cement. skąd u nich taki rodzaj połączeń? wygląda to tak jakby mieli braki w sklepach żelaznych no i u nas w kraju idą w kierunku niewidocznego mocowania, np. na klej a jak ma być taniej to przykręcane...
BTW to architektura w Kopenhadze powala

·
Registered
6,154 Posts
Discussion Starter #13
Nie bardzo widzę, gdzie Ty widzisz te trzy materiały na elewacji (ono nic z tych materiałów na elewacji nie miało) :). Możesz wskazać?

Co do okładzin miękkich - Duńczycy ubóstwiają zostawiać oryginalną strukturę sufitów podwieszonych / elementów akustycznych tuż podstropowych. W sensie widać normalną wełnę / strukturę. Bez żadnych fabrycznych gładzi i innych takich. Na moim nowym wydziale w ogóle królują surowe materiały.

A propos mojego nowego wydziału:

127579040

·
Registered
6,154 Posts
Discussion Starter #16
Znowu Kopenhaga. Tym razem budynek dla mnie ważny, bowiem był jedną z inspiracji do mojego dyplomu. Czyli biblioteka, projektu COBE. Jest to rozbudowa istniejącego wcześniej domu kultury.

Adres:
Kulturhus NV
Rentemestervej 76

1 - 20 of 158 Posts