SkyscraperCity banner
1 - 20 of 353 Posts

·
Registered
2,653 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ponieważ nie znalazłem wątku poświęconego DK62 postanowiłem takowy uruchomić. Droga ogólnie jest zróżnicowana. Najważniejszym jej odcinkiem (dla ruchu ciężkiego zwłaszcza) jest ten z Wyszkowa do Wyszogrodu (tzw. północna, duża obwodnica Warszawy dla ciężarówek).
Przebieg drogi: Strzelno (DK15) – Kruszwica – Radziejów – Brześć Kujawski – Włocławek (DK1) – Płock (DK60) – Wyszogród (DK50) – Zakroczym (Modlin) (S7) – Serock (DK61) – Wyszków (S8) – Łochów (DK50) – Węgrów – Sokołów Podlaski (DK63) – Drohiczyn – DK19.

W weekend jechałem DK62 od Strzelna do S7. Na mapie trasa wygląda całkiem dobrze, ale w rzeczywistości...
Odcinek Strzelno – Kruszwica to w zasadzie droga gminna, no może powiatowa. Droga krajowa 62 jest podporządkowana w stosunku do DW265, co nie jest takie dziwne z uwagi na to, że parametry drogi wojewódzkiej są... wyższe.
Jakość tego odcinka widać, a właściwie prawie widać, bo w rzeczywistości droga wygląda gorzej, niż na poniższych zdjęciach.

Trasa na odcinku Kruszwica – Włocławek jest już szersza, ale stan nawierzchni... Na całej trasie nie ani jednego parkingu, a pierwszy las jest całkowicie – przepraszam za wyrażenie – zasrany (zdjęcia z tego rejonu poniżej).
Radziejów posiada coś w rodzaju obwodnicy, ale mnie GPS poprowadził przez centrum. Mimo małych prędkości i krętej, nieznanej mi wcześniej drogi, wróciłem na główną trasę tuż za samochodem, za którym wcześniej jechałem. Gdyby jechać bardziej zdecydowanie (ale zgodnie z przepisami), to można byłoby pewnie ciut nadrobić ;)
Bodaj w miejscowości Brześć Kujawski ponownie DK62 jest podporządkowana w stosunku do DW (chyba nr 270).

Przejście przez Włocławek jest zasadniczo bardzo nierówne, dziurawe, pełne spękań poprzecznych i skoleinowane. Jezdnia wygląda tak, jakby asfalt położony 30 lat temu był jedynie doraźnie naprawiany. Ograniczenie prędkości na drodze 2x2, idącej niemal cały czas przez las, jest do 50(60)km/h. Ponieważ stan drogi przed Włocławkiem nie jest radykalnie różny od tego we Włocławku, ograniczenie jest oczywiście łamane (i słusznie). Co prawda w pewnym sensie da się zrozumieć zarządcę drogi, który zamiast ją naprawić, woli ograniczyć prędkość i w ten sposób umyć ręce od wszelkich roszczeń za uszkodzone w wyrwach pojazdy. Jechałem tam z 5 lat wcześniej i nic na lepsze się nie zmieniło. Nie wyobrażam sobie jak ta droga wygląda po ostrzejszej zimie.
We Włocławku jest nowy odcinek DK62. Nawierzchnia gładka, ograniczenie do 80km/h – bez zastrzeżeń. Jak na DK62, jest to odcinek wręcz luksusowy.
Dodam, że skrzyzowanie z DK1 jest ze światłami ze sterowaniem wlotowym (w tym osobne światła dla skręcających) w efekcie czego (w uproszczeniu) sygnał czerwony pali się przez 3/4 czasu. Mimo to korków nie zauważyłem. Ciekawe jak jest tam w dzień powszedni? No i czy A1 na tym odcinku ma uzasadnienie ruchowe do jej budowy? Wszak spora część ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu, to ruch lokalny generowany przez Włocławek.

Odcinek Włocławek – Płock. Kawałek na terenie Włocławka (od DK67) jest zrobiony – kilka lat wcześniej był równie tragiczny co reszta DK62 na zachód. Od Włocławka do granicy województw Kujawsko – Pomorskiego i Mazowieckiego droga jest wyremontowana, szeroka na 7, może 7,5m. Na terenie Mazowsza też jest w sumie OK, choć nieco gorzej niż w poprzednim województwie.

