SkyscraperCity Forum banner

DENİZLİ | Forum Çamlık Mall | Com

21702 Views 26 Replies 14 Participants Last post by  endingcredits
9
By MDC Turkmall

See less See more
1 - 20 of 27 Posts
wowwwwwwww...
looks nice. good for Denizli.
nice project...

bu arada denizlide baya planlıymış..
helal olsun DENİZLİ'me yapanlara edenlere Allah razı olsun Selamlar forumdaşlarıma
Yeni Asır
Denizli Forum Çamlık kapılarını bugün açıyor

Özgün mimarisi ile dikkat çeken ve tanınmış markaların yer alacağı alışveriş merkezinin kentin cazibe odağı olması bekleniyor
Denizli'nin alışveriş merkezi kültürüne yeni bir soluk getirmesi beklenen Denizli Forum Çamlık bugün kapılarını açıyor. Multi Turkmall'ın 60 milyon euroluk yatırımla gerçekleştirdiği merkezin, kentin yeni cazibe odağı olması bekleniyor.
Multi Türk Mall CEO Levent Eyüpoğlu, bugün saat 12.00'de yapılacak açılış konuşmaları ile törenin başlayacağını, 13.00'te yapılacak resmi açılışın ardından Forum Çamlık'ın kapılarını halka saat 14.00'te açacağını söyledi.

YATIRIMA DEVAM
Eyüpoğlu, "Forum Çamlık, toplam 34 bin metrekarelik kiralama alanı ve bin araç kapasiteli otoparkı ile aynı anda 400 bin kişiye ev sahipliği yapabilecek. Forum Çamlık ziyaretçilerine; tekstilden gıdaya, ev dekorasyonundan elektroniğe, sinema ve eğlence alanlarından kafe ve restoranlara kadar her türlü hizmeti modern ve konforlu bir yaşam merkezi çatısı altında birleştirerek verecek. Forum Çamlık ulusal ve uluslararası markalarıyla keyifli bir alışverişin yanı sıra, eğlence alanlarıyla da Denizlililere farklı bir yaşam kalitesi sunacak" dedi. Multi Türk Mall'un 2008'de 1 milyar euroluk yatırım yapmayı hedeflediğini anlatan Eyüpoğlu, "Bu yıl, Trabzon, Ankara, Aydın forumlarını açmayı planlıyoruz. Yıl sonunda da İstanbul Forum hazır olacak. Bunun dışında da Elazığ'da büyük bir arsa satın aldık. Orası ile ilgili proje çalışmalarımız başlayacak" dedi.

Mimari ve sanat içiçe
Mimariyle sanatın bir arada bulunduğu Forum Çamlık'ın farklı noktalarında Denizlililer sanatla da buluşacaklar. Türk sanatının önde gelen isimlerinden ressam-heykeltıraş Hanefi Yeter, cam sanatçısı Pelin İnal, heykeltıraş Eyüp Öz, heykeltıraş Kazım Karakaya ve mozaik sanatçısı Ekrem Özen gibi tanınmış sanatçıların Forum Çamlık'a özel tasarladığı sanatsal objeler, heykel ve rölyef çalışmaları Forum Çamlık'ı ayrıcalıklı kılacak unsurlar arasında yer alıyor
Hoş görünüyor. Başlarda en çok sinir olan bendim forum projelerine ama projeler netlik kazanıp tamamlandıkça beklediğimden çok daha güzel oldu.
şimdi yan binalardaki daire fiyatları uçmuştur tabii :)
bu arada markalar, roman,koton,benetton,012,adidas,nike,network,fabrika,divaresse,boyner,ipekyol,d&r,teknosa,yeşil,hotiç,tommy,lacoste,ceylan,t-box,colins vs
Hoş daha biz içini görmedik, Denizli. Foto yok mu foto. :)
içi yok ne yazık ki
bendeki ftg işe yaramaz mallün içi değil üzgünüm :(
6
Forum Camlik Acildi. Iste wowturkey'den ilk resimler. ;) Fotograflar cok net ve iyi acidan degil ama yine de cok merak edenler icin koyiim dedim.

See less See more
Forum mersin kadar çirkin değil.. :cheers: Ama o kırmızıl yer hoş olmamış
MultiTurkMall


'Türkiye'ye güvenimiz hâlâ sürüyor 1 milyar dolarlık yatırım yapacağız'


Avrupa'da gayrimenkul sektöründe lider Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall'ın Denizli'deki yatırımı, Forum Çamlık Alışveriş ve Yaşam Merkezi hizmete açıldı.Bin 500 kişinin istihdam edileceği, içinde 125 mağazası, 7 salonlu sineması olan merkez 65 milyon Euro'ya mal oldu. Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüpoğlu, Türkiye'nin yatırım açısından dünyada en uygun ülkelerden birisi olduğunu belirterek, 1 milyar dolarlık daha yatırım yapacaklarını söyledi. Multi Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nico W. Veldhuis da, "Türkiye'de önemli projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Sadece bu yıl içinde Türkiye'de 3 projemiz daha hayata geçecek." dedi.

Veldhuis, açılışta yaptığı konuşmada, şirketlerinin dünyada 23 ülkede yatırım yaptığını, bunların içinde Türkiye'nin en önemli konumda bulunduğunu söyledi. Projeyi, iki toplumun bir parçası olarak hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederken, "Çevreye değer katacak bir işe imza attığımıza inanıyorum. Geleceğe yönelik bir proje ortaya koyduk." ifadelerini kullandı. Forum Çamlık'ın, farklı mimari tasarımı ve meydanları ile Denizli'nin simgesi olmaya aday olduğunu ileri süren Multi Turkmall CEO'su Eyüpoğlu ise bu yatırım için Denizli'yi tercih etmelerinin sebebini, "Tarihi, ekonomisi, doğası ve kültürel özellikleri ile Ege Bölgesi'nin en aktif ve hızla gelişen turizm kentlerinden birisi olma konumunda." şeklinde açıkladı. Dünyanın ekonomik olarak çalkalandığı bir dönemde yaptıkları yatırımın anlamlı olduğunu vurgulayan Eyüpoğlu, "Biz Türkiye'ye firma olarak güveniyoruz. Türkiye'nin büyük bir potansiyeli var. 1 milyar dolara yakın yatırım planımız var. Türkiye'nin ekonomik gelişimi için yolundan çıkmadan istikrarlı şekilde devam etmesi gerekiyor." dedi. Türkiye'de 4-5 yıl öncesine kadar yabancı yatırımcıyı ikna etmenin oldukça zor olduğuna dikkat çeken Eyüpoğlu, "Şu an Türkiye dünyada yatırım yapılabilecek ülkelerin en ortasında yer almaktadır. Bunun için bize düşen görev neyse elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=678663
I especially like it from outside.
It adds a great prestige to Denizli :)
1 - 20 of 27 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top