SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1934 Posts

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Home team: DVSC (Debreceni VSC)
Debreceni VSC

Nickname: LOKI (Lokomotiv)

7x Hungarian Champion:
2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2012, 2014

6x Hungarian Cup Winner:
1999, 2001, 2008, 2010, 2012, 2013

5x Hungarian Supercup Winner:
2005, 2006, 2007, 2009, 2010

1x Hungarian League Cup Winner:
2010

1x UEFA Champions League Group Stage:
2009

1x UEFA Europa League Group Stage:
2010

UEFA category IV. stadium with LEED Gold certification

Capacity: 20,340 seats (25 SkyBoxes)

Cost: 11.5 billion HUF (€39 million, $52 million)

Start of demolition and constraction: 29th of January, 2013

Planned finish: 30th of April, 2014

Floor plans

Video animation:

Renders:

Section plans

West stand

East stand

North stand

South stand

The site before construction:

and after:

High resolution renders

And final renders after some change in colors:

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Connected development: park renovation

Underground parking lot next to the stadium:

Situation on the site of the stadium one day before start (28.01.2013):

South gate:

North gate:

and the main building:

·
Moderator
24,086 Posts
Respect Ultra! On my way to work, I was thinking about the same thing... A thread of it's own, for the U/C (11:30+) Stadium of Debrecen and the club DVSC! :banana:

Could you please do one more thing? If you plan to post regular (photo) updates, please start a new thread in the international sub-forum as well. :eek:kay:

http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=1734

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Kezdődik az új debreceni stadion építése

Minden műszaki, pénzügyi, jogi feltétel adott: a kivitelező munkához láthat a debreceni Nagyerdőn, kezdődik a stadion rekonstrukció építkezési szakasza.

Az Nagyerdei Stadion Rekonstrukciós Kft. bejelentése szerint a társaság megkötötte a kivitelezési szerződést a nyílt közbeszerzési pályázat nyertesével, a „Hajrá, Debrecen!” konzorciummal. Emlékezetes, hogy 2013. január 15-én már közölte az NSR Kft.: a pályázaton a debreceni székhelyű cégek, a Hunép Zrt. és az Épker Service Zrt. által alkotott konzorcium tette a legkedvezőbb ajánlatot. Azóta minden feltétel teljesült, a felek leszerződtek arra, hogy a kivitelező 11 milliárd 445 millió forintért 15 hónap alatt megépíti a stadiont, valamint felújítja az azt övező parkot.

Amint arról Kósa Lajos, Debrecen polgármestere tájékoztatott: a projektcég január 29-én át is adta a munkaterületet a kivitelezőknek. A konzorciumot vezető Hunép Zrt. elnök-vezérigazgatója, Szűcs Gyula elmondta, a régi stadion bontása néhány hetet vesz igénybe, a soron következő munkafázisokról pedig folyamatosan beszámolnak a közvéleménynek.

A debreceni stadionfejlesztés tervszerűen halad, a projekt kiemelt állami beruházás, a hatályos központi költségvetési törvény tartalmazza a teljes pénzügyi fedezetet; a rekonstrukció építkezési műveletei január 29-én megkezdődtek; az átadási határidő pedig 2014. április 30.

http://www.dehir.hu/debrecen/kezdodik-az-uj-debreceni-stadion-epitese/2013/01/29/

·
Moderator
8,900 Posts
Hajrá Debrecen, hajrá Loki! :banana:

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
^^:cheers:

Grat Ultra84 az új topicért! Sok sikert és sok új képet kívánok a fórumba! :D
Köszi! Abban biztos lehetsz, hogy igyekszem majd a képekkel, de szerintem tom77 is eléggé szívügyének érzi a stadion témát! :)

Új információk:

- A megállapodás alapján 2014. április 28. az átadási határidő, ekkorra minden szakhatósági és használatbavételi engedéllyel rendelkeznie kell a létesítménynek.

- A tervek szerint 2014 márciusában már próbaüzemben kell működnie a stadionnak.

Nem új de fontos infók:

- A stadion 20 ezer férőhelyes lesz, fűthető játéktérrel rendelkezik majd.
- Az UEFA besorolás alapján IV. kategóriás lesz a létesítmény.
- A tervezés és építés során nemzetközi LEED Gold minősítés elérését tűzték ki célul. Ez a minősítés a stadion építésére és üzemeltetésének költségeire, energiafelhasználására vonatkozóan állít komoly feltételeket.

