SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 731 Posts

·
Registered
Joined
·
2,719 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol

2006-03-01 10:55
Źródło: GDDKiA
mojeauto.pl

GDDKiA poinformowała, o podpisaniu kontraktu na nadzór nad przebudową drogi krajowej nr 2 na odcinku Siedlce-Terespol. Koszt nadzoru wyniesie niemal 3 mln euro. Całkowity koszt projektu wyniesie 76 mln euro (83% dofinansowanie z UE). W najbliższych miesiącach GDDKiA przewiduje podpisanie pierwszych kontraktów z wykonawcami.

Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę istniejącego odcinka jednojezdniowej drogi krajowej nr 2 od Siedlec do Terespola. Projekt obejmuje część istniejącej drogi krajowej numer 2 na wschód od końca obwodnicy Siedlec do przejścia granicznego w Terespolu. Istniejąca droga na tym odcinku zostanie poddana rehabilitacji dla uzyskania parametrów odpowiadających drogom dla ruchu międzynarodowego.

Projekt obejmuje m.in. przebudowę mostów i wiaduktu, przebudowę 69 przepustów, budowę węzła na obwodnicy Białej Podlaskiej, budowę drogi dojazdowej wzdłuż głównej na obwodnicy Białej Podlaskiej ok. 9 km, zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniach, budowę urządzeń ochrony środowiska, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Składa się z czterech zadań w ramach 3 przetargów:

- Przebudowa odcinka Siedlce - granica województwa lubelskiego, długość 24,9 km oraz przebudowa odcinka granica województwa mazowieckiego - początek obwodnicy Białej Podlaskiej, długość 31 km. Przetarg na wykonanie dwóch zadań ogłoszono w listopadzie ubiegłego roku, a podpisanie kontraktów planowane jest na kwiecień/maj 2006 r.
- Przebudowa obwodnicy Białej Podlaskiej, długość 11,0 km. Przetarg zostanie ogłoszony w marcu br. podpisanie kontraktu z wykonawcą przewidziane jest na wrzesień 2006 roku.
- Przebudowa odcinka Biała-Podlaska - Wólka Dobryńska - Terespol, długość 30,8 km. Przetarg ogłoszony w lutym br. ma zostać rozstrzygnięty w czerwcu br.
Zakończenie realizacji projektu przewidziane jest na koniec 2007 roku. Podpisanie umów na poszczególne kontrakty na budowę przewidziane jest na bieżący rok.

Obecna polityka transportowa UE kładzie nacisk na wyeliminowanie wąskich gardeł we wspólnotowej infrastrukturze transportowej. Takim wąskim gardłem na międzynarodowej drodze DK 2 / E-30 jest odcinek od Siedlec do Terespola. Strategia Rozwoju Infrastruktury Transportu przewiduje budowę autostrady na odcinku od Siedlec do Terespola / Kukuryk dopiero około roku 2013. Ponieważ jest to odległy horyzont czasowy, zaś droga DK 2 jako część połączenia międzynarodowego, zgodnie ze zobowiązaniami Polski zawartymi w załączniku nr 2 traktatu akcesyjnego Polski i UE, powinna być dostosowana do standardu 115 kN/oś, w punkcie III Strategii zapisano w latach 2004 - 2006 - z finansowaniem do roku 2008 - rekonstrukcję drogi krajowej nr 2 na odcinku od Warszawy do Terespola (Kukuryki).Odcinek ten podzielony został na dwie części: Warszawa (Zakręt) - Siedlce wraz z rekonstrukcją istniejącej obwodnicy m. Siedlce o długości 79,0 km, oraz Siedlce - Terespol o długości 98,7 km.

Przedsięwzięcie jest częściowo zlokalizowane w paneuropejskim korytarzu II Berlin -Warszawa - Mińsk (Białoruś) - Moskwa (Federacja Rosyjska) i poza zadaniami krajowymi ma także istotne znaczenie dla zapewnienia spójności Białorusi i Federacji Rosyjskiej z przestrzenią Unii Europejskiej (UE) w tym z Polską.http://www.gddkia.gov.pl/article/fu...e089/id_list/9f1d0bad333d55590cc7bd394514d6a4
 

·
Registered
Joined
·
552 Posts
wojtekbp said:
Obecna polityka transportowa UE kładzie nacisk na wyeliminowanie wąskich gardeł we wspólnotowej infrastrukturze transportowej. Takim wąskim gardłem na międzynarodowej drodze DK 2 / E-30 jest odcinek od Siedlec do Terespola.
:uh: :hilarious: :weird:

Każdy kto jeździł tą trasą zgodzi się że jej stan nie jest dobry, ale na litość boską, nie jest to wąskie gardło. Ten odcinek (początek obwodnicy Siedlec - koniec obwodnicy Białej Podl. - 78 km da się przejechać w miarę przepisowo w 45 minut). Dla porównania niewiele dłuższy odcinek Siedlce-Warszawa (84 km) przejeżdża się co najmniej dwa razy dłużej.

