SkyscraperCity banner

3781 - 3800 of 3858 Posts

·
Registered
Joined
·
557 Posts
Cztery. Zapomniałeś Waść o Kamieńsku.

Kilka fotek z wyjazdu do Radomska, 14.01.2020:4. Blok Dobryszyce, rondo na skrzyżowaniu DK91, DP3509E i obwodnicy Radomska, którą za kilka lat ma docelowo przebiegać DK91 i chyba też DK42. Oznakowanie poziome to kretynizm - chcąc jechać prosto muszę zmienić pas na lewy. Muszę to zgłosić:

Ale co chcesz zgłaszać?Znaki nie wprowadzają w błąd, a inaczej się tam nie da poprowadzić pasów ruchu z uwagi na budowę ronda. Prawy pas umożliwia tylko skręt w na pierwszym zjeździe do Dobryszyc albo na drugim na obwodnicę Radomska. Na drugim zjeździe pas ten zanika, nie ma dalej jak go poprowadzić zostaje tylko lewy czyli wewnętrzny, z którego mamy dwie możliwości jazdy, albo zjeżdżamy na 3 zjeździe do Radomska, albo zostajemy na tym pasie i robimy nawrotkę w kierunku Piotrkowa, lub na wysokości 3 zjazdu zjeżdżamy na rozpoczynający się pas zewnętrzny i na 4 zjeździe zjeżdżamy w ul. Sikorskiego.
 

·
Użytkownik chory na głowe
Joined
·
5,018 Posts
Primo, pierwszy raz na oczy widzisz sytuację że pas do jazdy prosto jest tym pojawiającym się?
Secundo, prawy pas prowadzi do obwodnicy Radomska. Nie wiem co w tym dziwnego skoro docelowo to tamtędy będzie biec cały tranzyt i pozostały ruch na linii Piotrków Trybunalski. Może w tej chwili to się wydaje dziwne, ale dla docelowej organizacji ruchu jest to jak najbardziej normalne.
 

·
Requiem for a dream
Joined
·
3,901 Posts
Droga Krajowa DK91. Nowe Marzy (A1) → Dolna Grupa (DK16) → Warlubie → Nowe → Kolonia Ostrowicka.

 
  • Like
Reactions: jaceq and Tomkisiel

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
Primo, pierwszy raz na oczy widzisz sytuację że pas do jazdy prosto jest tym pojawiającym się?
Secundo, prawy pas prowadzi do obwodnicy Radomska. Nie wiem co w tym dziwnego skoro docelowo to tamtędy będzie biec cały tranzyt i pozostały ruch na linii Piotrków Trybunalski. Może w tej chwili to się wydaje dziwne, ale dla docelowej organizacji ruchu jest to jak najbardziej normalne.
Strzałka w prawo sugeruje możliwość tylko skręcenia w pierwszy zjazd w prawo, więc oznakowanie jest nieprawidłowe.
Powinna być podwójna strzałka: w prawo i w prawo skos.
 

·
Registered
Joined
·
12,857 Posts
Nie będzie węzła DK1 z DW933 w Pszczynie, mimo iż opracowany jest projekt budowalny i uzyskana decyzja środowiskowa.
Przetarg jeszcze niedawno zapowiadano na październik 2019 (wg standii).

 

·
Registered
Joined
·
644 Posts
Jakoś mnie to nie dziwi. Nawet po budowie S1 ta droga na pewno będzie miała duże natężenie ruchu. Ponoć ruch ma się rozkładać w proporcjach 60/40 odpowiednio dla S1 i obecnej DK1. A prognozy dla odcinka S1 na wysokości Brzeszcz nie pamiętam konkretnie w którym roku to 70k pojazdów na dzień. Nie wiem jak wiarygodne są te wyliczenia, bo demografia jest jaka jest w regionie ale ruch dalej będzie duży. Wyraźnie widać że GDDKiA chce się pozbyć jak najszybciej tego odcinka i w ministerstwie mają już gdzieś co tam będzie.
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
Krótka wieczorna relacja z 7.02.2020:

