SkyscraperCity banner

141 - 160 of 346 Posts

·
Registered
42 Posts
Dzisiaj jest sobota na placu budowy nie działo się nic. Jest zebrana ziemia na odcinku ok 100 metrów. Na miejscu budowy stoi jedna koparka oraz walec. W ciągu tego tygodnia przywieziono sporą ilość kamienia- nie jestem fachowcem i nie wiem czy to jest już pierwsza warstwa? - ale chyba nie, tylko przygotowane miejsce na materiał. Wrzucam parę zdjęć wraz z mapka lokalizacyjną.
1.Mapka

2.Sprzęt 1/2

3. Sprzęt 2/2

4.Wjazd z ulicy Zielonej

5.Zgromadzony kamień na budowie

·
Registered
42 Posts
Dzisiaj mamy 26.11.2017 co nowego w tym tygodniu:
21.11.2017 znalazłem dwa wpisy na internecie na temat budowy
1.Właśnie twaja jakieś pomiary www polach w okolicy nowego ranoda, widać dużo miejscowych samochodów, wiec można się domyślić, że są to właściciele działek.- źródło https://podolsze.pl/
2. Geodeci byli dzisiaj widziani w terenie źródło: fb_Nasze Podolsze

23.11.2017
1.Test(guest)
Po tych ostatnich pomiarach, wszedzedzie powbijane sa paliki wyznaczajace nowa droge gminna, na spotkaniu z wlascicielami rowniez bylo podawane jakie ilosci dzialek beda zabierane/wykupywane pod ta droge

źródło: https://podolsze.pl/
Ja dzisiaj( 26.11.2017 pojechałem zobaczyć postęp prac i zauważyłem że ekipa ze sprżętem jest w tym samym miejscu co przed tygodniem, przybyło sporo żwiru oraz leży przywiezione parę rolek foli.

·
Registered
42 Posts
Za cztery lata auta będą omijać Rynek _23 listopada 2017 14:05

Wiadomo już, kiedy powstanie południowa obwodnica Zatora w ciągu drogi krajowej 28. Ta nowa, ogromnie ważna dla miasta szosa ma być gotowa w czwartym kwartale 2021 r. Dzięki niej z zatorskiego Rynku zniknie wreszcie ruch tranzytowy, w tym przede wszystkim wielkie tiry. Padły konkretne daty Starania o budowę tej obwodnicy trwają od kilkunastu lat. – Cieszy fakt, że wreszcie padły konkretne terminy, bo dotąd słyszałem głównie o planach i obietnicach, a korki z różnych stron ciągną się już po kilka kilometrów – mówi Krzysztof Janik, mieszkaniec Zatora. Szczególnie trudno przez miasteczko przejechać latem, gdy spragnieni rozrywki ludzie jadą do Energylandii.
Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury i budownictwa zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg dotyczący wyłonienia wykonawcy, z którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w następnym roku podpisze umowę. Inwestycja ma być prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie robót planowane jest na pierwszy kwartał 2020 r., a zakończenie na czwarty 2021 r. – Może uda się wcześniej – mówi Zbigniew Biernat, aktualnie poseł PiS, a przedtem burmistrz Zatora. – Od 2005 r. nasza gmina prowadziła w tej sprawie rozmowy z GDDKiA – przypomina parlamentarzysta. Według niego, w związku z tak dynamicznym rozwojem parków rozrywki droga potrzebna jest jak najszybciej. Obwodnica będzie mieć długość prawie 2,5 km i połączy ul. Wadowicką w rejonie stacji benzynowej z istniejącym już rondem na al. 1 Maja w ciągu drogi krajowej 44. Wstępny projekt przewiduje włączenie do niej również drogi wojewódzkiej 781 z Andry*cho*wa. Jezdnia ma przebiegać po terenach w większości niezamieszkałych. Wstępnie planuje się wyburzenie jednego domu. Budowa będzie kosztować ponad 40 mln zł. – Już chyba niewiele jest takich miast, gdzie ruch tranzytowy odbywa się przez Rynek. Liczę, że w ciągu kilku najbliższych lat nie będzie wśród nich już Zatora – ma nadzieję burmistrz Mariusz Makuch. Podkreśla on, że przy rosnącym natężeniu ruchu jest to ogromna uciążliwość. Gdy przejeżdżają tiry, budynki stojące na Rynku drżą w posadach. – Do tego dochodzą spaliny i sprawa bezpieczeństwa pieszych – wylicza burmistrz.
źródło: http://www.gazetakrakowska.pl/wiado...a-cztery-lata-auta-beda-omijac-rynek,12701982

