SkyscraperCity banner

1 - 20 of 25 Posts

·
Registered
Joined
·
837 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Tego wątka nigdzie nie znalazłem, więc postanowiłem taki założyć.
Droga Krajowa nr 67 - nie jest długa, zaledwie 26 km.

Przebieg drogi: Włocławek (Rondo DK62), Szpetal Górny (DW562), Fabianki, Lipno (DW558), (DW559), (Skrzyżowanie DK10, DW557)

Zamieszczam fotki z tamy we Włocławku: (29.11.2009)Spojrzenie na fotoradar:

 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Remonty DK67

Witam,

w zeszłym roku tj. 2009 został przeprowadzony remont odcinka Cyprianka-Bogucin (od km 14+000,00 do km 18+492,37 ) przez firmę Strabag za ok. 16,8mln zł. Generalnie droga wygląda dobrze i pojawiło się bardzo dużo elementów związanych z bezpieczeństwem ruchu (wysepki,oznakowanie pionowe,fotoradary, bariery), tylko niestety nie udał się przepust metodą przeciskową na wysokości jeziora w Cypriance i konieczna była rozbiórka całej nawierzchni - odtworzenie tego fragmentu wyszło jednak kiepsko i jedzie się nierówno na fragmencie ok.30-40 metrów.
Z tego co widziałem na stronie GDDKiA w Bydgoszczy przprowadzili już przetargi na prace projektowe dla kolejnych odcinków DK67: Radomice-Łochocin i Bogucin - Szpetal Górny. Wygląda więc na to, że jak dobrze pójdzie to w 2010 roku będziemy mieli kolejny odcinek wyremontowany.:)
 

·
Widziane z oddali
Joined
·
385 Posts
Krótki odcinek szosy (a właściwie już ulicy) od ul. Lipnowskiej na Zawiślu do Szpetala Górnego też jest wyremontowany. I chociaż to nie jest właściwa DK67, to warto o tym wspomnieć, bo niektórzy kierowcy wybierają jazdę nie przez tamę, lecz przez most marsz. Śmigłego-Rydza i tzw. serpentynę.
 

·
Registered
Joined
·
559 Posts
Można więc ruszyć z wątkiem:eek:ld: :D
Od skrzyżowania z Dobrzyńską rozpoczęło się dzisiaj frezowanie asfaltu.
Czyli niedługo będą kłaść nową nawierzchnię:cheers:
 

·
Bär
Joined
·
249 Posts
Narazie to zaczeli naprawiać ubytki po tegorocznej zimie. Na wysokości Popowa był taki ser szwajcarski, że ktoś mądry zdecydował, żeby położyć dywanik na całej szerokości :)
 

·
Registered
Joined
·
46 Posts
Na DK67 szykowana jest poważna przebudowa.

Zmiany dotyczą newralgicznego punktu tej trasy, konkretnie odcinka leżącego w granicach Szpetala Górnego. Na pewno wszyscy użytkownicy tej drogi znają punkt, w którym DK67 krzyżuje się z drogą nr 562. Stawiano tam znaki STOP, ograniczano prędkość, wprowadzano animowane znaki pionowe, wypadki jak były tak są. W mniejszej ilości, ale także dosyć często dochodziło do wypadków 500 metrów dalej w stronę Lipna. Jadąc z Włocławka, przez centrum Szpetala niegdyś można było jechać prosto na Lipno, potem w związku z krzyżowaniem się drogi, z DK67 wprowadzono zjazd zakończony znakiem STOP. Punkt nadal jest jednak niebezpieczny, a na drodze dochodzi do wypadków. Dodatkowo, stosunkowo często zdarzają się kretyni, którzy ścinają drogę.

Zmiany, o których mówię, będą z dużym prawdopodobieństwem wyglądały w ten oto sposób:


Skrzyżowanie DK67 i 562 zostanie przebudowane na duże rondo. (kolor czerwony)
Natomiast droga idąca przez centrum Szpetala Górnego, zostanie zamknięta, tzn. nie będzie z niej można wjechać na DK67. (kolor czarny)

W mojej ocenie zmiany te są dobre i pozytywnie wpłyną przede wszystkim na bezpieczeństwo na drodze.
 

·
Registered
Joined
·
514 Posts
Czyli co jest szansa że nawierzchnia na tamie zostanie wymienia i reszta tzn barierki krawężniki, chodnik?
Bo dosyć że tama ma swoje lata to nawierzchnia na niej też pozostawia dużo do życzenia:)
 

·
Registered
Joined
·
46 Posts
Z góry przepraszam, że daję wersję opierającą się na mapach google i zumi, a nie projektach i rysunkach technicznych, ale w momencie, w którym będzie to możliwe uzupełnię braki.

Do rzeczy.

@frojtek
Tak, nawierzchnia na tamie będzie wymieniana. Pytanie, kiedy? ;)
Ciężko określić ramy czasowe, jako przykład podam tutaj sprawę budowy ronda, o którym pisałem w poprzednim poście. Grunty wykupywane były parę lat temu, a potem nic się nie działo (oprócz stawiania migających znaków itp.). Z informacji jakie posiadam, remont nawierzchni na tamie będzie jednym z etapów wymiany nawierzchni na DK67 i DK62 (Alei Kazimierza Wielkiego). Logika podpowiada, że powinien to być priorytet, ale jak będzie naprawdę, pokaże życie.

Teraz przejdę do tego co pewne.

Po pierwsze, oprócz ronda przy skrzyżowaniu DK67 i 562 powstanie także rondo przy wjeździe do Włocławka (obecne skrzyżowanie ulic: Dobrzyńska, Kulińska, Aleja Księdza Jerzego Popiełuszki).

Rondo będzie duże, podobne do ronda Falbanka. Jest to bardzo dobra decyzja, zważywszy na to jak wygląda rondo po drugiej stronie tamy (za małe). Oczywiście spore rozmiary ronda, wymuszą przebudowę ulicy Dobrzyńskiej i Kulińskiej (oś DK67 zmieniona być nie może).

Druga kwestia, to budowa chodnika i ogólna poprawa infrastruktury DK67 na odcinku Szpetal Górny - Tama.

Do tego dochodzi jeszcze planowana budowa drogi, która połączy ul. Kulińską z Zawiślem, ale myślę, że to już temat dotyczący dróg Włocławskich.
 

·
Registered
Joined
·
8,124 Posts
Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Włocławek: Remont drogi krajowej nr 67 w ciągu Alei ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku
Numer ogłoszenia: 261220 - 2015; data zamieszczenia: 05.10.2015

ZAMAWIAJĄCY: Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 1372510,87 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
SKANSKA S.A, Warszawa

Cena wybranej oferty: 612128,02 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
 
1 - 20 of 25 Posts
Top