SkyscraperCity banner

1 - 20 of 67 Posts

·
Registered
4,414 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Droga Krajowa numer 29 to droga, która w ostatnich latach przeszła znaczącą modernizację i której warto poświęcić kilka chwil uwagi. Właściwie, to wciąż trwa przebudowa odcinków ummieszczonych na końcu remontowej kolejki. Pozostało też kilka fragmentów trasy, których nawierzchnia pamięta czasy pruskie i choć te odcinki, pokryte brukiem, mają swój niezaprzeczalny urok to należałoby je przynajmniej uporządkować. Przebieg trasy:

Pozwoliłem sobie sfotografować rzeczoną tarsę. Niestety, warunki pogodowe nie należały do sprzyjających, dlatego zapytam: czy umieszczać zdjęcia takie jak poniżej?

·
Kierowca!
2,003 Posts
Pozwoliłem sobie sfotografować rzeczoną tarsę. Niestety, warunki pogodowe nie należały do sprzyjających, dlatego zapytam: czy umieszczać zdjęcia takie jak poniżej?
A jak myślisz? Pewnie, że wrzucać. ;)

·
Registered
4,414 Posts
Discussion Starter #3
Ok. Wydaję mi sie, że przy tej jakości wystarczjąca jest rozdzielczość 800/600.

Zastanawia mnie skąd pochodzą te sygnalizatory. To nie jest typowy dla naszego kraju kształt.

?

Pod nami A2.

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Fajne zdjęcia, to cała relacja?

·
Registered
4,414 Posts
Discussion Starter #9

Cybinka.Tu na prawde nie wiele potrzeba aby ten kawałek drogi wyglądał jak należy. Na początek na obu krańcach miasta, a właściwie tam, gdzie asfalt łączy sie z brukiem, zamontowałbym coś takiego:

Bruk należałoby odświeżyc, chodniki wymienić i wymalować linie na jezdni.

Asfaltowe łaty zerwać i wstawić nową kostke.

Tu taka sama wysepka jak przy wjeżdzie.

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Droga w większości bardzo dobra, widzę też że są odcinki "specjalne" ale bez tragedii.

·
Registered
337 Posts
Jeżdzę regularnie tą trasą i zawsze zastanawiam się dlaczego nie wyremontowano tych kilku fragmentów, często tylko kilkusetmetrowych, kiedy remontowano całą trasę. I nigdy nic nie potrafię logicznego wymyśleć. Pewnie fachowcy w zielonogórskiej Gdace wiedzą. Ja nie.

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Money, money, money :D

·
Moderator
11,833 Posts
Pomijając brak pieniędzy, też dlatego, że te odcinki wymagają przebudowy, czyli poszerzenia(co widać na zdjęciach), korekty łuków, nachylenia i setek innych rzeczy.

Wykonanie przebudowy oznacza o wiele bardziej skomplikowany i czasochłonny proces niż w przypadku remontu - dlatego też te odcinki nie są (jeszcze) zrobione.

Niestety obawiam się, że dni tego brukowanego odcinka są policzone. Najlepiej byłoby zbudować obwodnicę i przejazd przez miasto zostawić tak jak jest.

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Stan DK29, Lubuskie - 2010. Kogo interesuje namalowany cały stan DK29 i innych DK w tym województwie, zapraszam do wątku o stanie nawierzchni dróg krajowych.

·
Registered
4,414 Posts
Discussion Starter #20

Tu zmieniono przebieg trasy. Zamknięta dla ruchu, stara doga na wprost.

To już koniec. Dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji w nowym wątku.

1 - 20 of 67 Posts