SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 74 Posts

·
Registered
2,038 Posts
pa prosli put ili kad vec, bilo je 4 ili 5 fotografija ukupno, koliko tu timova moze da ima :)

svidja mi se ideja da ljudi sa hr i bh delova foruma npr ucestvuju pa omasovimo takmicenje :)

·
nznm sha mi je
38 Posts
Discussion Starter · #23 · (Edited)
Ej i sta mislite o tome da se u decembru svake godine (ovo zvuci kao da cemo trajati 200 god :D) izabere 12 tema tj. da na posebnoj temi nedelju dana diskutujemo, pa napravimo anketu na kojoj ce se iducih nedelju dana glasati o temama i 12 tema ce zapravo biti teme za sledecu godinu, svakog mjeseca po jedna. Samim tim takmicenje bi moglo biti izazovnije vise takmicara bi bilo. Rezultate ankete inace mi obicni clanovi necemo moci vidjeti vec samo administratori (ako to moze da se napravi) i tako on samo postavlja nove teme da ne bi doslo do toga da neki clanovi nisu u mogucnosti da postave temu, ili da nisu prebrojali glasove ili sto slicno.. nego ce se odredjeni admin oko toga brinuti.. a u takmicenje cemo ukljuciti citavu ex yu. Takvim sistemom bismo mi otprilike i znali teme unaprijed, ali ne sa tacnoscu. pa bi smo se spremali unaprijed.. mozemo imati i teme u zavisnosti od godisnjeg doba. i ko zna sta jos.. dajte i vi neki prijedlog da ucinimo ovo takmicenje sto popularnijim

..............................................

i obavezno da stavimo u potpise link ka podforumu, i da se ukljucimo na ex yu podforume da svi vide nase velike potpise

nesto tipa

[EX-YU PHOTO Takmičenje]

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
sta mislite o tome da napravimo sveobuhvatan izbor za naj fotku na forumu od nasih (srb, rs, cg) clanova. i svakog mjeseca da trazimo i postavljamo takve slike na jednu temu? mozda je malo teze naci takve slike na forumu jer ovdje svi postavljaju sve i svasta od svakoga ali kad neko kaze bio sam danas i slikao sam, ovo su moje slike itf.. te slike su onda slobodne za taj izbor, a i radi neke nase licne zastite autorskih prava mozemo uvijek napomenuti da su slike nase vlasnistvo..

·
Registered
5,027 Posts
Hoces li ti napraviti temu i listati sve teme u potrazi za takvim fotkama?
Ako imas toliko slobodnog vremena i zelju, bilo bi lijepo.

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
ma ne nego sve bi se svdilo na klasicno visenje na forumu i kad naletis na sliku koja ti se bas svidi objavis je na thread koji napravimo za tu svrhu. (najvaznije je je da je sa naseg podforuma, mozemo eto ukljuciti ex yu) slike koje izlistamo ce biti izglasane od strane ostalih clanova i to je to.. ne bi bilo ovako da cjenjujemo slike sa po 3, 2, i 1 bodom nego samo jedan i ql.. automatski se zna cije su slike i moze u glasanju da ucestvuje svako, tako da za nece prednjaciti slike kragujevcana bas uvijek :lol:
eto tako :)))

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
pa da li da imamo neku temu. jer teme imamo i sad.. ili da stavljamo slike koje hocemo.. svako najvise jednu sliku i svake nedelje biramo najljepsu sliku?

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
pa to za urbanu fotku se podrazumijeva..

·
Registered
5,027 Posts

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
Jel ima kakvo pravilo za dimenzije i koliko se smije u Photoshopu radit?

·
Travanjinjinji
Nord
1,838 Posts
ve'imamo 8 prijavljenih slika :)

·
Registered
71 Posts
Bilo bi mnogo bolje da se koristi neka tema za takmicenje. Mozda kao prije da pobjednik bira temu.
Boja kao tema, na primjer, bi bila dosta interesantna (nekoliko takmicenja bi moglo kao temu imati odredjenu boju) ili neka veoma specificna tema kao na primjer fotografisi nesto u tvom stanu/kuci, direkno iz kamere, broj 5, kopiraj stil oredjenog photografa ili slikara itd.
Ovdje http://www.dpchallenge.com/ ima mnogo veoma dobrih primjera. Po mom misljenju najkreativniji rezultati dolaze iz tema sa veoma specificnim uslovima.

·
Super Moderator
Grad Oblakodera
38,288 Posts
Da ali i bez teme jedva sakupimo 7 fotografija. Ako bi dodali temu, morali bi ili da stavimo katanac ili da se vratimo na mesecno takmicenje. Kada bi interesovanje bilo vece onda bi moglo da funkcionise sa temama ali ovako mislim da ne moze.

·
Registered
1,374 Posts
Bilo bi mnogo bolje da se koristi neka tema za takmicenje. Mozda kao prije da pobjednik bira temu.
Boja kao tema, na primjer, bi bila dosta interesantna (nekoliko takmicenja bi moglo kao temu imati odredjenu boju) ili neka veoma specificna tema kao na primjer fotografisi nesto u tvom stanu/kuci, direkno iz kamere, broj 5, kopiraj stil oredjenog photografa ili slikara itd.
Ovdje http://www.dpchallenge.com/ ima mnogo veoma dobrih primjera. Po mom misljenju najkreativniji rezultati dolaze iz tema sa veoma specificnim uslovima.
+1

21 - 40 of 74 Posts
Status
Not open for further replies.