SkyscraperCity banner

21 - 38 of 38 Posts

·
nec temere nec timide
2,529 Posts
Rafalisko said:
... obwodnica, chodźby w takiej postaci to i tak lepsze rozwiązanie niż pchanie sie przez zakorkowane miasto.
popieram w 100%

·
Techno culture
593 Posts
Discussion Starter · #23 ·
Obwodnica ma długość 4 km, jedzie sie około 3 minut i POSIADA STATUS DROGI EKSPRESOWEJ !

·
and we flew away
9,622 Posts
Gradus said:
bez przesady... w Niemczech (przynajmniej tam gdzie ja jezdzilem) np. nie uswiadczysz pobocza na tego typu drogach (odpowiednikach polskich krajowych lub wojewodzkich)...
?? A wręcz odwrotnie ;).
[QUOTE[bez przesady... to zalezy tylko od tego jak duzy jest ruch...
jesli nie jest zbyt duzy to nie ma sensu budowac skrzyzowan bezkolizyjnych...[/QUOTE]Nie chodzi mi o to, by budować bezkolizyjne, ale na zdjęciach wyglądało to tak, jakby skrzyżowania były na każdym kroku.
[QUOTE[tez bez przesady... :) to samo co punkt wyzej...[/QUOTE]j/w
tego punktu to juz nie rozumiem... przeciez to ulatwia przejscie ludziom na druga strone... a poza tym zwalnia troche ruch samochodow...
ale to jest OBWODNICA! A i tak jestem przeciwko WSZELKIM niemalowanym wysepkom - są niebezpieczne (nie ma gdzie uciec) i utrudniające życie kierowcom (np. nie ma jak wyminąć rowerzysty, ROZPRASZAJĄ uwagę, zmniejszają widoczność (multum znaków, zwłaszcza na środku).

ogolnie dobrym rozwiazaniem przy drogach jednojezdniowych sa 3 pasy ruch... przez np. 2 km 2 pasy w jedna strone a przez nastepne 2 km 2 pasy dla ruchu w druga strone... umozliwia to spokojne wyprzedzanie wolnych ciezarowek :).
pozwolę się nie zgodzić - najlepszym rozwiązaniem jest szerokie pobocze z obu stron. Pozwala na bezproblemowe, bezpieczne wyprzedzanie na 3go (wtedy, gdy mysisz, a nie, gdy masz 2 pasy), nie przejmowanie się rowerzystami (rozumiem, że chodzi Ci o 3pasy bez pobocza - bo koszty są zbliżone).
Co do trójpasówek to zdecydowanie jestem za drogami z zmiennym środkowym pasem (światła pokazują, w którą stronę odbywa się na nim ruch) - ale tylko w miejscach z wyraźnymi różnicami w ruchu o danych porach (np rano do miasta - wieczorem z miasta ;)) - takie rozwiązanie jest na moście w Żywcu

@BinioII: Świecia rulez, ale ja mówiłem o "tańszych" inwestycjach ;)

@Rafalisko: jeśli jest to ekspresówka to zwracam honor ;). Bo sporo zdjęć musiało być z dojazdów ;)

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
SŁUCHAJCIE! czy ktoś dysponuje dokładnym planem obwodnicy Piły? Najbardziej interesuje mnie odcinek południowy - połączenie obwodnicy z droga wylotową na Poznań. Czy to też będzie takie skrzyżowanie, jak z DK 10, czy może coś ciekawszego (jakaś estakada?... :lol: ). I kiedy nią pojedziemy?
A może ma ktoś plany obwodnicy Ślesina, bo też nigdzie nie mogę znaleźć :dunno:
Pozdrawiam!

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
Poniżej aktualne (26. 05) zdjęcia obwodnicy Piły. Nie jest jeszcze gotowa w całości - brakuje połączenia z DK11 (na Poznań )-ok. 2 km.:

nieoznaczony dojazd do obwodnicy od al. Poznańskiej ul. Przemysłową

dalej różne aspekty obwodnicy (mosty, wiadukty, kolizyjne skrzyżowania...)

w oddali połączenie z DK10

Ogólnie ok, fajnie można ominąć miasto, tylko trzeba wiedzieć, gdzie wjechać :), no i to połączenie z DK11 (ponoć wystąpiły jakieś problemy z własnością gruntów pod drogę ).
Ktos gdzieś na forum twierdził, że jest to droga szybkiego ruchu; na razie na pewno nie! (ale oby! :) )

·
Registered
2,557 Posts
smar said:

w oddali połączenie z DK10

Ktos gdzieś na forum twierdził, że jest to droga szybkiego ruchu; na razie na pewno nie! (ale oby! :) )
Przy takim natezeniu ruchu, ta droga jak najbardziej jest droga szybkiego ruchu. Zadnych przeszkod, droga wolna, jak okiem siegnol. :)

·
senior assistant designer
1,426 Posts
Na pierwszy rzut oka klasa GP. Czy ktos moze wie czy ta obwodnica lezy w ciagu jakiejs S, np. S10 lub S11?

