SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 983 Posts

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,309 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Niedługo każda krajówka będzie miała osobny wątek :) . Tak się świetnie złożyło że w ostatni długi weekend jechałem ta trasą i cyknąłem parę zdjęć z omawianego w artykule fragmentu 45-ki. Najpierw jednak ów artykuł a po południu wrzucę fotorelację

Tytuł: DZIENNIK ŁÓDZKI
Data: 04.05.2006

Prawdopodobnie za miesiąc rozpoczną się prace
przy modernizacji fragmentu trasy między Wieluniem a Czarnożyłami

Wyczekany remont
Równe, wyłożone kostką brukową chodniki, droga szersza o pół metra, skorygowane wjazdy w Ciepłowniczą i Kolejową, nowe zatoki przystankowe - to niektóre elementy przebudowy drogi krajowej nr 45 między Wieluniem a Czarnożyłami.
Przed miesiącem otwarto oferty, ale wykonawca będzie znany najwcześniej dopiero na początku nadchodzącego tygodnia. Remontowany odcinek krajówki obejmuje fragment trasy od ul. Sieradzkiej w Wieluniu (za zjazdem do stacji benzynowej Statoil) aż do granic Czarnożył.
Najbardziej ucieszą się mieszkańcy Wielunia, którzy od lat narzekają na nierówne chodniki przy Sieradzkiej. Warto dodać, że właśnie tędy wiedzie droga do przychodni oraz największego wieluńskiego zakładu - ZUGiL SA. - O potrzebie remontu mieszkańcy osiedla AK i okolic mówili mi jeszcze w poprzedniej kadencji. Wreszcie doczekaliśmy się - z ulgą mówi radny Jan Kępiński.
- Planujemy przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Sieradzkiej, sama szosa będzie tu nieco poszerzona o pół metra
- wyjaśnia Bogusław Orzeł, szef wieluńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Znikną popękane płyty chodnikowe. Zgodnie z obecnymi standardami ciągi dla pieszych będą wyłożone kostką brukową.
Położenie zmieni przystanek autobusowy: spod Zespołu Szkół im. M. Kopernika zostanie przeniesiony kilkadziesiąt metrów w stronę ZUGiL-u. Powstanie tu zatoka przystankowa, dzięki której ruch na drodze nie będzie już blokowany przez zabierający pasażerów samochód.
Skorygowane zostaną także promienie skrętu w dwie ulice: Ciepłowniczą oraz Kolejową. Poza Wieluniem remontowany będzie most na rzece Pyszna, w Wydrzynie w pobliżu szkoły powstaną natomiast dwie zatoki autobusowe i dojścia do nich.
- Prawdopodobnie nie będzie objazdów, ale ruch odbywał się będzie wahadłowo -dodaje Bogusław Orzeł.
Warto dodać, że w lipcu remont na Sieradzkiej zamierza przeprowadzić PKP. Doraźnie załatany przejazd kolejowy, będący w ostatnich miesiącach zmorą kierowców, przejdzie gruntowną modernizację.
(AMI)
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,309 Posts
Discussion Starter · #3 ·
spóźniona acz spodziwana i zapowiadana przeze mnie fotorelacja z DK45


Zaraz za miejscowością Złoczew jedziemy na południe w kierunku Wielunia


Wieś Nietuszyna


Koniec wsi Nietuszyna :)


Lasy :)


Miejscowość Czarnożyły


W prawo skręt do wsi Leniszki oraz do Emanueliny :)
Trochę zbyt ostry ten zakręt może Czarnożyły doczekają sie obwodnicy


Kościół w Czarnożyłach


Jesteśmy już w Wieluniu, w tle przejazd kolejowy


Przejazd przez Wieluń
Skrzyżowanie DK45 z DK8 w Wieluniu


Opuszczamy Wieluń, miejscowość Kadłub
Opuszczamy Kadłub, przed nami piękny srebrny Mercedesik :)


