Een
overzicht van de plannen met betrekking tot de Noordwestelijke Hoofdroute
Bron:
www.denhaag.nl
Inhoud
De Noordwestelijke Hoofdroute staat voor het plan van ingrijpende verkeersmaatregelen op het traject Sportlaan-Segbroeklaan-President Kennedylaan-Johan de Wittlaan. Deze maatregelen zijn nodig om het verkeer op deze route beter te laten doorstromen. Maar ook om een snelle afwikkeling van de tramlijnen van en naar Scheveningen te garanderen en het kruisend langzame verkeer op een veilige manier af te wikkelen.
Het plangebied
Traject opgeknipt in deelplannen
Om de discussie over de Noordwestelijke Hoofdroute te vereenvoudigen en om inzicht te krijgen in wat de mogelijke keuzes zijn van de maatregelen, is het traject in vijf deelplannen opgeknipt. Wel dient de samenhang van de plannen in het oog gehouden te worden.
Per deelplan kan aan één of meerdere maatregelen en/of varianten worden gedacht, zoals b.v. de aanleg van een auto- of tramtunnel of verbreding van de weg. De aanwezigheid van de Haagse Beek met het groen daaromheen maakt het vinden van een goede oplossing niet eenvoudig. De Haagse Beek is een belangrijke, waardevolle ecologische verbinding in de stad. Het nemen van maatregelen voor het verkeer kan ten koste gaan van de kwaliteit van deze verbinding.
De maatregelen en varianten van de afzonderlijke deelplannen worden in een volgend stadium van het onderzoek op haalbaarheid onderzocht en getoetst. Daaraan voorafgaand wordt een plan van aanpak opgesteld. Dat plan van aanpak geeft de belangrijkste criteria aan waar de haalbaarheidsstudies aan moeten voldoen. Deze criteria gaan onder andere over het inzichtelijk maken van de gevolgen van maatregelen voor de verkeersafwikkeling, de effecten op de kwaliteit van lucht en geluid, en de leefbaarheid en inpassing in de omgeving.
Sportlaan
Het huidige profiel van de Sportlaan bestaat uit één rijstrook per richting met daarlangs, smalle fietsstroken en een parkeerstrook tussen de bomen aan de huizenzijde. De woningen worden vanaf de Sportlaan ontsloten. De bussen hebben geen aparte halte maar stoppen direct langs de rijbaan, waardoor gevaarlijke situaties kunnen ontstaan voor fietsers en het overige verkeer. De capaciteit van de Sportlaan is op dit moment onvoldoende om het verkeer goed te verwerken. Zeker gezien de functie van de weg als onderdeel van de stedelijke ruit en de verwachtingen over het toekomstig verkeersaanbod. De dagelijkse files -zullen zonder maatregelen- in de toekomst alleen maar toenemen en voor meer oponthoud en verkeersoverlast zorgen. Niet alleen zou de verkeersafwikkeling verbeterd moeten worden, ook de leefbaarheid en verkeersveiligheid zou beter gegarandeerd moeten worden. Bij het zoeken naar oplossingen zal bovendien terdege rekening gehouden moeten worden met de Haagse Beek die langs de Sportlaan loopt en de ecologische functie van het gebied er omheen.
Huidig dwarsprofiel Sportlaan:
Dwarsprofiel in het geval van een tunnel:
Mogelijke alternatieven op de kaart:
De andere deelplannen:
Segbroeklaan
Houtrustbrug
Kruising President Kennedylaan - Stadhouderslaan
Kruising Johan de Wittlaan - Scheveningseweg