SkyscraperCity Forum banner
181 - 200 of 385 Posts

·
Registered
28 Posts
Czyli sumując to do pełnej nowej trasy brakuje jeszcze obwodnicy od Babic (Biedronki) do Wisły (jankowice,Olszyny), gdzie zaczyna sie obwodnica Podolsza a potem Zatora. Ciekawe czy jest w planach.
Gdzieś czytałem wypowiedź Burmistrza Babic że rozpoczęły sią starania o tą drogę omijająca Olszyny i Jankowice, aby została wpisana do którejś perspektywy. Będzie to pewnie lata 2023-26. Ale przeprawa przez Wisłę ma być starym mostem ( Jankowice -Podolsze).

·
Registered
2 Posts
Witajcie. To mój pierwszy post, dotyczy on postępów prac na obwodnicy Babic. Nagrałem wczoraj krótki filmik jadąc trasą Chełmek -> Zator. Jeśli chodzi o obwodnice Podolsza to od 25 kwietnia i zdjęć Dyszkina nie wiele się zmieniło (praktycznie nic). Jak mi się tu spodoba to będę często wrzucał jakieś zdjęcia z obwodnicy Podolsza (mam tam bliziutko, Babice były tylko przejazdem).

https://www.youtube.com/watch?v=xzQnlCiL414

·
Czekfra
1,173 Posts
Co to za inwestycja na skrzyżowaniu DW781 i DW780 ? Jechałem tam dzisiaj i widziałem, że dość ostro działają przy budowie ronda na DW780 oraz na skrzyżowaniu tej budowy z DW781. Jest ona jakoś powiązana z budową obwodnicy Zatora i Podolsza i gdzie ewentualnie można zobaczyć relacje z tej inwestycji ?

·
1Marek1
1,463 Posts
Co to za inwestycja na skrzyżowaniu DW781 i DW780 ? Jechałem tam dzisiaj i widziałem, że dość ostro działają przy budowie ronda na DW780 oraz na skrzyżowaniu tej budowy z DW781. Jest ona jakoś powiązana z budową obwodnicy Zatora i Podolsza i gdzie ewentualnie można zobaczyć relacje z tej inwestycji ?
To jest osobna inwestycja, nie związana z obwodnica Zatora/Podolsza. Jest to obwodnica Babic i prace tam idą świetnie.

·
Moderator
18,666 Posts
Usłyszałem od jednego z mieszkańców że podobno prace przy obwodnicy Podolsza są wstrzymane do października. Czy ktoś to może potwierdzić lub zaprzeczyć?
Nie przypominam sobie, żeby tam był już ZRID a bez tego ciężko wykonywać prace...

·
1Marek1
1,463 Posts
Co jest powodem takich opóźnień? Pozwolenie miał być w lutym. Tak mówił kierownik inwestycji na spotkaniu z mieszkańcami w listopadzie?
Jakich opóźnień? żeby były opóźnienia to musza być prowadzone jakies prace, a tam nie ma żadnych. Miejsce początku obwodnicy Podolsza przy Wisle jest dalej nieznane bo nie wycięto ani jednego krzaka. Z drogi Podolsze Zator nie widać żadnego ruchu, nawet w oddali.

·
Registered
1,488 Posts
Cześć!
Dawno mnie tu nie było, trzeba troszkę podnieść temat ;)
Niestety, na obwodnicy cisza i spokój.
Zapraszam na zdjęcia!

1. Tradycyjnie, zaczynamy od ul. Jagodowej (rejon przyszłego skrzyżowania):

2. Tutaj (kiedyś) będzie obwodnica:

3.

4. Droga dojazdowa do pól:

5.

6.

7.

8.

9.

10. Dodatkowo - zdjęcie (mało widocznego) dymu znad składowiska w Trzebini:

Cdn ...

·
Registered
1,488 Posts
11. Miejscami nasyp bardzo opadł, nie zwróciłem wcześniej uwagi czy jest to zbyt mała wysokość pryzmy czy niestety tak siadł grunt...

12.

13.

14. Rejon ul. Zielonej - na placu boju pozostał jeden spychacz (nie, nie jest to legendarny spychacz moro z wątków warszawskich ;) ):

15. Za ulicą Zieloną wytyczono dalszy bieg obwodnicy (białe wstążki na patykach):

16. Na koniec zdjęcia ze stawów:

17.

Kiepsko to wygląda, brak ZRIDu tylko pogarsza sprawę.
Co ciekawe, na sąsiedniej obwodnicy Babic prace przebiegają w iście ekspresowym tempie.
Czas pokaże co z tego wszystkiego sie wykluję...
Dziękuję za uwagę!

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
WFM OSA M52 z 1965 r.
2,930 Posts
4. Droga dojazdowa do pól:
To jest serwisowka wzdłuż obwodnicy.
11. Miejscami nasyp bardzo opadł, nie zwróciłem wcześniej uwagi czy jest to zbyt mała wysokość pryzmy czy niestety tak siadł grunt...
Taka już rola nasypu przeciążeniowego.

·
Registered
1,488 Posts
To jest serwisowka wzdłuż obwodnicy.
Serwisówka serwisówką, lecz wykonanie tych dróg nastąpiło dopiero po uwagach mieszkańców, że inwestycja uniemożliwiła dojazd do pól. Na wszystkich spotkaniach też te odcinki tak były nazywane.

Taka już rola nasypu przeciążeniowego.
Co do nasypu przeciążęniowego pełna zgoda, ale czy nie powinien on osiadać bardziej "równomiernie"? Inaczej, czy nie powinno być tak, że jak niweleta nam opada to szybko dodajemy materiału?

181 - 200 of 385 Posts