Miejscowość Praszka


Tu remontowali jakiś most


Za Praszką DK45 i DK42 idą wspólnym śladem
Jesteśmy już w Gorzowie
Dalej kieruje się w strone Olesna a DK45 odbija na południowy-zachód

to tyle

Pozdrawiam wszystkich
 

·
Konserwatysta
Joined
·
702 Posts
michal-skoczen said:
W sumie to Opole nie ma dobrego dojazdu do A4. Pomijam fakt ze autostrada mogłaby przebiegać bliżej miasta, ale brakuje zjazdu faktycznie na Opole. Jest węzeł przed i za Opolem. Przydałoby się zbudować drogę 2x2 od A4 do Opola.
Czy DK 45 na odcinku Opole-A4 da się przerobić na drogę 2x2 klasy GP czy trzeba ją budować po nowym śladzie?
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
Od dłuższego czasu trwa remont DK45 na odcinkach: Opole-Zawada ; koniec obwodnicy Osowca - Jełowa ; Jełowa - Bierdzany (rozwidlenie z DW).
Jak dla mnie to jest straszna fuszerka... Kiepsko zrobiony podkład.. nierówny. W wielu miejscach widać że asfalt się przeciera i za chwilę będą dziury, w niektórych miejscach juz latali. Drugą sprawą jest fatalne wykonanie złączy odcinków nowych ze starymi :bash: i to w miejscu gdzie jest pełno domów w pobliżu i od wstrząsów TIR-ów sunących 90-tka (na zabudowanym oczywiscie...) pękają ściany... Aha- no i jeszcze wylewanie asfaltu na deszczu :bash: i na mrozie niemal :bash:
Mam fotki ale cos mi wieszaki nie dzialaja :nuts:
 

·
DROGI TO MOJA PASJA
Joined
·
15,577 Posts
Podpisano umowę na budowę obwodnicy m. Poborszów​

W dniu 16 marca 2007 roku została podpisana umowa na roboty budowlane w ramach budowy obwodnicy m. Poborszów w ciągu drogi krajowej nr 45. Długość odcinka wynosi 3,1 km, natomiast wartość kontraktu 27,7 mln złotych. Wykonawcą robót budowlanych jest firma P.R.D.M. z Kędzierzyna Koźle. Kontrakt finansowany jest ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.


Realizacja zadania poprawi warunki ruchu w najtrudniejszym miejscu w ciągu drogi krajowej nr 45 oraz umożliwi ominięcie z zachodniej strony terenów zwartej zabudowy wsi Poborszów. Nastąpi wzrost bezpieczeństwa ruchu, poprawa jego warunków oraz zmniejszenie kosztów użytkowników ruchu drogowego.

Poza robotami ściśle drogowymi (wykopy, nasypy, podbudowa, nawierzchnia, przepusty) realizacja inwestycji przewiduje również przebudowę kolidującego uzbrojenia terenu (linie energetyczne, telekomunikacyjne i sieci wodociągowe), budowę oświetlenia drogowego na skrzyżowaniach skanalizowanych, umożliwiających połączenie z dotychczasowym przebiegiem drogi nr 45 oraz urządzeń do podczyszczania ścieków (separatory).

Źródło:www.gddkia.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
1,914 Posts
Wspomniana wyżej obwodnica jest już na ukończeniu. Dwa tygodnie temu jechałem tą trasą i łączyli nowy ślad (obwodnica) ze starym (droga DK45). Wprowadzono ruch wahadłowy a udostępniony dla ruchu pas przypomina drogę polną :) max 10 km/h
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
Ogólnie stan DK45 bardzo się poprawia, w porównaniu z tym co było kiedyś to niebo a ziemia. Szkoda ze tak pozno, tyle ofiar, straconych nerwow itp itd...
Miałem nawet niedawno napisać i wrzucić zdjęcie a propos tej drogi z odcinka w Opolu, ul. Prószkowskiej, gdzie łączy się z DW414 i jest przejście dla pieszych. Trzeba tam przejść do przystanku kilkanaście metrów od przejścia... A pobocze to wielkie kałuże i błoto... Więc ludzie chodzą ulicą... Bardzo to bezpieczne:bash: A wczoraj, drogowcy chyba czytaja w moich myslach-nasypali jakiegos żwirku. Zobaczymy ile wytrzyma. Dodam że przechodzi tamtędy kilkaset osób dziennie.
 

·
S919 (Opava) - Gliwice
Joined
·
2,698 Posts


Błyskawiczna obwodnica w opolskiem

Oddano do ruchu obwodnicę Poborszowa w ciągu drogi krajowej nr 45. Wykonawca, firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych SA wybudowała ponad 3-kilometrowy odcinek za kwotę 29,17 mln złotych (brutto). Mało którą inwestycję tej klasy udaje się zrealizować w tak krótkim czasie, przekazanie placu budowy nastąpiło 23 marca 2007 roku, a odbiór ostateczny odbył się 15 grudnia br.Nowa obwodnica pozwoli ona wyprowadzić cały ruch tranzytowy z miejscowości, w której fragment drogi nr 45 miał dwa bardzo ostre i niebezpieczne zakręty. Dochodziło na nich do licznych kolizji i wypadków ciężarówek.

