SkyscraperCity banner

16261 - 16280 of 16424 Posts

·
Smart User
Joined
·
3,153 Posts
“Ai ministër nuk ka qenë vetëm ministër, por ka qenë plan, e sa për akuza qe më ka bërë, mirëpo me dal me ja majtë zhagun presidentit në mesnatë, kundër kryeministrit, ndërkohë që në mbledhjen e këshillit të sigurisë lëvdonte policinë e tij”, tha Kurti.
Cilin zhag ej?

Pse eshte shpreh pro gjendjes se jashtezakonshme? Po te njejtin qendrim e ka mbajte gjithe LDK-ja, duke fillu nga kryetari i saj Isa Mustafa duke perfshire dhe Abdullah Hotin qe eshte zevendeskryeminister ne qeverine e Albin Kurtit. Pse bash Agim Veliu u shkarku? Ketu dicka spo perputhet. :)
 

·
Registered
Joined
·
1,652 Posts
Agimi ishte dhe eshte pain in the ass. Agimi frikesohej per vete, asnje reforme nuk i konvenon atij dhe ishte pika me e infektuar e qeverise, Agimi duhej asgjesuar ore Buki jone i bute. LDK tani i rri prane Agimit dhe si pasoje Hashimit dhe si pasoje shantazhon shtetin dhe shoqerine. Dhe po, asgje nuk perputhet, katrahure totale e krijuar nga pucistat.
 

·
Registered
Joined
·
441 Posts

erdhi pak a shum edhe fundi i LDK-s, tpakten sa i perket per vota ne zgjedhjen e ardhshme. Çka me i bo PyDyKys edhe ktynve analfabetave haradanijve limajve etj.
Ska drit deri sa kta muta mujn me vendos edhe senin mat vogel ne Kosove.
 

·
Registered
Joined
·
5,584 Posts
Vjosa deri tani nuk eshte perjashtuar nga Partia.
Paj kryetari edhe nenkryetari ja kallxun deren.
Cilin zhag ej?

Pse eshte shpreh pro gjendjes se jashtezakonshme? Po te njejtin qendrim e ka mbajte gjithe LDK-ja, duke fillu nga kryetari i saj Isa Mustafa duke perfshire dhe Abdullah Hotin qe eshte zevendeskryeminister ne qeverine e Albin Kurtit. Pse bash Agim Veliu u shkarku? Ketu dicka spo perputhet. :)
Cka lypi Agim Veliu ne qeverine Kurti? As nuk ka qene kandidat ne zgjedhje, as ska pregaditje profesionale! Gjithmone eshte deklaru kunder Vjoses edhe Albinit. Cka lypi ai me hi ne qeveri, kur veq eshte kryetar komune? Edhe aton MINISTER I PUNEVE TE MBRENDESHME.

Edhe ne kualicion PDK-LDK, ka qene njeri i besushem i Ises edhe joprofesional Minister i Puneve te Brendeshme, Skender Hyseni. Ka ketu diqka qe LDK-ja eshte pik ne kete ministri me i shti njerzit ma te korruptum te partise. Skender Hyseni krejt cka ka bo, eshte ka punesu kurva te veta ne ministri.
 

·
Registered
Joined
·
5,584 Posts
Albini duhet me kthy Agim Veliun ne pozite te ministrit edhe me hjek taksen. Diqka qe propozoj Quni ne parlament...

Kjo kish hape rruge, me shiqu a ka qene krejt kjo kalkulim prej anes se LDK-se. Nese eshte kalkulim, qysh po doket sipas deklarates se Veliut ne T7. Ateher shumica e deputeteve te LDK-se nuk do ta mbeshtetin mocionin.

Agim Veliu ne T7: Anton Çuni nuk ka pasur autorizim te thote diçka te tille dhe ky nuk eshte qendrim i LDK
 

·
Registered
Joined
·
641 Posts
Albin Kurti e ka mundesin me e heq taksen ne teresi ashtu si po e kerkon Amerika dhe LDK e mos ta kthej fare Agim Veliun ne qeveri e me kete do ta gjuante topin ne anen e LDK dhe jam i bindur se kjo e fundit nuk kish vazhdu me mocionin, ishin terhek nga ajo,e keshtu ishin shliru te dyja nga personaliteti i Agim Veliut.

