SkyscraperCity banner

41 - 60 of 3832 Posts

·
Registered
444 Posts
bregi said:
Wierz co jak dla mnie to nie musi tam być ograniczenia prędkości (zresztą i tak nikt tego nie przestrzega no chyba że część samochodów tych jadących pod górkę) ale zaręczam cię że przejście jest tu potrzebne choćby dla kilku rodzin mieszkających po drugiej stronie drogi.
Jeżdżę to drogą do pracy od 3 lat i przechodni widziałem 5 razy (a jeżdże w godzinach szczytu). Więc chyba to przejście nie jest oblegane przez pieszych i ograniczenie prędkości nie jest tam potrzebne.

Poza tym ograniczenie prędkości pojawiło się niedawno i od razu bezpieczeństwo na drodze gwałtownie się pogorszyło. Ludzie jadą z górki po 110-120 km/h, widzą policję i gwałtownie hamują oraz zjeżdżają na prawy pas. Raz nawet TIR się tamprzewrócił blokując oba pasy do Bielska.

arkdom said:
A chłopcy radarowcy mają używanie na 70-ce. Tak samo jest z ograniczeniem do 80 kilkaset metrów dalej. Ciekawe po co ono jest?
Ze względu na szkody górnicze ? ?

·
Banned
1,591 Posts
nie rozumiem powiązania ruchliwości przejścia dla pieszych z ograniczeniem prędkości - uważasz, że 1 pieszy na godzinę ma większy talent do przekraczania tras szybkiego ruchu niż 50 na godzinę ?

także nie rozumiem dlaczego tak bardzo zależy wam na 'uekspresowieniu' tej drogi kosztem kilku pieszych gdy dużo większe przeszkody stoją na drodze

·
S19 na wschodzie
3,282 Posts
DK1 (węzeł z DK86 - Koziegłowy) fotorelacja

Przedstawiam 18 fotek z powyższego odcinka DK1. Mam nadzieję, że mnie nie wyrzucą z Forum za tyle fotorelacji. Ta pochodzi z 8 października br

węzeł z DK1

Podwarpie

Oto słynne skrzyżowanie z DK78 w Siewierzu. Betonowa nawierzchnia lekko klawiszuje. Widoczność jest z pewnością lepsza

A teraz droga powrotna w kierunku Katowic

Krajowa jedynka jest bardzo malownicza.

Ale też i niebezpieczna. Na jednym ze skrzyżowań bez sygnalizacji świetlnej doszło do groźnego wypadku. Było to pomiędzy Koziegłowami a Siewierzem. Efektem tego jest poniższy korek. Gdy nagle samochody się zatrzymują chwila nieuwagi i karambol gotowy.

Policja i straż pożarna wstrzymały ruch. Najpierw na jezdni zachodniej a potem na wschodniej

Najgorsze są skrzyżowania takie jak na zdjęciu poniżej. Ludzie jadą szybko bo to trasa dwujezdniowa a ci którzy zjeżdżają lub włączają się do ruchu mają utrudnione zadanie, bo widoczność na takich skrzyżowaniach jest utrudniona. W miejscu tego tragicznego zdarzenia oprócz skrzyżowania był lekki łuk. Dlatego dopóki nie zostanie wybudowana autostrada A1 powinni tego typu skrzyżowania zlikwidować i ludzie powinni nadrabiać kilometrów do najbliższego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. To jest oczywiście rozwiązanie doraźne lecz ,jak sądzę, skuteczne. Skrzyżowania z sygnalizacją świetlną też nie są w 100% bezpieczne. Czasem nie widać jakie jest światło. Sygnalizatory powinny być większe, bardziej czyste

Gdy już powstanie A1 a ten odcinek zamienią na DK91 to i tak trasa powinna być bezkolizyjna. Łuków się już nie złagodzi ale najważniejsze skrzyżowania można przebudować

Pozdrawiam

·
Registered
917 Posts
Mnie sie twoje relacje podobaja.
Ta tez jest fajna.
Trasy nie bede komentowal, wiele juz tu bylo o niej powiedziane, ale w tym momencie przychodza mi do glowy 2 uwagi.
Odcinek z Podwarpia w strone Siewierza, fajne 3 pasy. Na gorze konczy sie lewy (byla o tym ostatnio dyskusja). Szkoda tylko, ze nikt nie korzysta z prawego pasa.
Beton w Siewierzu jakis dziwny. Auto jakos skacze, na dodatek jest moim zdaniem strasznie glosno, nawet jak na beton. Jak sie jedzie do Warszawy, to pozniej jest jeszcze pare km betonu za Piotrkowem i tam jest calkiem inaczej.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Hej witam was - duzo podrózuje po Polsce i intersuje sie tematyką drogową - a co do odcinka Gierkówki - Częstochową - GOP - moim zdnaiem powinno się ją przerobić mimo że stanie sie w przyszłości aletrnatywną do płatnej(niestety) A1 - DK 91 - na drogę ekspresową - jak napisał "fairhair26" - łuków się nie zmieni ale można zbudować drogi zbiorcze i skrzyżowania bezkolizyjne ....