Obwodnica ma jezdnię o dwóch pasach ruchu po 3,5 m szerokości oraz umocnione pobocza bitumiczne o szerokości 2 metrów.

Projekt budowlany obwodnicy zawierał rozwiązania techniczne służące minimalizacji negatywnych oddziaływań na środowisko naturalne. Ochronę środowiska zrealizowano poprzez kompensacje przyrodnicze nasadzając 245 lip, jesionów oraz 1310 krzewów. Wyciętych zostało 71 drzew w pobliżu drogi ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Na rzecz poprawy bezpieczeństwa ustawiono również 1290 metrów barier energochłonnych.

Zgodnie z aktualnymi standardami, na nowej obwodnicy będzie zamontowana stacja pogodowa z kamerą, a informacje o warunkach pogodowych wyświetlane będą na znaku zmiennej treści.

http://www.gddkia.gov.pl/article/in...0f6d5/id_art/695d537b7df5b4ffb061a15d9f856f3d
 

·
Registered
Joined
·
1,914 Posts
Gdyby cała DK45 wyglądała tak jak te 3 km...
Dotyczy to zwłaszcza odcinka Większyce - Racibórz (szczególnie fragment w gm.Rudnik).

W ub. roku wyremontowano odcinek Racibórz - Tworków. Od Krzyżanowic do Chałupek (stan bdb) wzdłuż drogi jest ścieżka rowerowa oddzielona pasem zieleni.
 

·
Registered
Joined
·
872 Posts
Praszka czeka na obwodnicę

Objazd może odciążyć ruch nie tylko w Praszce, ale i sąsiednim Gorzowie Śląskim. Drogowcy wybiorać jednak musza dłuższy i droższy wariant trasy.

Dzisiaj o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Kościuszki 9 (dawna synagoga) można będzie po raz pierwszy poznać projekt obwodnicy Praszki.

Na spotkanie zaproszeni są mieszkańcy nie tylko praszkowskiej gminy, ale również Gorzowa Śląskiego. Urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawią bowiem aż 4 warianty trasy.

Dwa z nich są równocześnie obwodnicami Gorzowa Śl.

- Ciągle zabiegamy o objęcie obwodnicą również naszego miasta - mówi Roland Fabianek, sekretarz gorzowskiej gminy. - To wydłuża trasę tylko o ok. 3 kilometrów, a wyprowadzi z miasta tiry, które niszczą nasze drogi i ściany domów.
Na obwodnicę jak na zbawienie czekają też mieszkańcy Praszki.

- W godzinach szczytu, zwłaszcza w dni targowe, nie da się przejechać samochodem przez miasto - narzeka Tomek Olszowy.

W zależności od wariantu obwodnica Praszki będzie miała od 5,5 do 11 km. Według planów budowa ma się rozpocząć w latach 2011-2012 i potrwa 2 - 3 lata. GDDKiA nie podaje kosztów inwestycji.

- Za wcześnie, żeby szacować koszty - mówi Michał Wandrasz, rzecznik prasowy GDDKiA. - Najpierw musimy mieć gotową dokumentację i wszystkie pozwolenia na tę budowę.

Przedstawione dzisiaj warianty nie są ostatecznymi wersjami trasy.
- Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy czekali na opinie mieszkańców - mówi Michał Wandrasz. - Po ich rozpatrzeniu projektanci narysują ostateczny przebieg tej obwodnicy.

Ważne

Już niemal bliskie zeru są szanse na wybudowanie obwodnicy Olesna. Na początku czerwca od decyzji środowiskowej wojewody opolskiego odwołały się komitety protestacyjne. Do dzisiaj minister środowiska nie rozpatrzył tej skargi. Resort środowiska już dwukrotnie opiniował projekty, za każdym razem wybierając wariant południowy.

Komitety protestacyjne zapowiedziały jednak, że kolejnymi odwołaniami i pozwami sądowymi storpedują budowę nitki południowej. Domagają się budowy wersji północnej, proponowanej przez burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego.
Kolejne odwołania sprawią, że budowa obwodnicy wypadnie z planu inwestycji na lata 2007-2013.
źródło: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080911/POWIAT08/571027798

I jeszcze poglądowa mapka z czterema wariantami przebiegu obwodnicy:

 

·
Registered
Joined
·
2,231 Posts
11 września 2008

Praszka > Mieszkańcy chcą południowej obwodnicy miasta

Mieszkańcy glosowali dzisiaj (11 września) nad czterema propozycjami drogowców.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu zaprezentowała mieszkańcom Praszki i okolic 4 warianty planowanej obwodnicy tego miasta.

