SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1321 Posts

·
zoddali
1,374 Posts
Miałem okazję przejechać się pierwszy raz obwodnicą w ten weekend. Muszę przyznać, że oznakowanie kierunkowe jest dość skąpe.

Najpierw jechałem w kierunku Sandomierza i tu mi gładko poszło, ale w drodze powrotnej - do Warszawy - zmylił mnie drogowskaz na Górę Kalwarię/Warszawę na rozjeździe DK 50 i DK 79.

Gdybym nie oglądał, tu prezentowanych, przejazdów pewnie skoczyłbym sobie na wycieczkę do Grójca ;)

Podobno, gorzej jest na zjeździe z mostu w kierunku Sandomierza. Słyszałem, że wielu kierowców jedzie na obwodnice a potem przez miasto.

Dużo jeszcze wykończeniówki do zrobienia - drobiazgów, ale jednak - ciekawe kiedy definitywnie zakończą wszystkie prace.

Nic to jednak nie przesłoni ogromnego plusa za jej powstanie :) :cheers:

·
Registered
122 Posts
Niestety trzeba przyznać, że oznakowanie i oswietlenie tej trawjącej budowy jest fatalne i karygodne. Dawno nie spotkałem się z taką prowizorką, jaka ma miejsce u nas :/ Na zwężce w Kątach już widać porozpychane krawężniki ;)

·
Registered
207 Posts
Nie. Na tym forum AOW to autostradowa obwodnica Wroclawia. Nie mieszamy pojec zeby nie bylo balaganu, A50 to obwodnica autostradowa Warszawy OAW.
Jesli myslisz, ze to moja fanaberia, to sprawdź jak jest zatytulowany watek o A50.
A50 to część OAW, czyli... Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, a nie jakiejś Obwodnicy Autostradowej Warszawy. :nuts:

·
Registered
1,411 Posts
Na jezdni od węzła Stadion w stronę węzła Marianki i Kąty bariera dzieląca przyjmująca uderzenia na rozjeździe DK50-DK79 nosi ślady uderzenia. Widać sporo miejsc na obwodnicy gdzie były już spotkania z barierami.

·
Registered
207 Posts
edmund_dymski - nie hejtuj, bo równolegle funkcjonuje kilka nazw tej drogi, w tym na stronach gddkia.
Nie hejtuję, tylko tak jak napisał Wilku88, poprawiam.

Nazwa Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej jest oficjalną i taka jest używana (wystarczy spojrzeć na ich strony internetowe) zarówno przez rząd, CPK, jak i GDDKiA.
Warto również zwrócić uwagę, że określenie „Obwodnica Autostradowa Warszawy” (często powielane przez media) jest po prostu błędne,
gdyż tylko jej południowa część (A50) ma być autostradą, reszta jest planowana jako drogą ekspresową (S50).

·
Registered
122 Posts
Z aktualności - w Kątach kładą asfalt na drodze serwisowej - po stronie Kątów oraz trwają dalsze prace przy rowach i odwodnieniu. 3 dzień pracują na łącznicy Tomice/Kąty - DK79

·
Marzyciel
2,560 Posts
z newsów:
na na łącznicy Obwodnica => Orlen na w. Marianki jest asfalt i stoi sprzęt do asfaltowania
na łącznicy Orlen Marianki => Warszawa jest asfalt.
na łącznicy rondo północne G-K => Grójec, Warszawa jest asfalt, jakby na gotowo
na łącznicy Kołbiel, Otwock => Rondo południowe G-K jest kruszywo, ale nie wiem ile warstw.
To tak na szybko z dzisiejszej wycieczki do warki.

·
Registered
122 Posts
no niby do końca marca mają być ukończone prace dotyczące obwodnicy, więc powinni się spinać trochę ;)

·
Registered
122 Posts
Z aktualności na stronie kontraktu - czasowa zmiana organizacji ruchu
Wygląda na to, że w Kątach i Tomicach będzie najciaśniej - ruch lokalnie po starej dk79
KOMUNIKAT

W dniu 16.03.2020 r. - Planowane wprowadzenie czasowej organizacji ruchu – zamkniecie ul. Puławskiej (DK79) na węźle Kąty. Na węźle Kąty zamknięte zostaną łącznice 1, 2, 2a a więc relacja: Warszawa – Góra Kalwaria i Góra Kalwaria – Warszawa.

Relacja z Góry Kalwarii w kierunku Warszawy zostanie przekierowana przez węzeł Stadion (zostanie otworzona łącznica nr 15). Można również będzie przejechać przez węzeł Marianki (zostanie otworzona łącznica nr 6 oraz ul. Grójecka).

Relacje z Warszawy do Góry Kalwarii przez węzły Marianki i Stadion, natomiast relacja Mińsk Maz. – Centrum Góry Kalwarii przez węzeł Marianki (zostanie otworzona łącznica nr 8) zgodnie ze stanem docelowym.

Zamknięty zostanie również zjazd nr 7. Dopuszczony będzie ruch wyłącznie do posesji. Dojazd do miejscowości Tomice i Kąty będzie odbywał się poprzez tymczasowe skrzyżowanie wykorzystując drogę wykonaną na wcześniejszych etapach budowy węzła Kąty.

Planowane wprowadzenie czasowej organizacji ruchu – węzeł Stadion etap IV. Obejmuje objazd odcinkiem nowo wybudowanej drogi dojazdowej i zabezpieczenie robót dla budowy pozostałych fragmentów węzła Stadion przy jednoczesnym zachowaniu relacji Góra Kalwaria – Sandomierz i Sandomierz – Góra Kalwaria.

Szczegółowe informacje dotyczące zamkniętego odcinka i objazdów do uzyskania w poniższych schematach.

·
Registered
1,411 Posts
Dzięki za relację. Niech już to kończą bo nie mogę patrzeć na bajzel organizacyjny przy wjeździe na obwodnicę od strony Wisły. Oznakowanie poziomie w wielu miejscach jest na cito do poprawki. Niech już może dadzą docelowe czyli oby grubowarstwowe (?).
Mamy suche lata a zbiorniki retencyjne pod skarpą mają sporo wody.

1281 - 1300 of 1321 Posts