1. Kletnia, skrzyżowanie ul. Przedborskiej (DP3922E) z ul. Częstochowską (DK91), widok od wschodu. Jak widać na załączonym obrazku, sygnalizacja świetlna już włączona:2. Kamieńsk, skrzyżowanie DK91 i DW484, widok od południa. Tutaj nadal sygnalizacja miga żółtym światłem:3. Niechcice, skrzyżowanie DK91 i DP1514E, widok od południa. Tutaj też miga na żółto:Wszystkie 3 fotki wykonał pasażer - mój starszy syn Igor, lat 17,5. :)
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
Nie znalazłem informacji nawet o uruchomieniu sygnalizacji w Kletni. A w Kamieńsku na pewno nie uruchomili, mimo że tam jest duży ruch z i na DW484, która prowadzi do DK1.
 

·
Registered
Joined
·
557 Posts
Jechałem tą drogą w sobotę wracałem w niedziele do Łodzi i sygnalizacja działała napewno w Rozprzy, Kletni i co najmniej jeszcze jednej miejscowości (chyba właśnie Niechcice), a nawet bym powiedział, że między Piotrkowem a Radomskiem działała wszędzie. W sobotę jechałem przed południem, w niedziele popołudniu.
 

·
Registered
Joined
·
5,643 Posts
Rusza remont DK 91 w Łęczycy!
Droga w granicach miasta zostanie rozbudowana i unowocześniona.
Rozpoczyna się rozbudowa DK 91 w Łęczycy, co będzie wiązało sięz konsekwencjami zarówno dla mieszkańców, jak i kierowców. Prace obejmą odcinek drogi o długości 3,2 km

W związku z faktem, że DK 91, obok autostrady A1 (dla której jest alternatywą), pełni także funkcję głównego szlaku komunikacyjnego północ- południe, największym wyzwaniem dla wykonawcy jest fakt, że wszystkie prace prowadzone będą bez wstrzymywania ruchu. Sprawę komplikuje fakt, że grosz nich będzie prowadzonych w ścisłym centrum 15 tysięcznego miasteczkaw bezpośrednim sąsiedztwie XIV wiecznego zamku Kazimierza Wielkiego, cennego barokowego kościoła Bernardynów, czy zabytkowego więzienia.

Na czas robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy kierowany światłami. Na każdym etapie pracami będą jednocześnie objęte 400 metrowe odcinki drogi oddalone od siebie o 800 metrów. Prace, co oczywiste, będą wykonywane tzw. „połówkami”. Najpierw zajęty będzie pas ruchu w kierunku Gdańska (wschodni), a później wykonawca przeniesie się na drugą stronę jezdni i tak etapami realizowane będzie całe przedsięwzięcie.

UWAGA! Przejazd DK 91 przez teren budowy będzie możliwy jedynie dla samochodów osobowych i dostawczych!!! Wszystkie samochody powyżej 3,5 tony, będą musiały korzystać z wyznaczonych objazdów!

Rozbudowa drogi będzie oznaczała wiele zmian, zarówno dla kierowców jadących przez miasto tranzytem, jak i mieszkańców. Niesłychanie istotną choć niezauważalną zmianą, będzie podniesienie nośności drogi, do 11,5 tony na oś pojazdu. Jest to o tyle istotne, że będą mogły w przyszłości jeździć tędy wszystkie dopuszczone do ruchu pojazdy, bez ryzyka uszkodzenia drogi. W wyniku rozbudowy na wlotach do miasta (od południe i od północy) pojawią się ronda, co znakomicie uspokoi przejazd przez miasto i poprawi bezpieczeństwo. Pozwoli także w komfortowy sposób włączyć się do ruchu wyjeżdżającym z Łęczycy na drogę krajową. W centrum zostaną rozbudowane skrzyżowania. Poprawi się ich geometria, a także pojawią się pasy dla skręcających w prawo i w lewo. Na znacznym odcinku zostanie wybudowany ciąg dla pieszych i rowerzystów, zostanie też wprowadzony szereg innych poprawiających warunki komunikacyjne miasta zmian.

