SkyscraperCity banner

41 - 60 of 690 Posts

·
Per aspera ad astra
Joined
·
230 Posts
W poniedziałek (1 czerwca) zacznie się remont DK15 w Gnieźnie na ul.Kostrzewskiego od skrzyżowania z ul. Poznańską (DK5) do skrzyżowania z ul. Wrzesińską. Będą panowały utrudnienia (ruch wahadłowy). Planowany termin zakończenia robót 30 września.
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
SKANSKA zaczyna remont DK15 pomiędzy Nowym Miastem a Brodnica (a konkretnie Nielbark-Brzozie Lubawskie około 3 km), przejeżdzałem wczoraj - wszystkie korekty naniesione już na jezdnie kolorkami. Zatem po tym remoncie pomiędzy NML a Brodnicą, będzie super jakości jezdnia
 

·
Registered
Joined
·
624 Posts
A)Trwa remont wiaduktu w ciągu DK 15 na tzw. Obwodnicy Toruńskiej u wylotu z Gniezna w kierunku Lulkowa. Prace mają zakończyć się do 18 lipca wykonawcą jest PRD Gniezno.
B) Trwa kompleksowa przebudowa 15 w Trzemesznie. Droga jest poszerzana, dobudowywane są: szerokie pobocza, nowe pasy ruchu w obrębie lewo i prawo skrętów (niejednokrotnie wymaga to formowania nowych nasypów wzdłuż dotychczas istniejącej drogi), zmieniana jest geometria skrzyżowań, budowane są przepusty, a nawet na jednym odcinku kanalizacja deszczowa. Oczywiście na całym odcinku pojawi się kilka warstw nowej nawierzchni bitumicznej. Wykonawcą tej dużej inwestycji jest konsorcjum Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Gniezna i Colas Polska.
Całkowity koszt inwestycji to 7 899 775 zł.
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,020 Posts

·
Registered
Joined
·
716 Posts
hej
czy ktoś może orientuje się co dzieje się w sprawie obwodnicy Brodnicy w ciągu DK15?
Jechałem tam ostatnio i widzę, że ruszyła budowa obwodnicy drogi wojewódzkiej w kierunku na Rypin.
 

·
Registered
Joined
·
2,452 Posts
Wjeżdżając w czwartek do Brodnicę od strony Torunia zauważyłem hałdę jakiegoś gruzu i tablice z info "Budujemy obwodnicę Brodnicy". Ale czy faktycznie ruszyła budowa w ciągu Dk15 to nie wiem.Natomiast trwa remont DK15 na odcinku Brzozie Lubawskie-Nielbark. Są ze 3 wahadła.
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
prace ruszyły ostrzej z drugiego końca obwodnicy (Podgórna wylot na Rypin), w ciągu DK15 zmieni się tylko łącze mniej więcej w okolicy stacji paliw i budującego się supermarketu powstanie rondo n DK15
 

·
Registered
Joined
·
2,452 Posts
Remont przejazdu kolejowego w Gniewkowie. Objazd okolicznymi wsiami. Szkoda tylko że nie budowa wiaduktu:(
 

·
Per aspera ad astra
Joined
·
230 Posts
Remont ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie zakończony. Dziś jechałem i nie było żadnych trudności. Dziwi jedynie, czemu zostawiono bez remontu króciutki kawałek w środku?
Krótki kawałek o którym wspominasz jest 300-400 metrowym wiaduktem, na który GDDKiA rozpisze osobny przetarg. Remont wiaduktu wraz z wymianą nawierzchni ma się odbyć w przyszłym roku. Ale na dzień dzisiejszy rzeczywiście to głupio wygląda.
 

