SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 74 Posts

·
nznm sha mi je
38 Posts
Discussion Starter · #1 ·
morao sam da otvorim ovu temu kako bih negdje mogao da pricam slobodno o ovome.
dakle posto je ovo forum o zgradama gradjevinarstvu itd.. mislim da bi nase fototakmicenje trebalo da se veze za tako neke teme, a ne da se slike gradova izbjegavaju kao sto je neko rekao
takodje mislim da bi trebali da napravimo i neko takmicenje ili mozda i ovo da iskoristimo na kraju svakog mjeseca da dio teme bude banner za ssc, a kakav baner to ce neko drugi da odluci.. to sam za sad smislio, pa vi vidite da li se slazete sa ovom mojom idejom.

·
Registered
5,027 Posts
Ову тему би модератори могли залијепти на врх.

Није ово форум о зградама и грађевинарству, него о урбанизму ако сам добро схватио, стога ја не бих инсистирао толико да мотиви буду строго зграде, стакло и слично, иако је у реду да донекле доминирају.

·
nznm sha mi je
38 Posts
Discussion Starter · #3 ·
pa dobro malo sam se pogresno izrazio uglavnom sam mislio na sve i svasta vezano za gradove i razvoj

·
Registered
3,804 Posts
Trebali bismo se držati pretežno urbane fotografije i to je to...Em je bliže samom forumu, em je toliko širok pojam da možeš stvarno da uhvatiš sve i svašta.....Ali teme sa prirodnim motivima, selo, planine, njive, cveće...pretežno ka tome teži veći broj forumaša, pa sam tako ja lično izgubio interesovanje za foto takmičenje jer me takve teme uopšte ne zanimaju. Čak ih smatram istrcanim i nekreativnim...Nađe se uvek tu i tamo neki izuzetak, ali uglavnom dobijamo neke razglednice, za koje smatram da nema mesta u takmičenju...To u neku ruku važi i za gradove, ne možeš ti uslikati zgradu skupštine i poslati tu fotku na takmičenje, znači opet razglednice, a toga ne sme ovde biti...

·
Registered
3,804 Posts
^^ Kad god želite ;) Evo imamo ovu temu, dajte predlog i možemo krenuti dalje, ako naravno ima dovoljno zainteresovanih...

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
skyline je moja ideja za sledecu temu.. i moze da se da jedno 10 dana da se postavi slika

·
Kragujevac
7,952 Posts
Rekli smo da necemo postavljati slike motiva iz gradova, zbog lokalpatriotskog glasanja valjda... A ako das tu temu, zna se sta ce ko da slika...

·
Registered
5,027 Posts
Bezveze je da ne slikamo motive iz gradove, onda ovo nema smisla. Ja sam da pokušamo prevazići lokalpatriotizam, bar kada se radi o ovom takmičenju.

·
Registered
3,804 Posts
Ljudi, nemojte biti bukvalisti :eek:hno: Kad pričamo o motivima, to ti dođe da napraviš fotografiju hrama sv. Save, onako klasičnu, plato ispred i vidi se ceo hram, znači skroz nekreativna fotografija, a svi beograđani glasaju za nju...o tome pričamo...Niko ti ne može zabraniti da fotkaš svoj grad, ako bi se to zabranilo, takmičenje bi propalo, pošto, evo krećem od sebe, ima ko mesecima ne putuje nigde, pa gde će onda tražiti motive nego u svom gradu...

Poenta, postavi se tema i samo je bitno da si ti temu pogodio, bez obzira koji je objekat u fokusu...ali zato teme moraju biti malo kreativnije, a ne kao ova koju je Aleksandar predložio, skyline?!! Šta tu uopšte ima da se fotografiše, svako svoj grad sa visine? Mislim da nisam mogao biti jasniji...

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
pa mozda je ovo moje glupo za nekoga. zavisi kako ko ubode srz te teme.. treba i tu bit malo kreativan, a ne recimo sto se podgorice tice da neko ode na brfo gorica ili na najveci soliter u gradu pa da slika grad... nego neka neko uhvati neki kadar iz svog ugla. takodje mislim da anonimnost treba da se zaobidje, jer bi mi (glasaci) trebali da ocjenjujemo radove a ne to ko je slikao, glupo je slike gledat na taj nacin, trebalo bi prvo da naucimo da postujemo druge. Pretpostavljam da je svvako drugi otprilike znao ko je sta slikao iako su imena bila skrivena, tako da to skrivanje ne treba vise primjenjivati.. ja ovo skyline vidim kao neku reljefnu sliq grada, slika koja ce reci sve o gradu, znaci jedan siroki kadar koji bi opisao to neko mjesto na 100 nacina..

·
Registered
1,165 Posts
Ja bih voleo da se nastavi takmicenje.E sad sve zavisi od aktvnosti SSC fotografa.Mada u poslednjih 7 dana nam je forum zamro, tako da ne verujem da ce uopste doci do novog konkursa...

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
bogme nista dok se ne proljepsa vrijeme, a kad se proljepsa tema bi mogla biti nesto kao odsjaj u staklu 0.o tako nekako, grad kroz odsjaj, ne znam bas trenutno da nadjem pravu rijec, ali ste me valjda shvatili.

·
Registered
2,038 Posts
hocete ja da stavim novu temu (bio mi dobar plasman na prethodnim takmicenjima :) )?
npr, da kad budu malo lepsi dani, otvorimo posebbnu temu da se javi u njoj bar 10+ ljudi koji bi ucestvovali, pa da otvorimo novo takmicenje itd?

·
nznm sha mi je
38 Posts
Discussion Starter · #20 ·
bilo bi mozda dobro i da se prvo naprave timovi nesto kao reprezentacije svaki tim ima po tri takmicara i tako nastupamo, a pozovemo neke hrvate i bosance da nam glasaju :D

1 - 20 of 74 Posts
Status
Not open for further replies.