SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1533 Posts

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,280 Posts
Discussion Starter #1
Przedstawiam kolekcję 32 zdjęć z trasy numer 86.

Od węzła z S1 do węzła z DK1Tutaj wszyscy pędzą choć to jeszcze nie ekspresówka

No i mój ulubiony fragment trasy bo to już ekspresówkaTrochę za wąsko. Wie może ktoś co tu remontują???


Już widać Sosnowiec

Na prawo zjazd do SosnowcaBrutalny koniec ekspresówki poprzez ostry łuk. Koniec szybkiej jazdy. Dalej trasa pozostawia wiele do życzenia


No a teraz zuruck do Katowic


Zjazd na Będzin

Kładka dla pieszych przy centrum handlowym REALPozdrawiam wszystkich Forumowiczów i czekam na komentarze do fotek
 

·
Advanced user
Joined
·
668 Posts
Remontują most "graniczny" na Brynicy :D :D zakończenie prac w grudniu 2005, tylko nie wiem czy obydwu czy tylko pólnocnego mostu
 

·
art of looking sideways
Joined
·
467 Posts
Wielkie dzięki Fairhair za świetną fotorelację. Wreszcie mogę oglądać swoją ukochaną trasę o każdej porze dnia i nocy! Uchwyciłeś coś, czego inni nie mieli okazji – organizacji ruchu na dwóch odcinkach remontowanych. Chodzi mi o przebudowę na potrzeby DTŚ-ki węzła "Roździeńskiego" i mostu "autostradowego" nad Brynicą. Teraz forumowicze spoza GOPu mogą sobie to wszystko pooglądać. W obu tych miejscach z trzech pasów i dwumetrowego pasa awaryjnego zrobiono cztery pasy – po dwa w każdym kierunku. Rozwiązanie jest inteligentne z innego powodu – nie od razu dwa pasy są wpuszczane na drugą jezdnię. Najpierw robią to pojazdy z lewego pasa, a kilkadziesiąt metrów dalej te z prawego. Oczywiście ruch na S-86 jest ogromny w skali Polsce – ok. 50 000 p/d, ale w godzinach szczytu nawet 70 000 p/d! Ale spokojnie, przekrój 2x3 może pomieścić nawet 120 000 i więcej p/d. Taka potworna ilość samochodów musi się wepchnąć w dwa wąskie gardła. Tworzą się małe korki. Czasami może nas skosić TIR. Na zdjęciach cały czas możecie obserwować samochody i samochody i samochody.

P.S. Kocham śmigać tą trasą około północy – wtedy cała jezdnia jest tylko dla mnie :).
 

·
Registered
Joined
·
917 Posts
Nie chce byc nudny, ale powtorze to kolejny raz z takim uporem, jak pewien lider partii politycznej caly czas powtarza, ze pewien prezes pewnego banku centralnego musi odejsc. :)
Ja mowie - DK86 na odcinku Tychy - Katowice powinna byc S.
Tak nie wiele brakuje - chodzi o 1 skrzyzowanie i 1 przejscie dla pieszych.
 

·
Registered
Joined
·
917 Posts
fairhair26 said:
Czyżby w przeszłości ktoś planował tamtędy autostradę?? Swoją drogą byłaby to fajna koncepcja
Mysle, ze to zart Voytka.
Choc to, czy dana droga jest autostrada jest kwestia umowna i moge sie zalozyc, ze w Niemczech bylaby to A86 zamiast S86.
 

·
Advanced user
Joined
·
668 Posts
Jak jechałem z polskimi niemcami ta droga to się dziwili że to nie autobahna - wytłumaczyłem że ma tylko 6 km.
Swoją droga ma lepiej rozwiązane węzły niz A4 (Górnośląska). Szerokie, pasy zjazdowe po2,3, łagodne i wszystko szerokie.
Hm czy to most autostradowy - chyba pas awaryjny jest zbyt mały, wieć most nienormatywny jest podobnie jak mosty przez Odrę i Wisłe na A4.
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Czemu S86 nie jest A? Nmm, to dość proste, wystarczy spojrzeć do odpowiednich ustaw.
Obecnie gdy coś zostaje uznane za autostradę i spełnia wszystkie parametry autostrady to z mocy prawa powinno być płatne...i GDDKiA była by zobowiązana do znalezienia operatora na ten odcinek. Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.
 

·
Registered
Joined
·
1,239 Posts
radiks said:
Dlatego nie mogą sobie pozwolić na całkowite wyłączenie odcinka A4 z Katowic do Gliwic z systemu płatnego i dlatego wrocławska obwodnica autostradowa jest projektowana jako płatna.
A to czemu? Sa przeciez bezplatne odcinki autostrad i to calkiem niekrotkie (moze oprocz obwodnicy Poznania) - czy jest jakis limit dlugosci bezplatnego odcinka?!

pozdr!

Jaracz
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
A2 w Poznaniu jest bezpłatna ale operatorem jest AW SA.
Po prostu na mocy umowy koncesyjnej ten kawałek jest bezpłatny.

Teraz jedynie kawałek A6 jest bezpłatny ale chyba musi być do zjazdu w drogę alternatywną przy granicy - a reszta jeszcze nie spełnia parametrów autostrady.

A4 Katowice - Wrocław będzie też oddana w całości w koncesję ale odcinek Katowice-Gliwice (...tu jeszcze nie wiadomo czy Sośnica czy Kleszczów) będzie bezpłatny ale utrzymywany przez koncesjonariusza.