·
Registered
Joined
·
6,877 Posts
2 pytania:
-to ze od granicy województwa do ostródy ma byc bezkolizyjna 2x2 to wiemy,ale czy reszta parametrów(jakie pochyły nachyły-nie ukrywam nie znam się) będzie odpowiadac parametrom drogi ekspresowej?
-czy ktoś sie orientuje czy Bydgoski oddział planuje pociągnięcie drogi w takim standardzie od granicy woj. do a1?
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
2 pytania:
-to ze od granicy województwa do ostródy ma byc bezkolizyjna 2x2 to wiemy,ale czy reszta parametrów(jakie pochyły nachyły-nie ukrywam nie znam się) będzie odpowiadac parametrom drogi ekspresowej?
-czy ktoś sie orientuje czy Bydgoski oddział planuje pociągnięcie drogi w takim standardzie od granicy woj. do a1?
Tego to szczerze mówiąc nikt nie wie. Na terenie Kujawsko - Pomorskiego pewnikiem na DK 15 jest obwodnica Brodnicy (w budowie) oraz w miarę pewna budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego (rozpoczęcie budowy najprawdopodobniej koniec 2010 roku). Skrzyżowania z A1 w ciągu DK 15 nie będzie. Węzły będą zlokalizowane w Lubiczu z S10 i w Turznie z tzw. północą obwodnicą Torunia (o standardzie drogi ekspresowej), która w I etapie połączy DK 1 z węzłem Turzno, a do celowo DK 15 - A1 - DK 1 - DK 80, ale to plany.
 

·
Registered
Joined
·
6,877 Posts
do jakich parametrów budują obwodnice brodnicy? 2x2,1x2 kolizyjna ,bezkol.?

tak wogóle coś wiadomo więcej o mazurskim odciniu dk15,pisałem do gdaki i na kontakty znaezione na stronie projektu http://www.drokonsult.com.pl/dk15/ ale to zlali
Jest już pare wariantów,co z dokumentacja na dśu?
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
Dobra wieść dla kierowców z DK 15 (Trzebnica-Ostróda)

Ukończono remont nawierzchni DK15 (Brzozie Lubawskie-Nielbark) sygnalizacja zdjęta, pozostały do wykończenia "tylko" pobocza, pasy wymalowane.

Na szczęście skończyło się oczekiwanie na przejazd,
 

·
Banned
Joined
·
256 Posts
Coś z mojej okolicy.
Rondo honorowych krwiodawców?
Jesienią ma się rozpocząć budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej, Mickiewicza i Konstytucji 3 Maja. Pojawiła się już nawet propozycja nazwy – Rondo Honorowych Dawców Krwi.
To skrzyżowanie zamieni się wkrótce w nowoczesne rondoFirma Tal&Co Management będzie budować supermarket sieci Kaufland na należącym w przeszłości do WSM placu przy ul. Mickiewicza. Zanim jednak przystąpi do prac budowlanych, musi doprowadzić do zmian w organizacji ruchu. Wjazd i wyjazd ze sklepowego parkingu będzie możliwy na drogę krajową, jaką jest ul. Mickiewicza. W celu poprawy organizacji i bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu Mickiewicza z Floriańską i Konstytucji 3 Maja oraz z drugiej strony – przy targowisku powstaną dwa ronda. Inwestor wybuduje oba na swój koszt. Przyszpitalne rondo będzie miało kształt ósemki.
Do marketu będzie można wjeżdżać zarówno od strony komendy straży pożarnej, jak i szpitala. Wyjeżdżać – tylko w prawo, w ul. Mickiewicza.

http://www.rzeczkrotoszynska.pl/index2.php?nr=737&doc=5


Wkrótce rusza wykup gruntów pod obwodnicę
Nawet 500 mln zł może kosztować obwodnica omijająca Krotoszyn. Inwestycja rozpocznie się prawdopodobnie w okolicy Bożacina. Czy właściciele okolicznych nieruchomości powinni żyć w niepewności o dalszy los swoich gruntów?
Wiceburmistrz Marszałek i D. Wagner przy planach obwodnicyPlanowana budowa obwodnicy nie została ujęta w planie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2008 – 2012. Przewiduje się ją na późniejszy okres, tj. lata 2014 – 2020. W przyszłym roku oddział leszczyński dyrekcji wraz z gminą Krotoszyn planują rozpoczęcie wykupu nieruchomości od właścicieli prywatnych.