·
Infrastrukturnik drogowy
12,041 Posts
@fairhair:
fajne fotki, ale prosiłbym o dokładniejsze ich opisywanie, gdyż ja nie znam za bardzo tych terenów (to ogólna prośba to 'fotoreporterów') :)

jak przyglądam się tym zdjęciom, to na większości z nich pobocze jest czysto symboliczne (1-1,5 metra?)-trochę mało!
Myślę, ze przerabiając tę drogę do S-ki, trzeba by poszerzyć pobocza (oczywiście nie podważam ważności skrzyżowań bezkolizyjnych).

ps. Patryjota, witamy na forum ;)

·
Registered
5,713 Posts

mały off-topic nie do końca drogowy - o ile się nie mylę, to budynek po lewej stronie to knajpka z b.dobrym jedzeniem w Siewierzu (niestety do tanich nie należy).

·
Registered
1 Posts
Patryjota said:
Hej witam was - duzo podrózuje po Polsce i intersuje sie tematyką drogową - a co do odcinka Gierkówki - Częstochową - GOP - moim zdnaiem powinno się ją przerobić mimo że stanie sie w przyszłości aletrnatywną do płatnej(niestety) A1 - DK 91 - na drogę ekspresową - jak napisał "fairhair26" - łuków się nie zmieni ale można zbudować drogi zbiorcze i skrzyżowania bezkolizyjne ....
Witam, przygladam sie dyskusji i czegos nie rozumiem, wiec postanowilem zabrac glos.
Jaki sens bedzie przerabiac istniejaca DK1 na ekspresowke, skoro rownolegle do niej bedzie biegla A1? Uwazam wrecz, ze droga ta w przyszlosci moze zostac wrecz bardziej "zdegradowana" do wolniejszej, o przeznaczeniu regionalnym uwzgledniajac ruch lokalny. Sa przynajmniej dwa powody ku temu:

1. Nie ma alternatywnej dobrej drogi lokalnej miedzy Katowicami, a Czestochowa.
2. Jesli powstanie platna A1 to bedziemy raczej "zniechecani" :bash: do korzystania z alternatywnych drog w interesie koncesionariusza oczywiscie.

Jedyne co moze zmienic ten uklad to zbyt duze natezenie ruchu. Ale predzej powstanie projekt budowy nowej ekspresowki, niz przebudowa tej drogi z powodu wlasnie tych waskich lukow, licznych skrzyzowan i Siewierza;)

·
Registered
2,122 Posts
DJP said:
Mnie sie twoje relacje podobaja.
Ta tez jest fajna.
Trasy nie bede komentowal, wiele juz tu bylo o niej powiedziane, ale w tym momencie przychodza mi do glowy 2 uwagi.
Odcinek z Podwarpia w strone Siewierza, fajne 3 pasy. Na gorze konczy sie lewy (byla o tym ostatnio dyskusja). Szkoda tylko, ze nikt nie korzysta z prawego pasa.
Beton w Siewierzu jakis dziwny. Auto jakos skacze, na dodatek jest moim zdaniem strasznie glosno, nawet jak na beton. Jak sie jedzie do Warszawy, to pozniej jest jeszcze pare km betonu za Piotrkowem i tam jest calkiem inaczej.
Beton między Potrkowem Tryb. a Tomaszowem Maz. jest całkiem nowy niedawno położony. Tak w ogóle to trasa miedzy Częstochowem a Potrkowem jest nie najgorsza. Po drodze są moze ze 4 sygnalizacje świetlne.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Ja mieszkam w Koninie i wiem co to jest alternatywna droga do płatnej autostrady - z takimi cenami jak obecnie są na naszych autostradach musimy bardzo mocno modernizować tkz. szlaki alternatywne - czyli DK91,DK92,czy DK 94 - poprostu Polaków niestać na jazdę tak drogimi drogami - i pamiętając o takich zwykłych Kowalskich jestem za modernizacją odcinka obecnej DK1 a w przyszłości DK91 na odcinku Częstochowa- GOP - do parametrów drogi ekspersowej

·
S19 na wschodzie
3,282 Posts
Jaracz said:
No ja tez ich troche zrobilem, ale najbardziej interesujace sa chyba jednak te z nowego wyremontowanego - betonowego odcinka;)

Ciekawe kiedy zrobia wiecej;)

pozdr!:)
Czy ktoś może mi powiedzieć na jakim odcinku jest ta betonowa nawierzchnia i czy będzie to w przyszłości A1???