W Płocku drogowskazy kierują niestety nadal na stary most, choć nowym dałoby się już przejechać w ciągu DK62 i ci, co jeżdżą tędy częściej, wybierają nową przeprawę. Brak oficjalnego oznakowania nowej trasy wynika albo z powszechnego w naszym kraju niechlujstwa, albo stan i nośność DW575 nie pozwalają na puszczenie tam większego ruchu. To drugie o tyle dziwi, że dość prosto można oddzielić ruch samochodów osobowych (nowym mostem) od ruchu ciężkiego (starym mostem).
Po wyjechaniu z centrum Płocka, a przynajmniej ze ścisłej zabudowy (ulice klasy Z?), wjeżdżamy na nową ulicę 2x3, klasa GP, szeroki pas rozdziału, chodniki za szerokim trawnikiem, a ograniczenie do... 50(60)km/h. Niemal tak, jak w Warszawie. Chyba chodzi o wyrobienie w kierowcach nawyku totalnego ignorowania wszelkich znaków, a przede wszystkim tych ograniczających prędkość. Tuż za granicą Płocka mamy jeszcze ograniczenie do 40km/h, ale pozostaje ono jakby niezauważone :D

Od Płocka do Wyszogrodu było chyba bez większych niespodzianek. Droga średnio – dobra. Chyba na tym odcinku (i zdaje się, ze przed Płockiem) linia między pasami służy tylko do wyznaczenia osi i do niczego więcej. W Wyszogrodzie na rondzie masa TIR-ów – wjeżdżamy na tzw. dużą obwodnicę Warszawy. Na szczęście w kierunku Zakroczymia ciężarówek było bardzo mało - w przeciwną stronę sunęły po kilka sztuk na raz.

W Zakroczymiu wjeżdżamy na dawną DK7. Zamiast kierować ruch w stronę Warszawy w lewo (jakby na Gdańsk) i zaraz w prawo na S7, to każą jechać przez teren zabudowany peryferii Zakroczymia (taką jakby dawną obwodnicą, którą obecnie wchłonęło to miasteczko). Problemem jest najwyraźniej brak łącznicy w relacji dawna DK7 – S7 w kierunku Warszawy. Co ciekawe na Gdańsk przejedziemy wiaduktem nad S7 – na wiadukt była kasa, a na łącznice w poziomie ‘zero’ – nie? Ciągle nie mam warunków, aby zatrzymać się i obejrzeć ten węzeł. Może coś tam jest, co uniemożliwia zrobienie wspólnego przebiegu S7 i DK62 (przynajmniej na kierunku do Warszawy) i zabranie całego (lub połowy) ruchu tranzytowego z Zakroczymia? Miałem nawet taki pomysł, aby skręcić na Gdańsk, wjechać na S7 i zaraz zawrócić (S7 kończy się kawałek dalej), ale sobie odpuściłem. Dodam jeszcze, że skrzyżowanie DK62 z dawną DK7 wygląda tak, jak wyglądało w czasach, gdy nie było S7 – dawna DK7 jest główna...

Dalej DK62 nie jechałem. Odcinek Serock – Wyszków pokonałem co prawda kilka lat temu, ale mogło się tam co nieco zmienić. W Serocku są nowe światła na skrzyżowaniach z DK61. Gdy ostatnio tam jechałem, to ewidentnie priorytet ruchu był dla jadących DK62, co ładnie korkowało DK61. W niedzielę podawali w radiu, że policja wyłączyła obie sygnalizacje i ręcznie steruje ruchem, co w tym przypadku mogło nieco poprawić sytuację. Serock pilnie potrzebuje obwodnicy.

·
Registered
55 Posts
Mogę powiedzieć, że odcinek Węgrów - Wyszków (prawie na całej długości) znajduje się w bardzo dobrym stanie. Nowa nawierzchnia, namalowane linie, tylko brak poszerzanego pobocza, ale w porównaniu z innymi odcinkami tej drogi jest naprawdę w porządku.

Natomiast odcinek z Drohiczyna przez Sokołów Podlaski aż do Węgrowa jest raczej w nienajlepszym stanie. Nie przypomina co prawda drogi gminnej, ale wymiana nawierzchni by mu nie zaszkodziła.

·
Marzyciel :P
1,193 Posts
Czasami jeżdżę DK 62 do Poznania. Jakiś miesiąc temu jechałem po 2 latach przerwy,żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. Niestety nadal większość trasy jest w fatalnym stanie, a odcinek między Kruszwicą a Strzelnem wygląda jak droga III świata.