A szerződés aláírásakor még elhangzott:

A környezettudatos megrendelői és mérnöki hozzáállás eredményeként hosszútávon fenntartható fejlesztés valósulhat meg. A létesítménynek a külső megnyitásokon, kapcsolatain túl fontos része az aszimmetrikus lelátó, mely az adott lehetőségeket kihasználva a maximális nézőszám elérését biztosítja. Az egykaréjos lelátó-kialakítás a funkcionális egyszerűségen túl a közösségi összetartozás érzetét is erősíti. A könnyed szerkezeti és ésszerű funkcionális kialakítás miatt a belső elrendezés világos, könnyen átlátható és megérthető. Az szurkolói érkezőszint, parkszint, valamint VIP-szintek jól elkülönülnek. A küzdőtér park felé történő megnyitása funkcionális okokon túl lehetőséget ad a Virágkarnevál idején történő beközlekedésre, valamint a stadionban rendezett koncertek nézőmozgatását is megoldja. A páratlan természeti környezet újra benépesülhet, közösségi élettel telhet meg, ezáltal a mindennapok szerves részévé válhat.

·
Moderator
24,086 Posts
^^:cheers:

Köszi! Abban biztos lehetsz, hogy igyekszem majd a képekkel, de szerintem tom77 is eléggé szívügyének érzi a stadion témát! :)

Új információ:

"a megállapodás alapján 2014. április 28. az átadási határidő, ekkorra minden szakhatósági és használatbavételi engedéllyel rendelkeznie kell a létesítménynek."
Lehetett volna mondjuk 2014. április 25. péntek is, és akkor a LOKI már a 26-27-ei bajnokit ott játszhatta volna. :)

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
Lehetett volna mondjuk 2014. április 25. péntek is, és akkor a LOKI már a 26-27-ei bajnokit ott játszhatta volna. :)
Hát ha épp olyan hazai meccs lesz amiért érdemes lenne kicsit megsürgetni a dolgokat, akkor szerintem megoldható. De egyelőre ez az április 30 is elég hihetetlenül hangzik. :)

·
Registered
174 Posts
Üdv. mindenkinek, már régóta olvasója vagyok a fórumnak de úgy láttam elérkezett az ideje a regisztrációnak. Remek hír, hogy végre elindul a stadion építés remélem fennakadások nélkül határ időre el is készül, nagyon kell már ez a Lokinak, Debrecennek meg persze az egész országnak a többi stadionnal együtt. Bár budapesti lakos vagyok de sűrűn utazom át Debrecenen és ha elkészül az biztos, hogy rendszeres látogatója leszek. Remélhetőleg a nézőszám is mindig magas lesz, nem tudom hány ember lehet úgy mint én de sokkal szívesebben megyek egy jó állapotú stadionba meccset nézni, mint az omladozókba.

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Üdv. mindenkinek, már régóta olvasója vagyok a fórumnak de úgy láttam elérkezett az ideje a regisztrációnak. Remek hír, hogy végre elindul a stadion építés remélem fennakadások nélkül határ időre el is készül, nagyon kell már ez a Lokinak, Debrecennek meg persze az egész országnak a többi stadionnal együtt. Bár budapesti lakos vagyok de sűrűn utazom át Debrecenen és ha elkészül az biztos, hogy rendszeres látogatója leszek. Remélhetőleg a nézőszám is mindig magas lesz, nem tudom hány ember lehet úgy mint én de sokkal szívesebben megyek egy jó állapotú stadionba meccset nézni, mint az omladozókba.
Üdv a fórumon! :)

Közben nagy nyilvánosság és médiaérdeklődés mellett megkezdődött a bontás:

további képek: http://www.dvsc.hu/Lapok/galeria.aspx

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #18 ·
A Hunép embere azt nyilatkozta, hogy 2 hét bontás a 9. héten már az első vasbeton elemek állni fognak és 7 hónap múlva az utolsót is felállítják

·
Registered
5,301 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Ma nem voltam még sajnos, de lehet, hogy még arra tudok nézni mielőtt besötétedik. A Hunépes nyilatkozatot egy újságíró barátom hallotta a Kölcsey központban a szerződés aláírásakor.

1 - 20 of 1934 Posts