SkyscraperCity banner

541 - 560 of 581 Posts

·
Registered
Joined
·
524 Posts
^^
^^
Jadąc osobówką od strony Andrychowa na Śląsk (kierując się przez Babice tak jak google prowadzi) praktycznie nie odczujesz niedogonień, nawet o dziwo przez sam Oświęcim przejedziesz szybciej . Natomiast w przeciwnym kierunku proponuję (inaczej niż google) skręcić w Chełmie Śląskim w ul. Dożynkową, następnie przez Chełmek, Gorzów Bobrek i nową tzw Północną Obwodnicę Oświęcimia wrócić do DK44...
Zresztą... ja codziennie pokonuję trasę Oświęcim - Zawiercie i nawet w przypadku otwartej DK 44 do pracy jeżdżę przez wiadukt i Bieruń, a wracam drogą opisaną powyżej... Jest znacznie szybciej niż przez Bieruń...
 

·
Moderator
Joined
·
71,530 Posts
Małopolskie - W najbliższych dniach otwarcie wiaduktu na DK44 w Oświęcimiu
PAP - Biznes30.07.2019, Oświęcim (PAP) - Dobiega końca remont wiaduktu nad torowiskiem w Oświęcimiu w ciągu drogi krajowej 44, która łączy Śląsk i Małopolskę. Newralgiczny obiekt otwarty ma zostać w najbliższych dniach - podał we wtorek krakowski oddział GDDKiA, który jest inwestorem.

"Układana jest już warstwa ścieralna. Oprócz samego wiaduktu ułożona zostanie ona na odcinku ponad 400 m drogi do ronda. Na środę planowany jest montaż dylatacji i układanie chodników na dojściach. (…) Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na prace bez zakłóceń, to 1 lub 2 sierpnia po wyremontowanym wiadukcie przejadą kierowcy" - poinformowała przedstawicielka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.
całość : https://stooq.pl/n/?f=1307875&c=0&p=4+22
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Stan przebudowy DK44 w Tychach na dzień 01.08.2019. Z pozdrowieniami dla pana z ochrony. Termin oddania do użytku podobno już oficjalnie przesunięty na rok 2020.

Skrzyżowanie z ul. Długą. DK44 powróciła właśnie na swój stary ślad.

https://imgur.com/B8QGKG3

Widok w kierunku wschodnim. Na DDR pojawił się asfalt.

https://imgur.com/AgrcYUJ

Przejście podziemnie na skrzyżowaniu z ul. Długą.

https://imgur.com/wBzB9OV

Węzeł ul Oświęcimska / ul. Turyńska. Tu właśnie pojawiła się podbudowa asfaltowa.

https://imgur.com/wKByqze

Wlot DK44 na węzeł Wartogłowiec z DK1.

https://imgur.com/NipfrM1

EDIT: Dziękuję koledze "kwachu" za wskazówkę!
 

·
Registered
Joined
·
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510168856-N-2019 z dnia 13-08-2019 r.
Miejski Zarząd Ulic i Mostów: Remont oczepu nr 2 (jezdnia zachodnia) wiaduktu drogowego w ciągu DK 44 nad DK 1 (ul. Beskidzka) w Tychach

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach, Balin

Cena wybranej oferty/wartość umowy 316862.93 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
28.09.19 (sobota) - układanie warstwy ścieralnej na prawym pasie ul. Oświęcimskiej (kier. Tychy) od ul. Długiej do węzła DK86.
29.09.19 (niedziela) - układanie warstwy ścieralnej na lewym pasie ul. Oświęcimskiej (kier. Tychy) od ul. Długiej do węzła DK86.

Dojazd do posesji utrudniony, momentami niemożliwy.
Ruch wahadłowy - spodziewane duże utrudnienia.
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Aktualizacja frontu prac na tyskim odcinku DK44.
Węzeł drogowy przy strefie przemysłowej nabiera kształtów


Widok z węzła na zachód (kierunek Mikołów)


Miejsce, w którym będzie kończyła się droga dwupasmowa


Przejście podziemne przy wlocie ul. Długiej na DK44


Widok z okolic ul. Długiej na wschód


Widok z okolic ul. Długiej na zachód
 

·
Śląskie
Joined
·
149 Posts
1.11.2019 DK 44 Tychy ułożona warstwa ścieralna na nowobudowanym skrzyżowaniu ulicu Oświęcimskiej(DK44) z ulicą Czarną i Jaworową. We Wszystkich Świętych linie jeszcze nie pomalowane ale światła zainstalowane choć na razie tylko sobie migają na pomarańczowo.
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Aktualna sytuacja na tyskim odcinku DK44 - zdjęcia poniżej

Węzeł "Urbanowice", jeśli można go tak umownie nazwać - niewiele zmian, pojawiło się oznakowanie poziomie gruboziarniste i widać ładne wykończenie skarp humusem. Rondo południowe nadal w powijakach.


