SkyscraperCity banner

81 - 100 of 687 Posts

·
Registered
79 Posts
a tymczasem ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania DW 538 i DK 15 (3 Maja, Mickiewicza, Grunwaldzka),

wynik przetargu w końcu marca,a wykonanie do końca sierpnia.

problemów jest kilka: niebagatelne korki na DK 15 zwiększą się jeszcze bardziej. Rondo wg mnie nie załatwi sprawy bowiem korki generowane są przez inne świetlne skrzyżowanie tych samych dróg (ul.Jagiellońska)

·
Registered
79 Posts
Wszystko wskazuje na to, że prace przy budowie obwodnicy Nowego Miasta i dalej Lubawy rozpoczną się w 2012 roku. Obecnie prowadzone są prace projektowe zmierzające do wyboru nowego przebiegu drogi krajowej nr 15 od granicy województwa do Ostródy.

Jeszcze w marcu złożony będzie wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej na nowomiejską obwodnicę. Równolegle do postępowania w sprawie decyzji środowiskowej ogłoszony będzie przetarg na projekt budowlany drogi.

Szacuje się, że decyzja środowiskowa gotowa będzie na przełomie II i III kwartału 2010 roku. Termin wykonania projektu budowlanego to III kwartał 2011, a uzyskanie zgody na realizację inwestycji powinno być gotowe w IV kwartale 2011 roku. Budowę obwodnicy zaplanowano więc na lata 2012-13. Roboty mają rozpocząć się od węzła Brzozie Lubawskie.

Koszt budowy obwodnicy na odcinku Brzozie Lubawskie — Lubawa wynosić będzie ponad 900 milionów złotych.
www.nowemiasto.wm.pl

w piątkowej Gazecie Nowomiejskiej (dodatku do Gazety Olsztyńskiej) podano, że w pierwszym etapie od 2012 zbudowana zostanie obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego czyli odcinek Brzozie Lubawskie (granica woj.warm.-maz) - Bratian, jako jedno jezdniową. Starostwo Powiatowe zgłosiło wniosek by obok węzła Bratian drugim węzłem na obwodnicy było skrzyżowanie z lokalną drogą prowadzącą z NML do Wlewska k. Lidzbarka, a nie jak planowano węzeł Pacołtowo/Tylice na drodze międzywojewódzkiej 538 Łasin Nidzica. Uzasadnienie było wątpliwej jakości "zyskanie połacznia z drogą Brodnica-Działdowo. Kierowcy nie bardzo wiedzą skąd taka zmiana

·
Registered
79 Posts
Budowa ronda ruszy przed 20 maja
Łukasz Pączkowski
2010-04-28 07:52:27
40-metrowe rondo zastąpi skrzyżowanie ulic 3 Maja i Grunwaldzkiej (droga krajowa nr 15) w Nowym Mieście Lubawskim. Zakończenie prac nad inwestycją wartą prawie 2,63 miliona złotych planowane jest na koniec sierpnia. Obecnie planowane są objazdy remontowanego odcinka krajówki.

Kierowcy na pewno mogą spodziewać się korków, bo krajową "piętnastką" dziennie przejeżdża kilkanaście tysięcy samochodów. Na razie nie wiadomo, czy objazdy zostaną zorganizowane, czy jednak ruch będzie odbywał się wahadłowo, przez miejsce budowy ronda.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta w Nowym Mieście Lubawskim, być może na ul. Mickiewicza ruch będzie odbywał się w dwie strony, a nie jak do tej pory, w jedną. Kolejnym wariantem jest identyczne rozwiązanie z ulicą Kościuszki. Wtedy można by było ominąć skrzyżowanie jadąc dalej ulicą Tysiąclecia i skręcając w Warneńczyka dojechać do drogi krajowej nr 15.

Rondo, które będzie miało średnicę 40 metrów, kosztować będzie prawie 2,63 miliona złotych. Z budżetu Nowego Miasta Lubawskiego na ten cel przeznaczonych zostanie nieco ponad 110 tys. złotych. Wcześniej z miejskiej kasy wydano 274,5 tys. złotych na przygotowanie planu ronda.

