SkyscraperCity banner
1 - 20 of 680 Posts

·
niezależny człowiek
1,673 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Podczas długiego Weekendu miałem okazję przejechać się w Czeskie Sudety.
Będąc w drodzę powrotnej, porobiłem parę zdjęć.
Więc start ;)

Jeśli jesteś Czechem lub mieszkańcem innego kraju wjeżdżasz od strony Szklarskiej (lub Lubawki) to widok nie jest zachęcający
DK3 za Bolkowem

I Na tę drogę widok z Baszty Zamku w Bolkowie w kierunku Jeleniej

A to już wiadukt kolejowy przed Legnicą z linią kolejową 270 z Legnicy do Świdnicy, wygląda na poniemiecki, ale pewien nie jestem

I zbliżamy się do Legnicy mijamy A4 W czsie przebudowy

My jedziemy Prosto trójką i dojazd do autostrady też jest poszeżany do 4 pasów

Miejscami widać poniemiecką nawierzchnię

I już gotowy odcinek, południowy fragment legnickiej obwodnicy

I dalszy fragment obwodnicy już jedno jezdniowy

Rowerem też można ;)

Niestety skrzyżowania też są

A na zakończenie przygód z tą drogą odcinek Lubin- Kaźmierzów (Polkowice) odcinek czteropasmowy typowy jak na lata 70

Jeden z nielicznych wężłow na tej drodze (bodajże 4) w Polkowicach

I na koniec fragment drogi na Głogów DW329 tylko ten krótki dwujezdniowy, na pozostałym odcinku wygląda ona normalnie jedna jezdnia i pobocze (nie dawno to był fragment drogi krajowej 34, po mnianach numeracji jest obecnie drogą wojewódzką
Zjazd z DK3

I dalej

Za tym zakrętem kończy się dwujezdniówka

I fotorelacja

Ciąg dalczy nastąpi kiedy indziej i "skąd indziej" ;)

·
Highway Fan
324 Posts
IMHO takie dwujezdniowki zupelnie by nam na razie wystarczyly zamiast budowac horendalnie drogie autostrady. Nawet niech beda skrzyzowania ale jezdza tedy dosc czesto wiec wiem ze naprawde jazda jest spokojna i plynna.
Oczywiscie autostrady sa lepsze ale za 100km autostrad moglibysmy zbudowac z 300-400 takich drog a z czasem przerabiac je na expresowki a potem na autostrady.

·
kierowCa autobusu :)
355 Posts
Mareko said:
IMHO takie dwujezdniowki zupelnie by nam na razie wystarczyly zamiast budowac horendalnie drogie autostrady. Nawet niech beda skrzyzowania ale jezdza tedy dosc czesto wiec wiem ze naprawde jazda jest spokojna i plynna.
Oczywiscie autostrady sa lepsze ale za 100km autostrad moglibysmy zbudowac z 300-400 takich drog a z czasem przerabiac je na expresowki a potem na autostrady.
Tylko ze na budowie takich drog nie byly by mozliwe milionowe przekrety wiec sie nie oplaca;)

·
Highway Fan
324 Posts
kogito19 said:
Tylko ze na budowie takich drog nie byly by mozliwe milionowe przekrety wiec sie nie oplaca;)
Niestety ale kolega ma racje :( Czy to sie kiedys skonczy w tym naszym pieknym kraju ? Kiedys zwalalismy wszystko na komune ale chyba jeszcze za malo czasu minelo - ci wszyscy decydenci wychowali sie na komunie wiec trzeba bedzie poczekac az wymra ... :bash:

·
niezależny człowiek
1,673 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Mareko said:
Ja uważam, że lepiej zrobić coś raz a porządnie, niezapominajcei, że takie skrzyżowania są niebezpieczne dla jadących drogą poprzeczną, chyba że wzorem Wielkiej Brytanii na codrugim skrzyżowaniu będzie rondo, co nie będzie równało się szybkiej jeździe wówczas...

·
Highway Fan
324 Posts
BinioII said:
Ja uważam, że lepiej zrobić coś raz a porządnie, niezapominajcei, że takie skrzyżowania są niebezpieczne dla jadących drogą poprzeczną, chyba że wzorem Wielkiej Brytanii na codrugim skrzyżowaniu będzie rondo, co nie będzie równało się szybkiej jeździe wówczas...
Ronda to z pewnoscia lepsze rozwiazanie niz swiatla. Przerabialem to w moim miescie. Juz drugie wieksze skrzyzowanie przerobili na rondo i wreszcie skonczyly sie korki a zatem poprawila sie plynnosc ruchu.