Po si duket Albini deshiron me vazhdu me kokfortesine e tij, deshiron qe ne zgjedhjet e ardhshme me ju shpagu me vota ky taktizim.
Pastaj ajo per marreveshjen e msheft te Thaqit vertete me duket qesharake, nese vertete del nje marreveshje e kryer, cohu bre prej bisedimeve, kthehu, mos e nenshkruaj, shume e thjeshte.
 

·
Smart User
Joined
·
3,153 Posts
Po si duket Albini deshiron me vazhdu me kokfortesine e tij, deshiron qe ne zgjedhjet e ardhshme me ju shpagu me vota ky taktizim.
Pastaj ajo per marreveshjen e msheft te Thaqit vertete me duket qesharake, nese vertete del nje marreveshje e kryer, cohu bre prej bisedimeve, kthehu, mos e nenshkruaj, shume e thjeshte.
Kogjo afer je realitetit, i vetmi deri tash.

Albini eshte iniciatori per me ra kjo qeveri, pike. Agim Veliu ishte vetem mjeti te cilin e shfrytezoi per me e rrezu, Ramushi e kishte gjykaten speciale, Albini e gjeti Agim Veliun, kaq. Arsyen e dijme, presioni i madh i SHBA-ve per taksen. Kete na beri kristalisht te qarte edhe Rexhep Selimi dje ne RTV Dukagjini andaj cdo diskutim tjeter per kete teme eshte i tepert.


Kjo cka po shohim keto dite, e sidomos kjo cka po ndodhe ne seascen e sotme te kuvendit kinse "VV nuk po deshiron me ra qeveria po qe LDK po insiston" eshte vetem nje farse e krijume prej VV-se me te vetmin qellim qe mos me hup mbeshtjetje/vota ne popullate.

Populli i Kosoves nuk po deshiron me ra kjo qeveri dhe kendo qe populli e identifikon si shkaktarin e rrezimit te kesaj qeverie ka me u ndeshku rande ne zgjedhje, kete Albini e din andaj e ka aktivizu gjithe arsenalin e vet propagandistik qe me kriju pershtypjen qe LDK eshte iniciatorja e rrezimit te qeverise e jo VV. Fore qe njerzit normal nuk i hajne.
 

·
Registered
Joined
·
503 Posts
Fjalimi i Vjosa Osmanit ishte fenomenal. Rralle here kam degjuar fjalim me me shume kurajo politik nga radhet e LDK-se, nder vite.

Si duket, dita po vjen edhe ne LDK... Dita e ndryshimit dhe e rikthimit te legjitimetit.
 

·
#Albania
Joined
·
8,578 Posts
Kush sugjeron ndonje media kosovare ne Youtube per te kuptuar cfar ndodh? Zakonisht perdor Indeksonline per te lexu ndonje gje por siduket nuk ka ndonje kanal youtube qe ja vlen.

Te jete e paanshme mundsisht.
Indeksonline e ka nje ane. Ma mir eshte koha.net ose kallxo.com

por edhe klanKosova nuk eshte shum e "pavarur" por me kuptu se shpejti se qka po ndodh i ke disa video
 

·
Registered
Joined
·
641 Posts
Problemi eshte se ky ende deri sot nuk e ka kuptu qe eshte kryeminister, mendon qe ende eshte ne opozite.
Flet fjale boshe.
Jeton ne nje bote tjeter. Paranojak.
 

·
Registered
Joined
·
503 Posts
Me 6 tetor ka ndodhur lirimi ndaj PAN-it. Ne zegjedhjet e ardhshme do t'ndodh lirimi nga kasta e lidhur me PAN-in ne LDK. Per kete jam me se i bindur.
 
16261 - 16280 of 16424 Posts
Top