Najwięcej głosów - aż 54 - było na wariant numer 4. Przewiduje on 10,5-kilometrowy odcinek drogi, który od południa omija nie tylko Praszkę, ale i sąsiedni Gorzów Śląski oraz wieś Kowale. W opinii fachowców ten wariant jest najmniej uciążliwy dla środowiska naturalnego. Popierają go również mieszkający w Praszce poseł Leszek Korzeniowski oraz burmistrzowie Praszki i Gorzowa Śląskiego.

Pozostałe warianty obwodnicy uzyskały znacznie mniejsze poparcie:
> wariant numer 2 - 21 głosów,
> wariant numer 1 - 9 głosów,
> wariant numer 3 - 1 głos.

Mirosław Dragon

źródło:http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080911/AKTUALNOSCI/487895963
 

·
Registered
Joined
·
821 Posts
Obwodnice Praszki i Gorzowa Śląskiego w ciągu DK45

NTO Nowa Trybuna Opolska said:
AKTUALNOŚCI
11 września 2008 - 20:48

Praszka > Mieszkańcy chcą południowej obwodnicy miasta
Mieszkańcy glosowali dzisiaj (11 września) nad czterema propozycjami drogowców.


Proponowane warianty obwodnicy Praszki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu zaprezentowała mieszkańcom Praszki i okolic 4 warianty planowanej obwodnicy tego miasta.

Najwięcej głosów - aż 54 - było na wariant numer 4. Przewiduje on 10,5-kilometrowy odcinek drogi, który od południa omija nie tylko Praszkę, ale i sąsiedni Gorzów Śląski oraz wieś Kowale. W opinii fachowców ten wariant jest najmniej uciążliwy dla środowiska naturalnego. Popierają go również mieszkający w Praszce poseł Leszek Korzeniowski oraz burmistrzowie Praszki i Gorzowa Śląskiego.

Pozostałe warianty obwodnicy uzyskały znacznie mniejsze poparcie:
> wariant numer 2 - 21 głosów,
> wariant numer 1 - 9 głosów,
> wariant numer 3 - 1 głos.

NTO Nowa Trybuna Opolska said:
OLESNO
11 września 2008 - 11:50

Praszka czeka na obwodnicę
Objazd może odciążyć ruch nie tylko w Praszce, ale i sąsiednim Gorzowie Śląskim. Drogowcy wybrać jednak muszą dłuższy i droższy wariant trasy.

Dzisiaj o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ul. Kościuszki 9 (dawna synagoga) można będzie po raz pierwszy poznać projekt obwodnicy Praszki.

Na spotkanie zaproszeni są mieszkańcy nie tylko praszkowskiej gminy, ale również Gorzowa Śląskiego. Urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawią bowiem aż 4 warianty trasy.

Dwa z nich są równocześnie obwodnicami Gorzowa Śl.

- Ciągle zabiegamy o objęcie obwodnicą również naszego miasta - mówi Roland Fabianek, sekretarz gorzowskiej gminy. - To wydłuża trasę tylko o ok. 3 kilometrów, a wyprowadzi z miasta tiry, które niszczą nasze drogi i ściany domów.
Na obwodnicę jak na zbawienie czekają też mieszkańcy Praszki.

- W godzinach szczytu, zwłaszcza w dni targowe, nie da się przejechać samochodem przez miasto - narzeka Tomek Olszowy.

W zależności od wariantu obwodnica Praszki będzie miała od 5,5 do 11 km. Według planów budowa ma się rozpocząć w latach 2011-2012 i potrwa 2 - 3 lata. GDDKiA nie podaje kosztów inwestycji.

- Za wcześnie, żeby szacować koszty - mówi Michał Wandrasz, rzecznik prasowy GDDKiA. - Najpierw musimy mieć gotową dokumentację i wszystkie pozwolenia na tę budowę.

Przedstawione dzisiaj warianty nie są ostatecznymi wersjami trasy.
- Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy czekali na opinie mieszkańców - mówi Michał Wandrasz. - Po ich rozpatrzeniu projektanci narysują ostateczny przebieg tej obwodnicy.
źródło: NTO Nowa Trybuna Opolska
 
1 - 20 of 983 Posts
Top