SkyscraperCity banner

21 - 40 of 690 Posts

·
Registered
Joined
·
160 Posts
^^ We Wrześni aktualnie odbywa się remont na przejeździe kolejowym. Samochody osobowe mają wyznaczony przejazd ulicami Wrześni, pojazdy ciężarowe przez Wólkę i Witkowo, bądź przez Łubowo i Kostrzyn. Koniec zmian planowany na 28 października 2008.
Dzięki za info. W sumie szkoda, ze to nie kompleksowy remont całej trasy. Swoją drogą znaki na wlocie do Gniezna i Wrześni fatalnie informują o objeździe, szczególnie w Gnieźnie, które notabene przejechałem całe widząc jeden znak objazdu bez szczegółowych informacji. Skończyło się na tym, że pojechałem przez Kostrzyn (pod Poznaniem). Z powrotem jechałem przez Czerniejewo drogami gminnymi, których stan jest i tak lepszy niż stan 15tki.

Raz jeszcze dzięki.
 

·
Per aspera ad astra
Joined
·
230 Posts
Głos Wielkopolski said:
WRZEŚNIA - Drogowe obietnice
16.09.2008

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyremontuje w ciągu najbliższych trzech lat drogę Gniezno-Września, jednak w planach nadal nie ma pieniędzy na obwodnicę Wrześni.

– To działanie półśrodkami, żebyśmy nie mogli powiedzieć, że nic się nie dzieje, natomiast problemu nie rozwiązuje – grzmi Bożena Nawrocka, przewodnicząca rady miasta i gminy we Wrześni. – Remont tej drogi nie jest tak istotny, jak wyprowadzenie ruchu z miasta i puszczenie na obwodnicę.

Przedstawiciele GDDKiA zapowiedzieli remont drogi krajowej nr 15 na trasie Gniezno – Września i gnieźnieńskich ulic Kostrzewskiego i Wrzesińskiej, łączących się z tą trasą, podczas spotkania z prezydentem Gniezna. Początek inwestycji zaplanowano na wiosnę przyszłego roku, a jej dwa etapy mają się zakończyć w ciągu trzech lat. Września w roku 2010 powinna mieć wybudowane rondo przy skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej z krajową „piętnastką”. Jego budowa jest konieczna, ale według władz Wrześni to tylko połowiczne rozwiązanie.

– Wcześniej słyszeliśmy, że nie wyremontują tego fragmentu, bo będzie obwodnica i to by było wyrzucenie pieniędzy, jeśli nie będzie ruchu tranzytowego przez miasto – mówi B. Nowacka. – Z obietnic sprzed dwóch, trzech lat nie zostało praktycznie nic.

Przez skrzyżowanie w godzinach 8–20 przejeżdża średnio około 3900 pojazdów. Trudno się dziwić korkom, które w godzinach szczytu pojawiają się tu praktycznie zawsze, a także przeoranej koleinami nawierzchni.

Budowa obwodnicy pierwotnie była planowana na lata 2007-2013, jednak w ubiegłym roku GDDKiA odsunęła ją, z uwagi na przygotowania do Euro 2012. Rada miasta i gminy apelowała do dyrekcji i samorządu województwa o przyspieszenie budowy, jednak bez rezultatu. W odpowiedzi GDDKiA informuje, że inwestycja jest w tak zwanej puli rezerwowej. Jak poinformowała Elżbieta Zbytniewska, naczelnik wydziału dokumentacji poznańskiego oddziału GDDKiA, priorytetem jest w tej chwili droga ekspresowa S-5 Poznań – Wrocław i zachodnia obwodnica Poznania. Jedyną szansą jest wypadnięcie z realizacji którejś inwestycji z listy priorytetowej. Na przykład ze względu na błędy formalne.

– Projekt mamy gotowy od dawna i czekamy – mówi B. Nowacka. – Jeżeli coś się zmieni, będziemy gotowi, żeby przystąpić do budowy obwodnicy.

– Trudno powiedzieć, czy coś się zmieni, bo to nie my rozdzielamy środki– rozkłada ręce Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA.

Na liście rezerwowej znalazło się kilka projektów pozytywnie rozpatrzonych przez Komitet Opiniowania Projektów Inwestycyjnych, co oznacza, że jest wytyczony cały przebieg.

– W tym momencie złożyliśmy zapotrzebowanie na środki na prowadzenie dalszych prac projektowych w przyszłym roku, ale nie wiemy, czy je dostaniemy. Jesteśmy zainteresowani tym, żeby te projekty nie wypadły z planów całkowicie - zapewnia.
Czekamy na początek robót :banana:
 

·
Registered
Joined
·
935 Posts
Hej, hej, czy jest ktoś z JAROCINA !!!???Ostatnio jechałem przez to piękne miasto DK 15 z Wrocławia do Gniezna. Droga wąska ale w miarę pusta.
Za to w Jarocinie (od strony Wrocławia, Krotoszyna) urywa się oznakowanie DK 15 i trzeba wybierać... 11 Poznań, Bytom.
Dopiero na kolejnym skrzyzowaniu w Jarocinie wspólnego odcinka DK 15 i 11 pojawia się oznakowanie kierunkowe obu dróg.