Poza tym na planowanym odcinku trasy jest tylko kilka miejscowosci które mogą "przeszkadzać" w podróży. Jeżeli ten odcinek jest wąskim gardłem, to pozostała część DK2 jest totalnym zatorem.
 

·
Registered
Joined
·
2,719 Posts
Discussion Starter · #5 ·
marcin m said:
Nie prawda, odcinek granica -siedlace jest o wiele gorszy zarówno pod względem jakości nawierzchni jak i ograniczeń prędkosci od odcinka siedlce warszawa.
bynajmniej - przejechanie przez sam kaluszyn czy minsk mazowiecki zajmuje 30 minut , pozatym za minskiem sobie nie poszalejesz . Trase Biala - Siedlce jedzie sie o wiele sprawniej i szybciej niz Siedlce - Wawa , wierz mi bo bardzo czesto tamtedy jezdze i wiem jak to jest.
 

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Zgadzam się z Wojtkiem. Trasa Wawa - Siedlce jest o wiele pilniejszym zadaniem anizeli siedlce-granica. Moim zdaniem bez sensu jest modernizowac ta trase w odwrotnym od oczekiwanego kierunku. No ale coz w Polsce od lat wszystko stoi na głowie. Duzo bardziej usprawniłaby ruch obwodnica MM. Koszt obwodnicy to ok 20km x ok 4,5mln Eza km co daje90mln Euro. Czyli prawie to samo co remont E30.
No coź można sie tylko pocieszyć że i na wschodzie coś zaczyna się dziać.
 

·
Registered
Joined
·
2,719 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Tomasz_WS said:
Trasa Wawa - Siedlce jest o wiele pilniejszym zadaniem anizeli siedlce-granica. Moim zdaniem bez sensu jest modernizowac ta trase w odwrotnym od oczekiwanego kierunku.
generalnie sie zgodze co do tego ze powinni zaczac modernizowac te droge od warszawy na wschod - konieczna jest droga dwujezdniowa , obwodnica Minska Mazowieckiego , Kaluszyna . Jednak najniebezpieczniejszym kawalkiem tej trasy jest obwodnica Bialej Podlaskiej - tragiczna nawierznia , dziesiatki wyjazdow z miasta (zadnego wiaduktu !!!) - ginie tam duzo , za duzo ludzi , i wlasnie dlatego maja zrobic z niej kawalek trasy szybkiego ruchu .
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
[DK2] Warszawa - Wschód (3MB zdjęć na początek)

Witam,
Kilka tygodni temu padła na forum prośba o fotorelację z DK2 na wschód od Warszawy. Niewiele na forum jest zdjęć ze wschodu Polski zatem przedstawiam b.obszerną fotorelację z mojej wczorajszej podróży w okolice Międzyrzeca Podlaskiego i dzisiejszego powrotu. Większość zdjęć wykonałem jadąc samochodem, dodatkowo pogoda była marna, stąd też ich jakość jest nierewelacyjna. Większość zdjęć przedstawia widok na wschód (z wczoraj), zdjęcia w kierunku zachodnim są dzisiejsze. Zamieszczam też wykonanane wczoraj zdjęcia z DK2 na budowy obwodnic Stojadeł i Międzyrzeca Podlaskiego.
Zapraszam do podróży :)
1. mapa: podróż wchód - zachód!


