SkyscraperCity banner

141 - 160 of 169 Posts

·
Registered
Joined
·
1,764 Posts
Świeżutkie z FB: Stalowa Wola z lotu ptaka
PE-1 (PZS)

ED-1 w kierunku Niska

rondo z łącznikiem do ul.Energetyków (węzeł Solidarności), w lewo Sandomierz, w prawo Nisko

WD-2
 

·
Registered
Joined
·
59 Posts
Mniej więcej od wysokości oczyszczalni ścieków w Nisku do ulicy lubelskiej, na obwodnicy pojawił się asfalt
Edit:
Przy wiadukcie na Podwolinie (ulica Twardowskiego) też się pojawił krótki odcinek z dywanikiem
 

·
Registered
Joined
·
648 Posts
Wczoraj minął rok od wydania ZRIDu więc z okazji tej pięknej rocznicy kilka zdjęć z budowy na wysokości Niska :)

61. Zaczynamy na ul. Kościuszki w Nisku, przed nami obiekt PG-4b62.63. Jedziemy dalej do obiektu WK-1 nad LK 6664. Jesteśmy w miejscu przyszłego ronda, kierunek Stalowa Wola65. Widok w kierunku ul. Podsanie66. Tutaj widok na przyszły łącznik z obwodnicą, czyli ul. Modrzewiowa67. Kierunek Przemyśl68. Ponownie kierunek Stalowa Wola69. Kolejne miejsce z "asfaltem" na obwodnicy70.

 

·
Registered
Joined
·
66 Posts
Przypomnijcie mi kiedy będzie można przejechać nowym mostem "z tunelem" przez ul. Czarneckiego w Stalowej w kierunku Pysznicy i na odwrót? Bo robota idzie pełną parą do samego wieczoru, tak jak dzisiaj to miało miejsce.
 

·
Registered
Joined
·
1,764 Posts
Przypomnijcie mi kiedy będzie można przejechać nowym mostem "z tunelem" przez ul. Czarneckiego w Stalowej w kierunku Pysznicy i na odwrót?
Jak oddadzą do użytku. Oficjalnie nie było chyba dokładnej daty podane, a nieoficjalnie do końca czerwca. Tam poza wiaduktem w ciągu ul. Czarnieckiego ma jeszcze powstać rondo pomiędzy wiaduktem a mostem. Poza pracami związanymi z samym wiaduktem, trwają prace nad przebudową instalacji elektrycznej do oświetlenia ronda i łącznika oraz odwodnienia ronda.
 