Cały węzeł, choć zamknięty dla ruchu, jest pięknie oświetlony. Szkoda, że na pozostałym odcinku remontowanej DK44, gdzie ruch odbywa się normalnie, nie wszystkie latarnie działają.


Przenosimy się nieco na zachód i oto nowe światła na DK44 - skrzyżowanie ul. Oświęcimskiej (DK44) z Czarną i Jaworową. Ul. Jaworowa stała się tym samym łącznikiem DK44 z ul. Grota Roweckiego.


 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
A czy wiecie kiedy przebudowa DK 44 od obecnego odcinka obok Fiata do skrzyżowania (ronda) obok stacji paliw ? w zeszłym roku podpisali list intencyjny
 

·
Registered
Joined
·
551 Posts
Wiadukt na DK-44 otwarty

Zmiany na tyskim odcinku DK44

Dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się tyskim odcinkiem DK 44. Od dzisiaj można jechać nowym fragmentem trasy, który częściowo przebiega górą wybudowanego w ramach inwestycji wiaduktu. To duża zmiana, która oznacza koniec objazdów i zdecydowanie mniej utrudnień.

11 grudnia ok. godziny 12.30 do ruchu dopuszczony został blisko kilometrowy nowy fragment drogi pomiędzy ul. Kościelną, a ul. Turyńską w rejonie fabryki FCA. W ramach trwającej od początku 2018 roku przebudowy właśnie ten fragment drogi zmienił się najbardziej – powstał nowy bezkolizyjny węzeł drogowy.

Kierowcom została właśnie udostępniona góra nowego obiektu, którego zadaniem jest rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego. To duża zmiana, która zdecydowanie usprawni komunikację, ponieważ dzięki niej kierowcy pojadą w tym miejscu bez utrudnień.

Całość inwestycji obejmowała modernizację łącznie 2,5 km drogi.

- Na całym odcinku trasy głównej droga została kompleksowo zmodernizowana: ułożono docelową nawierzchnie ścieralną oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome. Na odcinku od węzła Wartogłowiec do ulicy Głównej ukończono również chodnik oraz ścieżkę rowerową – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora MZUiM ds. realizacji inwestycji.

Zakończono również zasadnicze roboty w rejonie węzła drogowego i łącznic wraz z zabudową ekranów akustycznych. Do wykonania został już tylko niewielki zakres prac ok. 15 %.

- Chodzi o dokończenie budowy jednego z dwóch rond pod nowym węzłem wraz z połączeniem z istniejącym układem drogowym oraz przebudowę fragmentu jednej z lokalnych dróg. Część prac będzie wykonywana zimą, jeśli jednak pogoda to uniemożliwi, wykonawca inwestycji: firma Eurovia S.A. – na DK-44 wróci wiosną – dodaje Arkadiusz Bąk.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji zgodnie z umowa o dofinansowanie projektu to ok. 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE.
Źródło: http://umtychy.pl/artykul/6015/wiadukt-na-dk-44-otwarty
 

·
Leben verboten!
Joined
·
432 Posts
"Nowy wjazd do centrum miasta gotowy"

Od dziś (13 grudnia) kierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego łącznika ulic Grota-Roweckiego i Oświęcimskiej. Nowy wjazd do centrum Tychów z DK44 został udostępniony kierowcom. Chodzi o zupełnie nowy odcinek drogi, łączący ulice Oświęcimską i Grota-Roweckiego. To kolejna bardzo dobra wiadomość dla kierowców wjeżdżających do Tychów od strony północnej.
Źródło: https://www.tychy.pl/2019/12/13/nowy-wjazd-do-centrum-miasta-gotowy/
 

·
Moderator
Joined
·
71,530 Posts
541 - 560 of 581 Posts
Top