·
Registered
575 Posts
Mareko said:
Ronda to z pewnoscia lepsze rozwiazanie niz swiatla. Przerabialem to w moim miescie. Juz drugie wieksze skrzyzowanie przerobili na rondo i wreszcie skonczyly sie korki a zatem poprawila sie plynnosc ruchu.
To jest dyskusyjne w miescie takim jak Lublin, bo na wielu sposrod tutejszych rond pomontowano juz dawno sygnalizacje swietlna, czyli tutaj jego glowna zaleta maleje.

·
Registered
917 Posts
Juz byl tu kiedys watek o rondach w Rybniku i raczej oceniane sa zle. Ale to off-topic.
Co do zdjec, to fajne, gorzej z droga. Chyba nigdy nie jechalem DK3 od Legnicy na poludnie, ale srednio to wyglada, w strone ZG tez nie specjalnie. W kazdym razie wiemy, ze A3 nie powstanie, ale S3 to musi byc szybko. Ale co z tego wyjdzie tego nie wie nikt. :)

·
Highway Fan
324 Posts
DJP said:
Juz byl tu kiedys watek o rondach w Rybniku i raczej oceniane sa zle. Ale to off-topic.
Co do zdjec, to fajne, gorzej z droga. Chyba nigdy nie jechalem DK3 od Legnicy na poludnie, ale srednio to wyglada, w strone ZG tez nie specjalnie. W kazdym razie wiemy, ze A3 nie powstanie, ale S3 to musi byc szybko. Ale co z tego wyjdzie tego nie wie nikt. :)
S3 tez nie bedzie szybko. Wedlug planow maja zaczac dopiero w 2007.
Ale plany, planami a rzeczywistosc zawsze jest inna.

·
1Marek1
1,413 Posts
Mareko said:
S3 tez nie bedzie szybko. Wedlug planow maja zaczac dopiero w 2007.
Ale plany, planami a rzeczywistosc zawsze jest inna.
Może faktycznie bedzie szybciej. Na ten odcinek naciskają Japończycy, bo mają pod wałbrzychem dwie fabryki (Toyota) i chca być dobrze skomunikowani z Czechami, gdzie chyba tez coś produkują. Czytałem gdzieś nawet o checi poreczenia kredytu na budowę przez banki japońskie. Ale o szczególy mnie nie pytajcie, bo nie było żadnych konkretów.

·
Moderator
11,866 Posts
Odkurzam stary wątek, ponieważ wydaje mi się najodpowiedniejszy dla tego pytania:):

Czy jechał ktoś może ostatnio przez przejście graniczne Jakuszyce/Harrachov? Czy i jak został tam przeorganizowany ruch? Czy na razie wszystko po staremu?

·
Registered
182 Posts
Zwiekszony ruch na przejsciu LUBAWKA

Już od 1 lutego przez Lubawkę do Czech jeździć będą mogły cięższe samochody. Pojazdy o masie całkowitej do 9 ton będą mogły jeździć bez zezwolenia.

Do tej pory przepisy zasady nie są jednoznaczne. Obowiązuje bowiem ograniczenie ładowności pojazdów do 6 ton, ale znaków takich nie ma w przepisach.

Zasady zmienią się 1 lutego. Przez byłe przejście graniczne w Lubawce będą mogły przejeżdżać samochody o masie całkowitej do 9 ton. Większe pojazdy przejadą wyłącznie po uzyskaniu specjalnego zezwolenia.

Ograniczenie nie będzie dotyczyć autobusów.
//źródło - powiatowa.info

·
Kampfsocke
42 Posts
Za elka5.fm:

Polkowice/Głogów. Już niebawem znikną koleiny na drodze krajowej nr 3 na wysokości kopalni Sieroszowice. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła właśnie prace na tym odcinku. Kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Remont może potrwać nawet cztery miesiące.
- Przystąpiliśmy do wykonania remontu nawierzchni na odcinku od wiaduktu w stronę Głogowa do skrzyżowania na Kazimierzów. Polega on na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i ułożeniu dwóch nowych warstw, które będą docelowymi na okres do przebudowy „trójki” - mówi Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego oddziału GDDKiA. Wykonawca ma cztery miesiące na wykonanie tego zadania. - Myślę jednak, że będzie to zdecydowanie krócej – dodaje D. Zajączkowski. Kierowcy przez cały czas muszą liczyć się z utrudnieniami na tym odcinku. W tej chwili zamknięte są dwa pasy ruchu od wiaduktu w stronę Polkowic. - Szerokość jezdni pozwala na ruch dwukierunkowy i ciągły, więc nie będzie potrzeby wprowadzania ruchu wahadłowego. Jedynie zostanie zwężona jezdnia. Proszę tylko zwracać uwagę na oznakowanie, a wszystko będzie w porządku – kończy D. Zajączkowski. (mat)

·
Registered
220 Posts
elka5.fm:
Nowe bariery na trójce
08.10.2008.
Nie ustają prace na drodze krajowej nr 3 między Potoczkiem a Lubinem. Kilka tygodni temu zakończył się remont części nawierzchni. Teraz wymieniane są bariery energochłonne na pasie zieleni rozdzielającym obie nitki krajowej trójki.