·
Moderator
71,446 Posts
fairhair26 said:
Czy ktoś może mi powiedzieć na jakim odcinku jest ta betonowa nawierzchnia i czy będzie to w przyszłości A1???
To nie będzie odcinek A1,ten wyremontowany odcinek jest pomiędzy Piotrkowem ,a Rawą Mazowiecką ,jakieś 30km i jest to na DK8,w przyszłości S8.

·
jestem Ott'em tego czatu
SEVKOVIĆ 2020
8,253 Posts
acmario said:
Do Bielska Białej idzie droga TYPU gierkówa. Gierkówa jest jedna: Śląsk-Warszawa (budowana w celu połączenia aglomeracji Śląskiej ze stolicą), a drogi dwujezdniowe, ze Śląska na południe, były budowane w innym czasie. Swoją drogą z tym nazewnictwem, to tak jak za komuny było z adidasami - każdy sportowy but, to był adidas;)
Budowana w celu połączenia Domu Gierka w Katowicach i Domu Partii w Warszawie tak właściwie ;)

·
Banned
1,796 Posts
Adolf Warski said:
Budowana w celu połączenia Domu Gierka w Katowicach i Domu Partii w Warszawie tak właściwie ;)
Gierek był z Sosnowca czyli Zoguymbiok hehe Ślązacy denerwują się jak mówi się o Gierku "Ślązak".

M

·
Guest
0 Posts
cudak said:
Zobaczcie co znalazłem w innym wątku o inwestycjach w W-wie . Na stronie firmy WAN S.A. inwestora i developera ( min. to oni wybudowali Babka Tower w W-wie - 105 metrowca ) znajdują się projekty MOP'ów na trasie gierkówki .

MOP Kowiesy - to miejscowośc blisko wiaduktu kolejowego CMK .

MOP Adamowice - to miesjcowość również blisko w/w wiaduktru i skrzyżowania "gierkówki" z DK 70 .

Rozumiem , że jeden MOP jest w jednym kierunku , a drugi w przeciwnym .
Ten pierwszy MOP wymiata. Niezłą baza dla cieżarowców. Przydały by się nam MOPy, moze nie wszystkie ale blisko wielkich węzłów i tak co 100 km z motelem, warsztatem i supermarketem.

·
jestem Ott'em tego czatu
SEVKOVIĆ 2020
8,253 Posts
glicek said:
Gierek był z Sosnowca czyli Zoguymbiok hehe Ślązacy denerwują się jak mówi się o Gierku "Ślązak".
"Zogłymbioki to som chuje nie Slunzoki" ;) (to nie ja, tylko przecie znane, Ludowe przysłowie)
Ale Nasz Edward Hojny bardzo ukochał Katowice, więc swój dom ulokował w tej willowej dzielnicy (napisz mi nazwę, proszę, i gdzie jesj szukać na mapie?) co fajna była, otoczona zielenią, co potem zabrano partyjniakom i dano inżynierom.
I Gierek był dla Katowic dobry (dobry w znaczeniu tamtych śmieszno-strasznych czasów- bił się o pieniądze, miał dobrego wojewodę, trzymał cały wungiel i hutnictwo w swoich łapskach, inwestował w usługi, komunikację, i żyło się lepiej niż gdzie indziej. Bo u nas we Wrocławiu to sektetarze się zmieniali i g...o było zawsze. Choć za Gomułki lepiej, bo trochę Wrocław po swoim epizodzie jako Minister Ziem Odzyskanych lubiał...

·
Registered
61 Posts
glicek said:
Ale Gierek mial dom w Ustroniu, dlatego gierkowka konczy sie az tam. Ogolnie wiec trzeba powiedziec, ze gierkowka prowadzi ze Slaska (wliczajac w to Slask Cieszynski i BB) do Wrszawy.

·
Banned
1,591 Posts
ta dzielnica to Brynów a ulica to boczna Kościuszki, jadąc od Cetrum po lewej, nie piszę która bo mamy dość korków na tej ulicy by jeszcze zapraszać tam fanów Edwarda ;)

·
Registered
123 Posts
Jechałem dzisiaj do Tychów i o dziwo ograniczenie do "80" chyba zniknęło. Czyżby ktoś z GDDKiA czytywał to Forum??
:cheers:

41 - 60 of 3832 Posts