SkyscraperCity banner

3761 - 3780 of 3858 Posts

·
Moderator
Joined
·
72,130 Posts
Już oficjalnie: wiadukt na DK1 otworzą w sobotę
Przez Wojciech Wieczorek

Jak się dowiedzieliśmy, dobiegł końca pierwszy etap remontu wiaduktu na DK 1 (przy budynku Państwowej Straży Pożarnej). Według naszych informacji wiadukt ma być otwarty w sobotę, 30 listopada, w godzinach popołudniowych.

Trwający od kilku miesięcy remont obiektu powodował znacznie spowolnienie ruchu na trasie Katowice – Bielsko-Biała, gdyż cały ruch tranzytowy przebiegał przez niewielkie rondo pod wiaduktem. Powodowało to też korki w samym mieście, gdyż wielu kierowców omijało remontowany odcinek i jechało przez centrum Tychów.
całość : https://www.tychy.pl/2019/11/29/nieoficjalnie-wiadukt-na-dk1-otworza-w-sobote/
 

·
Moderator
Joined
·
72,130 Posts
Przedmiot zamówienia: Przebudowa dwóch mostów nad rzeką Kamieniczką w ciągu drogi krajowej nr 1 w m. Romanów.
Opis przedmiotu zamówienia: Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
- rozbiórkę istniejących mostów nad rzeką Kamieniczką w ciągu DK 1 w m. Romanów wraz z budową nowych obiektów,
- budowę i rozbiórkę obiektu tymczasowego wraz z dojazdami do obiektu, na czas prowadzenia robót związanych z przebudową mostów nad rzeką Kamieniczką w ciągu DK 1 w m. Romanów,
- przebudowę drogi krajowej nr 1 od km 491+573 do km 491+698, wynikającą przebudowy mostów nad rzeką Kamieniczką.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zamowienia-publiczne-aktualne,nr_ref-,data_postepowania_od-,data_postepowania_do-,nazwa-,opis-,zakres-,oddzial-,status-,typ_progu-,sortuj_po-data_postepowania,sortuj_jak-DESC
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
https://www.piotrkowski24.pl/zainstalowano-sygnalizacje-swietlne-w-rozprzy-i-niechcicach-lokalizacja-rodzi-kontrowersje/?fbclid=IwAR3yqk5FQqccxWwRQG6Ya1AMrEMjIHTDw3IYlMmwArdHdE435iHFpu_Ob9031 grudnia, 2019
Author: Jarosław Krak
Zainstalowano sygnalizacje świetlne w Rozprzy i Niechcicach – lokalizacja rodzi kontrowersje

Jeszcze pulsacyjne pomarańczowe, ale już niebawem w trzech kolorach – sygnalizacje świetlne w Rozprzy i Niechcicach niebawem zaczną działać normalnie.

Odkąd rozpoczął się remont autostrady A1, w miejscowościach leżących wzdłuż krajowej “91” ruch jest kilka razy większy. Ciężarówki i osobówki na “obcych” numerach rejestracyjnych liczyć można chyba w tysiącach na dobę. Miejscowi mają spory problem by przedostać się na drugą stronę ulicy. Wielokrotne monity wójta i mieszkańców gminy Rozprza przyniosły pożądany efekt – GDDKiA zainstalowała w dwóch miejscowościach sygnalizacje na przejściach dla pieszych – czy ułatwi ona życie mieszkańców? Niektórzy podchodzą do tego sceptycznie.

Sygnalizatory działają one jeszcze w trybie pulsacyjnego pomarańczowego światła, ale niebawem ma być uruchomiona normalna praca. – Bardzo nas cieszy, że udało się wójtowi wywalczyć dla nas tę sygnalizacją – mówi pani Marta, matka małej Weroniki. – Córeczka jeździ wózkiem, ma dopiero kilka miesięcy, dlatego sygnalizacja ułatwi mi dojście do lekarza, apteki, sklepu czy kościoła – dodaje kobieta. – Czy ta sygnalizacja nie jest ustawiona aby nieco za blisko skrzyżowania z drogą na Jeżów? Czy to nie jest robota, jak to mówią – sztuka dla sztuki – zastanawia się pan Henryk.

– Z jednej strony to dobra wiadomość dla mieszkańców Rozprzy i Niechcic, bo ruch tranzytowy zwiększył się wielokrotnie i sygnalizacje być może chociaż trochę ułatwią życie naszym mieszkańcom. Z drugiej, szkoda, że nikt nie konsultował z nami lokalizacji obu przejść. Obawiamy się, że to spowolni ruch a nie go usprawni. Z Urzędem Gminy ani mieszkańcami nikt nie konsultował tego, w którym miejscu inwestycja powstanie – powiedział w rozmowie z nami wójt Janusz Jędrzejczyk.

– Światła powinny być zlokalizowane bliżej skrzyżowania z drogą prowadzącą do trasy A1 (Gierkówki). Obecne usytuowanie świateł tylko spowolni ruch, a w żadnym stopniu nie podniesie bezpieczeństwa pieszych i pojazdów – pisze jeden z internautów.