Prace związane są z programem poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych, do którego w tym roku zakwalifikowała się właśnie trójka. - Odcinek od węzła w Potoczku aż do Lubina łącznie z miastem będzie wyposażony w nowe bariery energochłonne. Będą one ustawiane przede wszystkim na pasie rozdziału. Prace potrwają do końca października. Do tego czasu będą pojawiały się utrudnienia w ruchu. Są to prace postępujące, więc oznakowanie będzie codziennie przestawiane. Kierowcy powinni zwracać na to uwagę - mówi Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W miejscu, gdzie aktualnie odbywa się wymiana barierek, zamykany jest jeden pas i obowiązuje ograniczenie prędkości.

W przyszłości zdemontowany zostanie też stary płot biegnący przez pas zieleni na trójce w Lubinie. - Ze względu na swój wiek płot nie spełnia już swojej funkcji. Postawimy w tym miejscu nowe bariery, które zastąpią ten zużyty płot. Zdemontujemy go jednak dopiero w przyszłym roku – dodaje D. Zajączkowski. - Piesi będą mieli jeszcze bardziej utrudnione przechodzenie przez trójkę w niedozwolonych miejscach – kończy kierownik. (mat)

·
Registered
133 Posts
Dzisiaj jadąc do Czech przejeżdżałem już przez nowy most na DK3. Stary most pozostał dla pieszych obok.Nowy most miał na celu załagodzenie zakrętu nad rzeką,bo stary most wymagał zakrętu 90 stopni.Dobrze,że pomyśleli o tym.

·
Moderator
11,866 Posts
^^ Stary został na miejscu? Ciekawe, bo ponumerowali każdy jego kamień, jakby miał być przenoszony.

A, no i to już Szklarska Poręba nie Jelenia :)

·
Registered
546 Posts
Dzisiaj jadąc do Czech przejeżdżałem już przez nowy most na DK3. Stary most pozostał dla pieszych obok.Nowy most miał na celu załagodzenie zakrętu nad rzeką,bo stary most wymagał zakrętu 90 stopni.Dobrze,że pomyśleli o tym.
A dla mnie to dziwna inwestycja i nie do końca przemyślana - w sumie nie bardzo potrzebna. Nie był to żaden punkt "zapalny" na tej trasie. Potrzebna jest tam obwodnica - a nowy most nie będzie jej częścią.

A co do inwestycji w Jeleniej górze to czekam z utęsknieniem na geodetów na południowej obwodnicy Jeleniej Góry! Mam nadzieję, że inwestycja ruszy wkrótce. Podobno budowa bodajże 3km ma trwać 2 lata - strasznie długo.
Dziwne dla mnie jest, że będzie się ona zaczynać na "węźle" na ulicy Łąkowej w Grabarowie - a nie przed Maciejową, gdzie jeszcze zwężono jezdnię (kocham Polskę). Zanim zbudują całość to Trasy Czeskiej minie chyba 10 lat a ja się zestarzeję i dorobię Mercedesa za ten czas. ;)

·
Moderator
11,866 Posts
A dla mnie to dziwna inwestycja i nie do końca przemyślana - w sumie nie bardzo potrzebna. Nie był to żaden punkt "zapalny" na tej trasie. Potrzebna jest tam obwodnica - a nowy most nie będzie jej częścią.
Biorąc pod uwagę, że S3 nie będzie tamtędy prowadział, budowa obwonicy, gdzie bez tuneli by się nie obyło, jest raczej mało realna. A ten mostek był już zapewne mocno zniszczony.

Ciągnąc OT - czy planuje się remont DK3 od Szklarskiej do granicy?

·
Registered
546 Posts
Budowa obwodnicy Szklarskiej Poręby nie wymaga budowy tuneli! Są już nawet dwa lub trzy przebiegi tej drogi - jeden chyba jeszcze przedwojenny.
Także remont DK3 do granicy jest bezcelowy dopóki nie zbuduje się obwodnicy. Brak obwodnicy zabije ten górski kurort - zajeżdżany przez tranzyt - głównie ciężki ciężarowy ruch.

Plany obwodnicy:

Najważniejsza mapka:

·
Moderator
11,866 Posts
^^ Jednak nadal te plany zakładają puszczenie drogi przez Zakręt Śmierci, co nie jest najlepszym pomysłem.

Ciekwa jest ta "wybudowana droga" z pierwszej mapki. Myślałem że schodziłem Szklarską wzdłuż i wszerz, ale jej jakoś nie kojarzę

1 - 20 of 680 Posts