SkyscraperCity banner

1 - 20 of 149 Posts

·
Registered
4,843 Posts
Discussion Starter #1
Zamiast fotorelacji:
od kilkunastu lat jeżdżę do teściów do Sandomierza, znam więc bardzo dobrze drogę nr 74 na odcinku Sulejów-Opatów, dalej na wschód - do Kraśnika też nie raz jeździłem. Moje wrażenia są następujące: od 10 lat ta droga jest stale modernizowana na różnych odcinkach, z różnym rozmachem.
= Sulejów - Paradyż modernizowany kilka lat temu - równo ale wąziutko, bez poboczy
= Paradyż - Żarnów - miejscami robiony, miejscami bardzo licho, wąsko, koleiny
= Żarnów - granica województw - tu było bardzo źle, szczególnie miejscowość Grębenice - uwaga - w tej chwili jest tam poważny remont, ok. 6 km, znaczące poszerzanie jezdni i remont kapitalny nawierzchni
= granica województw - Barak - tragiczny do niedawna odcinek - w lasach koneckich - dzisiaj to najlepszy fragment drogi - remont na ukończeniu, kończą dwa skrzyżowania: z DK42 i DW728, bardzo szeroko i równo
= Barak - Mniów - stara droga była wspaniała: szeroka, jasna!!! i bardzo równa, ale 20-30 lat temu (pamiętam ją jeszcze z czasów Gierka), przez ten czas zużyła się do cna; na tym odcinku w okolicach Smykowa trwa właśnie remont krótkiego fragmentu,
= Mniów - Kielce - w większości wyremontowana w ostatnich latach, często z poboczami, z dodatkowymi pasami ruchu na wzniesieniach, duża część przebiega w terenie zabudowanym, zwłaszcza ostatnie kilometry przed Kielcami
= Kielce - wlot do Kielc jest szeroki ale jest to przekrój 2x1, nierówno, w Kielcach od kilku lat sukcesywnie dobudowywana druga jezdnia, jeden fragment oddano niedawno, drugi w budowie
= Kielce - środek: absurdalne jest nagłe zakończenie ciągu drogi na rondzie/skrzyżowaniu z DK73 - 90stopni w prawo - 2km - 90stopni w lewo
a pusty ślad aż się prosi o nowe wyprowadzenie drogi z Kielc aż za Cedzynę; tylko nie wiem czy w tym pasie gruntu nie pobudowano zbyt wielu domów w ostatnich latach
= Kielce - wylot - tragiczny!!!
= Kielce granica miasta - Opatów - droga remontowana przez ostatnie 5 lat, długi ładny odcinek, równo, chwilami szerokie pobocza, bardzo miła widokowa trasa
= Opatów - Kraśnik - droga słaba, wąsko, koleiny, beznadziejny przejazd przez Ożarów i nadkładanie drogi - szczęśliwie ten trójkąt zostanie ścięty nową obwodnicą Ożarowa - jak ktoś spojży na mapę to wie o czym mówię
= Kraśnik - dalej na wschód - nie jechałem
uff - ale się rozpisałem - tylko kto to doczyta do końca??

·
Registered
7,666 Posts
odcinek Opatów - Ożarów jest bodajże remontowany na różnych odcinkach od chyba ponad roku, niestety nadal wąsko, ale przynajmniej równo.
Przez Opatów też się przejeżdża beznadziejnie. Mam nadzieję, że jak zakończą budowę obwodnicy Ożarowa wezmą się za obwodnicę Opatowa (zabytki coraz bardziej cierpią z powodu dużego ruchu)

·
Registered
652 Posts
jaceq said:
Zamiast fotorelacji:
= Sulejów - Paradyż modernizowany kilka lat temu - równo ale wąziutko, bez poboczy
= Paradyż - Żarnów - miejscami robiony, miejscami bardzo licho, wąsko, koleiny
= Żarnów - granica województw - tu było bardzo źle, szczególnie miejscowość Grębenice - uwaga - w tej chwili jest tam poważny remont, ok. 6 km, znaczące poszerzanie jezdni i remont kapitalny nawierzchni
= granica województw - Barak - tragiczny do niedawna odcinek - w lasach koneckich - dzisiaj to najlepszy fragment drogi - remont na ukończeniu, kończą dwa skrzyżowania: z DK42 i DW728, bardzo szeroko i równo
= Barak - Mniów - stara droga była wspaniała: szeroka, jasna!!! i bardzo równa, ale 20-30 lat temu (pamiętam ją jeszcze z czasów Gierka), przez ten czas zużyła się do cna; na tym odcinku w okolicach Smykowa trwa właśnie remont krótkiego fragmentu,
= Mniów - Kielce - w większości wyremontowana w ostatnich latach, często z poboczami, z dodatkowymi pasami ruchu na wzniesieniach, duża część przebiega w terenie zabudowanym, zwłaszcza ostatnie kilometry przed Kielcami
= Kielce - wylot - tragiczny!!!
= Kielce granica miasta - Opatów - droga remontowana przez ostatnie 5 lat, długi ładny odcinek, równo, chwilami szerokie pobocza, bardzo miła widokowa trasa
Chcecie - macie :)
No to mała fotorelacja z DK74 (Opatów - Sulejów) - opisy powyzej tylko w drugą stronę :)

Środek Opatowa

Wyjeżdżamy z Opatowa
Odcinek Opatów - Kielce

Podsumowując ten odcinek - całkiem niezły ale fragmentami juz częściowo wyeksploatowany, choć zdarzają się odcinki b.dobre (wyremontowane w ostatnim czasie)

Juz po przejechaniu Kielc
Odcinek Kielce - Barak

Im dalej od Kielc tym gorsza jezdnia - gdyby tylko wyremontowali nawierzchnie - droga byłaby SUPER.