·
Registered
Joined
·
1,764 Posts
Z początkiem wakacji jadąc ul. Czarnieckiego na most i dalej w kierunku Pysznicy, nie trzeba już będzie skręcać na tymczasowy objazd. Wykonawca drogi zapowiada, że w czerwcu zgłosi do odbioru wiadukt i rondo tuż za nim. Pół roku później ma wpuścić ruch na całą obwodnicę. A co z łącznikami komunikującymi ją z Niskiem i Stalową Wolą?
15,5-kilometrową obwodnicę Niska i Stalowej Woli robi warszawski Mostostal. Firma w 2017 r. podpisała z Krajową Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę. To był czas boomu inwestycyjnego na drogach. Trzy lata temu 200 mln. zł za wybudowanie drogi obwodowej było czymś, ale w międzyczasie drożały materiały i wykonawca licząc pieniądze musiał przyspieszać budowę. Ma czas do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, ale zapewnia, że prace zakończy 3 miesiące wcześniej. Zapewnienie warte wiary, bo zaczęło się układanie warstw bitumicznych na pierwszych odcinkach obwodnicy. Tym pierwszym odcinkiem jest węzeł na wysokości ul. Czarnieckiego. Po budowanym wiadukcie chodzą już robotnicy, a za półtora miesiąca będą po nim jeździć wszyscy. Po wiadukcie i po rondzie usytuowanym między nim a mostem.
– W czerwcu będzie gotowe rondo na ul. Czarnieckiego i wiadukt nad drogą obwodową – mówi Wiesław Sowa, zastępca dyrektora rzeszowskiego Oddziału GDDKiA. Pół roku później, czyli przed Świętami Bożego Narodzenia, obwodnica będzie gotowa – o czym zapewnia Rafał Weber, wiceminister infrastruktury. Sama obwodnica tak, ale czy gotowe będą łączniki w Stalowej Woli i Nisku? Zważając na to, że zostało nieco ponad pół roku, możemy wątpić.
W Stalowej Woli obwodnicę z turborondem na ul. Energetyków łączyć będzie dwupasmowa droga o długości 760 m. Dwie jezdnie o szerokości 3,5 m. każda, oraz ciąg pieszo-rowerowy po jednej stronie. Wszystko oczywiście oświetlone. Rok temu prezydent Lucjusz Nadbereżny szacował koszt budowy łącznika na 8-10 mln. zł, choć miasto przygotowało na to zadanie 7 mln. Zadania zaprojektowania i wykonania łącznika podjęło się PBI. Firma z Kraśnika zaoferowała w drugim przetargu – do pierwszego nikt nie wystartował – najniższą ofertę 8,3 mln. zł i ta została wybrana. Dla porównania najwyższa opiewała na ponad 20 mln. zł. PBI na wykonanie łącznika ma czas do końca lutego 2021 r., ale… – Chcemy nasze prace zsynchronizować z wykonawcą obwodnicy tak, by inwestycja została oddana całościowo w jednym czasie – mówi Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli. PBI musi się spiąć, bo zadanie nie będzie należało do łatwych. Na drodze są budynki i różne sieci w bezpośrednim sąsiedztwie elektrowni.
Większy problem z łącznikiem będzie w Nisku. Droga łącząca miasto z obwodnicą będzie przedłużeniem już istniejącej ul. Modrzewiowej. Do zrobienia będzie odcinek o długości ok. 1 km. Szacowany koszt jego budowy to 11 mln. zł, a miasto dostało na to zadanie 6,6 mln. zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Ktoś powie, że drogo, ale wykonawca będzie musiał m.in. przełożyć gazociąg. Może to nie jest technicznie trudne, jednak czas pochłoną negocjacje z gazownikami, a czasu tego zostało wszak niewiele. Zwłaszcza, że inwestycja jest na etapie wyłaniania wykonawcy.
Budowa łączników będzie inwestycyjnym wyścigiem z czasem. Gdyby go zabrakło, to i tak ci, którzy nie chcą widzieć obu miast przejadą ich obrzeżami do węzła pod Rudnikiem n. Sanem, gdzie obwodnica połączy się z nową S19. A ta w grudniu na pewno nie będzie jeszcze gotowa.
źródło:https://4miasta.pl/
 

·
Registered
Joined
·
648 Posts
Kilka zdjęć z krótkiego odcinka pomiędzy obiektem WD-7 a ul. Nadjeziorze w Racławicach

81. Widok w kierunku węzła z Rudnik nad Sanem i obiektu WD-7, o ile się nie mylę, to w tym miejscu brakuje już tylko warstwy ścieralnej


82. Kierunek Stalowa Wola


83. Zbliżamy się do DK77, a to nasyp przed obiektem WD-6


84. Nowy przebieg DK77, kierunek Przemyśl


85. WD-6


86. Kierunek Stalowa Wola i obiekt PP-1


87. Jeszcze raz rzut oka na WD-6


88.


89. I na koniec widok z ul. Nadjeziorze


90. Kierunek Stalowa Wola, a przed nami DK19


I na więcej brakło już dnia.
 

·
Registered
Joined
·
648 Posts
Krótka relacja z niżańskiego odcinka obwodnicy:

91. Zaczynamy w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Podsanie i Modrzewiowej w Nisku, kierunek Przemyśl


92. Tu widok na Stalową Wolę nasyp przed WK-1


93. Przyszły łącznik obwodnicy z Niskiem, czyli ul. Modrzewiowa


94.


95. Ulica Podsanie


96. Widać odrobinę obiektu WK-1


97.


98.


99. Zbliżamy się do obiektu PG-4b


100.
 
141 - 160 of 169 Posts
Top