SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 84 Posts

·
Registered
Joined
·
6,307 Posts
Discussion Starter · #1 ·
http://www.gddkia.gov.pl/article/od...pr25_przetargi_id=14323&futix=-31847000#trjmp

Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi projektowej pn.: " PROJEKT BUDOWLANY I WYKONAWCZY ROZBUDOWY DROGI KRAJOWEJ NR 21 NA ODCINKU SŁUPSK - USTKA".
Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, opracowań prawnych i formalnych; m.in.:
- Wielobranżowy projekt budowlany (PB);
- Materiały do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID);
- Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko;
- Analizę bezpieczeństwa ruchu drogowego;
- Projekty koncepcyjne mostów;
- Projekty wykonawcze (PW) dla każdej z branż;
- Materiały przetargowe (MP);
- Kosztorys inwestorski i Zbiorcze zestawienie kosztów (ZZK).

Miejsce i termin składania ofert: Oferty powinny być złożone w siedzibie Zamawiającego na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk, w pokoju nr 10, w terminie do dnia 09.12.2010 r. do godziny 12:00.
 

·
Razcep Razdrto
Joined
·
3,687 Posts
Ciekawe, jaki ma być zakres tej rozbudowy. To całkiem porządna droga. Chyba nie szarpną się na 2x2. Poza tym do wybudowania od nowa nadaje się raczej dk31 do Darłowa, przemianowana na krajową z powiatowej. Ale to już zachodniopomorska gdaka
 

·
Moderator
Joined
·
21,227 Posts
Dobra Panowie, jesli wątek ma zostać, to przydałyby się jakieś zdjęcia, a do pierwszego postu - mapka i dane tej drogi.
 

·
Unused register
Joined
·
217 Posts

·
z a b i o r o m
Joined
·
465 Posts
Asie - czy rezygnacja z budowy Rejtana i przebudowy 11 Listopada ma związek z Aquaparkiem Pana Kobylińskiego?
Nie mam pojęcia. Faktem jest złożona na ostatniej sesji propozycja ratusza przesunięcia poza okres RPO 7-13 i zmniejszenia kwot w WPI na tę inwestycję. Struktura tych zmian pozwala się domyślać, że chodzi o dopięcie budżetów na najbliższe lata, czyli szukanie brakujących środków.
 

·
Registered
Joined
·
8,983 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Gdańsk: REMONT WIADUKTU W CIĄGU DROGI KRAJOWEJ NR 21 W KM 68+501 NAD LINIĄ PKP W MIEŚCIE USTKA
Numer ogłoszenia: 217474 - 2011; data zamieszczenia: 26.07.2011

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku

Określenie przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje remont wiaduktu drogowego z dojazdami w jego bezpośrednim sąsiedztwie, w tym m.in. wykonanie nadbetonu w strefie przejazdowej obiektu, wykonanie nowej izolacji, nawierzchni, wymianę elementów wyposażenia, remont schodów łączących chodnik obiektu z peronami, zabezpieczenie antykorozyjne betonów ustroju nośnego i podpór, remont chodników oraz strefy przejazdowej obu dojazdów

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 1331611,26 PLN

NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
MOSTY KUJAWY Krzystzof Szymański, Mostki
POL-DRÓG Lębork S.A., Lębork

Cena wybranej oferty: 1680576,00 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
8,983 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Gdańsk: PROJEKT BUDOWLANY I WYKONAWCZY ROZBUDOWY MOSTU W CIĄGU DROGI KRAJOWEJ NR 21 NA RZ. SŁUPIA W M. BYDLINO
Numer ogłoszenia: 50184 - 2012; data zamieszczenia: 20.02.2012

ZAMAWIAJĄCY: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 345721,30 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
DROMOST Sp. z o.o., Poznań

Cena wybranej oferty: 275028,00 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
8,983 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Ustka: Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 21 w ciągu ul. Boh. Westerplatte na terenie Portu Ustka w systemie zaprojektuj i wybuduj
Numer ogłoszenia: 158657 - 2012; data zamieszczenia: 20.07.2012

ZAMAWIAJĄCY: Gmina Miasto Ustka, Ustka

zacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 5291109,84 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
STRABAG Sp. z o.o., Pruszków

Cena wybranej oferty: 2929213,50 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 

·
Moderator
Joined
·
83,724 Posts
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130910/USTKA/130919995

Rondo przywita w Ustce

Wczoraj na drodze krajowej nr 21 przy wjeździe ze Słupska do Ustki rozpoczęła się budowa ronda.

Obowiązują więc zmiany w organizacji ruchu. Przynajmniej do końca października.Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 21, czyli ulicy Słupskiej z ulicą Ogrodową, ma związek z budową supermarketu Intermarche, który musi zapewnić dojazd do swojego sklepu z drogi krajowej. Wjazd od strony ulicy Ogrodowej wiązał się z dodatkowymi kosztami, bo za wycinkę ponad 40-letnich zdrowych klonów jaworów starostwo naliczyło opłatę w wysokości prawie pół miliona złotych. Pomysł budowy ronda oszczędził i finanse, i przyrodę.

