SkyscraperCity banner

521 - 540 of 581 Posts

·
Registered
Joined
·
2 Posts
^^Jesień 2019r. patrząc na postęp prac jest jak najbardziej realny.
Oddanie głównego ciągu wraz z węzłem październik/listopad potem zostaje jeszcze na deser przebudowa oświęcimskiej na odcinku główna - serdeczna na wiosnę przyszłego roku.
 

·
Registered
Joined
·
524 Posts
Zamknięcie wiaduktu w Oświęcimiu na początku czerwca

Wczoraj inwestor podpisał umowę z wykonawcą modernizacji wiaduktu na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu. Zamknięcie obiektu nastąpi na początku czerwca.

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg w ubiegłym tygodniu. Przystąpiło do niego siedem firm. Dwie złożyły propozycje poniżej budżetu, zaplanowanego przez inwestora na remont, czyli kwoty 1,29 mln zł. Najniższa oferta wynosiła 1,19 mln zł, a najwyższa 1,94 mln zł.
Planowany termin wejścia fizycznie z robotami oraz zamknięcie wiaduktu planowane jest na początku czerwca. Czas trwania robót przy zamkniętym wiadukcie zaplanowane jest na dwa miesiące” – powiadomiła Fakty Oświęcim Iwona Mikrut, rzeczniczka prasowa GDDKiA w Krakowie.
Cały remont ma potrwać pięć miesięcy. Zatem, jak wynika ze słów rzeczniczki, większość prac drogowcy wykonają przy otwartym ruchu.
Spytaliśmy GDDKiA o projekt organizacji ruchu na czas zamknięcia wiaduktu w drodze na Śląsk, jednak ten jest jeszcze w przygotowaniu.
„ Zmiany w organizacji ruchu omówione zostaną z wykonawcą robót remontowych oraz z władzami Oświęcimia po przekazaniu harmonogramu prac przez wykonawcę. Jak wszystko będzie ustalone, podamy tę informację” – zapewnia Iwona Mikrut.

https://faktyoswiecim.pl/fakty/zamkniecie-wiaduktu-w-oswiecimiu-na-poczatku-czerwca/


Dla przypomnienia remont potrwa prawie pół roku... Na szczęśćie zgodnie z zapowiedziamy zamknięcie "tylko" na dwa miesiace... Oby...
https://faktyoswiecim.pl/fakty/150-dni-bez-wiaduktu-w-drodze-na-slask/
 

·
Registered
Joined
·
139 Posts
Na DK 44 w Tychach prace idą pełną parą

http://dk44.mzuim.tychy.pl/aktualnosci/wpis/27

Na DK 44 w Tychach prace idą pełną parą
Kwiecień na placu budowy drogi krajowej 44 oznacza kolejne zmiany. Drogowcy rozpoczęli już pierwsze w tym sezonie roboty bitumiczne. Największe nasilenie prac trwa w rejonie węzła, jaki docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.
Budowa nowego bezkolizyjnego węzła, jaki powstaje w ramach modernizacji drogi krajowej numer 44 w Tychach wkroczyła w kolejna fazę. Na plac budowy wjechały walce i maszyny układające asfalt. Na placu budowy w ciągu dnia przebywa około 100 pracowników oraz ciężki sprzęt w tym walce, samochody transportowe i dostawcze, koparki, koparko-ładowarki, frezarki, rozkładarki do asfaltu.
Aktualnie po stronie wschodniej trwa asfaltowanie łącznic prowadzących na wiadukt oraz części głównej trasy, gdzie w sumie zostanie ułożonych blisko 5 tysięcy ton mas bitumicznych na łącznej powierzchni 9500m2. Z kolei po zachodniej stronie wciąż trwa budowa nasypów i utwardzanie podłoża. Gdy te roboty się zakończą również tutaj ruszą prace bitumiczne. Na samym wiadukcie obecnie wykonywane jest zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych na płytach pomostów.
Trwająca od października 2017r przebudowa DK44 to obecnie największa inwestycja w Tychach, warta 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE. Prace obejmują łącznie 2,5 km drogi na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej. Jednak najistotniejszym punktem przebudowy ma być nowy, bezkolizyjny węzeł, który rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego.


 

·
Moderator
Joined
·
71,530 Posts
3 czerwca zamknięcie wiaduktu na dk44 w Oświęcimiu; rusza remont
PAP - Biznes


25.05.2019, Oświęcim (PAP) - 3 czerwca zamknięty zostanie na czas remontu wiadukt w Oświęcimiu w ciągu drogi krajowej 44, która łączy Śląsk i Małopolskę. Newralgiczny obiekt będzie nieprzejezdny do 1 sierpnia. W tym czasie będzie można go przejść jedynie pieszo - podała gmina Oświęcim.

W tym czasie będą obowiązywały objazdy od strony Śląska przez Bieruń i Kopciowice (DW 934), Chełmek (DW 780), a dalej DW 933 do ronda w Bobrku. Tam pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t kierowane będą na północną obwodnicę Oświęcimia w ciągu DW 933. Objazd dla pozostałych pojazdów został wyznaczony przez Broszkowice drogą powiatową nr 1908K.
całość : https://stooq.pl/n/?f=1298607&c=0&p=4+22
 

·
Registered
Joined
·
476 Posts
Mam nadzieję, że zdjęcia nie są tragiczne. Szczególnie te pod słońce ale pogodę mamy ostatnio jaką mamy i lepsze nie będą ze względu na porę dnia.
Tradycyjnie zwiedzanie zaczniemy od zachodu i poruszać będziemy się na wschód.

1. Początek przebudowy.


2. Tak mniej więcej wygląda cały odcinek aż do skrzyżowania z ul. Długą.


3. Tak mniej więcej wygląda cały odcinek aż do skrzyżowania z ul. Długą.


4. Nadzór działa :D


5. Tak mniej więcej wygląda cały odcinek aż do skrzyżowania z ul. Długą.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
476 Posts
11. Dalej za przejściem stan robót jak wcześniej. Chociaż od ulicy Długiej do Kościelnej po jednej stronie gotowy jest już chodnik.


12. Nowy węzeł - widok na budowany wiadukt.


13. Nawet udało się panoramkę bez samochodów ustrzelić.


14. Wiadkut na węźle.


15. W oddali, na łącznicy widać asfalt więc grzechem byłoby nie skorzystać z takiego zaproszenia.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
476 Posts
16. I jesteśmy - widać nowy asfalt. W oddali koniec modernizowanego odcinka.


17. Do którego dojechaliśmy i patrzymy wstecz.


18. Najazd na wiadukt.


19. Dojazd do ronda wyasflatowany.


20. Chociaż samo rondo nadal w kruszywie.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
274 Posts
Czy sierpniowy termin oddania obwodnicy Skawiny jest aktualny? Jest jakaś dokładna data? Ostatnio jechałem to most wydaje się skończony.
 

·
Czekfra
Joined
·
1,153 Posts
Ktoś coś wie na temat ewentualnych utrudnień w Oświęcimiu związanych z remontem (zamknięciem) wiaduktu nad torami kolejowym w ciągu DK44 ? Chodzi mi czy tworzą się duże korki związane z wyznaczonym objazdem ?
 
521 - 540 of 581 Posts
Top