A to Polska właśnie... :bash:
 

·
Autostrady Polska
Joined
·
8,889 Posts
http://www.drokonsult.com.pl/dk15/

KONCEPCJA PROGRAMOWA DOCELOWEGO PRZEBIEGU DROGI KRAJOWEJ NR 15
NA ODCINKU OD GRANICY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO
DO WĘZŁA DROGOWEGO Z DROGĄ KRAJOWĄ NR 16 K/ORNOWA
Mam kolegę w Lubawie i już ponad pół roku temu mi mówił że koło jego miasta planują jakiś węzeł. Nie wiedziałem kompletnie o co chodzi. Dopiero teraz po tej koncepcji wiem już o co biega. Tylko pytanie - po co to jest robione. Droga w tamtym rejonie jest całkiem przyzwoita. Wg mnie to niech robią od razu eske albo nic a nie całkiem nową drogę DK. Widzę tutaj jakąś myśl GDDKiA oddział w Olsztynie. Wszędzie robi się (planuje) eski a oni postanowili w całkiem nowym miejscu wybudować DK (15 i 16) która tak samo wygląda i zapewne tyle samo kosztuje jak eska. Nie bardzo to rozumiem.
 

·
Registered
Joined
·
3,564 Posts
Od granicy z woj. kujawsko-pomorskim do Ostródy DK15 ma być 2x2. Nowe Miasto Lubawskie i Lubawe ominą obwodnice wiec dlatego węzeł na starą 15. Nowa "16" Od Stanowa będzie obwodnicą Samborowa (1x1 z dodatkowymi pasami do wyprzedzania na zmiane) i połączy się z 15 omijając odcinek "zakręt na zakręcie w lesie" między Wirwajdami a Ostróda.
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
korekta

obwodnica Lubawy i Nowego Miasta Lubawskiego ma liczyć łącznie 34 km (jadąc od Torunia wlot mniej więcej na granicy woj.warmińsko mazurskiego k.Brzozia Lubawskiego a wylot na obecną DK 15 w okolicach Rożentala a jeszcze wiele odcinków skorygowanych)
 

·
Polonia Maior
Joined
·
528 Posts


Ostatnio jechałem przez to piękne miasto DK 15 z Wrocławia do Gniezna. Droga wąska ale w miarę pusta.
Za to w Jarocinie (od strony Wrocławia, Krotoszyna) urywa się oznakowanie DK 15 i trzeba wybierać... 11 Poznań, Bytom.
Dopiero na kolejnym skrzyzowaniu w Jarocinie wspólnego odcinka DK 15 i 11 pojawia się oznakowanie kierunkowe obu dróg.
Sprawdziłem dzisiaj opisany odcinek i faktycznie oznakowanie od strony Krotoszyna jest kiepskie. Na tym skrzyżowaniu, o którym piszesz droga ma jeszcze numer 15, a są kierunkowskazy do drogi nr 12 (Leszno) i 11 (Bytom i Poznań), a informacja, że jesteśmy na 15 jest dopiero za skrzyżowaniem, gdy skręcimy w prawo - można się pogubić. Dopiero od następnego skrzyżowania (śmieszne rondo), gdzie jest właściwe oznakowanie mamy wspólny odcinek dróg nr 12, 11 i 15. Oznakowanie od strony Wrześni w kierunku Krotoszyna jest OK.
 

·
Wratislavia
Joined
·
1,395 Posts

·
Registered
Joined
·
7 Posts
hej,
tam wykasowano posty, więc tu Ci podziekuję :)

chyba coś poplątałam, chodziło mi o trasę aktywizujacą tereny przemysłowe Brodnicy ( chyba to nazywali małą obwodnicą Brodnicy ). Na wykonawstwo tego przetarg miał być na poczatku marca i nigdzie nie moge znaleźć info jak sie potoczyło.
pozdrawiam
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,016 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,016 Posts
I jeszcze jeden przetarg:

Przebudowa drogi krajowej nr 15 w m. Gniezno odc. od skrzyżowania z drogą krajową nr 5 do skrzyżowania z ul. Wrzesińską dług 2,9 km wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu.