Co ciekawe w momencie powstania A1, na DK 62 będzie wezęł w miejscowości Pikutkowo pod Włocławkiem. Miejmy nadzieję, że wtedy jej stan poprawi się , bo wkońcu będzie droga dojazdową do autostrady.

Do 2012 jest w planach także budowa obwodnicy Brześcia Kujawskiego :) Miasto dostało difinansowani z Regionalnego Programu Operacyjnego :)

·
Registered
3,251 Posts
Witam !
Ja dodam tak, jechałem DK62 na odcinku krótkim, między Włocławkim a Płockiem początkiem maja. Droga jest w większości dobrej jakości widać po remoncie, lecz sam przejazd przez Włocławek nawierzchnia jest w zdecydowanie gorszym stanie.

PS. Za to wjazd do Włocławka od strony Torunia DK1 (dwa pasy w jedną stronę) to istny test amortyzatorów i pozostałych elementów zawieszenia :bash:

·
1,193 Posts
Brześć Kujawski pieniądze dostał na obwodnicę, ale z nich zrezygnował bo nie był wstanie zapewnić wkładu własnego :eek:hno:
Jeśli to prawda, to za kilka lat w momenciu otwarcia A1 będą tego mocno żałowali. Znaczna część samochodów z Kujaw Zachodnich będzie przejeżdżała przez Brześć jadąc do węzła w Pikutkowie!:nuts:

·
Registered
496 Posts
Łatwo sprawdzić: http://fundusze.kujawsko-pomorskie....om_content&task=blogcategory&id=70&Itemid=184

Niestety często marzenia rozbijają się o... pieniądze, ale

Droga od Żnina do Włocławka będzie modernizowana z pieniędzy RPO

Odcinek Żnin - Inowrocław - Włocławek - A-1. Zadanie 1: Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 251 odcinek Żnin - Młodocin. Zadanie 2: Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 252 odcinek Inowrocław - Zakrzewo. Zadanie 3: Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 252 odcinek Zakrzewo - Rózinowo.

Na nieszczęście DK 62 znajduje się (poza odcinkiem we Włoclawku) w zarządzie GDDKiA i pewnie szybko nie doczeka się modernizacji.

Odcinek we Włocławku (jeśli dobrze pamiętam) to około 12 km. Zwracając uwagę, że jednak głównie transport odbywa się po DK 1 to całkiem zrozumiałe, że władze miasta szukają możliwości sfinansowania w pierwszej kolejności remontu tej drogi. Choć na DK 62/67 we Włocławku jest lepsza podbudowa i tam pewnie zakres prac jest o wiele mniejszy przez co też remont tej drogi będzie tańszy.

·
Registered
531 Posts
Czasami jeżdżę DK 62 do Poznania. Jakiś miesiąc temu jechałem po 2 latach przerwy,żeby sprawdzić czy coś się zmieniło. Niestety nadal większość trasy jest w fatalnym stanie, a odcinek między Kruszwicą a Strzelnem wygląda jak droga III świata.

Co ciekawe w momencie powstania A1, na DK 62 będzie wezęł w miejscowości Pikutkowo pod Włocławkiem. Miejmy nadzieję, że wtedy jej stan poprawi się , bo wkońcu będzie droga dojazdową do autostrady.

Do 2012 jest w planach także budowa obwodnicy Brześcia Kujawskiego :) Miasto dostało difinansowani z Regionalnego Programu Operacyjnego :)
Potwierdzam. W początku lutego jechałem z Włocławka do Strzelna i odcinek między Kruszwicą a Strzelnem jest tragiczny. Byłam świadkiem, jak jadący przedemną TIR nie mógł się wyminąć z inną ciężarówką, a to znaczy, że szerokość uttwardzonej jezdni wynosi 5 m (minus połamana część przy poboczu).
Ta droga (na tym odcinku) jest przykładem tego, że niektóre drogi zrobiono krajowymi absolutnie na wyrost.
Natomiast odcinek przy Włocławku jest OK.