– Zawarliśmy porozumienie z Intermarche oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, że przy tej inwestycji miasto będzie pełnić rolę inwestora zastępczego. Jednak za budowę ronda zapłaci Intermarche – mówi Marek Kurowski, naczelnik Wydziału Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska usteckiego ratusza.

– Przebudowa skrzyżowania potrwa co najmniej do końca października, więc kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Jednak po sezonie letnim tragedii nie będzie, a w przyszłości rondo w tym miejscu na pewno poprawi bezpieczeństwo.
Według projektu tymczasowej organizacji ruchu, budowa ronda będzie miała trzy etapy. Najpierw roboty rozpoczną się po prawej stronie jezdni, dla jadących ze Słupska. W tym czasie powstanie też połowa wyspy. Później prace przeniosą się na lewą stronę, a na końcu zostanie przebudowany odcinek Ogrodowej.

W dwóch pierwszych etapach będzie obowiązywał ruch wahadłowy, regulowany przez sygnalizację świetlną.
Rondo na ul. Słupskiej będzie trójstronne i obejmie ulicę Słupską w dwóch kierunkach oraz Ogrodową. Natomiast ulica Sportowa będzie ślepa. Dlatego że mieszkańcy nie zgodzili się na jej przebudowę z obawy przed zwiększeniem ruchu.

W Ustce Intermarche zamierza otworzyć supermarket w czwartym kwartale. To jednak nie koniec budowy rond w Ustce. Wkrótce kolejne ma powstać w bliskim sąsiedztwie Intermarche, między ulicami Wróblewskiego i Cisową.
 

·
Registered
Joined
·
1,571 Posts
Słupsk dostanie prawie 161 mln zł dofinansowania na obwodnicę

Dzięki unijnemu wsparciu Słupsk zyska obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 21, która zmieni swój przebieg. Inwestycja otrzymała wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a umowę o dofinansowanie podpisał tydzień temu Maciej Kobyliński, prezydent Słupska i Paweł Szaciłło z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.


Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 161 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie jest realizowane w ramach działania 8.2 Drogi krajowe poza siecią TEN-T.

Przedmiotem inwestycji wartej ponad 190 mln zł jest przebudowa drogi krajowej nr 21 w Słupsku i nadanie jej nowego przebiegu. Budowa tak zwanej małej obwodnicy pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne miasta.

Projekt składa się z trzech etapów i zakłada przebudowę istniejących odcinków dróg przeznaczonych na nowy przebieg DK-21. Umożliwi to poprowadzenie komunikacji lokalnej i tranzytowej z pominięciem centrum miasta.

Roboty drogowe wraz z budową infrastruktury towarzyszącej są podzielone na trzy etapy. Pierwszy zakłada przebudowę i budowę ulicy Koszalińskiej na odcinku Poznańska – Szczecińska oraz budowę wiaduktu nad linią kolejową.

Drugi etap to przebudowa i budowa ulicy 11 Listopada, Piłsudskiego i Rejtana na odcinku Szczecińska – Grunwaldzka. Ostatnia część inwestycji to przebudowa ulicy Braci Staniuków i budowa połączenia do ulicy Portowej przez Słupską Specjalną Strefę Ekonomiczną waz z budową wiaduktu nad linią kolejową.

Trasa będzie gotowa w połowie 2015 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na budowie ruszą w kwietniu, a ich wykonawcą jest Budimex z Warszawy.
Data dodania: 25.03.2014
Źródło: Rynek Infrastruktury
 

·
Najmerytoryczniejszy
Joined
·
6,253 Posts
Tak, to będzie DK 21, miejski projekt nazywa się "Nowy przebieg drogi krajowej nr 21 w Słupsku." Aczkolwiek całą imprezę przygotowuje miasto, nie Generalna. Może to dlatego że cały nowy przebieg DK jest w granicach miasta? :dunno:
 

·
Moderator
Joined
·
19,066 Posts
http://media.budimex.pl/pr/276259/budimex-przebuduje-droge-w-slupsku?rss=true

25 kwietnia 2014 roku Budimex podpisał z Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku umowę na wykonanie robót budowlanych w ramach projektu pn. ,,Nowy przebieg drogi krajowej nr 21 w Słupsku’’. Umowa ma wartość 88,9 mln złotych netto. Prace rozpoczną się w ciągu 10 dni od podpisania umowy i zakończą się po 20 miesiącach.

Zakres prac obejmuje:

• budowę i przebudowę ul. Koszalińskiej (od ul. Szczecińskiej do ul. Poznańskiej), wraz z budową wiaduktu nad torami PKP,

• przebudowę ul. 11 Listopada i odcinka ul. Piłsudskiego oraz budowę ul. Rejtana (odcinek od ul. Piłsudskiego do ul. Grunwaldzkiej),

• przebudowę ul. Braci Staniuków oraz budowę drogi łączącej tę ulicę z ul. Portową wraz z budową wiaduktu nad torami PKP.

Łączna długość przebudowywanych odcinków wynosi 6,4 km.

Do obowiązków wykonawcy należy przebudowa istniejących skrzyżowań, budowa 11 rond, chodników dla pieszych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, montaż ekranów akustycznych, przebudowę kolizji oraz niezbędne rozbiórki.

Chodzi o odcinek zaznaczony na zielono
 
1 - 20 of 84 Posts
Top