Fotka na górze artykułu to Rozprza, 2 pierwsze na dole to Niechcice, pozostałe 5 to Rozprza.
 

·
Requiem for a dream
Joined
·
3,901 Posts
DK91 Gdańsk - Tczew.

 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Requiem for a dream
Joined
·
3,901 Posts
 
  • Like
Reactions: Luki_SL

·
Registered
Joined
·
644 Posts
Info o otwarciu wiaduktu w Tychach było, fotek nie było.
Na wyremontowanym wiadukcie obowiązuje 70 km/h.
Fotka z noworocznego poranka.

Tam chyba jeszcze będą dalej naprawiać na wiosnę, ale Beskidzka już śmiga. Tam jezdnia w stronę BB na estakadzie dalej ma frezy i tylko załatano prawy pas obok.
 

·
Registered
Joined
·
2,020 Posts
Tam chyba jeszcze będą dalej naprawiać na wiosnę, ale Beskidzka już śmiga. Tam jezdnia w stronę BB na estakadzie dalej ma frezy i tylko załatano prawy pas obok.
Pas zjazdowy do ronda jest frezowany.
Oba pasy trasy głównej są wyremontowane.
 

·
Registered
Joined
·
5,643 Posts
Ok wracając do Łodzi z fotografowania A1 jechałem na odcinku Piotrków Głuchów DK91. Z tej okazji parę fotek

1. Korek przed rondem na węźle Piotrków Trybunalski Północ od strony Łodzi. Jest to efekt objazdu A1, gdzie w ten weekend wyburzają 6 wiaduktów. Korek miał 2 km


2. Na tej trasie powstało w ostatnim czasie parę sygnalizacji świetlnych z drogami poprzecznymi


3. Powstały też nowe zatoki autobusowe we wszystkich miejscowościach.


4.


5.


6. W Srocku korek większy, bo tam jedyne stare światła działały


7. O te


8. A to już Głuchów i powstające na DK91/12 rondo, mające zapewnić dojazd do magazynów i pobliskich wsi


9.


10. Widać już konstrukcje jezdni wschodniej


11. Są krawężniki


12. I to wszystko...
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
Cztery. Zapomniałeś Waść o Kamieńsku.

Kilka fotek z wyjazdu do Radomska, 14.01.2020:

1. Kamieńsk, skrzyżowanie DW484 i DK91:2. Kletnia, skrzyżowanie DK91 z DP3922E, widok od północy:3. Borowiecko. Z daleka wygląda jak policjant ruchu drogowego:4. Blok Dobryszyce, rondo na skrzyżowaniu DK91, DP3509E i obwodnicy Radomska, którą za kilka lat ma docelowo przebiegać DK91 i chyba też DK42. Oznakowanie poziome to kretynizm - chcąc jechać prosto muszę zmienić pas na lewy. Muszę to zgłosić:A teraz powrót.

5. Zjazd z obwodnicy Radomska na wspomniane rondo:6. Kletnia, widok od południa:7. To samo, ale z migającymi światłami:8. Wielki Bór, kolejny fałszywy policjant:9. Kamieńsk, skrzyżowanie DK91 z DW484, widok od południa:10. Niechcice, skrzyżowanie DK91 i DP1514E:

 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
https://www.epiotrkow.pl/news/Sygnalizacja-w-Rozprzy-juz-dziala,38380

Sygnalizacja w Rozprzy już działa

Strefa FM Region Ł.Michalczyk Czwartek, 23 stycznia 2020

Na drodze krajowej nr 91 przy Rynku Piastowskim w Rozprzy od kilku dni działa już sygnalizacja świetlna. Ustawienie świateł ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza, że w tym miejscu trudno było pieszym przejść przez jezdnię. Teraz ma się to zmienić.


Fot. Ł. Michalczyk


Fot. Ł. MichalczykPóki co jednak sygnalizacja jest "pod obserwacją" pracownicy Urzędu Gminy w Rozprzy przyglądają się, jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce. - Na tę sygnalizację czekaliśmy dość długo. Początkowo miała ona zostać uruchomiona w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy się to nie udało, ale cieszę się, że obecnie inwestycja jest już ukończona. Aktualnie sprawdzamy, na ile światła nam pomagają. Przypominam, że znajdują się one w newralgicznym miejscu, bo w samym centrum Rozprzy. Co istotne, zielone światło dla pieszego zapala się wówczas, gdy sam je wywoła, naciskając przycisk znajdujący się na sygnalizatorze. Mam nadzieję, że pomoże to poprawić bezpieczeństwo na DK 91 - powiedział nam Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.
I jeszcze taka moja wczorajsza wieczorna fotka:Według informacji uzyskanej od mojej siostry, mieszkającej w Rozprzy, sygnalizację uruchomiono 22.01.2020, czyli 1 dzień przed cytowanym artykułem, a nie kilka dni. Ot takie dziennikarstwo. :lol:
 
3761 - 3780 of 3858 Posts
Top