·
Autostrady Polska
9,218 Posts
zawsze ta droga jade z poznania do siemiatycz (koniec DK62) wjezdzam na ta droge w miescie Węgrów. ogolnie droga jak wiele innych w polsce. jeszcze niedawno droga ta byla droga wojewodzka. od Węgrowa do Siemiatycz ma szerokosc okolo 6m. ruch taki sobie. nigdzie nie ma poszerzonych poboczy ani linni krawedziowych. stan nawierchni przyzwoity oprocz mostu na bugu - stan tragiczny. trzeba zwolnic do 20 km/h. ale za to widoczki piekne. a za drohiczynem w storne siemiatycz to juz wogole widoki rewelacyjne bo jedzie sie nad sama rzeka, sa pagorki. jak ktos byl to wie :)

·
Registered
55 Posts
Most na Bugu będzie remontowany i poszerzany. Prawdopodobnie odbywać będzie się na nim ruch wahadłowy. Pierwotnie zastanawiano się nad zamknięciem całego mostu i zorganizowanie tymczasowej przeprawy, ale odrzucono ten pomysł. Był też pomysł, aby wyremontować drogę wzdłuż Bugu i wtedy objazd wyglądałby mniej więcej tak: Jadąc do strony Węgrowa przed mostem skręcałoby się w prawo, jazda na południe wzdłuż Bugu, następnie skręt w lewo, przejazd przez most w ciągu DK19, a następnie prosto do Siemiatycz na północ. Tę opcję też odrzucono.

·
Registered
691 Posts
Wątek z fotorelacją z DK62 był na bank - sam wrzucałem jakieś półtora roku temu trochę zdjęć z odcinka Włocławek - Płock.
Generalnie jeżdżę tą trasą na odcinku Zakroczym - Włocławek średnio raz, dwa w miesiącu od dziesięciu lat. Zwłaszcza odcinek w województwie kujawsko-pomorskim przeszedł całkowitą metamorfozę (z wyjątkiem obwodnicy). Dużo dała też 800 metrowa Trasa Jadwigi we Włocławku z przejściem pod linią kolejową. Warto też dodać, że w Zakroczymiu wyremontowano tę drogę na całej długości (a nawet aż do Modlina do skrzyżowania z DK85, miejscami jest 1x3).
Problem z nowym mostem w Płocku polega na tym, że skrzyżowanie DK60 z DW w stronę Kamionu, czyli w kierunku nowego mostu w Radziwiu to typowe ciasne śródmiejskie skrzyżowania z domami stojącymi metr od krawężnika. DK 62 nadal będzie się jeździło starym mostem, dopóki nie powstanie trzecia przeprawa i obwodnica w ciągu DK62, czyli przez kolejne kilkanaście lat. Po prostu nie miałoby sensu jechać ok. 5 km w stronę Kutna, po czym wjeżdżać na tzw obwodnicę północną w stronę mostu i jechać drugie tyle, po czym i tak wyjeżdża się w mieście, tyle że trochę bliżej końca.