Termin realizacji: 4 miesiące od przekazania placu budowy.
http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_poznan/zamowienia_publiczne/do_progow_unijnych//index.php?pr25_x=1&pr25_menu=przetargi_pokaz&pr25_przetargi_range=&pr25_przetargi_type=&pr25_przetargi_law=&pr25_przetargi_id=10514&futix=-20835000#trjmp
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,016 Posts
Wkrótce ominiemy centrum Trzebnicy

Trzebnica (woj. dolnośląskie) otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na połączenie dwóch dróg krajowych nr 5 i nr 15, a tym samym na wyprowadzenie z centrum miasta ruchu tranzytowego. Inwestycja wyniesie ponad 5 mln zł i zakończy się pod koniec 2009 roku.

Wkrótce ominiemy centrum Trzebnicy Dzięki budowie od lat oczekiwanego połączenia drogi krajowej nr 5 i nr 15, ruch tranzytowy ominie centrum miasta. Dziś samochody zmierzające do Milicza i dalej w kierunku północy Polski oraz do Oleśnicy i dalej w kierunku Warszawy przejeżdżają przez ścisłe centrum Trzebnicy. W godzinach szczytu są to setki TIR-ów i samochodów osobowych skutecznie blokujących miasto, dla których jest to najkrótsza droga m.in. z Wrocławia do Bydgoszczy i Gdańska. Łącznik drogowy wybudowany pomiędzy ulicami Milicką i Prusicką będzie nie tylko udogodnieniem dla kierowców, ale przede wszystkim będzie miał kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w mieście – dla mieszkańców, a także pielgrzymów i turystów przybywających do Sanktuarium Św. Jadwigi. Zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego ograniczy także negatywne skutki oddziaływania spalin i hałasu na cenny zabytek.

Ważnym aspektem budowy łącznika jest także poprawa sieci komunikacyjnej w obszarze gospodarczym znajdującym się w północnej części miasta. W bezpośrednim jego sąsiedztwie położone są atrakcyjne tereny inwestycyjne.

Koszt budowy półkilometrowego łącznika to 5 160 500 zł, z czego dofinansowanie ze środków RPO to 2 580 000 zł. Każdy pas nowej drogi będzie miał 3,5 m szerokości. Wyznaczone będą pasy do skrętu w lewo i w prawo. Zakończenie prac przewidziane jest na listopad 2009 r.
2009 - 05 - 06 | 22:17
źródło: UM Woj. Dolnośląskiego
mojeauto.pl
 

·
Banananana
Joined
·
715 Posts
Rusonaldo said:
Mam kolegę w Lubawie i już ponad pół roku temu mi mówił że koło jego miasta planują jakiś węzeł. Nie wiedziałem kompletnie o co chodzi. Dopiero teraz po tej koncepcji wiem już o co biega. Tylko pytanie - po co to jest robione. Droga w tamtym rejonie jest całkiem przyzwoita. Wg mnie to niech robią od razu eske albo nic a nie całkiem nową drogę DK. Widzę tutaj jakąś myśl GDDKiA oddział w Olsztynie. Wszędzie robi się (planuje) eski a oni postanowili w całkiem nowym miejscu wybudować DK (15 i 16) która tak samo wygląda i zapewne tyle samo kosztuje jak eska. Nie bardzo to rozumiem.
Droga jest dobra, w miarę prosta i właśnie to jest zdradliwe. Ludzie lubią sobie przycisnąć, tymczasem wiele wsi biegnie albo wzdłuż 15, albo ma "ciekawe" wjazdy ( np. Byszwałd główny wjazd zasłonięty przez budynki natomiast położony kilkanaście metrów 2 użytkowany tylko przez autobusy doskonale widoczny) przez co wypadków co nie miara.

Co do klasy drogi - sądząc po tym co wyrabiają z 16 i po planach zamieszczonych wyżej to myślę, że do S nie będzie wiele brakować.

Wie ktoś kiedy ma się zacząć modernizacja 15 od granicy woj. kujawsko-pomorskiego do Ostródy ? Pracują nad projektem, czy coś ?
 

·
Per aspera ad astra
Joined
·
230 Posts
za: www.informacjelokalne.pl

Na przełomie maja i czerwca drogowcy zaczną przebudowę ul. Kostrzewskiego

Gnieźnieński poseł Platformy Obywatelskiej zapewnił dzisiaj podczas konferencji prasowej, że zarówno droga krajowa nr 15, jak i droga krajowa nr 5 będą modernizowane w terminie. – W sprawie drogi krajowej nr 15 najistotniejsza informacja to ta, że w piątek została podpisana umowa na realizację odcinka ulicy Kostrzewskiego, od ul. Poznańskiej do ul. Wrzesińskiej – poinformował P. Arndt.


