SkyscraperCity banner

321 - 340 of 341 Posts

·
Registered
Joined
·
1,463 Posts
Discussion Starter #322
Od kilku miesięcy wisiało to w powietrzu, szkoda że wcześniej nie zerwali umowy. Pozostaje liczyć że nowy przetarg szybko zostanie ogłoszony. Może jeszcze w tym roku będzie nowy wykonawca?
 

·
Moderator
Joined
·
17,217 Posts

·
Registered
Joined
·
1,463 Posts
Discussion Starter #329

·
Registered
Joined
·
1,463 Posts
Discussion Starter #330
Z ciekawości odkopałem poprzedni przetarg w którym wygrała Trakcja - prawie 16mln tyle miała kosztować obwodnica Podolsza. Tak głośno się zastanawiam, wszystko poszło do góry to fakt ale czy nie lepiej było aneksowac umowę i dosypać trochę kasy wykonawcy? Obwodnica byłaby szybciej a tak czy siak będzie drożej i to sporo.
 

·
Registered
Joined
·
609 Posts
Próbowałem znaleźć informację o powodzie odrzucenia Strabagu, który złożył najniższą ofertę. Niestety na stronie ZDW nie ma tej informacji, mimo, iż w dzisiejszym zawiadomieniu od wyborze najkorzystniejszej oferty jest napisane, że informacja o odrzuceniu została przekazana odrębnym pismem...
Niestety obawiam się odwołania Strabag.
 

·
Moderator
Joined
·
17,217 Posts
Podpisana została umowa na budowę obwodnicy Zatoru w ciągu drogi wojewódzkiej 781. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na październik 2021 r., a wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł - poinformowało w poniedziałek województwo małopolskie.
Władze samorządowe województwa zawarły umowę z wykonawcą, którym będzie przedsiębiorstwo Banimex.

"W ramach inwestycji postanie 3-km droga wojewódzka, wiadukt kolejowy o długości 30 m, a także trzy obiekty mostowe nad potokiem Rudzianka. W celu zadbania o środowisko zainstalowane zostaną m.in. ekrany akustyczne oraz przejścia dla zwierząt. Planuje się także wykonanie dróg serwisowych do obsługi przyległych terenów, chodników dla pieszych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego" - głosi komunikat samorządu.

Inwestycja związana z budową obwodnicy rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. Wówczas podpisana została umowa z konsorcjum firm. Wykonawca rok temu, po zakończeniu procesu projektowania pozyskał decyzję ZRID, która umożliwiła rozpoczęcie prac w terenie. Prace prowadzone były do grudnia 2019 r. Wykonano ok. 20 proc. robót.

W marcu 2020 r. odstąpiono od realizacji umowy z winy wykonawcy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zaraz potem ogłosił nowy przetarg i wybrał wykonawcę. Obecnie podpisano umowę. Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na październik przyszłego roku. Wartość umowy wynosi prawie 23 mln zł. (PAP)
 
321 - 340 of 341 Posts
Top