2. Początek podróży w Warszawie


3. Za ostatnimi światłami w Aninie - w lesie po lewej rezerwat im. króla J.Sobieskiego, na horyzoncie pagórek przed St. Miłosną


4. Widok z pagórka na wschód w kierunku St. Miłosnej


5. widok z pagórka na zachód, w tle majaczy skyline Warszawy


6. Jeszcze St.Miłosna, zaraz Zakręt i skrzyżowanie DK2/DK17 na Lublin.


7. Za skrzyżowaniem, widok w stronę Warszawy


8. Za Zakętem, Konik Nowy


9. Brzeziny, za skrzyżowaniem z drogą 721 do Józefowa, środkowe pasy ciągną

się kilkaset metrów, mają ułatwić dojazd do posesji


10. Dębe Wielkie, wjazd na starożytny wiadukt nad kolejową E30


11. widok z wiaduktu na Dębe


12. droga przez Dębę, równolegle do niej za słupkami "drogi serwisowe"


13. Wciąż Dębe, "drogi serwisowe" tym razem za barierkami


14. pagórek tuż przed Stojadłami, na horyzoncie Mińsk


15. Zanim nastanie Mińsk mały fotostop na obwodnicę. Widok na południe od

DK2, majaczą przyczólki wiaduktu nad E30. Mam wrażenie, że stoję w świetle przyszłej drogi.


16. a to widok na północ z tego samego miejsca. Kładą chyba odwodnienie? A ponadto "ruski" tir. Tak naprawdę to polski, ponieważ właściwie wszystkie "ruskie" skręcają w Stojadłach na Sochaczew.


17. Zbliżamy się do skrzyżowania z ciężarówkową obwodnicą Warszawy, można sobie pojechać do Grójca...


18. to już za skrzyżowaniem, widok w kierunku Warszawy


19. kilkaset metrów dalej w stronę Mińska. Kolejne skrzyżowanie, z dalszym ciągiem DK50, można sobie pojechać do Ostrowii Maz... Zaczyna się "miński" tłok...


20. widok na to skrzyżowanie z drugiej strony wiaduktu


21. Mińsk widok na wschód - w międzyświąteczny dzień powszedni


22. Mińsk, cd... Najgorsze korki na wschód są w piątki. Wszelkie korki właściwie kończą się w Mińsku, za Mińskiem się zwykle rozluźnia. Obwodnica autostradowa od zaraz!!!


23. Mińsk, skrzyżowanie z drogą 802


24. A to Janów, po lewej ok 1km od drogi ogromne NATOwskie lotnisko oraz... furmanka i koniki:)


25. ten sam Janów dziś i prawie to samo miejsce, tyle że dziś, i widok w stronę Warszawy - i mamy Wyścig Pokoju!


26. Zakręt przed Kałuszynem. Zrobienie prostej nieautostradowej obwodnicy Kałuszyna nie powinno być trudne, wkoło są pola.


27. Jesteśmy w Kałuszynie


28. Fajny zjazd z górki za Kałuszynem, na horyzoncie skrzyżowanie z drogą 697 na Węgrów


29. Za Bojmiami... Między Kałuszynem a Siedlcami jest kilka morenowych pagórków z długimi zjazdami/wjazdami


30. Ostatni pagórek, "na szczycie" są Iganie, czyli już prawie Siedlce


31. Wdrapaliśmy się na szczyt


32. Iganie, widok ze szczytu, tir z przeciwka wjeżdza na wiadukt nad E30


33. Wjazd na wiadukt ale z drugiej strony, od strony Siedlec


34. akurat przejeżdżał, na świeżo wyremontowanych torach...


35. Za chwilę Siedlce (zaraz za skrzyżowaniem na wprost - to stara droga).

My skręcamy w prawo na olimpijską obwodnicę


36. Za tymże skrzyżowaniem, widok w stronę Warszawy


37. tuż za zakrętem, widok na odcinek prowadzący do przyszłej autostrady


38. Widok w stronę Wwy na ten sam odcinek z miejsca gdzie na poprzednim zdjęciu kończył się asfalt;)


39. Skrzyżowanie z drogą 803 Siedlce - Stoczek Łukowski


40. Tuż za wiaduktem. Za chwilę wjedzemy w ślad autostrady!!! (to będzie tuż za zakrętem)


41.


42. A to już autostrada;) Łuki zakrętów są wyraźnie większe, gdyby nie nawierzchnia to jechałoby się wspaniale!


43. Widak z drugiej strony na ten sam zakręt, który właśnie minęliśmy. Przyszła autostrada wjedzie w te pola i pagórek zamiast skręcać i pomknie do Warszawy...


44. Jedziemy dalej na wschód, 1 km od miejsca na poprzednim zdjęciu. Na wiadukcie jest lokalna droga, see the map. Wiadukt przygotowany pod drugą jezdnię.


