SkyscraperCity Forum banner

[DK5] Obwodnica Kamiennej Góry

10829 Views 36 Replies 19 Participants Last post by  Mateusz
Witam, czy tam się coś dzieje? Pozdawiam, BW
21 - 37 of 37 Posts
Pojutrze wrzucę kilka fotek z 18 sierpnia.
i co z tymi fotkami? btw - czy obwodnica jest już otwarta?
Fotki przez przypadek skasowały mi się z dysku a obwodnica zostanie otwarta za miesiąc.
a tu jak obecnie wyglada sprawa z otwarciem obwodnicy??
A więc obwodnica została otwarta około miesiąca temu, o ile mnie pamięć nie myli chyba 15 listopada.
Fotki są tutaj:

http://www.tvkg.net/~jartul/html/teraz/droga-nr-5/droga-nr-5.html
Bardzo ładnie zrobione tylko żałuję , że to nie są dwa pasy zawsze bezpieczniej by nie groziło czołowe zderzenie.

Pozdrawiam.
znalazłem coś o obwodnicy:

Przekazanie do użytkowania obwodnicy miasta Kamienna Góra - 29 listopada 200529 listopada br. została oddana do użytku obwodnica miasta Kamienna Góra w ciągu drogi krajowej nr 5 od km 433+051 do km 436+397,8. Generalnym Wykonawcą kontraktu było konsorcjum Necso Entrecanales Cubiertas S.A. - Mostostal Warszawa S.A., a zakres kontraktu obejmował wykonanie obwodnicy miasta o długości 3,3 km składającej się z części drogowej oraz mostowej. Część drogową stanowi jezdnia klasy G o łącznej długości 3,3 km, przystosowana do natężenia ruchu KR5 wraz z drogami dojazdowymi o natężeniu ruchu KR3. Obwodnica rozpoczyna się w dolinie rzeki Bóbr, a następnie przebiega zboczami Gór Kruczych. Wykonana droga została swoimi parametrami dowiązana do drogi krajowej nr 5 Przedwojów - Lubawka. Natomiast na część mostową składa się most drogowy przez rzekę Bóbr w Kamiennej Górze usytuowany w kilometrze 433+484,90 obwodnicy. Most przystosowany jest do klasy obciążeń A. W uroczystym przekazaniu inwestycji do ruchu wzięli udział m.in. wicedyrektor GDDKiA Oddział we Wrocławiu p. Grażyna Wojewódzka, wójt Kamiennej Góry p. Stanisław Szmajdziński, wiceburmistrz Kamiennej Góry p. Krzysztof Krauze oraz przedstawiciel konsorcjum p. Hubert Sasin - dyrektor biura realizacji produkcji w Pionie Budownictwa Drogowego.

mostostal.waw.pl

+ trochę szerzej w pdf: http://www.mostostal.waw.pl/html/kamienna.pdf
czyli na nart do Czech można już śmigać obwodnicą:)
:) Oby było jak najmniej poprawek na wiosnę ;)
Poki co nawierzchnia jest w stanie idealnym. Wogole droga przyzwoita mimo ze dosc kreta, pobocze po obu stronach, a na podjazdach 2 pasy. Jedzie sie bardzo przyjemnie, mamy 8km dobrej drogi miedzy Kamienna Gora a Lubawka. Niestety przez Kamienna G. dalej trzeba sie przebijac, obwodnica omija miasto tylko od pd zachodu, brakuje jeszcze pn zach czesci.
Pare fotek z wypadu na narty do Czech z 2.02.2006:

zaraz po wjezdzie na obwodnice przejezdzamy przez most
zakretasy
najdluzsza prosta na trasie, slonce mocno swiecilo
widoczek w prawo


qamiqadze said:
:) Oby było jak najmniej poprawek na wiosnę ;)
Dzięki za foty YAMATO ;) Miło powspominać ;) Pozdr
Malownicza jest ta obwodnica, fotki ładnie wyszły, dzięki YAMATO


Czy ktoś wie dlaczego drogi DK5 i DW367 zostały przeniesione z ulicy Wałbrzyskiej ? Tamten odcinek Wałbrzyskiej był prosty i bardzo szeroki :cheers:
^^ Już to jakiś czas temu zauważyłem. To po prostu jest pomyłka. Droga, którą na tej mapie oznaczono nr. 5 wygląda w rzeczywistości jak droga lokalna a nie krajowa. Cały tranzyt jeździ ulicą Wałbrzyską, która jest drogą krajową nr. 5

Pozdrawiam
To dobrze :) Zdziwiłem się bo przecież ten kawalek Wałbrzyskiej jest prosty i szeroki, a niby czemu mieliby puszczać tranzyt jakąś boczną dróżką :D
^^ Poza tym bez przebudowy dwóch newralgicznych skrzyżowań żadna ciężarówka z przyczepą nie wyrobiła by zakrętów na tej drodze :)
Swoją drogą, w okolicach ulicy Zamkowej ma mieć swój przebieg druga część obwodnicy K.G w ciągu drogi krajowej nr.5 Pytanie tylko kiedy ?
A na kiedy planuje się dobudowanie drugiej częśi obwonicy ? Za ''Kamosem'' ;)
21 - 37 of 37 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top