A4 od Wrocławia w stronę granicy nie spełnia parametrów autostrady płatnej (brak pasa awaryjnego).

Największy zgrzyt będzie przy drodze alternatywnej do budowanej A18 - taka po prostu nie istnieje. Dlatego jeśli nic się w przepisach nie zmieni ta droga powinna być bezpłatna.
 

·
Registered
Joined
·
1,239 Posts
No ja to wszystko wiem, dlatego nie rozumiem, czemu A86 nie mogalaby byc bezplatna.. ;) Zreszta oboje wiemy o co chodzi, i nie ma sensu sie spierac, zreszta cala ustawa o platnych autostradach jest chora..

pozdr!
 

·
Registered
Joined
·
123 Posts
Zgadzam się - tak naprawdę Polski i Polaków nigdy nie było stać na płatne autostrady, więc dziwię się polit-osłom, że akurat wpadli na coś takiego. Ale to były chyba oszołomy z S, którzy jeszcze wtedy mieli blade pojęcie o ekonomii.
 

·
art of looking sideways
Joined
·
467 Posts
W poniedziałek jechałem (dzisiaj wracałem) do Wisły w Beskidzie Śląskim. To co się wydarzyło tamtego poranka na długo zapamiętam. Wszystkie główne ciągi komunikacyjne centralnego śląska stanęły! Ponad godzinę zajęło mi przejechanie drogi Sosnowiec – węzeł "Mikołowska", Katowice. Tak, korek zaczął się na kilkaset metrów przed zwężeniem ekspresówki na czas budowy nowego mostu na Brynicy (kobiecie zepsuł się samochód na środkowym pasie z trzech na jezdni). Trwał on aż do drugiego przewężenia, na węźle "Roździeńskiego", który jest przystosowywany na potrzeby DTŚ-ki. Przetoczyłem się przez utrudnienie i pomyślałem: No to teraz luzik. A tu na Murckowskiej kolejny korek, dwa z trzech pasów były zablokowane - dla skręcających w Górnośląską. Pojedyncza łącznica nie jest przystosowana do przenoszenia takiego ruchu. Najgorsze było jeszcze przed nami. Cała północna jezdnia Alei, wszystkie cztery pasy były totalnie zakorkowane, tak jak na zdjęciach ostatnio tutaj wklejonych. Czekały nawet samochody przejeżdżające tranzytem (za grubą przerywaną ), w tym zmęczeni niemieccy emeryci, zapewne wracający z Krakowa :). Powód zablokowania trasy ukazał nam się po około trzech kilometrach – kolizja Tira z Renaultem Kangoo (zajęte przez policję dwa środkowe pasy). Nie było większych problemów z pokonaniem węzła "Mikołowska". Dalej podróż kontynuowałem oczywiście DK 81.

Wniosek: W wyjątkowych sytuacjach, gdy nałożą się różne sytuację (wypadki, przewężenia, niewydolność ) to Śląsk może stanąć. Warszawa także może.

P.S. W ciągu tych trzech dni widziałem aż dwa pomarańczowe wozy Służby Drogowej z aluminiowymi barierami energochłonnymi na pace – na S 86 i DK 81.
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,280 Posts
Discussion Starter #14
Przy okazji modernizacji tych dwóch węzłów możnaby się pokusić o dostosowanie tego odcinka 86-ki do parametrów drogi ekspresowej. Trzeba by tylko jeszcze przebudować jedno skrzyżowanie na bezkolizyjne. Zbudować kładkę dla pieszych i już byłoby o kilka km ekspresówek więcej.

 

·
Banned
Joined
·
1,591 Posts
skrzyżowanie to brzmi dumnie, z jednej strony wąska alejka, właściwie parkowa i prowadząca do 1 (słownie jednego) domu, z drugiej strony mało ruchliwa ale faktycznie potrzebna uliczka do Giszowca, chcielibyście tam koniczynkę walnąć ? :D po to by można postawić znak ekspresówki ? ale pod górkę i tak większość aut więcej niż 80 tam nie pojedzie bo tiry i abusy blokują
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,280 Posts
Discussion Starter #18
Dziś muszę trochę pomarudzić na temat węzła "Rozdzińskiego". Owszem przebudowywują go, ale według mnie niedostatecznie. Pozostawienie przekroju 86-ki w formie 2x2 na obszarze węzła to paranoja. Jest tam duży ruch, zakręt jest dosyć ostry. Ludzie pędzą jak szaleni. Przydałby się trzeci pas i pas awaryjny do 2m. W godzinach szczytu trasa w tym miejscu się korkuje
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,591 Posts
Mam pytanie czy są jakieś plany na budowe S86 (przebudowe DK 86 do S86) - na cłąym odcinku od DK1(podwarpie) - DK 1 (tychy) ?? - bo by było super jakby przez centrum GOP=u prowadziła droga o podobnym strandarcie jak obecnie s 86
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,280 Posts
Discussion Starter #20
Patryjota said:
Mam pytanie czy są jakieś plany na budowe S86 (przebudowe DK 86 do S86) - na cłąym odcinku od DK1(podwarpie) - DK 1 (tychy) ?? - bo by było super jakby przez centrum GOP=u prowadziła droga o podobnym strandarcie jak obecnie s 86
chyba nie ale nie wiem na pewno. Trzeba się zwrócić z prośbą do Voytka on the road żeby zaprojektował węzeł "Rozdzińskiego".
 
1 - 20 of 1533 Posts
Top