Odcinek Barak - granica Woj.Świętokrzyskiego
W prawo droga do Końskich, w lewo zaraz za zakretem....

....zaczyna sie droga MIODZIO :) (no gdyby jeszcze pobocza były by odrobinę szersze :) )

Jeszcze drobne prace przy skrzyżowaniu

Niestety co dobre się kończy...

Odcinek granica województw - Żarnów

Żarnów

Najgorszy odcinek drogi - ale na szczęcie ostro remontowany :)

A to już Paradyż

Odcinek Paradyż - Sulejów

Odcinek gładki jak stół ale BEZ POBOCZY :( :bash:

Sulejów

A to już DK12 w stronę Piotrkowa ....

.... po prostu TRAGICZNA na odcinku Sulejów - Piotrków Tryb.

·
jester
2,344 Posts
Dzięki za foty. Bardzo lubię okolice Miedzianej Góry - dobra nawierzchnia, szerokie jezdnie, łagodne łuki, pagórkowaty teren :)

·
Registered
4,453 Posts
Kielce - środek: absurdalne jest nagłe zakończenie ciągu drogi na rondzie/skrzyżowaniu z DK73 - 90stopni w prawo - 2km - 90stopni w lewo
a pusty ślad aż się prosi o nowe wyprowadzenie drogi z Kielc aż za Cedzynę; tylko nie wiem czy w tym pasie gruntu nie pobudowano zbyt wielu domów w ostatnich latach

Już wykupują działki od ludzi aby zbudować wylot DK74 za Cedzynę.

·
Registered
4,843 Posts
Discussion Starter #6
Przejechałem 74 od Piotrkowa do Opatowa i z powrotem w ostatni weekend. Intensywne prace drogowe na odcinku: granice woj. łódzkie/świętokrzyskie - Żarnów, łącznie z pracami w samym Żarnowie. Uwaga - bardzo głębokie wykopy - pod starym asfaltem jest szosa z kocich łbów - zrywają to wszystko i wkopują się na co najmniej 50 cm. Ruch prowadzony wahadłowo w kilku miejscach. We wsi Grębenice jezdnia jest totalnie obniżana nawet chyba o 1 metr.
Dalej, w kierunku Kielc - nowa nawierzchnia na odcinkach od Baraku i w okolicach Smykowa. Wrażenie bardzo przyjemne - szeroko (chyba 11 metrów) i równo.

·
Registered
11,205 Posts

^^ A mnie ciekawi czy panowie w Polonezie i stojącym za nim Maluchu dostali mandaty od nadjeżdzającego radiowiowozu (Octavia?)?

·
Registered
98 Posts

^^ A mnie ciekawi czy panowie w Polonezie i stojącym za nim Maluchu dostali mandaty od nadjeżdzającego radiowiowozu (Octavia?)?
W duchy wierzysz? Przeciesz oni zawsze tam stawali. To że po remoncie drogowcy wymalowali tam linie ciągłą to już zmartwienie tych drogowców?
>( >( >(

·
Registered
362 Posts
Jechałem niedawno tą drogą do Kielc. Wyremontowany odcinek przez las między Żarnowem a Kielcami jest super. Szczególnie podoba mi się oznakowanie poziome nowego typu z tarką na liniach oddzielających pobocze oraz strzałkami informującymi, że zaraz zacznie się linia ciągła. Podobne rozwiązanie widziałem na DK-7 między Płońskiem a Gdańskiem.

·
Requiem for a dream
3,901 Posts
Fotki są z 2005 roku, może ktoś ostatnio podróżował ta trasą i ma nowe foty?? (może się coś zmieniło):)

·
Registered
3 Posts
Dziwne zdjęcia

po ruchu to nie widze potrzeby budowania na calej dlugosci drogi klasy 2x2 S

Nie wiem jakiego dnia tygodnia i o jakiej porze były te zdjęcia robione, ale mi nigdy nie udało się tam taką pustą drogą przejechać. No może w niedzielę przed południem, albo w okreie zakazu ruchu pojazdów ciężarowych. Jeżdżę trasą Lublin - Kielce bardzo często, rzadziej Sandomierz (a dokładniej Stalowa Wola) - Opatów i jedno wiem, że najbardziej obciążonym odcinkiem jest właśnie kawałek Kielce-Opatów. Szczegolnie przez ciężarówki. Czy ma być 2x2S? - mogę się założyć, że jak powstanie to ruch znacznie sie jeszcze zwiększy, no chyba, że opłaty za przejazd przyprawią o zawał.
Mało tego dwie opcje planowanej trasy przechodzą przez moje działki (już dzisiaj wyrażam zgodę na zajęcie ich przez "drogowców" i namawiam wszystkich sąsiadów, żeby też nie robili przeszkód, ale niestety część będzie protestowała bo im "ojcowiznę" betonem zaleją - ale to już inna kwestia...). Ja mam tylko nadzieję, że ta droga wreszcie powstanie.
Po wczorajszej lekturze Gazety Wyborczej i Echa Dnia widzę, że naprawdę są duże szanse.
Link 1: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5543482,Miliony_z_Unii_na_swietokrzyskie_projekty.html

Link 2: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080802/AKTUALNOSCI/891528720&SearchID=73325734661662

Link 3: http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_kielce/aktualnosci/index.php?id_item_tree=9aa8d3aee057a004cb57dd90c85b6fe6

1 - 20 of 149 Posts