·
Registered
768 Posts
W Płocku drogowskazy kierują niestety nadal na stary most, choć nowym dałoby się już przejechać w ciągu DK62 i ci, co jeżdżą tędy częściej, wybierają nową przeprawę. Brak oficjalnego oznakowania nowej trasy wynika albo z powszechnego w naszym kraju niechlujstwa, albo stan i nośność DW575 nie pozwalają na puszczenie tam większego ruchu. To drugie o tyle dziwi, że dość prosto można oddzielić ruch samochodów osobowych (nowym mostem) od ruchu ciężkiego (starym mostem).
To nie niechlujstwo ( przynajmniej w tym znaczeniu w jakim chciałeś prawdopodobnie tego słowa użyć.). Jest to celowe. Tam na prawdę jest wąsko i zwiększenie ruchu (nawet tylko lekkiego) zatkało by tamtą część miasta, nie poprawiając sytuacji w okolicy starego mostu. Obecnie trwa budowa dojazdu do mostu omijającego część najbardziej zabudowaną.
Po wyjechaniu z centrum Płocka, a przynajmniej ze ścisłej zabudowy (ulice klasy Z?), wjeżdżamy na nową ulicę 2x3, klasa GP, szeroki pas rozdziału, chodniki za szerokim trawnikiem, a ograniczenie do... 50(60)km/h. Niemal tak, jak w Warszawie. Chyba chodzi o wyrobienie w kierowcach nawyku totalnego ignorowania wszelkich znaków, a przede wszystkim tych ograniczających prędkość. Tuż za granicą Płocka mamy jeszcze ograniczenie do 40km/h, ale pozostaje ono jakby niezauważone :D
Rzeczywiście, piękna droga, dwie jezdnie po 3 pasy, pas dzielący ma z 15 - 20m, chodnik za ekranem dźwiękochłonnym chyba ze 4m. Ale przejedź tam w dzień powszedni, najlepiej ok 15:00. I tak będziesz jechał 40 km/h. Dopiero za MacDonaldem, na wysokości Auchan i OBI można trochę przycisnąć ale to tylko kilkaset metrów. W tamtej okolicy Płock się bardzo rozbudował i teraz ruch na te nowe osiedla jest na Wyszogrodzkiej naprawdę bardzo duży.
A jeśli chodzi o te 40 już na granicy miasta - normalnie jak tam jadę, te 40 momentami to za dużo.
Od Płocka do Wyszogrodu było chyba bez większych niespodzianek. Droga średnio – dobra.
Mój ulubiony odcinek. Długie proste przez las pozwalają na wyprzedzenie maruderów, ruch umiarkowany. Jest tam takie miejsce, gdzie jeszcze 10 lat temu radio przestawało grać. Teraz już nie cichnie, ale telefony ( przynajmniej Plusa) nadal tracą zasięg.
W Wyszogrodzie na rondzie masa TIR-ów – wjeżdżamy na tzw. dużą obwodnicę Warszawy. Na szczęście w kierunku Zakroczymia ciężarówek było bardzo mało - w przeciwną stronę sunęły po kilka sztuk na raz.
Znaczy jechałeś po południu. rano jest na odwrót. Dwa tygodnie temu, na odcinku od Czerwińska do S7 za Zakroczymiem (25 km), naliczyłem 98 ciągników siodłowych z przyczepami, kilka autobusów i kilka lżejszych ciężarówek jadących z przeciwka (specjalnie liczyłem).

W Zakroczymiu wjeżdżamy na dawną DK7. Zamiast kierować ruch w stronę Warszawy w lewo (jakby na Gdańsk) i zaraz w prawo na S7, to każą jechać przez teren zabudowany peryferii Zakroczymia (taką jakby dawną obwodnicą, którą obecnie wchłonęło to miasteczko). Problemem jest najwyraźniej brak łącznicy w relacji dawna DK7 – S7 w kierunku Warszawy. Co ciekawe na Gdańsk przejedziemy wiaduktem nad S7 – na wiadukt była kasa, a na łącznice w poziomie ‘zero’ – nie? Ciągle nie mam warunków, aby zatrzymać się i obejrzeć ten węzeł. Może coś tam jest, co uniemożliwia zrobienie wspólnego przebiegu S7 i DK62 (przynajmniej na kierunku do Warszawy) i zabranie całego (lub połowy) ruchu tranzytowego z Zakroczymia?
Ruch do Warszawy w Zakroczymiu to tylko ruch lekki. Cały ruch ciężki przecina S7 i ciągnie DK62 na Serock i dalej.
Dodam jeszcze, że skrzyżowanie DK62 z dawną DK7 wygląda tak, jak wyglądało w czasach, gdy nie było S7 – dawna DK7 jest główna...
Skrzyżowanie to rok temu było trochę przebudowane. Taki układ pierwszeństwa wpływa na uspokojenie ruchu, a w niczym nie przeszkadza

Jeszcze 5 lat temu jazda z Zakroczymia do Wyszogrodu była lekka i dosyć szybka. Ale przyrost ruchu (głownie ciężkiego) jest ogromny.Jakieś pół roku temu przestałem wyprzedzać napotkane ciężarówki - wyprzedzenie takiego ciągu 5 ciężarówek trwa do od Zakroczymia do Wyszogrodu, a pozwala zaoszczędzić 1 minutę (sprawdzone kilkakrotnie). Jeżeli tendencja się utrzyma, za 3 lata tą drogą do Płocka nie będzie się opłacało jeździć.

·
Registered
2,653 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Warto może dodać, że sam przejazd przez Strzelno (formalnie DK15) jest dość ciekawy. Jedzie się przez sam środek miejscowości (zalicza się rynek), ale ulica na sporym odcinku jest jednokierunkowa o 2 pasach ruchu :)
Co do autostrady, to obawiam się, że może skończyć się na odnowieniu i przebudowaniu DK62 tylko w bezpośrednim rejonie węzła...