Będą odszkodowania
Choć wykonanie inwestycji jest jeszcze odległe, to już dziś wielu właścicieli terenów, na których ma powstać obwodnica, zastanawia się, co dalej z ich gruntami. Do niedawna jeszcze należało prowadzić negocjacje w celu wykupu działek na potrzeby inwestycji publicznych. Obecnie, gdy obowiązują przepisy tzw. specustawy, samorządy i instytucje mogą zastosować inne, szybsze rozwiązanie. Wiceburmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek wyjaśnia, iż ziemie, na których powstanie obwodnica, zostaną przejęte przez państwo, a właściciele otrzymają odszkodowanie.
– Jego wysokość będzie mieścić się w granicy aktualnej wyceny nieruchomości niezabudowanych – argumentuje Marszałek.

Zapobiec zniszczeniom
Planowana budowa obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 15 jest koniecznym przedsięwzięciem. Jak podkreśla wiceburmistrz, dla samorządu to jeden z priorytetów. Jednak realne szanse na jej wykonanie są na razie nikłe. – Miasta leżące wokół Krotoszyna, takie jak Ostrów Wlkp., Kalisz, Rawicz czy Jarocin do tej pory nie mają obwodnic, choć w niektórych, jak w Ostrowie, prace już się rozpoczęły – mówi Damian Wagner z Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.
Głównym argumentem przemawiającym za realizacją tej inwestycji jest niszczący wpływ ruchu tranzytowego na architekturę Krotoszyna i Zdun oraz związane z nim uciążliwości dla mieszkańców. – W Zdunach już dziś widać skutki ruchu pojazdów o dużym tonażu, które powodują pękanie budynków, a także naruszanie konstrukcji obiektów zabytkowych. Chcemy odciążyć te miasta – wyjaśnia Marszałek. Szacowany koszt inwestycji jest kolosalny. Może wynieść w sumie około 500 mln zł. Na spotkaniu burmistrza Joksia z dyrektorem poznańskiego oddziału GDDKiA, Markiem Napierałą, ustalono, iż w bieżącym roku należy rozpocząć prace nad studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowym, a dopiero później, na jego podstawie, zlecić opracowanie projektu.

Wspólna inwestycja
Budowa obwodnicy leży w obowiązkach państwa, a więc organem finansującym przedsięwzięcie jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. – Sami jako gmina nie bylibyśmy w stanie jej sfinansować, to kolosalny koszt – zaznacza wiceburmistrz Marszałek. Zgodnie z założeniem obwodnica zachodnia zaczynałaby się przed lub tuż za Bożacinem, a kończyłaby się za Cieszkowem. W ten sposób omijałaby Krotoszyn, Zduny i Cieszków. – Odległość obwodnicy od miast byłaby na tyle duża, by nie ograniczać ich rozwoju, a jednocześnie pojazdy o dużej masie nie powodowałyby zniszczeń – wyjaśnia Marszałek. Zwiększenie szans na realizację inwestycji ma przynieść połączenie sił trzech gmin: Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa. – Zamierzamy podjąć rozmowy w tej kwestii z gminami – dodaje Marszałek.