45. Za wiaduktem


46. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą 63 Siedlce - Łuków. Podobno po modernizacji odcinka DK2 Siedlce - Terespol, która ma się rozpocząć w tym roku, w miejscu skrzyżowania powstanie rondo a wzdłuż jezdni DK2 powstaną drogi serwisowe. Nie ma mowy o dobudowaniu 2-giej jezdni:(


47. A to już koniec obwodnicy, wjeżdżamy w stary ślad. Przyszła autostrada przetnie dzisiejszą drogę i będzie biec po jej północnej stronie.


48. A to jest drogowskaz, którego na poprzednim zdjęciu nie widać, bo go właśnie minęliśmy a w ogóle jest w przeciwną stronę


49. Dojeżdżamy do wioseczki Zbuczyn. 3 lata temu wyremontowano jezdnię w tej miejscowości, postawiono słupki, specjalne ostrzegawcze oświetlenie i wymalowano znaki poziome, a wszystko to w celu bezpieczeństwa. Słupki są teraz w dużej części powyłamywane, oświetlenie nie działa, tylko znaki poziome się trzymają


50. ostrzegacze... Żeby było zabawnie, to ludzie rzeczywiście zwalniają do 50-ciu


51. dlatego zwalniamy...


52. Luz


53. Nowy Krzesk, skrzyżowanie


54. Tłuściec, razem z Żabcami ciągną się przez 3km...


55. A to już prawie Międzyrzec. Tędy będzie biegła Obwodnica w ciągu DK19. Kładą rury


56. wykarczowali krzaczory po obu stronach DK2...


57. powbijali patyczki w zaorane pole. Dzieje się!:)


58. to będzie tu, gdzie stoję;). Za zakrętem skrzyżowanie z DK19.


59. Dojeżdżamy do skrzyżowania w Międzyrzecu. Ostatecznie skręcimy w lewo ale wcześniej zrobimy mały off-topic DK19 w mieście


60. tak to DK19 wygląda, bardzo ciasno no i miasto...


61. DK19 biegnie wąską ulicą przez "willową" dzielnicę


62. Wracamy na skrzyżowanie DK2/DK19. Skrzyżowanie prezentuje się okazale;)


63. Ostatnie spojrzenie w prawo na DK2, ruskie tiry i wschód...


64. a to jest DK19 ok 400m od skrzyżowania w stronę Białegostoku. Tam gdzie są drzewa to jest DK2. Początek obwodnicy Międzyrzeca i tablice informacyjne...


65. A to sama tablica...


Dziękuję za uwagę:)
 

·
Registered
Joined
·
552 Posts
wojtekbp said:
do 2013 ma byc wybudowana autostrada A2 do Terespola , w takim wypadku budowa obwodnicy Minska jest bez sensu ...
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Autostradowa Obwodnica Mińska ma być fragmentem autostrady A2, powiedziałbym nawet że najbardzej kluczowym fragmentem po wschodniej stronie Warszawy.
 

·
Registered
Joined
·
2,719 Posts
Discussion Starter · #18 ·
MarcinL said:
Nie rozumiem Twojej wypowiedzi.
Autostradowa Obwodnica Mińska ma być fragmentem autostrady A2, powiedziałbym nawet że najbardzej kluczowym fragmentem po wschodniej stronie Warszawy.
to myla ci sie dwie rzeczy . Co ma A2 do DK2(E30) - tylko to ze miejscami beda isc pare km wzdluz siebie ! Albo mowimy o obwodnicy Minska Maz. przy trasie DK2 albo o autostradzie A2

a autostradowa obwodnice Minska planuja rzeczywiscie na 2013 .... :(
 

·
Registered
Joined
·
552 Posts
wojtekbp said:
Co ma A2 do DK2(E30) - tylko to ze miejscami beda isc pare km wzdluz siebie ! Albo mowimy o obwodnicy Minska Maz. przy trasie DK2 albo o autostradzie A2
Ano to ma, że przy obecnym układzie dróg obwodnica Mińska będzie łączyła się z obecną DK2, czyli w istocie będzie obwodnicą w ciągu DK2. Spójrz na mapkę:Natomiast po dobudowaniu po obu stronach autostrady A2 (podwójna przerywana linia) stanie się częścią autostrady A2. Dlatego też mówi się o Autostradowej Obwodnicy Mińska Maz.

W którym miejscu się mylę?
 
1 - 20 of 731 Posts
Top