Stan DK62 w woj. Kujawsko – Pomorskim (poza odcinkiem w stronę Płocka) zaskoczył mnie bardzo negatywnie. W ostatnim czasie na prawdę na drogach krajowych zaczęło się zmieniać na +. Owszem, często są to proste remonty nawierzchni bez podnoszenia klasy drogi (np. z G na GP), bez obwodnic itp. Często odnowione odcinki przeplatają się ze starymi, ale na tych kilkudziesięciu km dosłownie nic nowego. Zero.

To nie niechlujstwo ( przynajmniej w tym znaczeniu w jakim chciałeś prawdopodobnie tego słowa użyć.). Jest to celowe. Tam na prawdę jest wąsko i zwiększenie ruchu (nawet tylko lekkiego) zatkało by tamtą część miasta, nie poprawiając sytuacji w okolicy starego mostu. Obecnie trwa budowa dojazdu do mostu omijającego część najbardziej zabudowaną.
Napisałem tak, bo do Płocka dojeżdżałem w sznurze kilku pojazdów i tylko ja (i jeszcze jeden samochód z końca) pojechałem wg oznakowania. Przede mną jak i za mną były samochody na warszawskich numerach. No chyba, że jechali bez przekraczania Wisły.
Dziwne to trochę, że nie mogą jakoś sensownie podłączyć DK62 do nowej trasy mostowej.

Rzeczywiście, piękna droga, dwie jezdnie po 3 pasy, pas dzielący ma z 15 - 20m, chodnik za ekranem dźwiękochłonnym chyba ze 4m. Ale przejedź tam w dzień powszedni, najlepiej ok 15:00. I tak będziesz jechał 40 km/h. Dopiero za MacDonaldem, na wysokości Auchan i OBI można trochę przycisnąć ale to tylko kilkaset metrów. W tamtej okolicy Płock się bardzo rozbudował i teraz ruch na te nowe osiedla jest na Wyszogrodzkiej naprawdę bardzo duży.
A jeśli chodzi o te 40 już na granicy miasta - normalnie jak tam jadę, te 40 momentami to za dużo.
No wiesz, dziś rano, na warszawskim odcinku DK79 (ul. Puławska), raczej nie przekroczę 20km/h, co nie oznacza, że obowiązujące tam ograniczenie do 50km/h, na drodze GP 2x3 z poboczem, ma jakikolwiek sens. Przykładowo od czasu podniesienia ograniczenia prędkości na Trasie Siekierkowskiej z 70km/h na 80, jadę tam znacznie spokojniej niż wcześniej, bo prawie mieszczę się w limicie.
Być może powolna jazda wynika tez z tego, że często ‘dyżuruje’ tam policja, bo jest to odcinek, gdzie parametry drogi rażąco odbiegają od ograniczenia prędkości. Przy dużym ruchu ponoć najbardziej efektywną prędkością jest 50-60km/h i całkowicie płynna jazda (czyli np. zielona fala). Jeśli mamy ograniczenie do 50km/h i kierowcy nie przekraczają limitu, to rzeczywista prędkość będzie niższa, a przez brak efektywności przejazdu mogą generować się zbędne zatory.
No ja jechałem już wieczorem i było całkowicie pusto, jadący przede mną znacząco przyspieszyli i przekroczenie było mniej więcej dwukrotne.

Znaczy jechałeś po południu. rano jest na odwrót. Dwa tygodnie temu, na odcinku od Czerwińska do S7 za Zakroczymiem (25 km), naliczyłem 98 ciągników siodłowych z przyczepami, kilka autobusów i kilka lżejszych ciężarówek jadących z przeciwka (specjalnie liczyłem).
Owszem. Jak na taki ruch to ten odcinek się całkiem dobrze trzyma.

Ruch do Warszawy w Zakroczymiu to tylko ruch lekki. Cały ruch ciężki przecina S7 i ciągnie DK62 na Serock i dalej.
Do Warszawy tak. Mi chodziło o wywalenie na S7 również ruchu ciężkiego w ciągu DK62. Po co jechać przez teren zabudowany skoro obok jest trasa ekspresowa?

