SkyscraperCity banner

1481 - 1500 of 1524 Posts

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Ostatnio pojawiły się łaty nowego badziewiastego asfaltu na odcinku Łopiennik - Fajsławice. Wcześniej tego typu łaty pojawiły się na odcinku Izbica - Krasnystaw.

To co tam powstało woła o pomstę do nieba. Po pierwsze asfalt był tam ( szczególnie na tym pierwszym odcinku) w dobrym stanie. Nowe łaty są nierówne same w sobie, nie trzymają poziomy dotychczasowej drogi i są strasznie głośne.

Orientujecie się czy ktoś w ogóle to odebrał, czy ktoś pilnuje stanu tego drogi?
Miałem nadzieję że już za nami czasy gdy nawalą żużlu do dziury na krajówce i załatane ...
Domyślam się że zastosowano metodę powierzchniowego utrwalenia nawierzchni, co jest na DK dość popularną metodą. Najeżdżając na nie kołami jest głośno, to normalne.

·
Registered
147 Posts
Może w takim wypadku warto zwrócić uwagę GDDKiA na ten fakt? Czy ktoś pokusi się wystosować email?
Poszedł mail, zobaczymy czy w ogóle racza odpowiedzieć.

Jest i odpowiedź od Pana Nalewajki.

Niestety nie będę do połowy października w stanie wybrać się na przejażdżkę :( Faktycznie może przesadziłem o mówiąc o sypaniu żwirem, ale uważam że jeżeli chodzi o jakość nawierzchni to spadł o po naprawach i może on wpływać na bezpieczeństwo, szczególnie przy niesprzyjających warunkach.
Mail poniżej.

·
Registered
7,458 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Ogłoszenie nr 322413 - 2016 z dnia 2016-10-12 r.
Lublin: Remont nawierzchni drogi krajowej nr 12, 17 i 82 z podziałem na 3 części: Część nr 1: na odcinku Krasnystaw - Tuligłowy od km 145+125 do km 146+100 w m. Krasnystaw

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie

Wartość bez VAT1239346.59

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sadex Janusz Sadlik, Kolonia Sitno

Cena wybranej oferty/wartość umowy 942969,66 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl

·
Registered
2,057 Posts
A co to za prace w Gończycach (między Rykami a Garwolinem)? Czy to już początek budowy eSki?

·
Registered
50 Posts
Coś tam robili, ostatnio jak jechałem na wysokości stacji paliw , tam gdzie sa 2 pasy w kierunku Warszawy pachołki stały na jezdni, ale w nocy niewiele było widać. Z tym że na wizualizacji eska omija gonczyce po prawej stronie, gdzie ma byc węzeł. Pytanie też , wiadukt budowany w okolicach Wiązownej to przyszła S2 jak się dobrze domyślam?

·
Registered
393 Posts
Po drugiej stronie od stacji paliw powstał magazyn kruszyw do budowy ekspresówki, trudno nie zauważyć. Po drugiej stronie doliny, w lekkiej oddali betoniarnia cemexu, niedaleko zajazdu delfin (orlen na 66km +/-) kolejny magazyn, 85km mniejwięcej (po między kebabem pod psem a wiaduktem kolejowym) powstaje baza kolejnego wykonawcy.

·
Registered
188 Posts
Zajrzyjcie do wątku [S17] Warszawa [węzeł Lubelska] - Kurów - tam wielokrotnie opisywano temat Gończyc i wiaduktów w Góraszce.

·
Chief Executive Słoik
1,539 Posts
A w Starym Zamościu most remontowany w ubiegłym roku już do poprawki - znacząco zapadły się nasypy po obu stronach mostu. Wprowadzono ograniczenie prędkości i znak ostrzegawczy.
Mam nadzieję, że wykonawca zostanie wpisany na czarną listę GDDKiA.

·
Registered
4,141 Posts
A w Starym Zamościu most remontowany w ubiegłym roku już do poprawki - znacząco zapadły się nasypy po obu stronach mostu. Wprowadzono ograniczenie prędkości i znak ostrzegawczy.
Mam nadzieję, że wykonawca zostanie wpisany na czarną listę GDDKiA.
Jeśli most jest na terenie miasta Zamość, inwestorem jest miasto Zamość (ZDM Zamość czy coś w tym stylu), gdyż miasto Zamość jest powiatem miejskim.

1481 - 1500 of 1524 Posts