Prace ruszają 11 marca 2020 roku i mają trwać, zgodnie z umową, 18 miesięcy, ich koszt to blisko 34,9 miliona złotych.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36844/Rusza-remont-DK-91-w-Leczycy
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,677 Posts
https://radomsko24.pl/sygnalizacja-w-kamiensku-juz-dziala-22039

Sygnalizacja w Kamieńsku już działa

Wojciech Bojdo, 05.03.2020
Fot. UM w Kamieńsku

Od czwartku 5 marca 2020 r. w centrum Kamieńska działa już nowa sygnalizacja świetlna.

Sygnalizacja została zamontowana na skrzyżowaniu ulic: Słowackiego (DK 91), Głowackiego (W484) i Zjednoczenia. Ma poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta. Po rozpoczęciu budowy autostrady A1 znacznie zwiększył się ruch kołowy w Kamieńsku, co poważnie utrudniło życie pieszym.
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Paszczowo z przebudowy wiaduktu koło Świecia:
wszystkie belki leżą na miejscu, zasypują przyczółki oba. Zbytnio więcej nie wiadać spod spodu, więc skromnie.
 

·
Moderator
Joined
·
16,265 Posts
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi z dnia 13 marca 2020 r.
w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nr 10/2020 dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie drogi krajowej nr 91 (km 0+000 do km 71+908 z wyłączeniem odcinka od km 12+959 do km 21+152) oraz obwodnicy Radomska DK42/DK91, obwodnicy Kamieńska, Rozprzy i Srocka w ciągu DK91


 

·
Registered
Joined
·
5,643 Posts
Budowa ronda na skrzyżowaniu DK12/91 z drogą na Grabicę i dojazdów do wielu magazynów w Głuchowie.

1. Jadę na południe


2.


3. Widać tarczę ronda


4. Po prawej też układają krawężniki


5. Tarcza ronda


6. Po lewej stronie pojawiają się już nowe warstwy bitumu


7. Spowrotem w kierunku Łodzi


8.


9. To są te nowe czarne warstwy


10. Rondo będzie powyżej istniejącej jezdni


11. Za rondem też czarne
 

·
Registered
Joined
·
5,643 Posts
GDDKiA Łódź infromuje:
Na odcinku Kamieńsk - Niechcice wyremontowana i wzmocniona zostanie nawierzchnia.
15 kwietnia rusza remont DK 91 między Niechcicami i Kamieńskiem. W ramach prac zostanie wyremontowany i wzmocniony odcinek drogi o długości 8,5 km. Zakres robót obejmuje usunięcie czterocentymetrowej warstwy ścieralnej i ułożenie czterech nowych warstw konstrukcyjnych o łącznej grubości 20 cm, dodatkowo wzmocnionych specjalistyczną siatką stalową. Ponadto naprawione i wyrównane zostaną pobocza. Radykalnie poprawi to komfort i bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i okolicznych mieszkańców na tym bardzo wyeksploatowanym odcinku trasy. Podczas remontu prace będą prowadzone tzw. połówkami, czyli remontowany będzie jeden pas jezdni, a po drugim ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany ręcznie, bądź za pomocą świateł. Jednorazowo pracami objęte będą odcinki o długości do kilometra. W związku z tym, że dotyczy to aż 8,5 kilometra drogi, na remontowanym odcinku, zależenie od etapu prowadzonych prac, należy spodziewać się od dwóch aż do pięciu wahadeł! W miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie do 60 km/h.

Dla samochodów do 3,5 tony sugerowany jest objazd trasą: Kamieńsk - Gorzkowice - Niechcice

Prace mają trwać do końca czerwca. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się od oznakowania i uzbrojenie się w cierpliwość.
Rusza remont DK 91 :: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Serwis informacyjny
 
3781 - 3800 of 3858 Posts
Top