Skrzyżowanie to rok temu było trochę przebudowane. Taki układ pierwszeństwa wpływa na uspokojenie ruchu, a w niczym nie przeszkadza
Faktycznie takie rozwiązanie nie przeszkadza. Często nawet jest wskazane, aby pierwszeństwo miała ulica o znikomym natężeniu ruchu, bo nie utrudnia to przejazdu w ciągu głównego potoku, a pojazd jadący drogą główną nie musi bardzo długo czekać na włączenie się do ruchu. Tyle, że po prostu to dość dziwacznie wygląda – tak jakby dosłownie kilka godzin/dni wcześniej oddali do ruchu S7 ;)

Jeszcze 5 lat temu jazda z Zakroczymia do Wyszogrodu była lekka i dosyć szybka. Ale przyrost ruchu (głownie ciężkiego) jest ogromny.Jakieś pół roku temu przestałem wyprzedzać napotkane ciężarówki - wyprzedzenie takiego ciągu 5 ciężarówek trwa do od Zakroczymia do Wyszogrodu, a pozwala zaoszczędzić 1 minutę (sprawdzone kilkakrotnie). Jeżeli tendencja się utrzyma, za 3 lata tą drogą do Płocka nie będzie się opłacało jeździć.
Lawinowy wzrost ruchu ciężarówek zapewne wynika z faktu, że zostały wywalone z Warszawy. W stolicy są ograniczenia w godzinach szczytu oraz w ciągu DK8 mamy kilka walących się wiaduktów, których objazdy są bardzo uciążliwe. Drogi alternatywne (w tym odcinek DK62) zostały, jak na nasze warunki, dość dobrze oznakowane (żółte tablice z przebiegiem ‘obwodnicy’ Warszawy stoją na każdej drodze krajowej przed ową ‘obwodnicą’).

·
1,193 Posts
Stan DK62 w woj. Kujawsko – Pomorskim (poza odcinkiem w stronę Płocka) zaskoczył mnie bardzo negatywnie. W ostatnim czasie na prawdę na drogach krajowych zaczęło się zmieniać na +. Owszem, często są to proste remonty nawierzchni bez podnoszenia klasy drogi (np. z G na GP), bez obwodnic itp. Często odnowione odcinki przeplatają się ze starymi, ale na tych kilkudziesięciu km dosłownie nic nowego. Zero.
Potwierdza to, jak nieudolna jest GDDKiA w Bydgoszczy. To samo się dotyczy np DK1. W Kujawsko-Pomorskim wygląda ona zdecydowanie najgorzej w pórownaniu z innymi województwami, np pomorski odcinek jest w dużo lepszym stanie ( wyremontowany bądź właśnie remontowany). To samo w okolicach Łodzi. A u nas nic się nie dzieje, tylko coraz więcej dziur i kolein.:eek:hno: Nie wiem kto tam pracuje w Bydgoszczy...

·
Registered
388 Posts
ooo jak miło, bo bardzo często jeżdżę tym odcinkiem Strzelno - Płock a konkretniej z Poznania przez Gniezno do Płocka.
Droga wizalnie co do otoczenia bardzo przyjemna. Mimo przejazdów przez miasta, wsie, mimo stanu nawierzchni miejscami to w miarę szybka, chyba nawet jakbym autostradą jechał (potem przez Kutno) to szybciej by nie było. ALe nie sprawdzałem.

Z tym Płockiem to już ktoś wyjaśnił. W Radziwiu jest za ciasno, żeby tamtędy pchać ruch na nowy most. Na niego to trezba zrobić nową drogę, która gdzieś przed Płockiem odbijała by na prawo i poszła dalej między Radziwiem a Górami (taka miejscowość) bo dawnym korycie (teren podmokły). Albo czekać na trzecią przeprawę i obwodnicę północną. O trzecim moście słyszałem, że w daaaaalekich planach, a o odcinku poza Radziwiem na dojazdówkę do mostu - nie słyszałem. Chociaż taka droga byłaby bardzo skuteczna. Cały ruch z Włocławka szedł by na nowy most bez przeciskania się przez Radziwie czy centrum.

Odcinek Strzelno - Kruszwica - fatalny, to za słabe słowo. Można urwać zawieszenie jak się trafi w wyrwę. Potrzebny remont tylko, że jak to wyremontują to prędkości się tam podnisą. Już dziś tam grzeją setkę i wyżej <szok> a przy dobrej jezdni to ze 150 km/h by nie schodziło :>.

Podobnie też z odcinkiem Radziejów - Brześć prosty jak z bicza strzelił. I mimo, że nierówny to spokojnie mozna lecieć do 150 :> , więc remont spowoduje, że samochody będą tam startować do lotu :D.
I być może dlatego jest zachowywany zły stan dróg tam :>

Robią przebudową drogi z Gniezna do Strzelna to może pójdą też dalej. Bo przydałoby się.