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
yasioo7 said:
Czy ktos moze wie czy ta obwodnica lezy w ciagu jakiejs S, np. S10 lub S11?
Moje zdjęcia pochodzą z obwodnicy w ciągu przyszłej S11, natomiast obwodnica Piły to jeszcze jedna przyszła ekspresówka - S10. Na odcinku pólnocno-wschodnim biegną razem.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
Pilska obwodnica jest już w całości otwarta dla tranzytu.
Z centrum miasta nie zniknęły jednak ciężarówki.

"Bez wstęgi i okolicznościowych przemówień oddano w piątek [15 lipca] do użytku ostatni odcinek pilskiej obwodnicy łączącej dwie krajówki - ,,10’’ i ,,11’’. Za własne pieniądze miasto poszerzyło ulicę Przemysłową i zbudowało kilometr nowej drogi. Wcześniej była inna koncepcja; ostatni odcinek miał przebiegać przez las. W kasie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zabrakło jednak pieniędzy na realizację takiego scenariusza, a w Pile nikt nie chciał czekać na to, kiedy się pojawią. - Muszę oddać hołd Przedsiębiorstwu Robót Drogowych i Mostowych RDM w Pile - mówi Czesław Cichowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Nadzoru w Urzędzie Miejskim w Pile. - Termin realizacji tej inwestycji był bowiem wyznaczony na następny rok, a oni ją wykonali na kredyt.
Generalna dołożyła jednak swoje pięć groszy remontując zjazd z krajowej ,,jedenastki’’ na obwodnicę. Do pełnego szczęścia brakuje tylko znaków informujących kierowców jadących ze strony Poznania o tym, że mogą wjechać na obwodnicę. Dlatego też w centrum miasta wciąż pojawiają ciężarówki. Do końca lipca problem ma być rozwiązany."

info z GP

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
(...) To właśnie oni (GDDKiA) planują budowe drogi ekspresowej w ciągu krajowej "dziesiątki", której częścia jest również pilska obwodnica.
- Droga będzie musiała być oczywiście rozbudowana, a na każdą rozbudowę potrzebne jest miejsce - mówi prezydent Z. Kosmatka. - Dlatego w nowym planie dla tego rejonu będzie uwzględniony przebieg przyszłej drogi ekspresowej. Do "szybkiej" krajówki pilanie maja jednak najdalej.
W planach na 2007-13 nie mamy Piły - mówi B. Świgoń, naczelnik Wydziału Planowania GDDKiA w Poznaniu. Czy będzie po 2013 roku?
- Chcemy wierzyc, że tak - mówi prezydent Kosmatka.
Gazeta Poznańska

no to perspektywa S10 w rejonie pilskim jest baaardzo mglista (a szkoda, bo wspólny odcinek DK10 i 11 powinni przebudować przynajmniej do 2013).

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts

·
Registered
943 Posts
^^Na tym skrzyżowaniu doszło do kilku wypadków/kolizji. Każdy z uczestników twierdził, że wjechał na zielonym świetle. Coś jest na rzeczy, skoro chcą przeprogramować sygnalizacje świetlną...

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
^^Na tym skrzyżowaniu doszło do kilku wypadków/kolizji. Każdy z uczestników twierdził, że ...
Ja bym nic już nie stwierdził, ale na szczęście zagapiłem się na zielonym i zdążyłem zahamować przed TIRem...

·
Infrastrukturnik drogowy
12,381 Posts
marcin.poznan said:
W Pile S-11 z pewnością pójdzie całkowicie nowym śladem i istniejąca "obwodnica" w ciągu drogi DK-11 na nic się nie przyda, jest zresztą beznadziejnie poprowadzona, więc jazda nią trwa dłużej niż na skróty przez miasto.
Chyba rzeczywiście tak będzie. Obwodnica będzie biegła blisko dzisiejszej. Trochę kuriozum. Oto dwa schematy:

michael_siberia said:
Myślę, że to wina przede wszystkim przejazdu kolejowego obecnego na obwodnicy Piły.
Do takiego, a nie innego przebiegu przyczyniły się problemy z pozyskaniem gruntów, obwodnica na początku w zasadzie kończyła się w lesie (i oczywiście jej planowany pierwotnie przebieg nadal nie ma kontynuacji): https://goo.gl/maps/8HIgE. Na początku byl kwadratowy łącznik: https://goo.gl/maps/0v3pv, później go trochę złagodzono.

Generalnie obwodnicą jeżdżę w szczycie, poza nim tylko przez miasto.

21 - 38 of 38 Posts