SkyscraperCity banner

6681 - 6694 of 6694 Posts

·
Registered
5,785 Posts
През ДМ2 е разрешено преминаването на леки коли и придвижването на хора?
Винаги е било разрешено.
Могат да си минават тежки камиони, малки камиони, автобуси, микробуси, леки коли, мотоциклети, велосипеди, пешеходци, а също така и пътнически влакове. Всичко, що се движи по суша, минава през ДМ 2.
Само за каруци не знам дали е позволено. :)

·
Registered
5,785 Posts
Ето ви камерите от граничните пунктове на Сърбия да се забавлявате.

Не се впрягайте толкова за трафика на ДМ2, важното е да се строи Видин-Ботевград. Мостът вече го има. Между другото ще стане много интересно, когато сърбите дръпнат скоростния път от тяхната А1 до Зайчар. От ПВ Дунавци до Сегед/унгарската М5 през Зайчар трасето ще бъде само с 15-20км по-дълго от някога изграден скоростен път Лугож-Дробета/Калафат в Румъния. Така че румънците сериозно трябва да се замислят ако не искат да изгубят и сегашния трафик през Калафат/ДМ2. :cool:
Евентуална конкуренция на Калафат-унгарска граница по отношение на сегашния трафик към ЗЕ за румънците може да бъде Калотина, но не и Зайчар.
Както ясно се вижда и в момента с трафика на ТИР-овете, дори Калотина не е конкуренция на ДМ 2. Пък какво остава за Зайчар.
Не започвай и тук с вълшебните си приказки.

Какво толкова си се обсебил с този Зайчар? Да не би да си оттам?
Зайчар е просто един сравнително малък провинциален сръбски град, който географски е сред най-отдалечените и най-забутани градове за самите сърби и особено от гледна точка на Белград. В Белград сигурно не са и чували за Зайчар. Ама ти за скоростен път до него говориш. :)
Тази част на Сърбия е по-пренебрегвана и неглижирана от сръбските власти дори в сравнение с пренебрегването на Северозападна България от българските власти.

Мисълта ми е да не храниш напразни надежди.
Но дори и магистрала да построят до Зайчар, това с нищо не може да навреди на ДМ 2, нито пък да открадне от трафика през ДМ 2.

·
Registered
5,785 Posts
Да му се не види, пак обърнаха камерата на моста по тъп начин.

·
Banned
11,681 Posts
Не ги мисли тези работи какво ще правят сърбите, това не са ти румънците. А и те наскоро потвърдиха в тяхната международна секция, че нямат дори предпроектно проучване за Лугож-Калафат и това ще бъде най-отдалеченият във времето проект в Румъния от оставащите им магистрали. Нещо, за което писах преди и аз.
Трасето през Вр.чука не пречи на България и ДМ2! Той така или иначе беше направен и с европейско финансиране, а след още 6-7 години ще избие и българските инвестиции. Пречи обаче и то много на румънците, които се бавят с техния път от Лугож до ДМ2. Освен това увъртат още и за другите мостове с България. Сърбите могат да обезсмислят тотално техния коридор през Лугож с трасето през Зайчар, влизащо в България при Вр.чука, а Видинската магистрала реално ще се преизползва от ПВ Дунавци. Даже България може да натиска по този начин Румъния да се забърза с тяхното трасе в Банат, иначе по никакъв друг начин не може да оказва влияние румънците да го строят.

Не съм от Зайчар бе, видински, от София съм :cool:. А Зайчар е дори по-голям град от Видин, нито е пристанище на Дунава, така че кротко.

·
Banned
11,681 Posts
Е как да строи като това са българо-румънски мостове? А не само на територията на България! То ако ставаше така, щяхме да строим гранични пунктове, където си искаме.
Борисов заяви ясно, че България може да поеме разходите за трети мост, визирайки такъв при Силистра. Румънците го знаят това, но си мълчат, независимо че няма да дадат и едно евро там.

·
Registered
5,993 Posts
Винаги е било разрешено.
Могат да си минават тежки камиони, малки камиони, автобуси, микробуси, леки коли, мотоциклети, велосипеди, пешеходци, а също така и пътнически влакове. Всичко, що се движи по суша, минава през ДМ 2.
Само за каруци не знам дали е позволено. :)
Имам предвид в момента не е ли затворена границата за не товарен трафик?

·
Registered
5,785 Posts
Имам предвид в момента не е ли затворена границата за не товарен трафик?
Не. Всичко си върви.
Мисля, че и при моста на Русе също е така. Пропускат си се всички МПС.

·
Registered
19,331 Posts
Е как да строи като това са българо-румънски мостове? А не само на територията на България! То ако ставаше така, щяхме да строим гранични пунктове, където си искаме.
Борисов заяви ясно, че България може да поеме разходите за трети мост, визирайки такъв при Силистра. Румънците го знаят това, но си мълчат, независимо че няма да дадат и едно евро там.
И ГКПП може да построим, как при ДМ2 е едно. Румънците не са против. Но Борисов не е задвижил нищо.

·
Banned
11,681 Posts
Защото ЕК натисна Румъния за втори мост над реката. Иначе и това съоръжение при Видин днес нямаше да го има.
Борисов допуска отново и отново една и съща грешка! А именно разчита само на държавно финансиране. Нека се обърне към Китай, новите мостове могат да станат много бързо. Например на Силистра и Корабия или Оряхово. Единственият минимум е още ново трасе от реката до Плевен.

·
Registered
19,331 Posts
Натисна ги защото стоеше въпроса за парите. Пък сега коментираме, че всеки може сам да си ги намери.

·
Registered
91 Posts
Това отношение на северните ни комшии не от вчера и няма да свърши утре.Нашите са ми разправяли за първия мост при Русе-Гюргево как са го направили.След много разправии от Москва са ревнали на румънците и те са се съгласили.Ако иска премиера да задейства нещата трябва да е през евросъюза иначе скоро няма да стане ако въобще стане.

·
Registered
19,331 Posts
Да, така бе и за ДМ2, там натисна ЕС, но стоеше въпроса финансирането да не е само от България. При едно изцяло осигурено финансиране от едната държава, не виждам как другата ще откаже да даде достъп до брега си. Потвърждава се от даденото от България съгласие за мост при Зимнич с румънско финансиране и съответно от Румъния за такъв при Силистра с осигурено финансиране от България.

·
Banned
11,681 Posts
Румъния има ново правителство (на Орбан) и идеята за мост при Зимнич едва ли стои на дневен ред. Борисов от друга страна трудно ще извади 400-450 млн. лева от държавата, колкото би струвал нов мост. Затова трябва да търси финансиране отвън и да убеждава отново румънците за строителството на трети мост. Така или иначе ще се плаща такса за преминаването по него.
А сега около България се правят 4 нови моста - при Браила, на Дарданелите, близо до Дубровник, при Белград.

6681 - 6694 of 6694 Posts