Na granicy województw
Dalsze rozmowy będą również prowadzone z oddziałami dyrekcji dróg krajowych z terenu województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego, bo Cieszków leży już poza obszarem naszego województwa. W projekcie budżetu na 2009 rok zaplanowano kwotę w wysokości 200 tys. zł na wykonanie wspomnianego studium. Jak przebiegać będzie realizacja tego wielkiego przedsięwzięcia pokaże czas. Jedno jest pewne – narasta społeczne przekonanie, że inwestycja jest coraz bardziej niezbędna.
http://www.rzeczkrotoszynska.pl/index2.php?nr=738&doc=3
 

·
Registered
Joined
·
6,877 Posts
napisałem do drokonsult z zapytaniem co się dzieje z planowaną budową dk15 touń/ostróda

odpowiedz:
(...)przygotowanie materiałów do rozpoczęcia procesu podejmowania decyzji środowiskowej dla zakresu zawartego w opracowanym STEŚ II i przedstawionego na stronie projektu są w końcowej fazie. Ponadto w dotychczasowych pracach projektowych przyjmowano docelowo parametry drogi głównej ruchu przyspieszonego (klasa GP), a nie drogi ekspresowej. Jako wykonawca projektu jedynie części trasy drogi krajowej nr 15 na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego nie dysponuję wiedzą o planach kujawsko-pomorskiego oddziału GDDKiA.(...)

(...)potwierdzam, że skrzyżowania projektowanej drogi z innymi drogami docelowo będą bezkolizyjne, tj. z niektórymi w węzłach, z innymi za pomocą przejazdów. W tym zakresie nie ma żadnych zmian, choć może zaistnieć taka sytuacja podczas etapowania prac, że w jakimś przedziale czasowym niektóre skrzyżowania będą kolizyjne.(...)
 

·
Registered
Joined
·
79 Posts
(...)potwierdzam, że skrzyżowania projektowanej drogi z innymi drogami docelowo będą bezkolizyjne, tj. z niektórymi w węzłach, z innymi za pomocą przejazdów....

Wg mnie na pierwszy ogień (za parę lat :nuts:) pójdzie dzisiejszy odcinek DK15 w okolicy przejazdu kolejowego na E65 Wawa-Gdańsk (odcinek iławski planowany do generalnego remontu około 2013) słowem ten kluczowy przejazd musi być jako jeden z pierwszych pociągnięty wiaduktem)
 

·
Banned
Joined
·
90 Posts
Wg mnie na pierwszy ogień (za parę lat :nuts:) pójdzie dzisiejszy odcinek DK15 w okolicy przejazdu kolejowego na E65 Wawa-Gdańsk (odcinek iławski planowany do generalnego remontu około 2013) słowem ten kluczowy przejazd musi być jako jeden z pierwszych pociągnięty wiaduktem)
Potwierdzam.
Temat DK-15 w pobliżu Iławy i Lubawy ruszy nawet nie „za parę lat”, lecz już za rok!
I raczej się nie pomylę.
 

·
Registered
Joined
·
954 Posts
Wczorajsza fotorelacja z odcinka Gniezno-Miąskowo (włączenie w DK11). Niestety pogoda wyjątkowo nie rozpieszczała,

ale zdjęcia w zimowej aurze też mają swój urok :)

Dla porównania fotki Smara sprzed 1,5 roku:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=14948336&postcount=7
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=21594703&postcount=17
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=21594703&postcount=18

Zaczynamy w Gnieźnie. Wyremontowana w 2009 roku ul. Kostrzewskiego. Pojawiły się m. in. światła na tym skrzyżowaniu:


W środku trafiamy na nie wyremontowany wiadukt, jak pisał parę postów wyżej Hipis99:


Lewoskrętów wcześniej chyba nie było:
Tu już na ul. Wrześnieńskiej, jak nazwa wskazuje, wylotówce na Wrzesnię:


Odcinek Gniezno-Września, to imho najgorszy kawałek DK15 między Gnieznem a Trzebnicą. Istna tragedia :/
Ciekawa rejestracja ;)


Zwracam uwagę na znak po prawej stronie - Koleiny 12,0 km :eek:hno:


Gdzie nie gdzie sfrezowano największe podłużne garby:


Tak trzęsie, że aż ciężko ostre zdjęcie zrobić:


Komentarz chyba nie potrzebny:


[CDN...]
 
41 - 60 of 690 Posts
Top