SkyscraperCity banner

1 - 20 of 63 Posts

·
Registered
5,635 Posts
Discussion Starter #1
Czy ktoś ma może fotki? Jak jest zaawansowana budowa tej obwodnicy?
Dziękuję, Bogusław

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
^hmmm, chyba jednak nikt nic nie ma :-(
więc wklejam 'parszywą' :) i mało dokładną mapkę okolic Gniezna, z zaznaczoną obwodnicą w budowie (wg. GDDKiA zakończenie budowy na koniec sierpnia):

·
Moderator
11,791 Posts
obiecuje, że zrobię te zdjęcia, bo prace trwają :) wiem bo w Trzemesznie właśnie jestem - na mapie po prawej Trz...

już nie raz chciałem zatrzymać się i coś sfocić ale nigdy nie ma czasu :bash:

no ale teraz skoro już obiecałem :) spodziewajcie się wkrótce zdjęć!

·
Registered
15 Posts
Stan na 4 sierpnia - malowanie pasów, montaż barierek i ogólen sprzątanie - uroczyste otwarcie zbliża się milowymi krokami. I chyba "koledzy" z TIR-ów czekają najbardziej na to wydarzenie.

·
Moderator
11,791 Posts
o kurde ;) w kwietniu obiecałem??
ja widzę jak to budują... w zasadzie co drugi dzień... ładnie im idzie, stoją juz wiadukty, prace ziemne na ukonczeniu, zakładają już podkład, niedługo asfalt pewnie będzie :)

tylko ostatnio ja zawsze prowadzę i nie bardzo mam jak zrobić zdjęcia :(

ale przejadę się spacjalnie... dziś to już może nie, bo pada, ale jutro postaram się!!

pozdrowienia!!

·
Moderator
11,791 Posts
moi drodzy, dawno już obiecane zdjęcia :)
wreszcie znalazłem chwilkę :D

zaczynamy jadąc w kierunku gniezna DK 15 Toruń -> Poznań

we wsi Jankowo Dolne nastąpi połączenie z dotychczasową DK 15:

tak to wygląda w tej chwili:

budowa wiaduktu nad przyszła obwodnicą we wsi Jankowo Dolne:

prace ziemne trwają:

w niektorych miejscach juz jest asfalt wylany:

budowa wiaduktu we wsi Wełnica:

a tu już przejazd nad obwodnicą Gniezna w ramach DK 5 Bydgoszcz -> Poznań - widać jej malownicze położenie :):

obwodnica Gniezna w ramach DK 5:

widok nowej Galerii Gniezno z DK 5:

w tym miejscu będzie węzeł łączący DK 5 z DK 15 (czyli z nową obwodnicą):

jedziemy dalej w kierunku Poznania:

dotychczasowy węzeł łączący DK 5 z DK 15:

bonus...

Katedra widziana z DK 5:

bonus 2... ;)

gnieżnieński rynek nocą :):

Mam nadzieję, że się podoba :) zdjęcia robiła moją wspaniał dziewczyna Magda :* - wszelkie pretensje i gratulacje do niej... ja prowadziłem ;)

Pozdrawiam!!

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
@mateq - dzięki za zdjęcia! (wreszcie :))

Wydaje mi się, że na niektórych zdjęciach postęp prac trochę niemrawy...
Na jakimś gnieźnieńskim forum wyczytałem, że ma być przekrój 2/2(?) - trochę nie chce mi się wierzyć.

ps. Twoja mapka lepsza! :)

·
Moderator
11,791 Posts
Van der Rohe said:
hmmm, czy katedra nie zasługuje na iluminację?
w nocy jest ona ślicznie podświetlona, z tym że latem pewnie lampy włączają się później, a ja zdjęcia robiłem ok godziny 19.00-19.30, czyli jeszce wcześnie :) niestety dni są już coraz krótsze :(

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
i jak postępy na budowie?
czy ktoś zna dokładną datę oddania obwodnicy? :)

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
Obwodnica Gniezna już wkrótce

2005-09-28 12:40
Źródło: GDDKiA O/Poznań; mojeauto.pl

"6,3-kilometrowa nowa droga w standardzie trasy ekspresowej na północnych peryferiach Gniezna ma być gotowa tej jesieni. Będzie stanowić obwodową Gniezna w ciągu drogi krajowej nr 15 w stronę Torunia.