Na pewno potrzebna - obwodnica Kruszwicy bo ciasno przez nią się przejeżdża,
obwodnica w Strzelnie bo za duży rch ludzi jest w centrum i ciasno.
Obwodnica Brześcia też by się przydała.
Mielibyśmy wtedy fajny w miarę równy przejazd tym odcinkiem, bez przeciskania się przez centra miast/eczek.
No i oczywiście Włocławek. Od 1994 roku nic tam się nie zmieniło. tzn. jest rondo przed tamą i nowy odcinek ale pozostała droga jak byla fatalna tak jest nadal. Niszczy się i jest doraźnie łatana, aby było. Dostali kasę na nowy odcinek ale stary zostawili paskudny. Naprawdę ciężko pojąć czemu w takim mieście chociażby jakimiś małymi odcinkami nie naprawiano drogi - chociażby łatanie, żeby było "równo". No nic.
:>?!

Ogólnie jednak odcinek Strzelno - Płock bardzo urokliwy w krajobraz.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,425 Posts
... a o odcinku poza Radziwiem na dojazdówkę do mostu - nie słyszałem. Chociaż taka droga byłaby bardzo skuteczna. Cały ruch z Włocławka szedł by na nowy most bez przeciskania się przez Radziwie czy centrum.
to polecam ten wątek: [Płock] Budowa II mostu

·
Registered
388 Posts
to, że teraz będą robione dojazdy z Gór do mostu to wiemy,
ale ja pisałem o drodze z kierunku od Włocławka.
Takiej, która by jeszcze przed Płockiem, tak z Popłacina odchylała się na prawo i biegła po dawnym korycie Wisły, po terenach podmokłych (równolegle do Wisły) i wpinała się do dojazdu Góry-Most. Ktoś jadąc z Włocławka jechałby tam i potem albo w prawo na Kutno albo w lewo na most. Czyli mozna ją nazwać "obwodnicą południową".
A o takiej drodze, że jest planowana to nie słyszałem. Gdzieś jakieś zdanie mi się obiło o takim rozwiązaniu ale to chyba jakieś prywatne zdanie niz konkret.
A tej drogi o której pisałem w tamtym temacie nie ma :D.
Ruch z Włocławka dalej będzie szedł do ronda przy Stoczni a potem na stary most lub w prawo na Radziwie i Góry dopóki trzeciego mostu nie będzie przed Stocznią.

;-)

·
1,193 Posts
ooo jak miło, bo bardzo często jeżdżę tym odcinkiem Strzelno - Płock a konkretniej z Poznania przez Gniezno do Płocka.
Droga wizalnie co do otoczenia bardzo przyjemna. Mimo przejazdów przez miasta, wsie, mimo stanu nawierzchni miejscami to w miarę szybka, chyba nawet jakbym autostradą jechał (potem przez Kutno) to szybciej by nie było. ALe nie sprawdzałem.
Do Poznania można jechać szybciej i dużo lepszą drogą :) W Brześciu Kujawskim kierujemy na drogę wojewódzką nr 270 i jedziemy przez Lubraniec do Izbicy Kujawskiej. Zaraz za Izbicą zjeżdżamy na drogę 269 w kierunku Sompolna. Przed Sompolnem na rondzie kierujemy się na Ślesin ( droga 263 ).
Cały czas jedziemy tą drogą przejeżdżajać przez Ślesin aż do Słupcy ( po drodze mijamy odkrywkową kopalnię węgla brunatnego - fajny widok :))
W Słupcy wjeżdżamy na DK 92, lecz kawałek dalej skręcamy w lewo na A2. Dojazd do autostrady jakieś 3-4 km, ale pożniej 20 km darmowej jazdy po autostradzie. We Wrześni wracamy na DK 92 i dwupasmową drogą jedziemy już do samego Poznania. Trzeba uważać na fotoradary, ale zawsze są poprzedzone znakami :)

Trasa ta jest ok 10 km dłuższa niż DK 62 i dalej przez Gniezno, ale jest zdecydowanie w lepszym stanie, jest znacznie mniejszy ruch i ostatnie prawie 70 km jedziemy drogą dwupasmową ( w tym 20 km autostrady).

Z Włocławka tą trasą ok 2 godz 10 min, natomiast przez Gniezno ok 2.30 :)

1 - 20 of 353 Posts