SkyscraperCity banner

1301 - 1320 of 1321 Posts

·
Registered
1,103 Posts
Nie mogę usunąć, nie mogę edytować. Więc piszę nowy post. Ale jestem expertem.

Dziś pod WD-19 trwały prace brukarskie, regulowano na całej długości jeden z krawężników.
Pod WD-17 sfrezowano jedynie warstwę ścieralną.

·
Registered
553 Posts
27.03.20 godz. 17.00 korek sięgał do węzła Stadion.
39739

Zdjęcia z 21.03.20
Łącznica Mińsk Mazowiecki ->GK jeszcze nie czynna.
39720

Łącznica GK->Warszawa/Grójec już otwarta.
39728

Widok na węzeł stadion od zachodu. Na pierwszym planie pozostałości po poligonie.
39746

·
Registered
1,103 Posts
Sorry ale nie wiem jak po wstawieniu zdjęcia porobić dodatkowe opisy i wstawić kolejne zdjęcia.
Zatem w tym poście będzie łącznie:
Sfrezowane fragmenty starej DK 79, które teraz będą dojazdem do posesji po stronie wschodniej oraz nowa łącznica umożliwiająca dojazd do odciętych posesji po stronie zachodniej:
40884
20200328_111602.jpg
40886
40887
40888

·
Registered
1,411 Posts
Nie wiem czy już było ale otworzyli kilka łącznic. Można wjechać na obwodnicę w kierunku węzła Marianki na północnym rondzie na Wojska Polskiego. Można na węźle Marianki wjechać do miasta.
Natomiast całość inwestycji nie wygląda jakby miała być gotowa zgodnie z umową do końca marca. Dla przypomnienia, to najbliższy wtorek... oczywiście powołają się pewnie na COVID-19 bo teraz można tym wszystko tłumaczyć :/ pytanie co robili w styczniu i w lutym. Zimy w tym roku nie było.

·
Registered
352 Posts
Masakra związana z podłączeniem obwodnicy do mostu, czyli światła i korki mamy chyba za sobą. Kolega mówił, że docelowy asfalt jest na całości.

·
Registered
1,103 Posts
W niedzielę cały zestaw do układania masy parkował na łącznicy przy DW 680.
Rzeczywiście do końca marca na pewno nie zrobią wszystkiego. Pozostało jeszcze bardzo dużo robót wykończeniowych, poprawy osuniętych skarp, humusowania. W niektórych miejscach osunęły się słupy ekranów. Nie gotowe jest włączenie DW 680, brak warstwy ścieralnej pod WD 19 oraz na objeździe ul. Leśnej. To tyle co zaobserwowałem podczas niedzielnej wycieczki rowerowej.

·
Registered
122 Posts
W Kątach mamy ścieralną na fragmencie łącznicy jezdni głównej. Powstało przejście dla pieszych oraz wysepka. Do zrobienia został zjazd z łącznicy na starą DK79 jako dojazd do Tomic i trochę chodnika. Nowy asfalt leży też już na sfrezowanym fragmencie DK79 kawałek dalej (widoczne na moich poprzednich zdjęciach).

·
Registered
122 Posts
Przesyłam aktualizację z wczorajszego wieczora. Dolano wiążącą na zjeździe w kierunku Tomic, pozostała ścieralna do wylania. Utwardzano wjazd w ul. Prusa do Tomic (całe szczęście) i tam prawdopodobnie też pójdzie asfalt. Dzisiaj od rana trwają prace.

·
Marzyciel
2,560 Posts
Mnie ta wysepka strasznie nurtuje. Czemu ona służy? Chodzi o ten chodnik, zwykłe przejście dla pieszych by tam nie wystarczyło? przy szkole, gdzie jest dużo bardziej niebezpiecznie, jakoś nikt wysepki nie robi (a szkoda :( ).Czy może o separowanie aut jadących z obwodnicy od Sandomierza w stronę Kątów? Czy tych wyjeżdżających z Tomic w stronę Kątów? Jakby nie mogę pojąć jej celu.

·
Registered
122 Posts
Mnie ta wysepka strasznie nurtuje. Czemu ona służy? Chodzi o ten chodnik, zwykłe przejście dla pieszych by tam nie wystarczyło? przy szkole, gdzie jest dużo bardziej niebezpiecznie, jakoś nikt wysepki nie robi (a szkoda :( ).Czy może o separowanie aut jadących z obwodnicy od Sandomierza w stronę Kątów? Czy tych wyjeżdżających z Tomic w stronę Kątów? Jakby nie mogę pojąć jej celu.
To pytanie do projektantów ;) Zapewne chodzi o uspokojenie ruchu w związku z budową przejścia dla pieszych - mamy dość dziwne skrzyżowanie, 2 strumienie aut, więc akurat z mojej perspektywy to dobry pomysł. Przy szkole nikt niczego nowego nie projektował, więc tam nie ma niestety za bardzo pola do dyskusji.

·
Registered
1,103 Posts
Wysepka odseparowuje dwa przeciwstawne kierunki ruchu. Uniemożliwia ścinanie zakrętu jadącym w kierunku Piaseczna. Powoduje też optyczne zwężenie pasa ruchu co skutkuje zmniejszeniem prędkości jazdy. Weź pod uwagę, że w rejonie tego włączenia może odbywać się ruch w kilku kierunkach. Z obwodnicy (kierunek Piaseczno) z powrotem do Góry Kalwarii/ Kątów oraz do Tomic czyli przecinający oba pasy ruchu jak i dla jadących starym śladem w kierunku do Piaseczna, którzy mogą być zaskoczeni, że ktoś nagle zamiast pojechać prosto nagle skręca w prawo do Tomic.

1301 - 1320 of 1321 Posts