Dalej parlamentarzysta podkreśla, że odcinek ten zostanie zrealizowany w roku 2009. – Znany jest wykonawca, podpisana jest umowa, teraz w ciągu dwóch tygodni zostaną uzgodnione warunki w sprawie przejęcia placu budowy i sądzę, że na przełomie maja i czerwca wykonawca wejdzie na budowę. Czas realizacji to cztery miesiące, dlatego do końca września ta inwestycja powinna być zrealizowana – zapewnia poseł.
Jak podkreśla poseł, to jest pierwsza część remontu drogi krajowej nr 15. – Pozostała część, od ul. Wrzesińskiej aż do Wrześni będzie realizowana przez dwa lata, w roku 2010 i 2011. Mam nadzieję, że nareszcie będziemy mieli dobrą drogę do Wrześni i do autostrady – mówi poseł i dodaje, że drugi odcinek drogi krajowej nr 15 w kierunku na Trzemeszno jest już zmodernizowana, a w tym roku będą trwały prace w samym Trzemesznie, aż do granic województwa wielkopolskiego. – I w tym roku zostanie to zakończone i pieniędzy na to też nie zabraknie – zapewnia.
Z kolei w sprawie drogi krajowej nr 5 parlamentarzysta także zapewnia, że pieniędzy na jej budowę również nie zabraknie. – W tej chwili prace przygotowawcze wyglądają w taki sposób, że na ten odcinek od Kleszczewa do Gniezna trwa pierwszy etap przetargu. Zgłosiło się kilkanaście firm – wyjaśnia P. Arndt. – Za chwileczkę powinien pójść drugi etap przetargu, czyli składanie konkretnych ofert związanych z wysokością wynagrodzenia za realizacje tego etapu. Trudno precyzyjnie określić, kiedy rozpoczną się prace, ale na pewno w trzecim kwartale. Myślę, że na naszych oczach będzie powstawać nowa droga ekspresowa – zaznacza.
Natomiast jeśli chodzi o drugi odcinek drogi krajowej nr 5 w kierunku na Mielno, to obecnie inwestycja jest na etapie decyzji środowiskowych. – Potem nastąpią przygotowania do przetargu, który powinien być rozstrzygnięty na przełomie 2009 i 2010 roku. Do prac drogowych wybrany wykonawca będzie mógł przystąpić w roku 2010. Jednak to nie jest przeszkodą, by ten odcinek w latach 2010-2011 zrobić. Na to również są pieniądze i oba te odcinki zostaną wykonane przed Euro 2012 – dodaje poseł.

Karol Soberski
Nareszcie :banana: szkoda, że droga nie będzie rozbudowywana do przekroju 2x2, ale najważniejsze, że zacznie się w końcu długo oczekiwany remont tej drogi.
 

·
Registered
Joined
·
209 Posts
^^ Ranyboskiejestemkioskiem, czy to znaczy, że za parę lat będzie można przejechać z Torunia do Olsztyna dobrą drogą i nie martwić się o to, kto w razie czego nakarmi koty ? Jupi ! :banana:
Bo na razie na 15/16 jest tak: wyjazd z Torunia na Kowalewo - koszmarne dziury i dość wąsko, samo Kowalewo Pomorskie - dramat przejazdu przez miasteczko, do Brodnicy jakoś tam, ale bez rewelacji, Brodnica - Nowe Miasto Lubawskie nawet, nawet (ostatnio poprawili), od Nowego Miasta do Lubawy - zakręty ale idzie przeżyć, za Lubawą wąsko ! Bez pobocza ! Na nasypie i nie ma ani gdzie uciekać :eek:hno: ani jak wygodnie wyprzedzać... Ostróda - jedne bardzo mylące światła, poza tym jakoś, za Ostródą do Starych Jabłonek jest nieźle. Odcinek Stare Jabłonki - Gietrzwałd to jakiś horror, smoła wylana na poniemieckie betonowe płyty, zakręt za zakrętem, cały czas podwójna ciągła... Od Gietrzwałdu do Olsztyna Europa - Unia dała i zrobiono. Okazuje się, że można zrobić drogę, która jest tak wyprofilowana, że samochód dosłownie sam jedzie :lol:
 

·
Registered
Joined
·
57 Posts
Na wjeździe do Brodnicy od strony Torunia trwa remont 15ki. Szosa jest poszerzana, będzie też przebudowane skrzyżowanie z DW543 z Grudziądza, które do bezpiecznych nie należy. Co prawda jest to odcinek ok. 2km ale dobre i to bo koleiny były już tam jak Karpaty.

Natomiast w samej Brodnicy jest horror - przejazd 15ką w godzinach szczytu to jakieś 15 - 20 min, a żeby wydostać się na Rypin lub Lidzbark to niekiedy godzinę można stracić. A na temat obwodnicy cisza, chyba utknęła na jakimś biurku:eek:hno:
 
21 - 40 of 690 Posts
Top