Budowana od września ubiegłego roku obwodowa Gniezna nabiera ostatecznego kształtu. Odbiega bezkolizyjnym węzłem od północnego wylotu drogi krajowej nr 5 za gnieźnieńskimi Winiarami, przez Jankówko do Lulkowa, gdzie wpina się w dotychczasowy przebieg drogi krajowej nr 15 na Toruń.
Nie licząc zadań autostradowych to największe przedsięwzięcie budowlane oddziału poznańskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - aż dziewięć obiektów inżynierskich, w tym osiem wiaduktów i mostów oraz mur oporowy. Inwestycja wyniesie około 90 mln zł.

Największym wyzwaniem dla budowniczych obwodnicy jest jej przebieg przez dolinę rzeki Wełny. "To około 500 metrów torfów i gytii, czyli gruntów zupełnie nienośnych, wymagających stworzenia bardzo głębokich fundamentów" - wyjaśnia kierownik projektu Grzegorz Struski. "Niezbędne okazało się wzmocnienie podłoża drogi blisko czterema tysiącami kolumn żwirowych, sięgających do 15 metrów pod powierzchnię gruntu, w większości w osłonie z geowłókniny. To nowa technologia, dotychczas w Polsce nie stosowana" - dodaje.

Wykonawcami obwodowej Gniezna są: konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Gniezno i Strada Środa Wlkp. Część obiektów wykonują firmy "Mosty" Łódź i Płockie Mosty. Wzmocnieniem gruntu zajmują się specjaliści z Energopolu Szczecin.

Oddanie do użytku tej obwodnicy uwolni Gniezno od kilku tysięcy jadących tranzytem pojazdów dziennie."

i nadal nie wiem (a bardzo mi na tym zależy), kiedy dokładnie planowane jest jej otwarcie :/

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
He :) , zdobyłem info z gnieźnieńskiego forum od forumowicza wuja:

"Rozmawiałem z osobą kompetentną. Obwodnica ma być oddana do użytku w 2 dekadzi lisopada.
Powód? prozaiczny - błąd pomiarowy geologów. Nad Wełną robili odwierty. po przejściu przez torf doszli do gliny. Dalszy odwiert potwierdził stabilny grunt. Po położeniu nasypu piaskowego nasyp ugiął się. Wobec tego przeprowadzono ponowne wiercenia i okazało się, że pod 3m warstwą gliny znajduje się kolejne torfowisko. Wobec tego cały piasek out i musieli kłaść nowy nasyp z keramzytu.
Pozdrawiam
wuja"

jutro śmigam za Toruń i niestety nie skorzystam z obwodnicy :(
ale może jakieś zdjęcia będą ;)

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
mateq said:
^^ po kilkusetmetrowym kawałku nowej drogi będziesz miał okazję ;) objazd jest...
jakieś szczegóły? :)

·
Moderator
11,791 Posts
Starą DK 15 łączą właśnie z nową obwodnicą. Ruch odbywa się wahadłowo - przygotuj się na korki :( jednym pasem po niedużym odcinku nowej trasy.

·
Infrastrukturnik drogowy
11,948 Posts
mateq said:
Starą DK 15 łączą właśnie z nową obwodnicą. Ruch odbywa się wahadłowo - przygotuj się na korki :( jednym pasem po niedużym odcinku nowej trasy.
no właśnie, swoje odstałem, ale mam też zdjęcia tej nowej drogi :)

początek obwodnicy jadąc do Gniezna:

Niedziela, a widać, że pracowali :)

1 - 20 of 63 Posts