·
Registered
13,724 Posts

·
Registered
28 Posts
Witam.
Odwiedziłem dzisiaj budowę- jestem zaskoczony postępem prac. Na odcinku ok 400 metrów jest już wysypany kamień podkładowy. Rozpoczęli od ulicy zielonej i idą w kierunku "kobyłki"
1 Mapa podglądowa orientacyjnego zaawansowania prac z strony http://zator.e-mapa.net/

2. Rzut na calą drogę

3.Fachowcy na budowie :)
[/QUOTE

Fachowcy na mojej działce ☺. To jeszcze nie budowa ponieważ niema pozwolenia na budowe😉. A kto zabroni mi przywozic materiał na działkę. Tak się obchodzi przepisy.
Ale niech działają. Czy wcześniej zaczną tym szybciej skończą

·
Registered
28 Posts
Witam.
Odwiedziłem dzisiaj budowę- jestem zaskoczony postępem prac. Na odcinku ok 400 metrów jest już wysypany kamień podkładowy. Rozpoczęli od ulicy zielonej i idą w kierunku "kobyłki"

3.Fachowcy na budowie :)
[/QUOTE

Fachowcy na mojej działce ☺. To jeszcze nie budowa ponieważ nie ma pozwolenia na budowę. A kto zabroni mi przywozić materiał na działkę. Tak się obchodzi przepisy.
Ale niech działają. Czym wcześniej zaczną tym szybciej skończą

·
Registered
42 Posts
Dzisiaj przejechałem rowerem od ulicy Zielonej cały teren powstającej drogi. Podkład jest już wysypany na odcinku 670 metrów. Jest bardzo dobrze ubity, miejscami jest wysypany na wysokości ok 3 metrów. Droga ma aktualnie szerokość ok. 12 metrów.Pytanie do fachowców: czy nie powinno się najpierw zbierać wierzchniej warstwy ziemi a dopiero potem kłaść folię i kamień?

·
Registered
1,500 Posts
Cześć,
Dawno nic nie wrzucałem, ani do wątków o Zatorze, ani o budowie obwodnic. Trzeba troszkę nadrobić zaległości.
Zapraszam na noworoczne małe co nieco ;)
(Na koniec będą newsy drogowe)

1. Widok na przyszłe włączenie obwodnicy do DW 781 w rejonie starego koryta Wisły. Cisza, spokój, nawet punkty (paliki) gdzieś poznikały...

2. Widok w kierunku Babic:

3. Stare Wiślisko:

4. O, tutaj chyba widać znaki wiosny ;)

5. Teleport na ul. Zieloną, po protestach mieszkańców (moim zdaniem w pełni zasadnych) powstanie tutaj pełnowymiarowe skrzyżowanie 4 wlotowe. Niestety, cała roszada z tym obiektem spowodowała opóźnienie realizacji zadania.

6. Zielona w kierunku DW 781:

7. Działania w śladzie obwodnicy. Jak na razie wygląda to wszystko na budowanie drogi technologicznej/wymianę podłoża:

8. Zoom:

CDN

·
Registered
1,500 Posts
9. Obchodzimy teren budowy od zachodu:

10.

11.

12. Zapewne przyszłe przepusty drogowe (mam nadzieję że tymczasowe!)

13. Nieco dalej w głąb pól, widok w kierunku Podolsza Przedewsie (Wypierowice):

14. A jednak ktoś tu był:

15.

16. Wchodzimy na umocniony teren:

CDN

·
Registered
1,500 Posts
17. Widok w kierunku Babic:

18. Kolejny przepust:

19. Podolsze Podjarki, tutaj zabudowa podchodzi najbliżej obwodnicy, co zapewne będzie skutkowało wybudowaniem ekranów akustycznych:

20. Nieco dalej, w kierunku Podolsza-Przedewsia (Zatora) zaczyna się rejon, gdzie zmagazynowane są znaczne ilości materiału:

21. Jeszcze raz kierunek Babice:

22. Dochodzimy do nasypu:

23. I już na nim jesteśmy:

24. Jeszcze raz obrót na Babice:

·
Registered
1,500 Posts
25. Podolsze Podjarki:

26. Podolsze Wieś i w tle Zator:

27. O tutaj dokładnie kościół parafialny ;)

28. Stawy:

29. Cały nasyp ma ok 3-4 m wysokości, zapewne jest to nasyp przeciążeniowy/przeciążający:

30. Na zmianę widok Babice/Zator:

31.

32.

CDN

141 - 160 of 346 Posts