Budowa ruszy najpóźniej 20 maja i potrwa maksymalnie do końca sierpnia. Wariant optymistyczny zakłada, że z końcem lipca rondo będzie już gotowe. luke.
www.nowemiasto.wm.pl

·
Registered
711 Posts
No fajnie. A co z obwodnicą Brodnicy - mówię o tej w nowym śladzie DK15.
BTW - czy obwodnica na Rypin będzie gotowa w tym roku? Brodniczanie - ziomale moi - odpiszcie. :)

·
Registered
79 Posts
No fajnie. A co z obwodnicą Brodnicy - mówię o tej w nowym śladzie DK15.
BTW - czy obwodnica na Rypin będzie gotowa w tym roku? Brodniczanie - ziomale moi - odpiszcie. :)
Podgórna i Sądowa miały być połączone do września, ale nie wiadomo czy nie ma obsuwy

·
Masomeria FPW
1,211 Posts
No i jeszcze mapka obrazowa

Niebieski to wariant północny czyli I i II

A zielone południowe III i IV

Może ktoś zna aktualne bo moje to są orientacyjne

Cos sie zepsulo na imageshacku, jak znajde stara mape wrzuce na inny serwer pozdrowienia i sorry

·
Registered
79 Posts
W końcu, jazda przez Kowalewo to tragedia, współczuję mieszkańcom.
O jakich terminach wykonania tej obwodnicy mówimy?

·
Banned
3,253 Posts
A ja mam takie pytanko, czy ktos wie cos na temat zmiany przebiegu tej drogi w okolicach Trzebnicy w zwiazku z planowaną budowa S5?

·
Razcep Razdrto
3,687 Posts
Klosek - dzięki! Niestety mapka nie otwiera się...
Właśnie, właśnie, nie otwiera się. Ja jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądać, teraz kręcenie się po Kowalewie zajmuje sporo czasu.
A na stronie tego Gońsca ostatni numer jest z IV

·
niedasie
435 Posts
^^
Świetna wiadomość! Jeżdżę dość często trasą Wrocław-Bydgoszcz i ten odcinek jest zdecydowanie najgorszy na tym odcinku. W wątku dotyczącym jakości DK w Polsce chyba też za wysoko notowany nie jest.

·
Obywatel Świata
7,469 Posts
Wczoraj GDDKiA o/Olsztyn ogłosiła przetarg na zadanie p.n.

Wykonanie Koncepcji programowej, Projektu budowlanego i Projektu wykonawczego oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla budowy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15.

Termin realizacji : do dnia 31.10.2011r.

Źródło :
http://www.gddkia.gov.pl

·
Masomeria FPW
1,211 Posts
Na marginesie. Czy ktoś wie dokładnie jak będzie wyglądało podłączenie DK15 z wezłem w Turznie i jak się zwiększy nateżenie ruchu. Wklejam mapkę przerobiona od kolegi ( niestety nicka nie pamiętam ) mam nadzieje że nie ma mi za złe paru przeróbek

kolor czerwony dk15
kolor żółty droga Łysomice - Grębocin i na obwodnice Torunia do S10

·
Quasimodo
4,631 Posts
Będzie przebudowa drogi krajowej nr 15 - powstaną ronda.

Na specjalne zaproszenie burmistrza Kałużnego do Wrześni przyjechała Elżbieta Zbytniewska, naczelnik wydziału dokumentacji GDDKiA w Poznaniu. Ogłosiła ona, że...w sierpniu ruszy remont drogi krajowej nr 15 z Wrześni do Gulczewa! Razem z przedstawicielką dyrekcji dróg krajowych do Wrześni przyjechał senator Piotr Gruszczyński z Gniezna, oraz poseł Tomasz Nowak z Konina. Obaj z PO. Według specjalnych badań zleconych przez GDDKiA i ratusza, przez krajówkę dziennie przejeżdża dziennie około 7 tys. ciężkich samochodów.

Stan drogi jest opłakany, remont jest więc niezbędny. Zbytniewska oznajmiła, że na remont dyrekcja ma przyznane 30 mln zł.
źródło: http://www.wrzesnia.info.pl/index.php?p=news&area=1&newsid=7159&name=bedzie-przebudowa-drogi-krajowej-nr-15-powstana-ronda-wideo

81 - 100 of 687 Posts